Kam s deťmi: TOP nápady na zábavné výlety

kam s deťmi

Ak rodič hľadá nápady na výlety s deťmi, je na správnom mieste! Slovensko ponúka množstvo možností, ako stráviť nezabudnuteľné chvíle so svojimi malými dobrodruhmi. Od zábavných parkov až po fascinujúce miesta na objavovanie prírody a kultúry.

Článok predstaví niekoľko skvelých tipov na výlety s deťmi – zoznam miest, kam môžu vyraziť rodičia s deťmi na nezabudnuteľné dobrodružstvo, napr. aj v Košiciach a okolí.

Kam s deťmi podľa ročných období

Každé ročné obdobie prináša so sebou svoje vlastné kúzlo a jedinečné príležitosti na výlety a zábavu s deťmi. Ponúkame širokú škálu nápadov na výlety, ktoré budú pre deti nielen zábavné, ale aj vzdelávacie. Jar, leto, jeseň, či zima, každé obdobie roka je ideálne na vytvorenie nezabudnuteľných rodinných spomienok.

JarLetoJeseňZima
Výlet do parkuKúpanie v aguaparkochZber lesných plodovLyžovanie, sánkovanie
Návšteva ZOOVýlet do aquaparkuVýlet do múzea alebo galérieKorčuľovanie
Výlet na jazeroVýlet do prírodyVýlet do zoo alebo do dinoParkuVýlet na termálne kúpaliská
Výlet na hradVýlet na festival alebo na koncertVýlet na hrad alebo do historického centra mestaVýlet do múzea alebo galérie

Pri výbere aktivít pri otázke kam s deťmi, je vhodné brať do úvahy ich vek a záujmy. Cieľom je, aby sa deti nielen zabavili, ale aj niečo naučili.

Top 10 tipov kam na výlet s deťmi

Naprieč celým Slovenskom je množstvo zaujímavých destinácií, ktoré sú vhodné pre celú rodinu. Či už preferujú zábavné parky, kultúrne atrakcie alebo prírodné krásy, tu je zoznam top 10 miest na výlety s deťmi.

 1. ZOO Bratislava: ZOO je vždy obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi. ZOO Bratislava je jednou z najväčších a najnavštevovanejších ZOO v Európe. Návštevníci tu nájdu viac ako 6 000 zvierat z celého sveta.
 2. Rozprávková dedinka v Dolnom Kubíne: Rozprávková dedinka v Dolnom Kubíne je čarovné miesto, ktoré sa nachádza v strede Slovenska. Je postavené v štýle tradičnej ľudovej architektúry a je domovom rozprávkových postavičiek z rôznych slovenských rozprávok. Na svoje si tu prídu nielen deti, ale aj rodičia.
 3. Múzeum bábkarských kultúr a hračiek: Múzeum bábkarských kultúr a hračiek v Bratislave je jedinečné múzeum, ktoré sa venuje bábkam a hračkám z celého sveta. V múzeu sa nachádza rozsiahla zbierka bábok, hračiek, kostýmov a rekvizit.
 4. Bojnický zámok: Bojnický zámok je jeden z najnavštevovanejších zámkov na Slovensku. Nachádza sa v meste Bojnice na západnom Slovensku. Zámok je známy svojou romantickou architektúrou a bohatou históriou.
 5. Aquapark Tatralandia: Aquapark Tatralandia je jedným z najväčších aquaparkov v strednej Európe. Rodina tu nájde množstvo vodných atrakcií.
 6. Donovalkovo: Donovalkovo je detský zábavný park, ktorý sa nachádza na Donovaloch. Park ponúka množstvo atrakcií pre deti všetkých vekových kategórií.
 7. Tricklandia: Tricklandia je zábavné miesto, kde sa deti môžu zabaviť na optických ilúziách. Ponúka množstvo interaktívnych atrakcií, ktoré rozvíjajú detskú fantáziu.
 8. Vlkolínec: Vlkolínec je historická obec, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Obec je známa svojou tradičnou ľudovou architektúrou.
 9. Srdiečkovo Kubínska Hoľa: Detský park Srdiečkovo dopraje deťom čas strávený v prírode, spojený zo zábavou a šantením. Súčasťou Srdiečkova je tubing, minizipline, šmýkačky, preliezky, hojdačky a iné zábavné prvky
 10. Rozprávkový les – Koliba Panoráma: celoročne prístupný kúzelný les. Okrem rozprávkových postavičiek tu deti nájdu aj živé zvieratká ako psíky, somáriky, kravičku či operencov. V areáli je nádherný panoramatický výhľad na Hrad Strečno. Nechýba ani občerstvenie v reštaurácii s terasou či kolotoče.
kam na výlet s deťmi
Rozprávkový les v Nezbudskej lúčke ponúka čarovný výlet s deťmi, kde nájdu rozprávkové postavičky, kolotoče a mini zoo.

Kam na výlet s deťmi v Košiciach

Ak rodičia hľadajú skvelé miesto na výlety s deťmi, Košice sú tou správnou voľbou! Táto krásna východoslovenská metropola ponúka množstvo atrakcií pre rodiny. Ak sa niekto vyberie na výlet autom, výborným pomocníkom na cestách mu bude GPS navigácia do auta.

Bez ohľadu na to, či deti milujú zvieratá, techniku, prírodu alebo dobrodružstvo, v Košiciach je niečo pre každého.

ZOO Košice:Toto je jedna z najväčších a najobľúbenejších ZOO na Slovensku, kde môžu deti obdivovať viac ako 1 500 zvierat z celého sveta.
Technické múzeum:Pre deti a dospelých je tu Technické múzeum, ktoré ponúka množstvo interaktívnych exponátov s technickou tematikou, zaručujúcich zábavu a vzdelanie.
Mestský park:Krásny a veľký mestský park v Košiciach je ideálnym miestom na rodinné prechádzky. Deti sa môžu zahrať na pieskovisku, relaxovať na lavičkách alebo sa hrať na multifunkčných detských ihriskách.
MAGENTALIFE areál na Alejovej: Športovo-zábavný areál, kde nájdu deti stolný tenis, šípky, šachy, petanque, multifunkčné ihriská, skate park a ďalšie možnosti pre aktívne trávenie času.
Detská železnica:Ak chce rodina zažiť nezvyčajný výlet, môže sa vybrať na historický vlak, ktorý ich odvezie z Čermeľa na Alpínku a späť.
Bobová dráha Kavečany:Pre milovníkov adrenalínu je tu jedna z najdlhších bobových dráh na Slovensku, ktorá ponúka zábavu pre deti aj dospelých.
Hvezdáreň:Ak sú deti fascinované vesmírom, rozhodne by mali navštíviť hvezdáreň v Košiciach, kde môžu absolvovať prehliadky, sledovať filmy o astronómii a objavovať tajomstvá vesmíru.
kam s deťmi na výlet košice
Zaujímavým výletom pre deti aj detský park Anička, kde nájdu deti interaktívne ihriská, možnosť bicyklovania a príjemný čas strávený v prírode

Top zábavné parky na Slovensku

Zábavné parky sú top miesta predovšetkým pre deti. No zabaví sa tu celá rodina, pretože sú určené pre všetky vekové kategórie. Slovensko má šťastie, pretože tu existuje množstvo zábavných parkov s rôznymi témami a atrakciami. Ponúkame zoznam top zábavných parkov na Slovensku:

Názov zábavného ParkuAdresaŠpecializácia a Zameranie
Bounce Park 17Sládkovičova 1432/35, 974 05 Banská BystricaRozmanité atrakcie vrátane trampolínového dobrodružného parku, lezeckých stien a viac
TatralandiaRáztocká 21, 031 05 Liptovský MikulášNajväčší vodný zábavný park na Slovensku s toboganmi, bazénmi, wellness centrom a viac
Tatrapolis + ZookontaktRáztocká 1003, 031 05 Liptovský MikulášMiniatúrne repliky historických stavieb a exotické zvieratá v prirodzenom prostredí
HabakukyDonovaly 83, 976 39 DonovalyRozprávkový park inšpirovaný Dobšinskými rozprávkami a bájami
Chodník korunami stromov BachledkaBachledova dolina 702, 059 55 ŽdiarChodník nad korunami stromov s nádhernými výhľadmi na prírodu
Alex park – detský interiérový parkZvonárska 2890/30, 052 01 Spišská Nová VesNajväčší interiérový park pre deti na Slovensku s rôznymi hernými prvkami
Strachankovo Family ParkŽdiar 700, 059 55 ŽdiarRodinný park s atrakciami pre deti aj dospelých, vrátane farmy a ďalších zábavných aktivít
Dinopark Tatry059 91 Vysoké Tatry-Dolný SmokovecPark s pohyblivými replikami dinosaurov a vzdelávacími programami
Mysterium BojniceMeštiansky dom, Hurbanovo námestie 49/44, 972 01 BojniceZážitkové hry a logické hádanky inšpirované históriou Bojníc a Bojnického zámku
Donovalkovo – hlavné mesto detíMistríky 467, 976 39 DonovalyTematický park pre deti s možnosťou zažiť rôzne profese a dobrodružstvá
zábavný park slovensko
Tieto zábavné parky na Slovensku, sú skvelými miestami pre výlety s deťmi a ponúkajú množstvo zábavy.

Overené tipy na výlet s deťmi

A na záver ponúkame niekoľko overených tipov na výlet s deťmi, ktoré sú veľmi obľúbené. Hoci cestovanie s malými deťmi prináša malé výzvy, napriek tomu Slovensko ponúka nespočetné množstvo možností na skvelý čas strávený spolu s najmenšími.

 • Mini Slovensko v Jánskej doline: V Jánskej doline nájdu deti 20 modelov slovenských hradov a kostolíkov, a hlavne fascinujúcu železničnú trať s vláčikmi. Modely sú v mierke 1 : 25 a sú nádherne prepracované.
 • Bobová dráha v Pavčinej Lehote: Pre malých dobrodruhov a odvážnych rodičov. Je možné spustiť sa aj s menším dieťaťom. Okrem toho je tu nafukovací hrad a trampolína. V blízkosti je aj vyhliadková veža s krásnymi výhľadmi na Nízke Tatry.
 • Archeoskanzen Havránok: Jedno z najdôležitejších archeologických nálezísk na Slovensku, s úžasnými výhľadmi. Rodina si tu môže zaručene užiť zaujímavý výlet pre deti.
 • Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici: V prípade nepriaznivého počasia rodina nájde parádnu edukatívnu herničku, kde sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí. Toto miesto je perfektnou voľbou, ak hľadajú alternatívu k bežným detským zábavným centrám.
 • Veveričí lanový park na Štrbskom plese: Nachádza sa len pár minút od železničnej stanice. Trať je pripravená pre väčšie i menšie veveričky, a pre rodičov je možnosť si vychutnať kávu v blízkosti.
 • Minifarma Lubina: Pre milovníkov zvieratiek je tu minifarma, kde môžu pohladkať a nakŕmiť zvieratká. Deti sa môžu zahrať na ihrisku v nádhernom prostredí. Na tomto výlete s deťmi si treba užiť aj krásne výhľady na Veľkú Javorinu a oddýchnuť si v lese na ceste na rozhľadňu Jelenec.

Slovensko je rozhodne nádherná krajina, ktorá ponúka množstvo výletov s deťmi. Snáď bude tento článok na tému kam s deťmi dostatočnou inšpiráciou na objavovanie krás, zábavy a tajných miest s najmenšími.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang