Ľudová pôžička – výhody, nevýhody, porovnanie

ludova pozicka

Ľudová pôžička je jednou z najpopulárnejších foriem alternatívneho financovania. Ide o umožnenie ľuďom poskytnúť svojej rodine, priateľom alebo dokonca cudzím ľuďom peňažné prostriedky, aby podporili ich budúcnosť. Je to alternatíva k tradičným spôsobom úverovania, ako sú banky alebo finančné inštitúcie, pretože jedna strana poskytuje finančnú pôžičku tej druhej bez podpisov.


Obsah článku


Ľudová pôžička môže byť pre obe strany veľmi výhodná. Môže to byť spôsob, ako poskytnúť dostupnú pôžičku, zbaviť sa dlhu, alebo sa zbaviť predčasnej splátky. Môže to byť tiež spôsob, ako investovať, získať príjem a poskytnúť zdroje pre druhú stranu.

Aké výhody majú pôžičky od ľudí?

Pôžičky od ľudí v poslednej dobe pomaly avšak isto získavajú na popularite a mnoho ľudí ich využíva ako alternatívu k tradičnej pôžičke od banky. Môžu byť veľmi užitočné a ponúkajú neporovnateľný servis a úrokové sadzby v porovnaní s bankami. Majú niekoľko výhod.

 • Flexibilné splácanie: Veľkou výhodou pôžičky od ľudí je, že dávajú veľa voľnosti pri plánovaní schémy splácania. Neexistuje žiadny striktný harmonogram, ktorý dlžník musí dodržiavať a môže si vybrať časový rám, ktorý najlepšie vyhovuje jeho potrebám.
 • Nízke úrokové sadzby: Veľkým lákadlom pôžičiek je to, že úrokové sadzby sú oveľa nižšie alebo žiadne ako v banke. To pomôže ušetriť množstvo peňazí na platbách pôžičky a uľahčí aj splácanie.
 • Špeciálne ponuky: Niektorí poskytovatelia pôžičiek ponúkajú špeciálne ponuky splácania. Napríklad doba splácania môže byť flexibilná.
 • Rýchlosť procesu: Pri porovnaní s konvenčnou pôžičkou sú pôžičky od ľudí oveľa rýchlejšie. Preto je dobré si urobiť prieskum a skontrolovať proces schválenia pre pôžičky od ľudí.
 • Žiadne poplatky: Pôžičky od ľudí nedávajú poplatky za úver a je to dobrá príležitosť ušetriť peniaze.

Ako je možné vidieť, výhody pôžičky od ľudí sú veľmi zreteľné. Držať sieť bez sofistikovaných finančných produktov, ako sú bankové pôžičky, môže byť veľmi užitočné a môžu pomôcť, aby sa človek dostal cez ťažké obdobie. Avšak, predtým, ako si ju človek vezme je dôležité si urobiť dostatočný prieskum a overiť si čiastku, ktorú si chce žiadateľ požičať, ako aj časový rám splácania.

Ľudová pôžička a jej nevýhody

Pôžičky od ľudí, často označované ako P2P alebo peer-to-peer pôžičky sú jedným z najnovších a najsledovanejších trendov v oblasti finančných služieb. Tieto pôžičky sú poskytované bežnými ľuďmi, ako je napríklad známy, rodinný priateľ alebo kolega, namiesto banky alebo finančnej inštitúcie.

Avšak, ako so všetkým, aj pôžičky od ľudí majú svoje nevýhody.

 • Poskytovatelia pôžičiek majú tendenciu vyžadovať všetky svoje peniaze späť naraz, čo označuje, že ak človek nedokáže splatiť celú sumu naraz, neuplatňuje sa žiadna forma splátkového plánu.
 • Ďalšou veľkou nevýhodou pôžičky od ľudí je, že existujú určité finančné následky, ak dlžník nedokáže plniť záväzky. V najhoršom prípade sa môže dlžník ocitnúť pred súdom, ak veriteľovi nezaplatí celú sumu. Ak dlžník nebude schopný splniť zmluvné záväzky, môže to mať za následok stratu príjmu alebo majetku a jeho reputácie.
 • Ak je dlžník blízkym priateľom, príbuzným alebo kolegom, môže to mať negatívny vplyv na priateľstvo alebo spoluprácu. Ak dlžník nemôže splatiť požičanú sumu, môže stratiť dôveru alebo odporúčanie od tohto veriteľa a jeho odmietnutie môže mať veľmi negatívne následky.

Z toho vyplýva, že existujú mnohé možné nevýhody pre braním úveru od inej osoby. Bude vhodnejšie, keď sa budú požičiavať peniaze aj na inej základnej pôžičke, a to prostredníctvom profesionálneho finančného poradenstva, ktoré zohľadňuje dané finančné možnosti a nastavenie úveru so spravodlivou úrokovou sadzbou.

ˇˇludová pôžička
Napriek zjavným nevýhodám, pôžičky od ľudí poskytujú jedinečnú príležitosť pre tých, ktorí sa ocitli v nezvládnuteľnej finančnej situácii. Ak človek uvažuje o použití tohto druhu úveru, treba zvážiť všetky pre a proti a byť si istý, že je človek schopný splatiť dlh, aby ste predišlo ďalším problémom.

Využíva sa dnes často ľudová pôžička?

Často sa verí, že ľudová pôžička je veľmi starou formou záložného úveru, ktorá si svojím jednoduchým spôsobom vyžiadala veľkú obrovskú popularitu. Najprv sa využívala najmä v regióne strednej Európy, avšak rozšírila sa aj v ďalších regiónoch sveta.

Ľudová pôžička je prepojená s mnohými zábavnými príbehmi, ktoré vyjadrujú vďačnosť dlžníka voči veriteľovi. Ľudová pôžička je forma vzájomného financovania, pri ktorej veriteľ poskytuje pôžičku inému.

Na rozdiel od tradičných finančných produktov napríklad z bánk nie sú k tejto pôžičke pripojené riziká, ako sú poplatky za nepreplatenie úveru alebo úrokové sadzby. Z toho dôvodu sú veľmi obľúbenou formou financovania pre rodinné a priateľské záležitosti.

Mnoho moderných dlžníkov dostalo túto pôžičku. Verí sa, že často sa využíva ako druh bezpečnej formy financovania, ktorá môže byť použitá napríklad na financovanie spotreby alebo na krytie nákladov.

Ľudová pôžička sa využíva aj na pomoc ľuďom v núdzových situáciách. To zahŕňa nielen dlžníkov, ktorí potrebujú rýchlu pôžičku, avšak aj tých, ktorí sa snažia prežiť ekonomické problémy. Týmto ľuďom môže byť ponúknutá ľudová pôžička, aby mohli čeliť svojim finančným problémom a prežiť.

Ľudová pôžička je stále populárnou formou financovania. Je to jednoduchý spôsob, ako nájsť peniaze, najmä v situácii, keď je hlavný prístup k finančným produktom obmedzený. Verí sa, že ľudia budú používať ľudovú pôžičku aspoň tak dlho, kým nebudú mať prístup k lepším finančným produktom.

Čo ponúka ľudová pôžička v porovnaní s tou bankovou?

Ľudové pôžičky sú historicky populárna alternatíva k ostatným bankovým pôžičkám. Umožňujú užívateľom získať dostupnú sumu peňazí s relatívne nízkym úrokom a s dodatočnou flexibilitou, ktorú bankové pôžičky zvyčajne nemajú.

Pred rozhodnutím pre ich používanie by si však mali ľudia dôkladne premyslieť svoju situáciu. Oproti tradičným bankovým pôžičkám majú ľudové pôžičky širší rozsah možností pre svojich užívateľov.

KritériumĽudová pôžičkaBanková pôžička
Rýchlosť získaniaRýchle vybavenie, často do niekoľkých dníMôže trvať niekoľko týždňov až mesiacov
AdministratívaMinimálna, jednoduché požiadavky na dokumentáciuVyžaduje množstvo formulárov, auditov a korešpondencie
FlexibilitaVyššia flexibilita v podmienkach a možnostiach použitia pôžičkyStriktné podmienky a menej flexibility
DostupnosťPrístupná pre ľudí s menej dobrou úverovou históriou alebo nízkym kreditným skórePrísne kritériá na schválenie, vysoké požiadavky na kreditné skóre
Úroková sadzbaRelatívne nízkaVariabilná, často vyššia v závislosti od rizikového profilu žiadateľa
Rizikový profilNižší rizikový profil pre užívateľaVyšší rizikový profil, najmä pre ľudí s nízkym kreditným skóre
Rýchlosť spracovaniaRýchle spracovanie žiadostíPomalšie spracovanie v porovnaní s ľudovou pôžičkou
Formy komunikácieMnoho pôžičkových spoločností umožňuje online podanie žiadostiZvyčajne vyžaduje osobné stretnutia a viacstupňové schvaľovanie
DokumentáciaVyžaduje len základné informácie o klientovi a požiadavke na pôžičkuDetailná dokumentácia a verifikácia informácií
Účel pôžičkyMôže byť použitá na rôzne účely bez obmedzeníČasto viazaná na konkrétny účel podľa bankových podmienok
ľudové pôžičky
Ľudové pôžičky sú veľmi cenené ako prostriedok na rýchle získanie financovania. Je dôležité dôkladne zvážiť všetky možné prínosy a riziká. Ak sa človek správne rozhodne, môže získať výhody ľudovej pôžičky a zároveň sa vyhnúť nežiaducej bankovej pôžičke.

Pôžička od ľudí. Ako ju získať?

Jedným z najbežnejších spôsobov, ako získať pôžičku od ľudí, je peer-to-peer poskytovanie. Ide o platformy, kde spravidla bežní investori investujú do pôžičiek poskytnutých spotrebiteľmi.

Druhou možnosťou je ísť priamo na zdroj. Napríklad, ak má človek v okolí niekoho blízkeho, ktorý by bol ochotný mu ponúknuť akúkoľvek sumu peňazí na dobu neurčitú, to by mohla byť pre neho prospešná možnosť. To je cesta pre menšie úrokové sadzby ako pri oficiálnych pôžičkách, v závislosti na dohode.

Spravidla, čo sa týka občianskych združení, niektoré sa zaoberajú ponúknutím flexibilnejších možností úveru so zvláštnym zreteľom na rodiny a jednotlivcov, ktorí sú v núdzi. V týchto prípadoch je dobré preukázať, že je dôležité získať úver, a preto je najlepšie preukázať bezúhonnosť a záväzok vrátiť úver v stanovenom čase.

Pravá slovenská ľudová pôžička – čo to je?

Pravá slovenská ľudová pôžička je ideálnym riešením pre tých, ktorí potrebujú rýchlo získať finančné prostriedky. Na portály ludovapozicka.sk sa vyplnením žiadosti dá získať finančná pomoc až do výšky 1 500 €, rýchlo a jednoducho.

Ako to funguje?

 1. Vyplniť nezáväznú žiadosť: Stačí vyplniť online formulár a poslať žiadosť.
 2. Kontakt zo strany poskytovateľa: Pracovníci čoskoro kontaktujú žiadateľa, aby dohodli podmienky pôžičky.
 3. Hotovo: Po schválení žiadosti budú peniaze okamžite zaslané na účet.

Výhody pravej slovenskej ľudovej pôžičky:

 • Vysoké percento schválených žiadostí: Väčšina žiadostí je schválená, takže človek má vysokú šancu na získanie pôžičky.
 • Pôžička na mieru: Je prispôsobená žiadateľovým potrebám.
 • Okamžité spracovanie žiadosti: Žiadosť bude spracovaná bez zbytočného predlžovania.
 • Peniaze na čokoľvek: Finančné prostriedky sa dajú využiť na akýkoľvek účel.

Informácie o pôžičke:

 • Minimálna a maximálna doba splácania: 61 až 90 dní
 • Maximálna ročná percentuálna miera nákladov (RPMN): 79,8%

V prípade nesplatenia pôžičky v dohodnutej lehote budú klienta kontaktovať písomne alebo telefonicky a pripomenú oneskorenie platby. Ak nesplní svoju povinnosť splatiť pôžičku, bude mu vystavená zmluvná pokuta podľa zmluvných podmienok.

Kolektívne pôžičky – recenzie a skúsenosti

Platforma Kolektívne pôžičky ponúka efektívny a rýchly spôsob, ako získať potrebné financie. Recenzie používateľov zdôrazňujú najmä rýchlosť a spoľahlivosť služieb. S vysokou mierou schválenia a priateľským prístupom je táto platforma ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá flexibilnú a rýchlu finančnú pomoc.

 • Čo sú Kolektívne pôžičky?
  • Kolektívne pôžičky sú modernou formou financovania, ktorá spája ľudí, ktorí potrebujú peniaze, s tými, ktorí sú ochotní ich požičať. Tento systém je založený na vzájomnej pomoci a dôvere medzi účastníkmi.
 • Ako dlho trvá schválenie pôžičky?
  • Schválenie pôžičky je veľmi rýchle, väčšinou prebehne v priebehu niekoľkých hodín od podania žiadosti.
 • Aké sú podmienky pre získanie pôžičky?
  • Podmienky sa môžu líšiť v závislosti od konkrétnej ponuky a požiadaviek investora. Všetky podmienky sú transparentne uvedené v ponuke, ktorú si žiadateľ preštuduje pred uzavretím zmluvy.
 • Môžem získať pôžičku aj s nízkym kreditným skóre?
  • Áno, Kolektívne pôžičky často poskytujú financovanie aj tým, ktorí by inak mohli byť odmietnutí tradičnými bankami.

Recenzie platformy Kolektívne pôžičky

RecenzentRecenziaKlady
Jana K.„Moja maximálna vďačnosť za rýchlosť vybavenia mojej požiadavky patrí celému vášmu tímu. Ďakujem.“Rýchlosť vybavenia
Alexandra A.„Požičiavam si prvýkrát na pomoc rodine. Dúfam, že mi pomôžu, keďže finančne máme veľmi málo. Podľa recenzií viem, že sa dá spoľahnúť, tak som to skúsila.“Spoľahlivosť
Erika B.„Super rýchle jednanie.“Rýchlosť jednania
Kristína„Som veľmi spokojná, ako s prístupom, tak aj s rýchlosťou. Všetko prebehlo bez najmenšieho problému. Odporúčam.“Prístup, rýchlosť
og„Pomôžu v ťažkých časoch rýchlo a s porozumením, aj keď vznikne problém. Odporúčam.“Rýchlosť, porozumenie
Marta V.„S kolektívnou pôžičkou som veľmi spokojná. Koľkokrát som si požičala, vždy mi vyhoveli. Peniaze mi hneď prišli na účet. Je to jedna spoľahlivá platforma.“Spoľahlivosť, rýchlosť
Emília„Som veľmi milo prekvapená prístupom pri vybavovaní. Po všetkých potrebných dokladoch peniaze na účte rýchlosťou blesku. 100% odporúčanie pri nečakanej situácii.“Prístup, rýchlosť
Katarína„Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Som veľmi spokojná s vašimi službami, ste rýchli. Vážim si vaše služby. Ďakujem.“Rýchlosť, spokojnosť
Luba„Za mňa 100 percent super. Po schválení dokladov peniaze do pár minút na účte.“Rýchlosť, spoľahlivosť
Luba„Operátorka veľmi milá a ochotná. Všetko super vysvetlila.“Prístup, jasné vysvetlenie

Klady:

 • Rýchlosť vybavenia: Väčšina recenzií zdôrazňuje rýchlosť, s akou boli pôžičky vybavené a peniaze doručené na účet.
 • Prístup a ochota: Používatelia oceňujú priateľský a ochotný prístup personálu.
 • Spoľahlivosť: Mnohí klienti spomínajú spoľahlivosť platformy a jednoduchý proces získania pôžičky.

Napriek tomu je vždy dôležité byť obozretný a dôkladne si preštudovať podmienky ľudovej pôžičky pred jej uzatvorením.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang