Quatro pôžička – bez registra, kalkulačka, kontakt

Spoločosť Quatro je už roky veľkým a silným hráčom na trhu s poskytovaním nákupných a úverových produktov svojim zákazníkom. Quatro je na Slovensku lídrom a akýmsi symbolom nákupu na splátky. Čo je to Quatro pôžička? Je nákup na splátky v Quatro výhodný? Kde nájsť kontakt na Quatro?


Obsah článku


Slovenská spoločnosť Quatro vykonáva svoju činnosť od roku 1999 a ponúka kvalitné služby a proklientsky servis. Taktiež je súčasťou bankovej skupiny VÚB Intesa Sanpaolo, čo jej pridáva na dôveryhodnosti a kvalite.

Vybavte si Hyper pôžičku s úrokom už od 4,9 % p.a. s úverovým rámcom od 50 do 25 000 eur.

Mám záujem o Hyper pôžičku >

Čo je to Quatro pôžička

Produkt Quatro pôžička nie je možné definovať ako klasickú pôžičku, ktorú všetci poznajú z bánk či nebankových spoločností. Pri Quatro pôžičke ide v podstate o nákup na splátky. Quatro tento typ produktu nazýva pôžičkou, nakoľko človek si vďaka nej dokáže kúpiť vec, na ktorú v čase nákupu nemá dostatok peňazí.

Nákup na splátky od Quatro je veľmi obľúbený, nakoľko ľudia si môžu vybrať tovar v hodnote od 100 do 10 000 eur. Túto Quatro pôžičku, resp. nákup na splátky Quatro je možné využiť v partnerských obchodoch, ktoré sú označené logom Quatro.

Ide o približne 5 000 partnerov, u ktorých si môžu ľudia vybrať tovar, na ktorý v momentálnej situácií nemajú peniaze. Tento produkt je možné využiť pri nákupoch online, ako aj pri nákupe v kamenných predajniach, ktoré sú partnerom Quatro.

Kto môže získať Quatro pôžičku

Pôžičku Quatro môže získať takmer každý. Je to z toho dôvodu, že ešte pred samotným nákupom na splátky Quatro si zákazník v online kalkulačke zvolí, koľko a ako dlho bude splácať. Každý si tento finančný plán môže nastaviť podľa vlastných predstáv bez toho, aby príliš zaťažil osobný či rodinný rozpočet.

O pôžičku môžu požiadať rôzne skupiny obyvateľstva, teda môže ísť o pôžičku na materskej či pôžičku pre dôchodcov či živnostníkov. Avšak nemusí ísť o pôžičku pre každého, nakoľko sa vyžaduje dokladovať príjem. Tým pádom majú ľudia bez zamestnania a príjmu komplikovanejší prístup k takejto pôžičke.

Quatro pôžička je pôžičkou bez registra, teda nie je potrebné dokladovať register dlžníkov. Ak mal niekto v minulosti problémy so splácaním určitého záväzku či pôžičky, nezohrá to rolu v prípade žiadosti o Quatro pôžičku. Tým pádom sa dá hovoriť o pôžičke pre dlžníkov.

Potrebné doklady na Quatro pôžičku bez registra

Ak si chce človek vybaviť Quatro pôžičku bez registra, resp. nákup na splátky v Quatro v hodnote tovaru od 100 do 10 000 eur, nebude potrebovať veľa dokladov. V princípe je potrebný jeden doklad totožnosti, spravidla platný občiansky preukaz a doklad, ktorý potvrdzuje výšku príjmu žiadateľa.

V prípade, že si Quatro dokáže overiť príjem žiadateľa cez Sociálnu poisťovňu, nie je potrebný doklad o príjme, len platný občiansky preukaz. Avšak môžu nastať situácie, kedy Quatro požaduje aj iné doklady a je vhodné ich doložiť v závislosti od toho, kto si o pôžičku Quatro žiada.

Doklady, ktoré by mal žiadateľ o Quatro pôžičku doložiť:

 • Zamestnanec – platný občiansky preukaz
 • Štátny zamestnanec – platný občiansky preukaz, kópia výpisu z účtu za posledné 3 mesiace
 • Starobný a invalidný dôchodca – platný občiansky preukaz
 • Výsluhový dôchodca – platný občiansky preukaz, rozhodnutie (výmer) o priznaní/ zvýšení/ znížení dôchodku
 • Živnostník – platný občiansky preukaz, daňové priznanie k dani z príjmov a potvrdenie o jeho podaní, kópia výpisu z účtu za posledné 3 mesiace

Quatro ponúka aj nákupy na splátky, čo je v podstate druh pôžičky.

Nákup na splátky Quatro – kde nakupovať

V Quatro s nákupom na splátky je nakupovanie jednoduché so žiadnymi, resp. minimálnymi papierovačkami a byrokraciou. Spomedzi 5 000 partnerov Quatro si ľudia môžu vybrať tovar, po ktorom túžia a nakupovať pohodlne v online eshopoch alebo na kamenných predajniach.

1. Nákup na splátky Quatro – eshop

S nákupom na splátky Quatro si v partnerskom eshope môžu zákazníci vybrať tovar v hodnote 100 až 10 000 eur a v nákupnom košíku zvolia možnosť spôsob splátky cez Quatro. Pred samotným potvrdením objednávky si môže zákazník v online kalkulačke Quatro vypočítať, ako môže pôžičku splácať.

Po objednávke je zákazník automaticky presmerovaný do online žiadosti nákupu na splátky cez Quatro. Vyplnenie tejto žiadosti je rýchle a obsahuje len 6 jednoduchých krokov.

Podmienky splácania – zákazník si zvolí splátkový produkt, výšku splátky či dobu splácania. Ak by si chcel vopred zistiť, koľko a ako môže splácať, môže využiť kalkulačku pôžičky Quatro.

Identifikácia klienta – aby si Quatro potvrdilo totožnosť zákazníka, vyžaduje jeho identifikáciu a overenie identity. Je to dôležitý krok, aby sa všetci zákazníci cítili pri nákupe bezpečne.

Osobné údaje – taktiež je potrebné vyplniť základné osobné údaje podľa platného občianskeho preukazu, alebo iného dokladu totožnosti, ktorý zákazník použije.

Údaje o príjme – pre bezproblémové schválenie žiadosti je potrebné aj zodpovedne vyplniť údaje o príjme. Ak ich Quatro overí v Sociálnej poisťovni, nákup prebehne ešte rýchlejšie.

Dokumenty a súhlasy – zákazník vyplní potrebné súhlasy, bezpapierovo, prostredníctvom SMS a podpíše potrené dokumenty. Pohodlne a šetrne k životnému prostrediu.

Súhrn – zákazník si všetky poskytnuté údaje skontroluje a finálne potvrdí.

Ak ide o klienta VÚB banky, prípadne už človek nakupoval cez Quatro, stačí sa prihlásiť do služby VÚB Nonstrop Banking. V prípade, že ide o nového klienta, identifikácia prebehne platbou vo výške 0,01 eur na účet vedený v mene zákazníka.

Online žiadosť musí zákazník potvrdiť SMS kódom a tým ju nezáväzne odošle na posúdenie. Následne bude zákazník informovaný prostredníctvom email-u o výsledku posúdenia žiadosti.

Okamžite po schválení online žiadosti je možné SMS kódom podpísať zmluvu o nákupe na splátky Quatro. Ihneď po podpísaní zmluvy spoločnosť kontaktuje eshop o tom, aby odoslal tovar. Celý proces sa vybavuje online bez papierovania.

Quatro nákup na splátky umožňuje napríklad Muziker e-shop.

2. Nákup na splátky Quatro – kamenná predajňa

V prípade nákupu na splátky pri nákupe v kamenných predajniach, ktoré sú partnerom Quatro, je tento proces o niečo kratší. Rovnako ako pri online nákupe, stačí si vybrať tovar v hodnote od 100 do 10 000 eur.

Následne pri pokladni zákazník oznámi predajcovi, že chce nákup na splátky Quatro a predajca so zákazníkom spíšu žiadosť. Vyplnia sa všetky osobné údaje, údaje o príjme, o zvolenom splátkovom produkte, výške splátky a dobe splácania.

Treba taktiež zabezpečiť aj priloženie požadovaných dokladov. Opäť, ak dokáže Quatro overiť výšku príjmu zákazníka v Sociálnej poisťovni, je potrebný len platný občiansky preukaz.

Túto žiadosť odošle predajca na schválenie spoločnosti Quatro. Po schválení žiadosti zákazník podpíše zmluvu o nákupe tovaru na splátky prostredníctvom SMS kódu.

Ak celý proces prebehne bez problémov a nebude potrebné nič navyše dokladovať, predajca odovzdá tovar zákazníkovi a pôžička od Quatro je vybavená.

Splácanie Quatro pôžičky – kalkulačka

Pred nákupom na splátky od Quatro si každý môže vopred vypočítať, ako a koľko bude splácať. Môže tak urobiť vo flexibilnej kalkulačke Quatro pôžičky, ktorá berie do úvahy cenu tovaru, výšku akontácie, výšku splátky či dobu splácania.

Splácať je možné už od 10 eur mesačne, prípadne 6 mesiacov a výšku akontácie si môžu zákazníci zvoliť podľa svojich potrieb.

Je možné si vybrať pevnú splátku, prípadne šikovnú splátku. Quatro kalkulačka zvyšok prepočíta. Ak človek vie, akú výšku splátky by chcel platiť mesačne s ohľadom jeho/ jej rozpočet, môže využiť pevnú splátku. V prípade, že niekto preferuje dobu splácania a vie, ako dlho by chcel pôžičku Quatro splácať, môže si vybrať šikovnú splátku.

Kalkulačka Quatro pôžičky následne vypočíta všetky potrebné údaje a informácie, ktoré by zákazník mal mať ku každej pôžičke. Zákazník sa na základe vstupných údajov dozvie o pôžičke tieto údaje:

 • Celková výška úveru
 • Výška splátky
 • Výška poslednej splátky
 • Počet splátok
 • Lehota splatnosti
 • Celková čiastka
 • Úroková sadzba
 • RPMN
 • Akontácia

Tieto údaje sú kľúčové pri rozhodovaní sa o pôžičke. Najdôležitejším ukazovateľom je výška sadzby RPMN (ročná percentuálna miera nákladov), ktorá hovorí o tom, koľko daný človek preplatí na pôžičke.

Hyper pôžičku si môžete vybaviť cez Hyperfinancie od 50 do 25 000 eur, pričom úroková sadzba začína už od 4,9 % p.a.

Mám záujem o Hyper pôžičku >

Quatro kontakt

Ako bolo spomenuté, Quatro pôžičku, resp. nákup na splátky Quatro je zastrešovaný VÚB bankou. V prípade otázok je možné kontaktovať priamo banku, resp. využiť infolinku či mail priamo na Quatro.

Ak má niekto určité nezrovnalosti, prípadne sa chce opýtať niečo veľmi konkrétne, môže na Quatro kontakt využit kontaktný formulár na stránke, prípadne nasledovné:

 • Emailová adresa: kontakt@vub.sk
 • Bezplatná infolinka: 0850 123 000
 • Infolinka zo zahraničia: +421 248 555 970

Korešpondenčná adresa:

 • Všeobecná úverová banka, a.s.
 • 29. augusta 3
 • P.O.BOX 87 058 01 Poprad

Na webovej stránke Quatro je funkčný aj online chat, ktorý dokáže zákazníkom odpovedať na základné otázky ohľadom novej pôžičky či nákupu na splátky.

Čo keď nedostanem Quatro pôžičku

Ak by nastal prípad, že zákazník by chcel využiť Quatro pôžičku na nákup na splátky a nedostal by ju, môže využiť iné možnosti. Inými možnosťami sú rôzne iné nebankové pôžičky alebo pôžička od súkromníka. Teda ak niekto chce určitý tovar, na ktorý v súčasnosti nemá dostatok peňazí, môže si jednoducho vybaviť rýchlu pôžičku.

Pôžičky okamžite, resp. pôžičky do 24 hodín, fungujú na podobnom princípe ako Quatro pôžička. Sú dostupné pre širokú verejnosť a pri mnohých nie je potrebné dokladovať príjem či register dlžníkov.

Avšak pri nebankových spoločnostiach by si ľudia mali vyberať dôveryhodné spoločnosti, s ktorými už majú ľudia skúsenosti a neprišli kvôli neprofesionálnemu prístupu o peniaze. Môže ísť o pôžičky od HomeCredit, Hyper pôžičky alebo Silverside pôžičku.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang