Home Credit – pôžička, recenzie, skúsenosti 2023

Pôžičku na čokoľvek je možné si vybaviť u rôznych poskytovateľov nebankových pôžičiek na Slovensku. Jednou z nich je aj spolosťnosť Home Credit, ktorá je silným hráčom na trhu. Ako si vybaviť Home Credit pôžičku? Je možné v Home Credit predčasné splatenie?

Aké sú parametre Home Credit pôžičky?

 • Typ pôžičky: spotrebný úver
 • Výška pôžičky: 400 – 10 000 €
 • Splatnosť: flexibilná (od 3 do 63 mesiacov)
 • Úrok: od 16,9 % p.a.

V spoločnosti Home Credit si je možné zobrať pôžičku s úrokom od 16,9 % p.a. až vo výške 10 000 €.

Mám záujem o Home Credit pôžičku >

Pre vybavenie tej najvýhodnejšej pôžičky na trhu je vhodné si porovnávať ponuky od rôznych poskytovateľov pôžičiek. Okrem dobrého mena spoločnosti sú dôležité aj iné informácie a to napríklad ponúkané RPMN, úrok či možnosť predčasného splatenia.

Čo je to Home Credit

Home Credit je globálna finančná spoločnosť so sídlom v Prahe, Českej republike, a pôsobí vo viac ako 10 krajinách po celom svete. Spoločnosť sa špecializuje na poskytovanie spotrebiteľských úverov a financovanie maloobchodných nákupov.

Na Slovensku pôsobí Home Credit od roku 1999, pričom si vybudovala zvučné a silné meno medzi poskytovateľmi pôžičiek v Slovenskej republike.

Spoločnosť Home Credit je známa svojimi inovatívnymi a prístupnými finančnými riešeniami, ktoré umožňujú jednoduché a rýchle získanie úveru pre širokú verejnosť vrátane jednotlivcov s obmedzenou kreditnou históriou a horšou bonitou klienta.

Home Credit si získal dôveru miliónov zákazníkov po celom svete vďaka svojmu jednoduchému a pohodlnému procesu schvaľovania úverov a flexibilným splátkovým plánom. Poskytuje úvery nielen na nákup spotrebného tovaru, ale aj na napríklad na financovanie automobilov.

Home Credit sa vždy snaží porozumieť potrebám svojich zákazníkov a poskytnúť im finančné riešenie, ktoré najlepšie vyhovuje ich individuálnym podmienkam.

Svojou dlhoročnou prítomnosťou na trhu a odbornosťou v oblasti finančných služieb sa Home Credit stal jednou z popredných finančných spoločností na medzinárodnej úrovni.

Home Credit pôžička

Pôžička od Home Credit môže byť tou správnou voľbou, nakoľko ide o dôveryhodnú spoločnost. O tom svedčí aj fakt, že Home Credit patrí medzi najlepšie spoločnosti v rebríčku dôveryhodných poskytovateľov pôžičiek.

Hlavná Home Credit pôžička je Flexibilná pôžička na kartu. Túto pôžičku je možné si vybaviť od 400 do 10 000 eur s flexibilnou dobou splatnosti a to od 3 do 63 mesiacov. Táto pôžička od Home Credit je úplne bezúčelová, takže peniaze je možné použiť na čokoľvek.

Výhodou tejto pôžičky je jej flexibilné splácanie. To znamená, že je možné posielať mesačne rôzne sumy peňazí, avšak minimálne tú, ktorá je stanovená v zmluve o pôžičke. Ak teda niekomu zostanú peniaze navyše, môže pôžičku Home Credit predčasne splatiť.

Okrem toho je možnosť svoju spôžičku poistiť, pričom na výber sú 2 balíky poistenia – MAXIM A MAXIM+. Druhý balík poistenia, teda MAXIM+, obsahuje možnosť bezplatného odkladu splátky pôžičky.

Na vybavenie pôžičky je potrebné splniť určité podmienky, ktoré sú:

 • minimálne 18 rokov
 • slovenské občianstvo alebo trvalý pobyt v SR
 • 2 doklady totožnosti
 • pravidelný príjem
 • žiadne exekúcie alebo nesplatené dlhy

Spoločnosť Home Credit dôkladne preveruje výpis z registra dlžníkov, preto niektorí žiadatelia môžu mať pri žiadosť o pôžičku problémy. Avšak každopádne je dobrá možnosť kontaktovať spoločnosť s konkrétnou situáciou a pokúsiť sa ju vyriešiť.

Home Credit prihlásenie

Na vybavenie pôžičky je potrebné na Home Credit prihlásenie. Na stránke Home Credit je dostupný jednoduchý a intuitívny formulár. Tento formulár sa objaví po stlačení žltého tlačidla „Chcem pôžičku“ alebo stačí ísť nižšie na ich stránke.

V online formulári ponúka Home Credit kalkulačku online, do ktorej je potrebné zadať výšku sumy, ktorú si chce daný človek požičať a výšku mesačnej splátky. Na základe týchto údajov kalkulačka zosumarizuje, ako dlho sa bude splácať, výšku splátky (aj minimálnu) a celkovú sumu, ktorá bude splatená.

Túto Flexibilnú pôžičku na čokoľvek je možné vybaviť za 15 minút. Okrem toho je dobré poznamenať, že táto pôžička je v podstate revolvingový úver. Inými slovami, požičané peniaze nebude mať klient na svojom účte, ale na osobitnej karte, na ktorú si možno opakovane požičiavať.

Home Credit ponúka pôžičku až vo výške 10 000 € s úrokom už od 16,9 % p.a.

Mám záujem o Home Credit pôžičku >

Home Credit – nákup na splátky

Nakupovať na splátky je možné v Home Credit s produktom Šikovný účet. Je možné opakovane nakupovať na splátky za pomoci jednoduchej mobilnej aplikácie Home Credit. Vďaka šikovnému účtu je možné nakupovať na splátky v kamenných predajniach alebo na internete na eshope.

Zo Šikovného účtu je taktiež možné vyberať hotovosť z bankomatov. Na vybavenie tohto Šikovného účtu stačí v online formulári nechať Home Credit kontakt a oparátor bude záujemcovi volať s bližšími informáciami.

Minimálna splátka je vo výške 4 %, avšak ide o flexibilné splácanie, takže je možné splácať aj vyššiu sumu. Okrem toho si možno tento účet poistiť pre prípad neočakávaných udalostí.

Home Credit – konsolidácia

Zaujímavým produktom od Home Credit je konsolidácia pôžičiek. Ide v podstate o zlúčenie už existujúcich pôžičiek, teda pôžička na splatenie úverov, a vďaka tomu ušetriť desiatky až stovky eur mesačne.

Ide o formu Home Credit pôžičky, vďaka ktorej si vyššou pôžičkou možno vybaviť výhodnejšie podmienky, ušetriť na preplatku a taktiež si znížiť mesačné splátky. Pôžičky je možné zlúčiť do jednej až do výšky 25 000 eur.

Aj pri tomto produkte sa nachádzka formulár a online kalkulačka Home Credit, do ktorej stačí zadať sumu záväzkov (pôžičiek), ktoré chce daný človek zlúčiť a tiež požadovanú výšku splácania. Online kalkulačka Home Credit následne vypočíta, ako dlho sa bude splácať a o koľko sa pôžička preplatí.

Konsolidácia pôžičiek od Home Credit môže byť naozaj výhodná. Spoločnosť klientovi pomôže s administratívou a následne stačí zaslať požadované dokumenty a celý prevod vybaví Home Credit za klienta.

Home Credit – auto na splátky

Ak si chce niekto kúpiť ojazdené auto a nemá práve dostatok peňazí, Home Credit rieši tento problém produktom Auto na splátky. Spoločnosť má zazmluvnenú sieť autobazárov, ktorú možno nájsť na stránkach Home Credit.

Môže ísť o osobné či úžitkové vozidlo a vybaviť si auto na splátky môže ako fyzická, tak aj právnická osoba. Možno si zobrať pôžičku na auto už od 1 000 eur alebo na výbavu a doplnky od 100 eur.

Doba splácania je flexibilná a to od 2 do 7 rokov s možnosťou predčasného splatenie. Ide opäť o Home Credit pôžičku, ktorú je možné vybaviť už do 20 minút telefonicky.

Na stránke Home Credit vo formulári možno taktiež vyplniť údaje ako telefónne číslo, bydlisko a cenu auta, ktoré si chce zákazník kúpiť. Následne bude klient kontaktovaný s bližšími informáciami. Auto na splátky môže byť cesta ako ho získať napríklad pre potrebu opatrovania člena rodiny, ktorý je imobilný alebo má problém s pohybom.

Recenzia Home Credit

Aj keď ponuky od spoločnosti Home Credit sú relatívne lákavé, najlepšie je pozrieť sa na skúseností ľudí, ktorí už pôžičky Home Credit využili.

Vo všeobecnosti sú recenzie na Home Credit pôžičky neutrálne až negatívne. Mnoho ľudí sa sťažuje na komplikované zmluvy a množstvo papierovačiek. Taktiež recenzie Home Credit sú prevažne o chaose v komunikácií a nesplnenie niektorých podmienok.

Iní ľudia si práve naopak pochvaľujú komunikáciu a prehľadnosť. Taktiež ak nastal nejaký omyl, tak ho Home Credit vyriešil promptne podľa dohody. Pri spoločnostiach poskytujúcich pôžičky je dôležité poznať základy finančnej gramotnosti, aby sa ľudia nenechali nachytať.

Platí však to, že recenzie zvyknú písať najmä nespokojní klienti, nakoľko spokojní klienti nemajú až takú potrebu písať recenzie. V prípade negatívnych recenzií môže ísť o ojedinelé prípady. Ak má teda niekto záujem o pôžičku Home Credit, odporúčame spočiatku požičať si menšiu sumu a overiť si prístup k zákazníkom.

Získať peniaze bez overovania príjmu je možné aj od súkromných osôb, napríklad formou pôžičky na zmenku.

Kontakt na Home Credit

Email:

 • posta@homecredit.sk

Infolinka:

 • Klientska linka / blokácia karty: 0850 111 118, 0850 003 010
 • Auto na splátky: 0337 767 404
 • Vybavenie pôžičky: 0800 608 708
 • Predčasné splatenie pôžičky: 0850 333 444

Web:

 • www.homecredit.sk

Sídlo spoločnosti:

 • Home Credit, a.s.
 • Teplická 7434/147
 • 921 22 Piešťany

© 2023 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang