Silverside pôžička – recenzie, skúsenosti, kalkulačka 2024

V prípade, že niekto si niekto potrebuje rýchlo požičať peniaze a nedostane ich z tradičných bankových spoločností, alternatívnou možnosťou sú nebankové subjekty. Jednou z týchto nebankových subjektov je spoločnosť Silverside. Čo je to Silverside? Aké má Silverside pôžičky? Aké sú skúsenosti so Silverside pôžičkami?

Aké sú parametre Silverside pôžičky?

 • Typ pôžičky: krátkodobá pôžička
 • Výška pôžičky: 500 – 10 000 €
 • Splatnosť: 12 až 96 mesiacov
 • Úrok: od 19 % p.a.

V spoločnosti Silverside je možné si požičať až 10 000 € s úrokom od 19 % p.a.

Chcem pôžičku Silverside >

Spoločnosť Silverside vykonáva svoju činnosť na Slovensku od roku 2015, teda ide o pomerne novú spoločnosť. Avšak táto spoločnosť má všetky potrebné licencie na poskytovanie pôžičiek, čo znamená, že ide o overenú nebankovú spoločnosť.

Aj keď sú pôžičkové produkty od bánk či nebankových spoločnosti lákavé, nemusí to byť také ružové. Každý záujemca o pôžičku by mal poznať minimálne základy finančnej gramotnosti, aby sa nenechal nachytať od poskytovateľov pôžičiek.

Čo je to Silverside

Silverside je nebanková spoločnosť, ktorá poskytuje finančné služby a produkty. Ich hlavnou oblasťou činnosti je poskytovanie pôžičiek jednotlivcom a podnikateľom, ktorí nemôžu získať úver zo štandardných bankových spoločností.

Silverside ponúka flexibilné podmienky, konkurencieschopné úrokové sadzby a individuálne prístupy k zabezpečeniu financií pre svojich klientov.

Jednou z výhod spoločnosti Silverside je rýchly proces schválenia a výplaty pôžičiek. Ich efektívne a dobre načasované postupy umožňujú klientom získať potrebné finančné prostriedky napríklad na poistenie nehnuteľnosti bez zbytočnej byrokracie a zdržania.

Táto spoločnosť si zakladá na transparentnosti a snaží sa minimalizovať náklady a zjednodušiť procesy, aby ponúkli rýchle a pohodlné riešenia pre svojich klientov.

Taktiež sa Silverside vyznačuje aj profesionálnym a priateľským prístupom k zákazníkom. Ich tím skúsených finančných poradcov je pripravený poskytnúť odborné poradenstvo a odpovedať na otázky klientov s ohľadom na ich individuálne potreby a finančnú situáciu. Vo svojej ponuke majú rýchle a jednoduché online pôžičky ihneď.

Silverside pôžička – kontakt

Na webovej stránke nebankovej spoločnosti Silverside je transparentne vypísaný kontakt – bezplatná infolinka. Táto infolinka na Silverside pôžičky je bezplatná v rámci Slovenskej republiky v bežných pracovných časoch, teda počas týždňa od 8:00 do 17:00.

Na túto infolinku je ľahké sa dovolať a klienti komunikujú s dobre vyškoleným personálom, ktorý je ochotný pomôcť. Taktiež sú transparentne vypísané mailové adresy aj s pohľadavkovou adresou. V časti kontakt na Silverside stránke je interaktívna mapa s pobočkami na Slovensku.

Silverside pôžičky

Nebanková spoločnosť Silverside má v ponuke dva druhy, resp. produky pôžičiek. Prvou poskytovanou pôžičkou SIlverside je „Rozumná pôžička“ a druhý produkt je „Pôžička na refinancovanie“ od Silverside. Bližiše k týmto pôžičkám sa článok venuje nižšie.

Silverside spoločnosť si zakladá na jednoduchosti a transparentnosti, o čom svedčí aj možnosť vidieť najdôležitejšie číslo pri pôžičkách – RPMN. Ročná percentuálna miera nákladov (RPMN) je dôležitejší ukazovateľ ako samotný úrok, nakoľko hovorí o tom, koľko daný klient preplatí na pôžičke či úvere.

1. Rozumná pôžička – Silverside

Klasickou pôžičkou, ktorú si je možné od spoločnosti Silverside zobrať, je Rozumná pôžička. Výška pôžičky je od 500 do 10 000 eur s dobou splatnosti od 12 do 96 mesiacov. Táto Silverside pôžička je bezúčelová, pričom splácanie sa dokáže prispôsobiť potrebám klienta a teda môže využiť aj predčasné splatenie.

V prípade záujmu o pôžičku je potrebné vyplniť online formulár, ktorý je možné nájsť na webovej stránke Silverside, prípadne na kamennej pobočke. Na výpočet pôžičky je možné na webovej stránke využiť online kalkulačku, ktorá je prehľadná a transparentná.

Do online kalkulačky stačí zadať výšku pôžičky a požadovanú splatnosť pôžičky Silverside. Následne je možné vidieť všetky potrebné informácie o pôžičke ako výška splátky, úrok, koľko klient preplatí a taktiež dôležité číslo – RPMN (ročná percentuálna miera nákladov).

Ak má niekto záujem požičať si peniaze cez Silverside a je spokojný s pôžičkou s nízkym úrokom, RPMN a výškou splátky, môže vyplniť online formulár na webovej stránke Silverside po kliknutí na tlačítko „Chcem pôžičku.“

Do formulára je potrebné zadať údaje o žiadateľovi ako meno, priezvisko, adresa, ročné číslo, kontaktné údaje a údaje o príjme/príjmoch. Následne stačí súhlasiť so spracovaním osobných údajov a po odoslaní formuláru sa žiadateľovi ozve finančný agent Silverside.

Dátum splatnosti prvej mesačnej splátky je minimálne 30 dní od dátumu poskytnutia pôžičky a v závislosti od požiadavky klienta na preferovaný dátum tejto splatnosti. Mesačné splátky sú zaokrúhlené matematicky a môžu sa líšiť od dátumu poskytnutia pôžičky.

2. Pôžička na refinancovanie – Silverside

Druhou možnosťou pôžičky od spoločnosťi Silverside je pôžička na refinancovanie. Táto pôžička je narozdiel od Rozumnej pôžičky účelová, nakoľko je potrebné preukázať, aké záväzky chce klient refinancovať.

Výhodou tejto pôžičky je to, že iné existujúce pôžičky možno vyplatiť jednou väčšou pôžičkou SIlverside, a klient bude mať už len záväzok voči jednej spoločnosti s lepšími podmienkami, ako dostal pri iných pôžičkách a úveroch.

Refinancovať je možné rôzne druhý úverov či pôžičiek ako napríklad kreditné karty, spotrebiteľské úvery či prečerpanie na bežnom účte.

Vďaka Silverside pôžičke na refinancovanie pôžičiek si každý dokáže zobrať pôžičku s výhodnejšími podmienkami a na to možno opäť použiť online kalkulačku na webovej stránke Silverside. Postup o pôžičku je totožný, ako pri žiadosti o Rozumnú pôžičku Silverside.

Cez nebankovú spoločnosť Silverside je možné si požičať peniaze s úrokom od 19 % p.a. vo výške až 10 000 €.

Chcem pôžičku od Silverside >

Podmienky Silverside pôžičiek

Na to, aby niekto získal Silverside pôžičku, musí splniť niekoľko podmienok, ktoré sú požadované. Prvou je byť vo veku od 18 do 74 rokov. Pri obidvoch pôžičkách taktiež platí, že je možné si požičať od 500 do 10 000 eur s dobou splatnosti od 12 do 96 mesiacov.

Ďalšími podmienkami pre získanie jednej z ponúkaných pôžičiek Silverside sú platný občiansky preukaz, vodičský preukaz alebo iný preukaz (cestovný pas), výpis z účtu, potvrdenie o príjme vystavené zamestnávateľom a daľšie doklady preukazujúce príjmy a výdavky.

Pri SIlverside pôžičke na refinancovanie je potrebné okrem spomenutého taktiež aktuálne vyčíslenie zostatkovej sumy úveru/pôžičky, ktorý má byť predmetom refinancovania.

Poslednou podmienkou, ktorá je takmer úplne bežná, je nemať negatívny záznam v registri dlžníkov, nakoľko nejde o bonitného klienta a je vyššia pravdepodobnosť nesplatenia závazkov pôžičky.

Silverdise pôžička – skúsenosti a recenzie

Pri vybavovaní pôžičky, ktorú si chce človek zobrať, je potrebné poznať názory a skúsenosti ľudí, ktorí už využili služby a produkty od konkrétnych spoločností poskytujúcich pôžičky. Recenzie na spoločnosť Silverside sú prevažne pozitívne, o čom svedčí aj vysoká miera schválenia pôžičiek Silverside.

Aj keď je spoločnosť Silverside relatívne mladá spoločnosť na Slovenskom trhu s pôžičkami, dokázala si vybudovať relatívne dobré meno a recenzie. Ľudia si zvyčajne chvália ústretovosť, dostupnosť a férovosť personálu.

Za výhodu bývalí klienti Silverside považujú relatívne vysokú sumu, ktorú si je možné požičať. Taktiež sú dobré ohlasy na zákaznícky servis a okrem toho sa považuje za výhodu možnosť poistiť si pôžičku.

Na druhej strane, niektorí klienti mali početné stažnosti na dĺžku schvaľovania pôžičky. Tu si avšak treba uvedomiť, že doba schvaľovania závisí aj od množstva a dostupnosti overenia príjmov daných klientov, takže táto premenná je veľmi individuálna.

Vo všeobecnosti boli ľudia s celým procesom spokojní a neboli žiadne veľké problémy so spoločnosťou Silverside. Pár bývalých zákazníkov malo sťažnosti na vyšší úrok, avšak ten vopred vedeli a taktiež sa to u nebankových spoločností očakáva.

Kontakt na Silverside

Email:

 • silverside@silverside.sk

Infolinka:

 • 0800 555 678 (po-pi: od 8:00 – 17:00)

Web:

 • www.silverside.sk

Sídlo spoločnosti:

 • Silverside, a. s.
 • Bratislava Business Center 5
 • Plynárenská 7/B
 • 821 09 Bratislava

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang