Ryanair batožina – rozmery, obsah, skúsenosti

ryanair batozina

Ryanair je známy svojimi nízkymi cenami leteniek, no s nízkymi cenami prichádzajú aj isté obmedzenia, a to v oblasti batožiny. Pravidlá pre batožinu u spoločnosti Ryanair sa v priebehu rokov menili, preto je dôležité mať pred cestou aktuálne informácie. Cestujúci s prioritným nástupom si môžu vziať na palubu dve batožiny.

Malú batožinu s rozmermi 40 × 20 × 25 cm (kabelka, ruksak) a veľkú batožinu s rozmermi 55 × 40 × 20 cm (kufrík) – do 10 kg. Cestujúci bez priority si môžu vziať na palubu lietadiel spoločnosti Ryanair iba malú batožinu.


Obsah článku


Príručná batožina do lietadla spoločnosti Ryanair

Pravidlá pre príručnú batožinu do lietadla u spoločnosti Ryanair sa líšia v závislosti od toho, či má cestujúci zakúpený prioritný nástup alebo nie.

Cestujúci s prioritným nástupom si môžu vziať na palubu dve batožiny:

  • Malú batožinu: 40 × 20 × 25 cm
  • Veľkú batožinu: 55 × 40 × 20 cm do 10 kg

Cestujúci bez priority si môžu vziať na palubu iba malú batožinu (40 × 20 × 25 cm).

Malá batožina sa musí zmestiť pod sedadlo pred cestujúcim. V prípade kontroly sa ako malá, tak aj väčšia batožina musí zmestiť do meracej schránky na letisku. Tekutiny v príručnej batožine musia byť v nádobách s maximálnym objemom 100 ml a uložené v priehľadnom uzatvárateľnom vrecku s maximálnym objemom 1 liter. Za prekročenie limitov batožiny sa účtujú poplatky.

Príručná batožina do lietadla spoločnosti Ryanair musí spĺňať stanovené parametre veľkosti a hmotnosti. Ak batožina neprejde kontrolou veľkosti a hmotnosti, musí sa odovzdať na odbavenie a za to sa platí poplatok.

Veľkosť a rozmery príručnej batožiny spoločnosti Ryanair môžu prechádzať kontrolou

Spoločnosť Ryanair, ako populárny nízkonákladový dopravca, je jednou z najprísnejších spoločností, pokiaľ ide o veľkosť a rozmery príručnej batožiny. Preto je dôležité, oboznámiť sa s tým, čo je povolené a čo nie, aby sa človek vyhol nepríjemnostiam na letisku.

  • Každý cestujúci s Ryanairom má nárok na jednu kus príručnej batožiny, ktorá by mala byť dovolená zdarma. Je to obvyklá prax u väčšiny spoločností, avšak u Ryanairu sa to stalo problematickým pre mnohých cestujúcich. Dôvodom je prísna politika týkajúca sa veľkosti a rozmerov príručnej batožiny.
  • Spoločnosť Ryanair povoľuje batožinu s maximálnymi rozmermi 55 × 40 × 20 cm s maximálnou hmotnosťou 10 kg. Ak batožina presahuje tieto parametre, bude povolená na palubu len za poplatok. Dôvodom, prečo spoločnosť Ryanair má takéto prísne pravidlá, je zjednodušenie a zrýchlenie procesu nástupu cestujúcich na palubu.
  • V minulosti sa stávalo, že veľká batožina zaberala veľa miesta v skrinkách na palube, čo bránilo ostatným cestujúcim v uskladnení svojej príručnej batožiny. Takto sa aj spomaľovalo a komplikovalo vystupovanie z lietadla. Preto spoločnosť Ryanair zaviedla prísne obmedzenia, aby sa vyhla týmto problémom.
  • Ak sa človek chystá cestovať s Ryanairom a chce sa vyhnúť nepríjemnostiam, je dôležité dôkladne sa oboznámiť s pravidlami a odporúčaniami týkajúcimi sa príručnej batožiny. Dodržiavanie týchto pravidiel ušetrí čas aj peniaze.

Spoločnosť Ryanair vo svojich podmienkach uvádza, že ich batožina sa musí zmestiť pod sedadlo pred cestujúcim. Ak má batožinu, ktorá presahuje maximálny povolený rozmer, môže si zakúpiť možnosť priority, čo znamená, že cestujúci má povolené zobrať si 2 batožiny na palubu lietadla.

Táto možnosť je drahšia avšak zaručuje, že sa na palubu batožina dostane bez problémov a cestujúci sa tak vyhne doplateniu poplatku za príliš veľkú batožinu.

Všetky tieto informácie ohľadom veľkosti a rozmerov príručnej batožiny spoločnosti Ryanair by sa mali brať do úvahy pred samotným cestovaním.

Spoločnosť sa neustále snaží zjednodušovať a skracovať proces nástupu cestujúcich, avšak zároveň chce zabezpečiť pohodlie aj pre ostatných cestujúcich. Preto dodržiavanie pravidiel týkajúcich sa veľkosti a rozmerov príručnej batožiny je dôležité pre všetkých, aby sa vyhli nepríjemným situáciám na letisku.

Čo môže obsahovať príručná batožina spoločnosti Ryanair?

Pri otázke čo môže obsahovať príručná batožina spoločnosti Ryanair je odpoveď nasledujúca:

Príručná batožina spoločnosti Ryanair môže obsahovať oblečenie a obuv, toaletné potreby v nádobách s maximálnym objemom 100 ml uložené v priehľadnom uzatvárateľnom vrecku s maximálnym objemom 1 liter (tzv. tekutiny, krémy), elektroniku (notebook, tablet, fotoaparát), lieky, detské potreby (plienky, jedlo), palice a barle (ak sú potrebné z lekárskeho hľadiska), nákup z duty-free obchodov (ak je v uzatvorenom vrecku s dokladom o kúpe).

Pre podrobnejší zoznam všetkého toho čo môže obsahovať príručná batožina spoločnosti Ryanair sa odporúča navštíviť oficiálnu stránku spoločnosti. V prípade pochybností je možné kontaktovať Ryanair prostredníctvom chatu.

Personál letiska má právo skontrolovať obsah batožiny a vziať akékoľvek predmety, ktoré sú zakázané.

Čo si môžem zobrať do lietadla spoločnosti Ryanair?

Lietanie s nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair je pre mnohých cestovateľov veľmi obľúbenou možnosťou, hlavne vďaka nízkym cenám leteniek. Avšak, mnohí sa obávajú, čo si môžu a nemôžu zobrať so sebou na palubu. Ak sa záujemca pýta, „Čo si môžem zobrať do lietadla spoločnosti Ryanair“, tu je zopár tipov:

  • Drobné osobné veci: Do lietadla je možné si zobrať drobné osobné veci, ako napríklad kľúče, doklady totožnosti, peniaze, mobilný telefón atď. Pri kontrole bezpečnosti je potrebné z príručnej batožiny vytiahnuť mobil, aby sa mohol skontrolovať.
  • Elektronické zariadenia: Na palubu lietadla je možné zobrať aj svoje elektronické zariadenia ako napríklad mobilný telefón, laptop, tablet, fotoaparát alebo e-book. Všetky tieto zariadenia musia byť zapnuté a pripravené na kontrolu v bezpečnostnom pásme na letisku. Ich používanie je povolené počas celej doby letu, okrem vzletu a pristátia a musia byť nastavené v letovom režime.
  • Lieky a kozmetika: Cestujúci si môžu zobrať so sebou aj lieky a kozmetiku, avšak musia dodržiavať platné obmedzenia týkajúce sa kvantít a typov tekutín. Všetky lieky by mali byť v originálnom balení. V prípade kozmetiky platia rovnaké pravidlá týkajúce sa kvantít ako v prípade letu s inými spoločnosťami – jedna tekutina v maximálnej kvantite 100 ml na každý obal a všetky obaly musia byť umiestnené v uzatvárateľnom plastovom vrecku. Lieky a kozmetiku je vhodné mať v batožine uložené v rámci príručnej batožiny, aby boli ľahko dostupné počas letu.
  • Oblečenie a obuv: Na palubu lietadla je možné si zobrať aj oblečenie a obuv, ktorá sa využije v danej destinácii po príchode.

V prípade, že má človek v pláne cestovať s Ryanairom a nevie čo si môže zobrať do lietadla, môže kontaktovať spoločnosť vopred, aby sa neskôr mohol plne a pohodlne venovať svojej ceste a nemusel riešiť nečakané prekvapenia počas letu.

Skúsenosti s príručnou batožinou spoločnosti Ryanair

Skúsenosti cestovateľov s príručnou batožinou spoločnosti Ryanair sú rôznorodé.

Niektorí cestovatelia sa stretli s problémami, keď sa ich batožina nezmestila do príručného rozmeru 40 × 20 × 25 cm a museli kvôli tomu zaplatiť poplatok. Títo cestovatelia boli nespokojní s prísnymi pravidlami a mnohí považujú za nepríjemné, že musia platiť na mieste za príručnú batožinu, ktorá nevyhovuje presným rozmerom.

Na druhej strane, niektorí cestovatelia majú naopak pozitívne skúsenosti s Ryanair a vyzdvihujú nízke ceny za príručnú batožinu a možnosť ju kúpiť vopred online za nižšiu cenu. Títo cestovatelia poukazujú na dôslednosť Ryanair v uplatňovaní pravidiel týkajúcich sa batožiny, čo im prispelo k pocitu zníženia nákladov na svoju cestu.

Skúsenosti s príručnou batožinou spoločnosti Ryanair môžu byť rozdielne a závisia od toho, ako dôsledne cestovateľ dodržiava pravidlá a aké má očakávania od tejto spoločnosti.

Aké sú rozmery podpalubnej batožiny?

Rozmery podpalubnej batožiny Ryanair sa líšia v závislosti od typu zakúpenej batožiny:

Typ batožinyRozmeryVáhaCena
Malá zapísaná batožina55 × 40 × 20 cm10 kgod 10 €
Veľká zapísaná batožina80 × 120 × 120 cm20 kgod 25 €

Uvedené rozmery podpalubnej batožiny zahŕňajú všetky rúčky, vrecká, kolieska a pod. Batožina nesmie presiahnuť maximálnu váhu. Poplatky za batožinu sa líšia v závislosti od destinácie a sezóny. Batožinu je možné zakúpiť online alebo na letisku (za poplatok).

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang