Osobný účet zadarmo – porovnanie, výhody, ponuky

ucet zadarmo

Porovnanie účtov zadarmo je veľmi dôležité, ak si chce záujemca vybrať ten najvhodnejší pre neho. Pri porovnávaní účtov je dôležité zvážiť aj to, kedy sa mesačný poplatok za vedenie účtu neplatí, či sú poplatky za platobnú kartu niečím podmienené a ostatné dôležité aspekty.

Porovnanie rôznych účtov zadarmo môže pomôcť klientovi ušetriť peniaze. Netreba však zabudnúť prečítať si aj všeobecné obchodné podmienky a sadzobník poplatkov danej banky.


Obsah článku


Na čo nezabudnúť pri porovnaní účtov zadarmo?

Pri porovnávaní účtov zadarmo je dôležité zvážiť viacero faktorov, ako napríklad:

 • Mesačný poplatok za vedenie účtu: Niektoré účty sú skutočne bezplatné, zatiaľ čo iné si účtujú poplatok za vedenie, ak sa nesplnia určité podmienky, ako napríklad mesačný obrat na účte.
 • Poplatky za platobnú kartu: Niektoré banky ponúkajú bezplatnú debetnú kartu k účtu, zatiaľ čo iné si za ňu účtujú poplatok. Je potrebné zvážiť, ako často sa karta používa a aký typ karty človek potrebuje (VISA, Maestro).
 • Poplatky za výbery z bankomatov: Niektoré účty ponúkajú bezplatné výbery z bankomatov svojej banky, zatiaľ čo za výbery z bankomatov iných bánk si účtujú poplatok. Je dobré zvážiť, koľkokrát mesačne sa vyberá hotovosť a z akých bankomatov.
 • Úroková sadzba na vklade: Niektoré bežné účty s nulovým poplatkom ponúkajú aj úrokovú sadzbu na vklade. Ak má človek na účte zvyčajne vyšší zostatok, môže to byť pre neho dôležitý faktor.

Na slovenskom trhu je k dispozícii viacero možností, no nie všetky „zadarmo“ účty sú si rovné. Je preto vhodné uskutočniť porovnanie účtov zadarmo podrobne a venovať sa mu dostatočný čas.

Ako získať osobný účet v banke zadarmo?

Osobný bankový účet je v dnešnej dobe nevyhnutný pre každého. Je to cenná služba, ktorú si mnohí občania veľmi dobre uvedomujú. Ako však získať osobný účet v banke zadarmo?

V prvom rade je dôležité spraviť si jasnú predstavu o tom, akú službu od banky človek očakáva. Či sa chce vyhnúť poplatkom za prevod peňazí a kartu alebo chce využívať možnosti online platieb, ako aj nižšie iné poplatky, ako sú napríklad poplatky za vykonanie bankovej úlohy.

Bude potrebné porovnanie bankových účtov, aby klient mohol nájsť vhodnú banku.


Niektoré banky môžu požadovať vykonať určitý počet transakcií do mesiaca prípadne nakúpiť do určitého limitu k tomu, aby bol bankový účet zadarmo. Je dôležité, aby človek viackrát skontroloval, či má urobený potrebný počet nákupov v mesiaci.

Dá sa porovnávať viacero bankových spoločností a vybrať si tú, ktorá ponúka najlepší zákaznícky servis a najvýhodnejšie bankové účty. Existujú tiež špeciálne programy pre študentov, ktorí takisto môžu získať zadarmo bankový účet.

Vzhľadom na to, že osobný účet v banke zadarmo má svoje výhody, je dôležité zvážiť všetky možnosti skôr, ako sa človek rozhodne pre jeden typ účtu. Nie vždy sa treba spoliehať na prvú možnosť, ktorú klient nájde, pretože výhodou je, že si môže vybrať správnu banku z viacerých možností pre svoje potreby.

Ponúka Tatra banka účet zadarmo?

Tatra banka ponúka bežný účet, tzv. „Účet pre modrú planétu“, ktorý je prvý rok bez poplatku za vedenie. Založenie tohto účtu je možné cez mobilnú aplikáciu alebo prostredníctvom webu. Samozrejme tento účet od Tatra banky zadarmo je možné otvoriť aj priamo na pobočke.

Okrem tohto účtu prináša Tatra banka aj Študentský účet zadarmo. Vedenie Študentského účtu je bez poplatkov až do dovŕšenia 26 rokov. Účet sa dá založiť tradičným spôsobom, ako aj cez mobilnú aplikáciu.

Transparentný účet pre fyzické aj právnické osoby je takisto zadarmo.

Aké výhody ponúka bankový účet zadarmo?

Banka je dôležitou súčasťou každého života, a bankový účet je pre mnohých základným finančným nástrojom. Banky ponúkajú množstvo príležitostí pre usporiadanie peňazí a prístup k finančnému systému.

Existujú však aj banky, ktoré ponúkajú bankové účty zadarmo, s bonusmi a bezplatnými službami. Bezplatné bankové účty sú dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú ušetriť na poplatkoch a môžu mať aj ďalšie výhody. Udržiavanie bezplatného bankového účtu zvyčajne dovoľuje urobiť veci, ktoré by človek inak nemohol s platenými účtami.

Čo znamená bankový účet zadarmo?

 • Jednoducho povedané, ide o účet, pri ktorom sa neúčtuje mesačný poplatok, klient teda disponuje kontom bezplatne. Nákupy, bezplatné platby cez internet, výbery hotovosti z bankomatu bez poplatkov, bezplatné prevody medzi účtami a možnosti ako získať úvery s lepšími podmienkami sú len niektoré z príkladov výhod, ktoré banky ponúkajú svojim klientom.
 • Majitelia bankových účtov zadarmo už nemusia sledovať alebo spĺňať obmedzenia, aby získali prístup k bonusom. Dobrou vecou je tiež, že bezplatné bankové účty umožňujú majiteľom prepisovať veľké sumy peňazí a monitorovať ich transakcie bez poplatkov. Ich vlastníctvo tiež uľahčuje evidencia peňazí a obmedzuje riziká spojené s finančnými transakciami.

Bankové účty zadarmo sú excelentnou voľbou pre každého, kto chce mať prístup ku kvalitným bankovým službám bez veľkých peňažných nákladov. Koniec koncov, úspora peňazí je cieľom každého.

Vedenie účtu zadarmo aj na Slovensku

Vedenie účtu zadarmo je v Európe v súčasnosti veľmi rozšíreným fenoménom. Bankové účty, ktoré boli v minulosti veľmi zložité a časovo náročné, sa vďaka novému pripojeniu bánk a ich služieb poskytujúcich vedenie účtov zadarmo stále viac zjednodušuje.

Prístup k bankovým účtom je pre väčšinu obchodníkov veľmi dôležitým faktorom pri ich podnikaní. Na Slovensku stále viac prevláda tendencia vedenia účtov zadarmo. Mnoho bánk a finančných inštitúcií ponúka širokú škálu služieb pre bezplatné bankové účty, čo umožňuje väčší prístup k finančným službám.


Vedenie účtu zadarmo na Slovensku znamená, že podnikatelia môžu začať zarábať peniaze a neplatiť žiadne poplatky za účet. Toto je veľmi výhodné pre tých obchodníkov, ktorí majú obmedzené finančné zdroje a nemôžu si dovoliť platiť veľké poplatky spojené s vedením účtu.

Vedenie účtu zadarmo je tiež kľúčové pri znižovaní nákladov pre podnikateľov.

Takže ak klient hľadá službu vedenia účtu zadarmo na Slovensku, môže si vybrať z viacerých možností. Mnoho bánk a finančných inštitúcií tiež ponúka iné typy účtov s nižšími poplatkami alebo vo vyšších balíčkoch služieb.

Takže ak sa hľadá spôsob, ako ušetriť peniaze za vedenie účtu na Slovensku, existuje veľa možností, ktoré sa môžu využiť.

Zriadiť si online účet zadarmo môže ktokoľvek

V dnešnom svete stále viac ľudí využíva internet a rôzne online služby. Mnohí ľudia majú však stále problém s tým, ako si založiť online účet. Či už ide o e-mail, online bankovanie alebo sociálne siete, vždy sa nachádzajú spôsoby, ako sa zaregistrovať.

Väčšina online bankových služieb je dostupná zadarmo.

V dnešnej dobe môže každý jednoducho a ľahko získať online účet zadarmo. Väčšina bánk a finančných inštitúcií ponúka široký výber online účtov, ktoré sú väčšinou bezplatné a jednoduché na nastavenie.

Je možné si ľahko a rýchlo zriadiť online bankový účet zadarmo a často nie je potrebné platiť žiadne poplatky za jeho vytvorenie a používanie.

 • K založeniu online bankového účtu zadarmo je potrebné odoslať informácie o adrese a osobných údajoch, ako je meno a dátum narodenia. Ak človek požiada o nový bankový účet, budú ho žiadať, aby si vytvoril bezpečné heslo pre prístup.
 • Pokiaľ ide o online bankový účet zadarmo, ten ponúka mnoho výhod, ako napríklad okamžitý prístup k peniazom a možnosť vykonávať platby a prevody prostredníctvom internetu. Ušetrí sa čas a úsilie vyhýbaním sa čakaním v radoch v banke.
 • Vytvorenie online bankového účtu je ľahké a rýchle. Ak je človek dosť schopný na to, aby si mohol založiť vlastný bankový účet sám, je to šikovný spôsob, ako prehlbovať svoje finančné zručnosti.

Zriadiť si online bankový účet zadarmo je skutočne veľmi jednoduché a môže byť veľmi prospešné pre kohokoľvek.

Aj 365 Bank ponúka účet zadarmo

Banka 365 Bank ponúka účet zadarmo, čo znamená, že je možné získať všetky výhody banky bez poplatkov. Banka sa špecializuje na bankovníctvo pre malé firmy a podniky, čím poskytuje efektívny spôsob, ako zvládnuť finančné záležitosti.

Vďaka účtu zadarmo od 365 Bank je možné ušetriť peniaze tým, že človek nemusí platiť za vedenie účtu či výber z bankomatov.

Online bankovníctvo znamená, že klient má k dispozícii účet, kde si môže založiť svoj účet 24 hodín denne a má tak prístup k nekonečnému počtu finančných produktov a služieb. Nemusí sa zdržiavať dlhými čakacími radami alebo telefonickými hovormi, aby niečo dosiahol, pretože všetko prebehne online.

Banka ponúka flexibilné služby, vrátane stráženia prevodu mien a prihlásenie sa k rôznym správam o trhu. S prémiovou mobilnou aplikáciou je možné tiež monitorovať celkové portfólio či aktuálny stav účtu.

Ktorá banka ponúka osobný účet bez poplatkov?

S rastúcim počtom bánk konkurujúcich o zákazníkov je k dispozícii množstvo možností pre spoľahlivé, bezplatné osobné účty. Ak sa pýtame, ktorá banka ponúka osobný účet bez poplatkov, treba vedieť, že mBank, Fio Banka a 365 Banka sú tri banky, ktoré ponúkajú bezplatné služby osobného účtu.

 • mBank, ktorá sa špecializuje na online a digital bankovníctvo, nie je klasická banka. Osobný účet je bez poplatkov za vklady, výbery a prevody peňazí. Užívatelia mBank majú okamžitý prístup k údajom o svojom účte a majú prístup k online a platobným kartám.
 • Fio Banka je ďalšou možnosťou pre bezplatné osobné účty. Fio banka taktiež umožňuje obrovskú flexibilitu v tom, že ponúka rýchle a bezpečné prevody peňazí do a z rozličných častí sveta. Navyše poskytuje bezplatné poplatky za vklad, výber, prevod peňazí a dokonca aj zriadenie a správu transparentného účtu.
 • Ďalšou možnosťou je 365 Banka. Táto banka je moderná on-line banka a umožňuje veľkú flexibilitu na prezeranie a riadenie účtu. Bezplatný osobný účet 365 Bank umožňuje vložiť peniaze online prostredníctvom svojho obchodného účtu bez toho, aby klient platil poplatky za prevod peňazí.

V týchto bankách na Slovensku je možné otvoriť osobný účet bez poplatkov. V súčasnosti má bankový účet približne 93 % obyvateľov Slovenska vo veku 15 a viac rokov. Stále sa však využívajú aj platby šekom, no NBS sa snaží podporovať hlavne bezhotovostné platby.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang