Crypton Digital – ako profitovať na kryptomenovom trhu

crypton-digital

Globálny trh s kryptomenami v posledných rokoch rýchlo rastie a čoraz viac ľudí chce investovať do tejto futuristickej formy digitálnej meny. Crypton Digital je rýchlo rastúca spoločnosť so sídlom na Slovensku, ktorá pôsobí v digitálnom svete kryptomien už od roku 2017. Čo ponúka táto online platforma svojim používateľom?

Crypton Digital sa zameriava najmä na poskytovanie používateľsky prívetivej a bezpečnej platformy na nákup, predaj a ukladanie kryptomien. Vďaka tímu skúsených odborníkov a najmodernejším technológiám sa im podarilo vytvoriť spoľahlivý a efektívny systém na správu digitálnych aktív pre svojich klientov.

Kryptomeny pre začiatočníkov

Kryptomeny nesú svoj názov podľa toho, že pre svoje fungovanie využívajú kryptografiu a matematický algoritmus. Táto digitálna mena nepozná hranice a regulácie klasických fiat mien. Aj to je dôvod, prečo každý deň kryptomeny naberajú na popularite.

Napríklad, bitcoinová sieť nie je kontrolovaná jedným ústredným orgánom, a teda žiadna ústredná autorita nemôže ovplyvňovať menovú politiku. Transakcie sú spracovávané počítačmi, ktoré ťažia bitcoin.

V prípade bitcoinov, je celkové množstvo peňazí v obehu konečné a dopredu známe, nemôže presiahnuť 21 miliónov bitcoinov. Preto sa o bitcoine hovorí ako o deflačnej mene.

V prípade kryptomien sa často spomínajú ich základné funkcie. Kryptomeny sú:

 • decentralizované
 • transparentné
 • nemenné
 • bezpečné

Tieto vlastnosti kryptomien zabezpečuje technológia blockchain.

Čo je blockchain?

Blockchain je decentralizovanou databázou, ktorá obsahuje všetky transakcie konkrétnej kryptomeny. Je novou technológiou, ktorú využíva väčšina kryptomien, vrátane bitcoinu. V sieti blockchain sa zápis jednotlivých informácií ukladá do blokov.

Tieto bloky vytvárajú ťažiari (z angl. miners) a následne ich prepájajú podľa definovaných kryptografických pravidiel. Blockchainu sa hovorí aj otvorená účtovná kniha, s ktorou, vďaka jej decentralizovanej podstate, nevie nikto manipulovať.

Bitcoin – najstaršia kryptomena

Bitcoin je najstaršia kryptomena postavená na technológii blockchain, o ktorej sa tiež hovorí aj ako o „digitálnom zlate“. Táto aktuálne najpopulárnejšia kryptomena bola vytvorená anonymným vývojárom Satoshi Nakamoto v roku 2009 a dodnes zostáva najrozšírenejšou a najobchodovanejšou kryptomenou vo svete.

Rovnako ako aj iné kryptomeny, ktoré po ňom nasledovali, Bitcoin bol koncipovaný tak, aby vytvoril decentralizované digitálne aktívum. To znamená, že pomocou peer-to-peer technológie obchádza centrálne orgány, ako sú banky alebo iné tretie strany.

Crypton Digital

Kryptomeny sú aktuálne najprofitabilnejší trh vôbec. Crypton Digital prináša všetkým ľuďom možnosti ako profitovať na kryptomenovom trhu. Táto slovenská kryptomenová spoločnosť vznikla v roku 2017.

Hlavnými predstaviteľmi spoločnosti sú Milan Božik a Peter Mariš. Tím spoločnosti však tvoria desiatky šikovných ľudí z oblasti kryptomien, blockchainu, bankovníctva, obchodu ale aj marketingu.

Jednou z kľúčových vlastností, ktorými sa Crypton Digital odlišuje od svojich konkurentov, je používateľsky prívetivé rozhranie. Pre niekoho, kto je vo svete kryptomien nováčikom, môže byť orientácia v rôznych platformách a pochopenie zložitých procesov s tým spojených skľučujúce.

Spoločnosť Crypton Digital zjednodušila proces nákupu a predaja, čím jednotlivcom uľahčila vstup na trh a investovanie do digitálnych mien. Ich platforma je navrhnutá tak, aby bola prístupná ľuďom všetkých úrovní zručností, či už sú skúsení obchodníci, alebo nováčikovia na trhu.

Hodnotu portfólia môžu používatelia sledovať odkiaľkoľvek priamo vo svojom telefóne. Môžu si v nej zobraziť výkonnosť svojho portfólia, grafy, zmeny v portfóliu a aj rozloženie portfólia v reálnom čase.

Používatelia Crypton Digital môžu sledovať vývoj svojich investícií priamo v mobile.

CryptonDigital – produkty

Spoločnosť CryptonDigital ponúka tri hlavné produkty:

 1. Hodl Index – bezpečné a diverzifikované portfólio
 2. Kryptomenová Budúcnosť – program pravidlného nákupu kryptomenového portfólia
 3. WEXO Token – token kryptomenovej platformy WEXO

Ako jedna z mála spoločností Crypton Digital prináša možnosť získať benefity odmeňovacieho systému. Každý aktívny klient má nárok na províziu z odporučenia produktu vo výške od 5 % priamej provízie.

1. Hodl Index

Algoritmus spoločnosti Crypton Digital prerozdeľuje investície používateľov do starostlivo vybraných kryptomien s vysokým potenciálom tak, aby výnos bol čo najväčší, ale zároveň, aby bolo riziko v rozumnej miere.

Prečo využívať algoritmus Hodl Index od Crypton Digital?

 • na výber z viacerých stratégií
 • používateľ je majiteľom kryptomien
 • možnosť sledovať grafy výkonnosti v reálnom čase
 • bezpečné uloženie offline
 • dlhodobá investícia, ktorá vynáša
 • minimálny vklad 1 000 € a minimálna doba zhodnotenia 1 rok

Kryptomeny investované prostredníctvom Hodl Index sú bezpečne uložené v trezore, takže sa človek nemusí obávať, že o ne príde.

2. Kryptomenová budúcnosť

Prečo využívať sporenie s produktom Kryptomenová Budúcnosť?

 • nákup kryptomien už od 50 € mesačne
 • výber z piatich stratégií
 • jednorazový poplatok za otvorenie účtu vo výške 200 €
 • pravidelný nákup každý mesiac
 • bezpečne uložené offline
 • minimálna suma je 50 € mesačne a minimálna dĺžka sporenia je 1 rok

Transakcia sa posiela na bankový účet spoločnosti Crypton Digital v eurách a následne sa cez kryptomenovú zmenáreň zamení za bitcoin.

3. WEXO Token

WEXO Token je token kryptomenovej platformy WEXO. Držitelia tokenov WEXO môžu využívať zľavy z poplatkov na burze WEXO, platforme, blockchaine a ďalších produktoch. Token WEXO ponúka mnoho výhod a atraktívne zhodnotenie prostredníctvom držby alebo stávkovania.

Stratégie investovania prostredníctvom Crypton Digital

Kryptomenový svet sa hýbe oveľa rýchlejšie ako bežné trhy. Z tohto dôvodu spoločnosť Crypton Digital rozšírila Hodl Index z pôvodných dvoch stratégií na sedem. Či už sa niekto radí ku konzervatívnym alebo viac dynamickým klientom, vyberie si tu naozaj každý.

Niektoré zo stratégií sú menej rizikové, avšak v niektorých prípadoch môžu byť aj menej výnosné. Pre odvážlivcov sú k dispozícii stratégie obsahujúce rozloženie do rizikovejších kryptomien. Tie však môžu v konečnom dôsledku zabezpečiť vyšší výnos. Je na jednotlivcovi, ktorú stratégiu si zvolí. Aj tu však platí pravidlo nevsádzať na jednu kartu.

CryptonDigital – stratégie investovania

Aké stratégie investovania ponúka CryptonDigital?

 1. TOP10: Stratégia obsahuje prvých desať najlepších kryptomien, vrátane bitcoinu. Stratégia TOP10 ponúka kryptomeny, ktoré majú dovedna kapitalizáciu viac ako 80 % celkovej trhovej hodnoty kryptomien. Dominantnou kryptomenou tohto portfólia je bitcoin.
 2. ALT10: Stratégia obsahuje prvých desať najlepších alternatívnych kryptomien, bez bitcoinu. Portfólio zahŕňa kryptomeny, ktorých kapitalizácia tvorí viac ako 50 % celkovej trhovej hodnoty kryptomien.
 3. Platform10 Progressive: Stratégia obsahuje desať krypto-projektov, ktoré majú vlastnú platformu blockchainového prostredia. Majú uzatvorené významné partnerstvá na spoluprácu vo vývoji pre súkromný, verejný, bankový a vládny sektor. Jednou z takýchto kryptomien je i Cardano.
 4. Platform10 Aggressive: Stratégia obsahuje desať krypto-projektov z blockchainového prostredia, ktoré vybral špecializovaný tím CRYPTON DIGITAL, SE. Tieto kryptoaktíva sú na trhu kratšiu dobu, ich riešenie však poskytuje odpovede na nedostatky starších projektov alebo vypĺňajú doposiaľ nezastrešený priestor pre realizáciu.
 5. Crypton10 Balance: Stratégia obsahuje desať vybraných krypto-projektov, ktoré sa nachádzajú v prvej stovke kryptomien, podľa trhovej kapitalizácie. Väčšina z týchto projektov má svoju históriu na trhu a silný potenciál na ňom uspieť.
 6. Crypton10 Dynamic: Stratégia obsahuje desať vybraných krypto-projektov, ktoré sa nachádzajú v prvej 5-stovke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Táto stratégia sa považuje za najrizikovejšiu stratégiu z portfólia, ale zároveň môže priniesť najvyššie zhodnotenie.
 7. BITCOIN&GOLD: Stratégia BITCOIN&GOLD je portfólio pre krízové obdobie, ktoré v sebe spája najmodernejší dynamický trh kryptomien a stabilitu stáročiami overeného zlata v pomere 50:50. CRYPTO&GOLD reprezentuje deflačná kryptomena bitcoin a fyzické zlato, v podobe PAX GOLD.

Trh s kryptomenami je spojený s vysokým rizikom a doterajší výnos nie je zárukou budúcich výnosov. Rôzne portfólia sa môžu líšiť z dôvodu rôzneho času a alokácie nákupu portfólia.

Crypton Digital – prihlásenie

Na prihlásenie do Crypton Digital sa najskôr treba zaregistrovať na príslušnej webovej stránke spoločnosti. Na registráciu záujemca potrebuje zadať:

 • e-mailovú adresu
 • meno a priezvisko
 • krajinu
 • občianstvo
 • heslo

Pri prihlásení do Crypton Digital sa potom vyžaduje už len zadanie e-mailovej adresy a hesla daného používateľa.

© 2023 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang