Ferratum Bank pôžička – recenzia a hodnotenie

ferratum

V dnešnej recenzii poskytovateľov krátkodobých pôžičiek sa budeme venovať spoločnosti Ferratum Bank. Spoločnosť začala svoju činnosť v roku 2005 a okrem Slovenska funguje vo väčšine krajín Európy.

Ferratum zamestnáva viac ako 220 zamestnancov a mnohí ďalší pre ňu spolupracujú externe ako súkromní sprostredkovatelia. Či však tieto osoby ponúkajú pôžičky za rovnaké poplatky ako samotná banka sa nám dohľadať nepodarilo. V prípade záujmu sa radšej obráťte na oficiálne stránky spoločnosti.

Nízke pôžičky s krátkou dobou splatnosti sa nazývajú aj fínske pôžičky, pretože prvý koncept takýchto pôžičiek sa objavil práve vo Fínsku. Podľa internetu bola Ferratum Bank prvou spoločnosťou, ktorá zabezpečila klientom pôžičku so žiadosťou zaslanou cez telefón.

Pre koho je pôžička od Ferratum určená?

Nakoľko spoločnosť ponúka peniaze v nižších sumách, je jasné, že pôžičky slúžia ako okamžitá a drobná výpomoc. Stáva sa, že klient čaká na výplatu, ktorá o pár dní dorazí, a preto má istotu, že peniaze dokáže v rýchlom čase splatiť.

Ďalším prípadom môže byť neočakávaný výdaj, napríklad na Vianoce. Taktiež sa Vám môže znenazdajky pokaziť chladnička alebo práčka a v takom prípade potrebujete situáciu riešiť okamžite.

Čo potrebujem na získanie pôžičky od Ferratum Bank?

Pôžičku od Ferratum je možné získať skutočne jednoducho a na schválenie Vašej žiadosti Vám bude postačovať splnenie nižšie uvedených podmienok.

Pre mnohých žiadateľov je istotne pozitívna správa, že Ferratum nenahliada do zoznamov dlžníkov. To môže byť nápomocné v prípade, že potrebujete peniaze na splatenie iného dlhu (veríme, že takých prípadov je čo najmenej).

Druhou dobrou správou je fakt, že Ferratum požičiava aj nezamestnaným. Nemusíte nič dokladovať a preukazovať sa príjmom, čo je na trhu slovenských pôžičiek pomerne netradičné. Pri vypĺňaní formulára sa Vás síce budú pýtať na približný príjem, avšak reálne ho dokladovať nebudete, takže ostane iba na Vás, aký údaj v žiadosti uvediete.

Bohužiaľ, spoločnosť sama priznáva, že práve kvôli vyššiemu riziku návratnosti pôžičiek má oproti konkurencii o niečo vyššie poplatky a celkovo teda zaplatíte viac, než inde. V mnohých prípadoch však klientom na výslednej sume až tak nezáleží, nakoľko bez doloženia aspoň nejakého príjmu (sociálne dávky, dôchodok, rodičovské príspevky a pod.) sa u iných poskytovateľov nemajú šancu dostať k pôžičke.

Podmienky získania pôžičky

Na získanie pôžičky človek potrebuje:

 • minimálny vek 18 rokov
 • maximálny vek 65 rokov
 • slovenskú štátnu príslušnosť
 • doložiť občiansky preukaz

Požiadavky na získane pôžičky od Ferratum Bank nie sú náročné. Preto na pôžičku dosiahnú aj menej bonitní klienti. Je to dostupná pôžička bez dokladovania príjmu.

Výhody pôžičiek od Ferratum Bank

Medzi hlavné výhody pôžičky od Ferratum Bank patrí:

 • pôžička pre fyzické osoby, živnostníkov a nezamestnaných
 • bez dokladovania príjmu
 • bez nahliadania do registrov dlžníkov
 • bez ručiteľa
 • bez udania účelu
 • žiadne skryté poplatky
 • možnosť predĺženia doby splatnosti
 • peniaze od 25 € do 350 €
 • peniaze na účte do 2 pracovných dní
 • peniaze na pošte do 4 pracovných dní

Vďaka týmto výhodám je pôžička veľmi populárna medzi ľuďmi, ktorí sa ocitli vo finančnej tiesni.

Nevýhody pôžičiek od Ferratum Bank

Ako všetky finančné produkty, aj pôžičky od Ferratum Bank majú svoje nevýhody:

 • vyššie poplatky oproti konkurencii
 • lehota splatnosti iba 15 alebo 30 dní

Vo výsledku, všetky výhody pôžičiek od Ferratum Bank výrazne prevážia nad ich nevýhodami.

Ako mám žiadať o pôžičku od spoločnosti Ferratum?

Spoločnosť Ferratum v súčasnosti ponúka dva typy pôžičiek. Sú to SMS pôžička a ONLINE pôžička. Rozdiel medzi nimi je iba v spôsobe, akým o nich požiadate.

Ostatné vlastnosti majú spoločné a v prípade, že o pôžičku žiadate po prvý krát, musíte počítať s istým obmedzením. Pri prvej pôžičke máte možnosť žiadať o peniaze v rozmedzí 25 € až 75 € so splatnosťou 15 dní. Uznávame, že táto čiastka je pomerne nízka, no na pokrytie nečakaného výdavku môže stačiť.

Obmedzenie je nastavené iba kvôli tomu, aby si spoločnosť overila Vašu schopnosť peniaze splatiť načas. Pokiaľ sa preukážete ako dôveryhodný klient, ktorý nie je neplatičom, pri ďalších pôžičkách sa Vám sprístupní maximálna hodnota 350 €. 

Pri nej si je možné nastaviť lehotu splatnosti 15 alebo 30 dní, ktoré však vnímame ako nevýhodu, nakoľko u konkurenčných poskytovateľov si väčšinou môžete na splatenie nastaviť ľubovoľný počet dní až do jedného mesiaca.

Peniaze Vám budú zaslané ešte v deň odsúhlasenia žiadosti. Najrýchlejšie Vám budú doručené na bankový účet, kde by sa mali objaviť do 24 hodín. Pokiaľ však internetové bankovníctvo vo svojej banke nastavené nemáte, peniaze si môžete nechať zaslať vo forme poštovej poukážky. Vtedy je však treba počítať s doručením až do štyroch pracovných dní.

ONLINE pôžička od Ferratum Bank

Na online žiadosť budete potrebovať prístup na internet. Odplata je skutočne vyššia, než u konkurencie. Počítajte však s tým, že táto suma je konečná a nemusíte sa obávať skrytých poplatkov. Nezaplatíte ani o cent viac, než sa s Ferratum dohodnete. Po kliknutí na tlačidlo Požiadať sa dostanete na formulár, v ktorom uvediete svoje údaje. Ďalej ostáva postup rovnaký, ako pri SMS pôžičke.

SMS pôžička od Ferratum Bank

V prípade, že už ste niekedy čerpali pôžičku od Ferratum Bank, máte možnosť podať SMS žiadosť. Správa musí obsahovať požičiavanú sumu, Vaše celé meno, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu, číslo bankového účtu s kódom banky, kompletnú adresu, odhadovaný mesačný príjem (ľubovoľne) a dobu splatnosti. 

Nezabúdajte, že pri prvej pôžičke môžete dostať maximálne 75 € s dobou splatnosti 15 dní! Ak nastavenie prevýšite, žiadosť nebude akceptovaná a odsúhlasená.

Splatnosť pôžičky

V dohodnutom termíne splatnosti splatíte Vašu pôžičku jednoducho prevodom cez e-bankovníctvo alebo v banke príkazom, prípade vkladom na účet spoločnosti.

Predĺženie splatnosti pôžičky (prolong)

Ak ste si požičali, nie je vylúčené, že v dohodnutý deň splatnosti nebudete schopní peniaze vrátiť. Istotne sa však nespoliehajte na to, že Vám bude dlh odpustený alebo že peniaze vrátite bez ohlásenia neskôr.

Predĺženie termínu splatnosti je síce spoplatnené, no istotne je vhodnejšie termín posunúť, než sa dostať na zoznam neplatičov.

SMS zašlite na rovnaké číslo, ako pri žiadaní o pôžičku a to najneskôr v deň splatnosti. Lehota bude posunutá o 15 dní. Poplatok za predĺženie je nutné uhradiť do 3 dní od predĺženia a jeho výška závisí od konkrétnej výšky a doby splatnosti Vašej pôžičky. Pre bližšie informácie navštívte stránky Ferratum.

Hodnotenie Ferratum Bank pôžičky

Spoločnosť Ferratum Bank neprichádza na slovenský trh so žiadnym novým produktom a klientom ponúka to, čo konkurencia. Rozdiel je, bohužiaľ, vo vyšších poplatkoch. Tie sú však vyvážené tým, že nie je nutné skutočne nič dokladovať. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí majú problém alebo nechcú dokladať dokumenty, Ferratum Vám vyjde v ústrety.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang