KRUK – recenzia, skúsenosti

Kruk

Prišiel vám v posledných dňoch list od spoločnosti KRUK? Alebo len chcete zistiť viac informácii o tejto firme? V tom prípade ste na správnom mieste, keďže naša dnešná recenzia bude zameraná na túto medzinárodnú spoločnosť a skúsenosti jej klientov.

Veríme, že vám naše predstavenie pomôže nielen v rozhodovaní, ale aj v prípadnom ďalšom postupe.

Čo je to KRUK a čím sa zaoberá?

KRUK Česká a Slovenská republika s.r.o. je spoločnosť, ktorá je členom medzinárodnej finančnej skupiny KRUK založenej už v roku 1998. Na našom území pôsobí táto firma síce len od 26. marca 2013, no svoju činnosť si predtým pochvaľovali tisícky klientov v Českej republiky, Poľsku, Rumunsku a dokonca aj v Nemecku.

Firma KRUK sa venuje správe a vymáhaniu pohľadávok. Najprv prevezme súčasné dlhy od pôvodného veriteľa, stane sa novým veriteľom a následne o tom upovedomí dlžníka (najčastejšie listom), s ktorým hľadá prijateľné riešenie pre obe strany.

Všetko tak, aby bol zachovaný ku klientovi určitý rešpekt, keďže do nelichotivej finančnej situácie sa dnes môže dostať každý. KRUK v žiadnom prípade nie je „vymáhačskou firmou“ a naopak sa snaží ľudí motivovať a pomáhať im v riešení situácie. Ako? Cez splátkový kalendár.

KRUK ponúka prijateľné splátkové kalendáre

Samotná spoločnosť KRUK pokladá svoj postup za veľmi zmierlivý a jeho hlavnou podstatou je splátkový kalendár, ktorý ponúka všetkým svojim zákazníkom. Splátkový kalendár umožňuje rozložiť dlh do rozumných splátok na dlhšie časové obdobie a vy tak nemusíte zaplatiť celú dlžnú sumu naraz.

Navyše, v prípade pravidelného a riadneho splácania sú všetci zákazníci chránení a nehrozí im žiadne ďalšie navyšovanie dlhu. Je to jednoducho spôsob ako sa najmenej bolestivo dostať z dlhov bez súdnej cesty a exekúcie.

Ľudia chcú splátkový kalendár sami

Podľa prieskumu, ktorý robila práve spoločnosť KRUK, drvivá väčšina ľudí chce všetky svoje súčasné dlhy vyrovnať. Ich jediným problémom však ostáva, že nemajú dostatočné množstvo peňazí, aby tak urobili naraz.

Jedinou rozumnou cestou je teda splátkový kalendár, ktorý KRUK prispôsobí podľa aktuálnej finančnej situácie každého klienta. Výsledkom tak nie je len individuálny prístup, ale aj ľahšia cesta z nekonečného labyrintu dlhov.

Prečo ma vlastne kontaktovala firma KRUK?

Nie je vám jasné prečo vám firma KRUK odoslala list? S najväčšou pravdepodobnosťou váš pôvodný veriteľ postúpil dlh novému veriteľovi, ktorým sa stala práve firma KRUK. Toto sa deje na základe zmluvy o postúpení pohľadávky, pričom nie sú porušené žiadne normy ani zákony SR.

Pokiaľ ste prijali list od KRUKu, znamená to, že táto medzinárodná finančná spoločnosť je plne oprávnená podnikať kroky v rámci vymáhania vášho dlhu. Samozrejme formou dohodnutého splátkového kalendára, keďže len málokto si môže dovoliť vyplatiť dlh jedinou platbou.

Čo mám robiť, keď som dostal list od KRUKu?

V prvom rade nepanikárte a nebojte sa. Nič zlé sa vám nestalo, svoje finančné problémy môžete jednoducho vyriešiť mimosúdnou cestou s firmou KRUK.

V prípade, že vám bol doručený list od spoločnosti KRUK, tak vám odporúčame sa čo najskôr spojiť s poradcami, ktorí vám pomôžu nájsť najlepšie riešenie ako sa zbaviť dlhu.

Kontaktovať poradcov z firmy KRUK môžete 4 spôsobmi:

Toto sú kontakty na spoločnosť KRUK.

 • telefonátom na bezplatnú linku 0 800 333 700
 • e-mailom na info@cz.kruk.eu
 • vyplnením online formulára
 • odoslaním listu na adresu KRUK Česká a Slovenská republika s.r.o., Československé armády 954/7, 500 03 Hradec Králové, Česká republika

Pri telefonáte sa pripravte na akési overenie totožnosti. Pracovníci KRUKu si musia byť istí tým, že volajú so správnou osobou. Nikdy preto overenie totožnosti neberte ako za vyčerpávajúce a zdržujúce, je to robené vo vašom záujme kvôli ochrane súkromia.

Pri zadávaní svojich osobných údajov sa samozrejme nemusíte obávať ich zneužitia, keďže firma musí spĺňať najvyššie kritéria ochrany osobných údajov.

Postup po obdržaní listu v 4 krokoch:

Potom ako dlžník dostane list od spoločnosti KRUK je potrebné uskutočniť nasledujúce kroky.

 1. Pozorne si prečítajte list, ktorý vám prišiel od firmy KRUK. Obsahuje základné a najdôležitejšie informácie o vašom dlhu – kde presne vznikol a aká je jeho výška. Tiež obsahuje číslo prípadu/zmluvy, ktoré budete pri ďalšom kroku potrebovať.
 2. Kontaktujte firmu KRUK (spôsoby kontaktovania nájdete v odstavci vyššie) a dohodnete si splátky. Odporúčame kontaktovať firmu čím skôr, nesprávať sa odovzdane alebo hrať „mŕtveho chrobáka“.
 3. Podpíšete dohodu o splátkach, ktorá vás ochráni pred narastaním dlhu a súdnym vymáhaním danej pohľadávky.
 4. Potom už len dodržujete dohodnutý splátkový kalendár. Pravidelnosť a včasné platenie je hlavným predpokladom toho, že sa z dlhov dostanete.

Je dôležité byť zodpovedný a pristúpiť k riešeniu problémov.

Vo firme KRUK klient na prvom mieste

Na oficiálnej stránke firmy KRUK sa môžete dočítať o tom, že presadzuje výhradne inovačnú politiku, ktorá je orientovaná na spokojnosť klienta a priateľské individuálne riešenie jeho zlej situácie. Proklientská stratégia je presne to, čím sa firma odlišuje od firiem s podobnou činnosťou.

Pokojne môžeme prehlásiť, že sa nejedná o vymáhačov, ktorí sa snažia získať z už aj tak dosť zbedačených ľudí ešte viac a šikanovať ich cez nereálne splátky.

Základné body, na ktorých KRUK stavia sú:

V spoločnosti KRUK je možné očakávať.

 • Rešpekt – aj dlžník ma predsa právo na dôstojnosť a preto by mali podobné firmy rešpektovať osoby, ktorých dlhy sú predmetom ich podnikateľskej činnosti.
 • Pomoc – základnou snahou by malo byť predovšetkým nie zarobiť, ale hlavne klientovi pomôcť dostať sa z dlhovej pasce. O tom, či KRUK ponúka účinné riešenie problémov, ste si už mohli urobiť obrázok vyššie.
 • Diskrétnosť – všetky osobné údaje a informácie o dlžníkoch sú využívané čisto na účely a čas potrebný pre vymáhanie pohľadávky. Údaje by mali byť v bezpečí a neprístupné verejnosti.

Toto sú 3 najsilnejšie stránky spoločnosti KRUK.

Skúsenosti ľudí s firmou KRUK

Bohužiaľ sme v internetových diskusiách a fórach nedokázali nájsť mnoho overiteľných skúseností ľudí so spoločnosťou KRUK. Môže za to aj fakt, že firma poskytuje na Slovensku služby len približne 3 roky.

Navyše, ani my osobne sme počas tejto doby nezachytili žiadnu výraznejšiu reklamnú kampaň, takže v podstate sa o tejto firme väčšinou dozvedia len tí, ktorým je doručený list.

Záverečné zhrnutie

Recenzia firmy KRUK sa chýli ku svojmu koncu. Naše pocity zo služieb firmy sú veľmi pozitívne, keďže pôsobia veľmi proklientsky a férovo. Dostať sa do dlhov môže skutočne každý, veď stačí úplne málo – stratiť zamestnanie. Nezľaknite sa preto listu z KRUKu, ak budete ochotný sa dohodnúť a riešiť vzniknuté komplikácie, tak úplne všetko vyriešite bez exekúcie a zbytočných súdov.

Bohužiaľ vám firmu KRUK nemôžeme odporúčať v prípade, že vám list nebol doručený. Firma totižto neprijíma klientov, ktorý sa rozhodnú riešiť svoje súčasné dlhy z vlastnej iniciatívy. Ako sme už spomínali v úvode článku – klientom firmy sa stávate len v prípade, že váš súčasný veriteľ postúpil dlh firme KRUK.

Získať splátkový kalendár môžete naozaj len vtedy, keď vám bude doručený list od spoločnosti. Toto považujeme za určitú nevýhodu, ale tak je to celkom logické, keďže sa nejedná o bankovú inštitúciu.

V každom prípade, dlhovú situáciu musíte riešiť. Čím skôr začnete, tým skôr budete mať pokoj od upomienok za neuhradené splátky. Odporúčame vám poobzerať sa aj po iných možnostiach – napríklad konsolidačná pôžička alebo úvery na refinancovanie.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang