PORT System – rýchle pôžičky formou aukcie

Pôžička PORT System je tu pre všetkých, ktorí si potrebujú požičať rýchlo a jednoducho z pohodlia domova. V prípade nečakaných výdavkov pred výplatou má človek možnosť využiť aukčný systém, pomocou ktorého si ľudia požičiavajú medzi sebou navzájom. Človek si požičia len toľko, koľko práve potrebuje s rýchlou možnosťou splatenia.


Obsah článku


PORT System je platforma, ktorá sprostredkúva peer-to-peer pôžičky (P2P) a umožňuje pohodlné požičiavanie a poskytovanie minipôžičiek medzi ľuďmi formou aukcií. Tieto pôžičky spravidla ponúkajú konkurencieschopné úrokové sadzby a v závislosti od výšky sumy ich možno splatiť v priebehu niekoľkých dní alebo týždňov. P2P pôžičky sú ideálne pre tých, ktorí potrebujú rýchlu finančnú injekciu.

Klasický model poskytovania pôžičiek na základe dlhoročných skúsenosti rozšírila platforma PORT System o výhodné benefity pre svojich verných klientov, prehľadné a jednoduché rozhranie užívateľa a kvalitnú komunikáciu zo strany zákazníckeho servisu.

Technológie spoločnosti sú optimalizované a plne funkčné na každom zariadení pripojenom na internet. Profesionalita a prvotriedny servis spoločnosti je prioritou v online podnikaní.

Ako funguje PORT System pôžička?

Platforma PORT System zarába prostredníctvom aukčného poplatku, ktorý zvyčajne predstavuje niekoľko percent z požičanej sumy. Jeho výšku, ako aj celkovú dĺžku splatnosti si môže klient nastaviť sám pri podávaní žiadosti o pôžičku.

Pôžičky PORT System predstavujú prienik medzi klasickými bankovými pôžičkami a rýchlymi pôžičkami od nebankových spoločností. Spoločnosť sa zaväzuje, že finančné záväzky, ktoré má klient voči iným veriteľom, v žiadnom z prípadov bližšie neskúma.

Podmienky pôžičky

Z hľadiska maximálnej výšky pôžičky ide o rýchlu pôžičku s limitom do 500 €. Na trhu sa okrem nej nachádzajú aj iné možnosti, ako sa rýchlo dostať k nižšiemu obnosu peňazí. 

Toto sú podmienky, ktoré musí splniť žiadateľ o pôžičku prostredníctvom PORT System:

 • fyzická osoba spôsobilá na právne úkony v plnom rozsahu
 • vek viac ako 18 rokov
 • trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a slovenské občianstvo

Výhodou takejto pôžičky je jej dostupnosť, nakoľko PORT System deklaruje, že ide o pôžičku bez dokladovania príjmu a bez nahliadnutia do registra. V súčasnosti ide o jednu z mála spoločností, ktoré ponúkajú klasické rýchle pôžičky s pripísaním peňazí ihneď na účet.

Pôžička rýchlo a jednoducho s PORT System

PORT System umožňuje pohodlne získať peniaze, keď ich človek naozaj potrebuje. Vďaka jednoduchým online procesom a možnostiam priameho vkladu umožňuje tento systém dlžníkom rýchly a bezpečný prístup k finančným prostriedkom:

 • Šikovná pôžička. Jednoduché a rýchle vybavenie žiadosti z pohodlia domova, bez zdĺhavého čakania na pobočke a nutnosti dokladovania príjmu.
 • Kalkulačka. Transparentné úroky a poplatky s možnosťou nastavenia podľa potrieb klienta. Pôžička pre všetkých ušitá presne na mieru.
 • Zmluvy. Kompletná dokumentácia vždy na jednom mieste, uložená prehľadne v užívateľskom profile klienta, pripravená na nahliadnutie.
 • Individuálny prístup. Odborne školený personál pozorne počúva a berie do úvahy všetky špecifické požiadavky. Cieľom je maximálna spokojnosť klienta.
 • Odklad splatnosti. Možnosť požiadať kedykoľvek o predĺženie doby splatnosti v prípade nepriaznivej finančnej situácie.
 • Vernostný program. Klient môže získať zľavu zo služieb PORT System až do výšky 20 %. Výška zľavy sa odvíja od počtu splatených pôžičiek, ktoré boli riadne uhradené.

Či už dlžník potrebuje núdzovú hotovosť alebo prostriedky na veľký nákup, požičať si prostredníctvom PORT System je rýchle a jednoduché.

3 kroky k minipôžičke

Tento článok ponúka tiež návod, ako získať pôžičku bez dokladovania príjmu v troch jednoduchých krokoch:

 1. Vyplnenie žiadosti. Vyplnením osobných údajov do krátkeho online formulára je získanie pôžičky skutočne veľmi jednoduché a rýchle.
 2. Rýchle overenie. Bezprostredne po odoslaní žiadosti budú telefonicky doplnené a skontrolované údaje klienta kvôli bezproblémovému spracovaniu.
 3. Aktivovanie pôžičky. Peniaze je tak možné získať bez zbytočného „papierovania“ jednoduchým potvrdením zmluvnej dokumentácie v užívateľskom profile.

Ak bude žiadateľ postupovať podľa vyššie uvedených pokynov, bude na dobrej ceste k získaniu potrebnej minipôžičky.

Žiadosť o pôžičku

O zaradenie do aukcie o rýchle pôžičky môže požiadať výhradne fyzická osoba spôsobilá na právne úkony v plnom rozsahu, staršia ako 18 rokov (vrátane) a zároveň občan Slovenskej republiky s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky.

Ak ide o nového klienta, je potrebné zaregistrovať sa na webovej stránke PORT System vyplnením krátkeho formulára v časti „žiadosť o pôžičku“. Následne bude klientovi vytvorený užívateľský profil, ktorý ho jednoducho navedie na dokončenie žiadosti.

Pokiaľ sa jedná o opakovaného klienta, žiadosť zašle jednoducho a rýchlo priamo cez svoj užívateľský profil alebo pošle SMS na číslo 0902 022 052 v tvare SUMA (medzera) DOBA SPLATNOSTI (medzera) RODNÉ ČÍSLO.

Na podanie žiadosti ani na schválenie pôžičky nie je potrebné doložiť potvrdenie o príjme ani žiadne ďalšie dokumenty. Jedná sa o pôžičku bez dokladovania príjmu.

Vyplatenie a vrátenie pôžičky

Ak si klient zvolí spôsob vyplatenia bankovým prevodom, peniaze obdrží ihneď na účet v priebehu niekoľkých minút od podpísania zmluvy o pôžičke. V prípade prevodu na účet inej banky, ako je uvedené na webovej stránke PORT System, obdrží peniaze nasledujúci pracovný deň.

Pri úhrade je nevyhnutné uviesť správny variabilný symbol kvôli bezchybnému priradeniu platby. Platba prevodom alebo vkladom na účet sa realizuje prostredníctvom bankového spojenia:

 • Slovenská sporiteľna
 • VÚB
 • 365.bank

V prípade, že si klient praje vyplatiť pôžičku poštovou poukážkou, peniaze obdrží na druhý až tretí pracovný deň od podpísania zmluvy o pôžičke.

Platobné údaje potrebné na uhradenie pôžičky budú klientovi odoslané SMS správou, e-mailom alebo prostredníctvom pošty. Informácie o úhrade sú detailne zobrazené aj v užívateľskom profile klienta.

Pôžičku je možné uhradiť priamo na jeden z účtov PORT System, a to prevodom z bankového účtu, online platbou, vkladom na niektorý z účtov PORT System v banke alebo poštovou poukážkou. K dispozícii má klient možnosť zrealizovať online platby priamo cez užívateľský profil klienta.


Pôžičku je možné uhradiť kedykoľvek, najneskôr však v deň dátumu splatnosti pôžičky. Predčasné splatenie pôžičky je bez poplatku.


V prípade, že klient nestíha pôžičku uhradiť včas, má možnosť využiť predĺženie splatnosti za poplatok a získať tak viac času na úhradu svojho finančného záväzku. Pri dlhšom omeškaní je potrebné kontaktovať zákazícku infolinku telefonicky na čísle 02/800 60 400.

Splatnosť pôžičky je možné predĺžiť o 15, 20, 25 alebo 30 dní po prihlásení sa do užívateľského profilu klienta alebo zaslaním SMS na telefónne číslo 0902 022 052 v tvare DOBA PREDĹŽENIA (medzera) RODNÉ ČÍSLO.

Pri posudzovaní potreby úveru by jednotlivci mali najprv určiť svoju celkovú finančnú situáciu a výšku dlhu, ktorý už majú. Bez dôkladného zváženia a prípravy sa môže stať, že budú zápasiť s nezvládnuteľným dlhom.

PORT System prihlásenie

Po správnom prihlásení sa na internetovom portáli www.portsystem.sk bude na telefónne číslo klienta odoslaná SMS s prihlasovacími údajmi do užívateľského profilu klienta.

V prípade, že klient zabudne svoje prihlasovacie údaje, môže kontaktovať zákaznícku infolinku na telefónnom čísle 02/800 60 400 alebo si môže vygenerovať nové prihlasovacie údaje v časti „zabudnuté heslo“. V prípade zistenia, že prihlasovacie údaje boli zneužité, mal by klient bezodkladne kontaktovať zákaznícke centrum PORT System.

Výhody PORT System pôžičky

Platformy P2P pôžičiek ponúkajú celý rad výhod pre dlžníkov aj veriteľov. Tým, že tieto platformy predstavujú alternatívu k tradičnému bankovníctvu, môžu poskytovať konkurencieschopnejšie úrokové sadzby, rýchlejšie vyplácanie pôžičiek a väčšiu flexibilitu. Dlžníci môžu očakávať výhody z jednoduchého prístupu ku kapitálu a veritelia môžu profitovať zo zvýšených výnosov. Toto sú niektoré z výhod:

 • rýchle spracovanie a vybavenie pôžičky
 • žiadosti bez osobného stretnutia
 • príjemný zákaznícky servis
 • prehľadný osobný profil klienta
 • vernostný program pre klientov
 • možné predĺženie splatnosti o 30 dní
 • pôžička bez registra
 • pôžička bez dokladovania príjmu
 • pôžička bez ručiteľa
 • pôžička bez banky

PORT System tiež ponúka vernostný program pre klientov:

 • po 5 uhradených pôžičkách získava klient status bronzového klienta s 10% zľavou
 • po 10 uhradených pôžičkách získava klient status strieborného klienta s 15% zľavou
 • po 15 uhradení pôžičkách získava klient status zlatého klienta s 20% zľavou

Okrem toho PORT System poskytuje jednoduchší spôsob monitorovania a riadenia pôžičiek, ako aj vyššiu úroveň kontroly nad úverovými aktivitami.

Nevýhody PORT System pôžičky

Pred využitím platformy PORT System treba zvážiť niekoľko nevýhod. Patrí medzi ne možnosť vyšších úrokových sadzieb, nedostatok ochranných opatrení pre spotrebiteľov a riziko, že žiadateľ pôžičku nedostane. Patria tu tiež nevýhody ako:

 • pôžička len na 30 dní
 • pôžička len do 500 €
 • vysoký aukčný poplatok

Pôžička bez registra nemôže prekročiť maximálnu povolenú sumu a zahŕňa pomerne vysoký aukčný poplatok. Okrem toho proces hľadania a vyhodnocovania najlepšej ponuky pôžičky môže byť časovo náročný a komplikovaný.

Čo je aukčný poplatok?

Aukčný poplatok je v zmysle sadzobníka poplatkov poplatok za sprostredkovateľskú činnosť sprostredkovateľa, v dôsledku ktorej bola žiadosť dlžníka o poskytnutie pôžičky zaradená do internetovej aukcie pôžičiek, a na základe ktorej dlžník uzatvoril zmluvu o pôžičke.

Sprostredkovateľovi vzniká nárok na zaplatenie aukčeného poplatku uzatvorením zmluvy o pôžičke zo strany dlžníka.

Rýchla pôžička bez overovania

Pôžička bez overenia umožňuje dlžníkom získať prístup k finančným prostriedkom bez toho, aby museli veriteľovi poskytnúť akékoľvek finančné informácie.

Tento typ úveru je ideálny pre osoby so zlým alebo žiadnym úverom, pretože nevyžaduje kontrolu úverovej bonity ani žiadny iný typ overovania. Je tiež užitočný pre tých, ktorí potrebujú hotovosť rýchlo, pretože môže byť schválený a financovaný oveľa rýchlejšie ako iné možnosti pôžičiek.

Podmienky rýchlych pôžičiek bez overovania sa líšia od veriteľa k veriteľovi, ale vo všeobecnosti sú drahšie ako tradičné pôžičky. Úrokové sadzby môžu byť vysoké a podmienky splácania môžu byť nepružné.

Pred prijatím pôžičky bez overenia je dôležité zvážiť všetky náklady a riziká spojené s pôžičkou. Dlžníci by si mali porovnať podmienky rôznych veriteľov. Je tiež dôležité uistiť sa, že pôžička bude cenovo dostupná a že dlžník ju bude schopný splatiť.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang