Pôžičkomat.sk – recenzie, skúsenosti

Na slovenskom finančnom trhu pôsobí nespočetné množstvo nebankových spoločností zaoberajúcich sa poskytovaním pôžičiek. Jednou z nich je aj spoločnosť Friendly Finance Slovakia s. r. o., ktorá je prevádzkovateľom portálu Pôžičkomat.sk. 


Obsah článku


Pôžičkomat – spoločnosť, ktorá pôsobí na slovenskom trhu len niekoľko mesiacov (v dobe písania tejto recenzie), ponúka krátkodobé nebankové úvery.

Pôžičkomat – vernostný program

Vernosť spoločnosti prináša stálym klientom zaujímavé výhody v podobe vernostného programu. Do tohto programu je zaradený každý klient, ktorý opakovane využíva služby spoločnosti a svoje záväzky spláca načas podľa záväzných zmluvných podmienok. Klient, ktorý bol zaradený do vernostného programu získa virtuálnu vernostnú kartu.

Spoločnosť poskytuje rôzne typy vernostných kariet. Výška vernostného bonusu sa odvíja od počtu uskutočnených pôžičiek, to znamená, čím viac si klient od spoločnosti požičia, tým výhodnejšiu vernostnú kartu získa. Vernostný program umožňuje stálym klientom s každým riadne splateným záväzkom možnosť požičať si vyššie sumy peňazí za výrazne menej peňazí.

Pôžička z Pôžičkomatu – výhody a nevýhody

Pôžičku z Pôžičkomatu získa len občan Slovenskej republiky, ktorý dovŕšil vek 18 rokov. Zároveň žiadateľ o pôžičku nesmie mať prehrešky voči iným finančným inštitúciám. Ďalšou podmienkou je pravidelný mesačný príjem, ktorý však nie je potrebné dokladovať.

Výhody pôžičky od spoločnosti Pôžičkomat

Spoločnosť prináša nasledujúce výhody pri využití jej pôžičky:

 • bez skrytých poplatkov
 • možnosť požičať si až 700 €
 • pôžička presne na mieru
 • možnosť vybaviť pôžičku z pohodlia svojho domova
 • rýchlosť vybavenia pôžičky
 • výhodný vernostný program
 • proces získania pôžičky je jednoduchý

Výhod je dosť, preto je vhodné sa nad nimi určite zamyslieť.

Nevýhody pôžičky Pôžičkomat

Pôžička má však aj svoje nevýhody:

 • krátka doba splatnosti (od 5 do 31 dní)
 • možnosť získať po prvý krát len menšiu finančnú hotovosť (od 25 do 200 €)
 • nutnosť registrácie
 • overuje sa bonita klienta
 • vysoká úroková sadzba

Pôžičkomat – peniaze flexibilne, rýchlo a ľahko

Heslom Pôžičkomatu je: „Peniaze flexibilne, rýchlo a ľahko“. Získať pôžičku od tejto spoločnosti je síce možné rýchlo a ľahko, ale aj veľmi draho – s tým ale väčšina žiadateľov o SMS pôžičku počíta. Tak ako všetky ostatné krátkodobé pôžičky na menšie sumy peňazí, sú aj tieto pôžičky predražené takmer o tretinu.

Podľa online kalkulačky, ktorá sa nachádza na internetovej stránke spoločnosti si možno veľmi rýchlo a ľahko vypočítať, koľko človek preplatí. Ak si na online kalkulačke zvolí čiastku 100 € a dobu splatnosti 31 dní, bude musieť spoločnosti vrátiť až 131 €, čo je takmer o tretinu vyššia suma.

V prípade, že človek potrebuje okamžite požičať menší obnos peňazí, podobne ako Ferratum, creditONE alebo SMSCREDITS je Pôžičkomat dobrou voľbou.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang