10 záujmov, ktoré vyzerajú dobre v životopise

zivotopis zaujmy

Atraktívne záujmy v životopise by mali byť relevantné pre danú pozíciu, a to čo najviac. Najobľúbenejšie záujmy, ktoré sa používajú, sú napríklad šport, umenie, čítanie, hudba či cestovanie.

Záujmy, ktoré publikujeme v životopise hovoria veľa o našom voľnom čase. Tu je niekoľko tipov pre atraktívne hobby.

Jóga

Ak robíme jógu, znamená to že vieme ostať pokojní a vieme sa kontrolovať. To sa určite zíde pri práci v stresujúcich a rýchlo sa meniacich situáciách, v ktorých bude človek pod tlakom.

Extrémne športy

Športy typu ultramaratón, horské bicyklovanie alebo skákanie padákom môže potencionálnym zamestnávateľom ukázať že vieme  zájsť za hranice našich možností. Tiež nás to robí disciplinovaným, nebojíme sa neznámeho a vieme zvážiť riziko.

Tieto schopnosti sú potrebné hlavne v nových, rastúcich spoločnostiach.

Robenie videí

Práca s kamerou ako hobby nás môže urobiť vhodným kandidátom na organizátora udalostí. Priame vysielanie či výroba reklamného spotu sú často súčasťou akcií alebo konferencií, takže naše vedomosti s výrobou videí sa určite zídu.

Tiež to poukazuje na to, že sme precízni, detailní a sústredení – všetky dôležité vlastnosti.

Vytrvalostné športy

Súťažiť vo vytrvalostných športoch, ako sú maratóny, triatlony alebo jazda na bicykli ukazuje náš “drive”.

Tieto vlastnosti sú žiaduce pre rozvoj podnikania, predajných schopností, okrem iného pracovných miest a môže zvýšiť našu kandidatúru v oku manažéra.

Kapitán športového tímu

Nielenže hranie tímových športov, ako je vodné pólo, futbal alebo volejbal nám pomôžu vyzerať ako tímový hráč avšak Vicky Oliver, autor knihy „Ži ako milionár” hovorí, že byť kapitánom pridáva a buduje naše vodcovské schopnosti.

„Štúdie ukazujú, že tým, ktorí hrávali súťažný šport sa zvyčajne veľmi dobre darí v podnikateľskom prostredí,“ hovorí.

Blogovanie

Ak plánujeme pracovať v oblastiach ako sú marketing, obchod… ukážka našich blogovacích zručnosti môže zlepšiť našu pozíciu na pohovore.

Treba si však dať pozor na to aby bol náš blog aktuálny, články dobre a bezchybne napísané, a téma má byť pozitívnym odrazom našej osobnej značky.

Strategické hry

V niektorých oblastiach, ako je bankovníctvo nám môže pomôcť ak ukážeme, že sme trochu gambleri a nebojíme sa riskovať.

Fotografovanie

Fotografovanie môže byť cenným hobby do zoznamu, ak hľadáme kreatívnu pozíciu ( napr. práca v digitálnej marketingovej agentúre ), pretože to komunikuje kreativitu, a trpezlivosť. Ak máme na internete svoje portfólio fotografií, nezabudnime dať link do nášho životopisu.

Hranie na hudobný nástroj

Toto hobby môže zvýšiť atraktivitu pre potenciálnych zamestnávateľov pri hľadaní pozície, ktoré vyžadujú obetavosť a disciplínu (ako je napr. stavebníctvo).

Niečo neobvyklé (v dobrom slova zmysle)

Či už sme vytvorili náš vlastný parfum, trénujeme Jujitsu alebo zbierame mince, záľuby, ktoré by mohli viesť k zaujímavému rozhovoru je vhodné spomenúť. Niekto môže zbierať vzácne 50-centové mince, iný euromince. Zaujať v životopise môže aj dobrovoľníctvo. Na dobrovoľnícke aktivity si navyše možno požiadať v zamestnaní o neplatené voľno.

Čo by sa nemalo spomenúť ako hobby: čítanie

Ľudia, ktorí čítajú veľa majú niektoré nesporné výhody – majú tendenciu byť múdrejší a úspešnejší. Avšak to neznamená, že by sa malo uviesť „čítanie“ ako hobby do životopisu.

Po prvé, väčšina ľudí na svete vie čítať, takže to nie je jedinečné hobby. A aj keď tým chce záujemca poukázať, že je sčítaný a dobre informovaný, tvrdiť, že trávime veľa času čítaním zo záujemcu môže robiť v očiach toho druhého samotárom.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje av dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 73 až 89 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang