Ako spoznať svet za málo peňazí

ako spoznat svet

Možnosť „vďaka za Európu“ Erasmus. Nič inovatívne, všetci toto slovo počuli veľakrát a čo znamená už vedia nejako intuitívne. No predsa len, táto možnosť je pravdepodobne jednou z najpohodlnejších.

Avšak aj najdostupnejších, tým pádom vhodná aj pre večných lenivcov, čo robia všetko na poslednú chvíľu. Tento program je nazvaný po holandskom filozofovi Erasmovi Rotterdamskom.

Potenciál má v sebe každý vysokoškolák a hoci záleží na jednotlivých univerzitách, väčšinou stačí tu a tam správne kliknúť, pozliepať pár vzletných slov do motivačného listu na Erasmus a hotovo!

Vďaka polohe Slovenska všetko skoro za rohom a s obstojným mesačným príspevkom od Európskej únie.

„Trvanlivá“ možnosť

A čo ak študovať pár mesiacov niekde v diaľavách nestačí? Recept podobný, stačí pridať o čajovú lyžičku odvahy viac a okoreniť odhodlaním.

V tomto prípade totiž prichádza človek o tú upokojujúcu istotu presne stanoveného dátumu návratu domov a aj o akúsi príchuť krátkodobosti.

Tu jednoducho je a nejaký čas bude, tu začína s budovaním a odtiaľto sa bude po skončení školy odrážať.

Naša doba internetová nám opäť ochotne vychádza v ústrety, všetko sa dá vybaviť online, od vyplnenia formulárov až po vybavovanie si študentskej pôžičky a keď sa to naraz zdá ako hromada vybavovačiek, netreba zúfať.

V internetových vodách sú taktiež ľudia, čo podajú pomocnú ruku. A zadarmo – ak chce študent študovať napríklad vo Veľkej Británii, sú k dispozícii poradenské agentúry.

Dobrým zdrojom peňazí na cestovanie môže byť hlavne pre študentov úver bez dokladovania príjmu alebo rýchla pôžička bez overovania. Pôžičky bez overovania príjmu sú čoraz populárnejšie, pretože čoraz viac ľudí hľadá spôsoby, ako si požičať peniaze bez toho, aby museli dokladovať príjem. Proces je zvyčajne rýchly a jednoduchý a možno ho dokončiť online.

Možnosť „do sveta bez peňazí“

Jednou z možností je Au-pair. To samozrejme nemusí vyhovovať každému, avšak ak človek nevyskúša, nevie. Jasnou výhodou je však jednoduchosť – žiadne zdĺhavé hľadanie ubytovania, práce a nervózne obhrýzanie si nechtov, či vystačí s peniazmi, kým niečo vyjde.

Tu všetko prichádza v úhľadne zabalenom balíčku – keď má záujemca hostiteľskú rodinu, má prakticky všetko, od letenky cez odvoz z letiska až po plnú chladničku, a plat je pre neho skôr už len akýmsi vreckovým.

Je možné byť oficiálne a trochu zdĺhavejšie cez agentúru alebo na vlastnú päsť. Ak si stále nie je záujemca istý, treba si pozrieť niekoľko Youtube videí a prebrúsiť blogy, naladiť sa na tú správnu nôtu a nechať sa inšpirovať. Pre zaujímavosť, sťahovanie z YouTube pomôže sledovať videá aj keď je človek mimo domova a offline.

Možnosť „americký sen pre stredoškolákov“

„Všetci hovoria, že nie sme v americkom tínedžerskom filme, ale v skutočnosti to je práve tak. Oni tak naozaj žijú,“ zhodnotila svoju skúsenosť spolužiačka zo strednej, ktorá si vďaka výmene prežila rok na pravom americkom vidieku.

Či táto predstava desí alebo nadchne je už rozhodnutie každého jedného. Investícia je to trochu nadštandardná, netreba však zabúdať, že sa financuje život na rok dopredu a k tomu oveľa viac.

Možnosť „americký sen pre vysokoškolákov“

Work and Travel, pojem známy takmer rovnako ako Erasmus. Jednou z povinných amerických vecí, ktorým by sa človek radšej vyhol, je získať víza do USA, avšak byrokracia je byrokracia a tak pekne do agentúry, na ambasádu a až potom na letisko.

Agentúra pomáha buď len s vízami, alebo, ak si chce cestujúci život výrazne uľahčiť, tak aj s hľadaním práce.

„Častokrát je práca lepšie platená, niekedy dokonca zamestnávateľ prispieva na ubytovanie,“ vraví Gabi. Sú dokonca agentúry, ktoré ponúkajú programy tiež pre neštudentov!

Čerešničkou na torte sú stránky, nezávislé od štúdia. Hlavnou myšlienkou je zhromažďovať dobrovoľníkov ochotných pracovať za stravu a ubytovanie a ľudí, čo takýchto dobrovoľníkov potrebujú, nech už ide o hostel, farmu či vinohrad.

Kdekoľvek na svete, akokoľvek dlho.

Hlavné je rozhodnúť sa a všetko ostatné vyriešiť postupne, krok po kroku. Naozaj sa to dá a vôbec to nie je také hrozné.

Ako cestovať bez peňazí – súhrn

Keď nemá človek peniaze, mnoho ľudí si myslí, že nemôžu urobiť veľa vecí a dobrodružne sa pohybovať po svete. Ale to nie je pravda. Existuje veľa spôsobov, ako spoznať svet bez peňazí.

Prvou vecou je hľadať lacné alebo dokonca bezplatné ubytovanie. Ak sa pohybuje po Európe, existuje veľa možností pre lacné bývanie, vrátane hostelov, domácich pobytov a lacných hotelov.

Ak sa pohybuje po Spojených štátoch, existuje veľa bezplatných príležitostí pre spanie vo voľnej prírode.

Druhou vecou je hľadať lacné alebo bezplatné jedlo. Mnoho krajín má veľa bezplatných jedál v parkoch alebo na verejných trhoviskách. Aj v Spojených štátoch je veľa miest, kde môže získať bezplatne jedlo.

Vo voľnom čase sa dá spoznávať aj kultúra navštívených miest. Mnoho múzeí a galérií má bezplatný alebo veľmi lacný vstup.

Je možné tiež navštíviť miestne trhy, parky, kostoly a iné verejné priestory, ktoré poskytujú príležitosť získať prístup k miestnej kultúre a vidieť, ako žijú ľudia v danom regióne.

V neposlednom rade, ak sa cestovateľ chcete dozvedieť o mieste, ktoré navštívi, je lepšie spoliehať sa na miestnych ľudí, ktorí mu môžu poskytnúť informácie o mieste.

Vypytovaním sa miestnych ľudí je možné sa dozvedieť o miestnych zvykoch, kultúre, histórii a ešte veľa iných vecí.

Existuje veľa spôsobov, ako spoznať svet bez toho, aby človek potreboval veľa peňazí. Vyžaduje to len trochu kreativity a odvahy, aby si mohol užiť dobrodružstvo a objavovať svet bez toho, aby potreboval veľa peňazí.

Prečo cestovať aj keď nie je dosť peňazí?

Cestovanie je skvelý spôsob, ako sa dozvedieť o nových kultúrach, zažiť nezabudnuteľné chvíle, získať nové skúsenosti a rozšíriť si obzory.

Často si však myslíme, že kvôli nedostatku financií sa nemôžeme zúčastniť týchto dobrodružstiev. Nemusí byť vždy nutne pravda.

Cestovanie nemusí byť drahé a existuje niekoľko spôsobov, ako ušetriť peniaze, pokiaľ bude človek na cestách.

Prvým spôsobom, ako ušetriť peniaze pri cestovaní, je plánovanie. Uistiť sa, že si turista vybral najvýhodnejšiu trasu, aby ušetril čo najviac peňazí. Dostupné sú tiež lacné poznávacie zájazdy.

Zistiť, ktoré lety sú najlacnejšie a ktoré hotely majú najlepšie ceny. Poskytovatelia služieb cestovného ruchu ponúkajú veľa zliav a zľavnených balíkov, ktoré môžu byť pre turistu veľmi výhodné.

Ďalším spôsobom, ako ušetriť peniaze pri cestovaní, je nájsť lacnejšie náhradné možnosti. Je možné cestovať autobusom namiesto lietadla, alebo si prenajať byt namiesto ubytovania v hotely.

Taktiež existuje veľa bezplatných možností, ako zažiť veľa v danom meste, ako napríklad vyhliadkové plavby, večerné prechádzky, pozorovanie miestnych športových zápasov alebo dokonca prechádzky miestnymi parkami.

Cestovanie môže byť veľmi cenovo dostupné, ak sa človek rozhodne cestovať s rozpočtom. Skúsiť nájsť lacné letenky, nájsť dobre cenené ubytovanie a využívať bezplatné aktivity je jedným z nápadov. Na mieste je tiež si preveriť konverzný kurz a zistiť, či sa viac oplatí v zahraničí platba kartou alebo výber z bankomatu.

Pri pokrytí výdavkov na cestovanie môže pomôcť aj blesková SMS pôžička. Prostredníctvom SMS je možné požiadať o mikropôžičku, teda o krátkodobý úver. Ako prvé je potrebné sa zaregistrovať cez SMS na určenom telefónnom čísle – v texte poslať všetky potrebné údaje, požiadať o zvolenú sumu a o dobu splácania.

Ak sa bude pri cestovaní plánovať a oboznamovať sa s miestnymi ponukami, môže sa tak ušetriť veľa peňazí. Kam na dovolenku k moru

Takže, aj keď človek nemá veľa peňazí, stále môže cestovať a zažiť nové veci. Takže pri ďaľšej otázke „kam na dovolenku?“ môže človek ušetriť veľa peňazí s trochou plánovania. A stále si vie užiť množstvo dobrodružstiev.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang