Ako stiahnuť video z YouTube – jednoduchý sprievodca

sťahovanie z youtube

YouTube je jedným z najobľúbenejších zdrojov online videí a hudby. Človek však prichádza do situácií, kedy by chcel mať tieto videá a pesničky dostupné offline, bez nutnosti pripojenia k internetu. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako stiahnuť video z YouTube a mať ho uložené v počítači alebo mobile. 

Pri sťahovaní videí z YouTube je dôležité mať na pamäti autorské práva. Sťahovať a zdieľať by ste mali iba tie videá, ktoré sú na to výslovne povolené.

HLAVNÉ MYŠLIENKY ČLÁNKU

udia sťahujú videá z YouTube, aby mali možnosť sledovať ich bez pripojenia na internet, čo je užitočné počas cestovania alebo na miestach s obmedzeným pripojením.

Pri sťahovaní videí z YouTube je dôležité dodržiavať autorské práva a sťahovať len tie videá, ktoré majú povolené sťahovanie.

Videá z YouTube možno sťahovať pomocou online nástrojov, desktopových aplikácií, mobilných aplikácií alebo predplatného YouTube Premium, ktoré ponúka oficiálnu možnosť sťahovania.

Predplatné YouTube Premium poskytuje viacero výhod, vrátane možnosti sťahovania videí a hudby na offline prehrávanie, sledovania videí bez reklám, prehrávania na pozadí, a prístupu k exkluzívnemu obsahu.

Sťahovanie z YouTube 

YouTube, fenomén digitálnej doby, platforma zábavy, vzdelávania a nekonečného streamu videí. Od skromných začiatkov v roku 2005 sa YouTube rozrástol na giganta s miliardami aktívnych používateľov, ktorí každý deň sledujú nespočetné hodiny obsahu.

Hoci YouTube poskytuje obrovský výber videí dostupných na streamovanie, existuje množstvo dôvodov, prečo si ľudia chcú tieto videá stiahnuť a mať ich k dispozícii offline. Sťahovanie videí z YouTube sa stalo bežnou praxou medzi užívateľmi internetu.

Na jednej strane YouTube umožňuje pohodlné streamovanie videí, a to aj vďaka neustále sa rozširujúcej ponuke obsahu a prepracovaným funkciám. Na druhej strane však sťahovanie videí prináša viacero benefitov, ktoré online streamovanie nedokáže uspokojiť.

Táto praktika sťahovania videí z Youtube má hneď niekoľko dôvodov a praktických výhod.

Pozerať bez pripojenia na internet

Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia sťahujú videá z YouTube, je možnosť sledovať svoj obľúbený obsah aj vtedy, keď nie je k dispozícii internetové pripojenie. To je obzvlášť užitočné počas cestovania alebo pre tých, ktorí trávia čas na miestach s obmedzeným pripojením k internetu. Človek si tak môže užiť svoje videá, dokonca aj v odľahlých oblastiach.

Uložiť na mobilné zariadenie

Stiahnuté videá môže človek preniesť na svoj smartfón, tablet alebo iné prenosné zariadenie. Týmto spôsobom môže mať svoj obľúbený obsah vždy so sebou, čím šetrí dáta a môže si ho pozerať kedykoľvek a kdekoľvek, bez ohľadu na prístup k internetu.

Zdieľať s priateľmi a rodinou

 Sťahovanie videa z YouTube umožňuje zdieľať obsah s priateľmi a rodinou bez toho, aby sa užívateľ „vystavoval“ reklamám a prípadným nežiaducim komentárom na samotnom YouTube. To je užitočné, ak chce svoje obľúbené videá zdieľať s inými alebo ak ich chce použiť pre vlastné projekty.

Na úpravu videí

Po stiahnutí videa z YouTube môže človek upravovať obsah podľa svojich potrieb. Môže pridať titulky, odstrániť časti videa, pridať hudbu alebo ho konvertovať do iných formátov. To je užitočné, ak chce vytvoriť vlastné videá alebo získaný obsah prispôsobiť konkrétnym potrebám.

Na vytváranie prezentácií

Stiahnuté videá z YouTube môže taktiež využiť pri tvorbe prezentácií alebo vzdelávacích materiálov. Môže ich vložiť do PowerPoint prezentácií, tréningových kurzov alebo iných edukačných projektov.

Vďaka rôznym dostupným nástrojom a metódam je sťahovanie videí z YouTube pomerne jednoduchý proces.

Ako stiahnuť video z YouTube

Stiahnutie videa z YouTube môže znieť komplikovane, ale s dostupnými nástrojmi a postupmi to môže byť pomerne jednoduché. Stiahnutie videa z YouTube môže byť užitočné z mnohých dôvodov, vrátane sledovania obsahu offline, úpravy videa alebo archivácie obľúbených videí. 

Ak si človek chce stiahnuť video z YouTube video, môže na to použiť jeden z nižšie uvedených spôsobov. Sťahovanie z YouTube sa dá urobiť prostredníctvom:

 • online sťahovačov
 • desktopových aplikácii
 • mobilných aplikácii
 • predplatného Yutube premium

Treba však zdôrazniť, že YouTube neposkytuje priamu možnosť stiahnutia všetkých videí. Niektoré videá sa sťahovať nedajú, a pri tých, ktoré sa sťahovať dajú, je nutné rešpektovať autorské práva.

Online sťahovače 

Online sťahovače sú jednoduchým spôsobom, ako získať videá z YouTube. Stačí skopírovať URL adresu videa, ktoré chce záujemca stiahnuť a vložiť ju do online nástroja. Nástroj umožní vybrať si formát a kvalitu videa, a následne sťahovanie z YouTube na PC. 

Obľúbenými nástrojmi na sťahovanie videí je napríklad SaveFrom.net, KeepVid alebo YouTube Video Downloader.

Desktopové aplikácie

Existujú desktopové aplikácie, ktoré umožňujú stiahnuť video z YouTube priamo na PC. Tieto aplikácie často poskytujú viac možností pre nastavenie kvality a formátu videa. Niektoré z desktopových aplikácii, cez ktoré sa dá stiahnúť video z Youtube sú napríklad 4K Video Downloader, YTD Video Downloader alebo ClipGrab.

Mobilné aplikácie

Sťahovať videá z YouTube je možné aj priamo na smartfóne alebo tablete. V obchode s aplikáciami je možné nájsť mnoho mobilných aplikácií určených na tento účel. Medzi obľúbené mobilné aplikácie patria TubeMate, SnapTube a Videoder.

Predplatné Youtube Premium

Predplatné YouTube Premium umožňuje sťahovať videá priamo v oficiálnej aplikácii YouTube a prezerať si ich offline. Toto predplatné so sebou nesie niekoľko výhod ako sledovanie videí bez reklám alebo prehrávanie videa na pozadí či možnosť stiahnutia hudby do svojho zariadenia. 

To, ako stiahnuť videá z YouTube teda nie je náročné, ale samotné stiahnutie by malo byť v súlade s autorskými právami a podmienkami použitia platformy. Nie všetky videá je možné stiahnuť legálne.

YouTube Premium: Svet zábavy bez reklám a s bonusmi

YouTube Premium, predtým známy ako YouTube Red, je platená verzia populárnej platformy na zdieľanie videí, ktorá ponúka viacero exkluzívnych funkcií a benefitov pre svojich predplatiteľov.

Ido o skvelú možnosť pre tých, ktorí chcú z platformy YouTube získať maximum. S množstvom exkluzívnych funkcií a výhod, YouTube Premium môže sprostredkovať oveľa lepší zážitok. Čo teda Youtube Premium ponúka?

Sledovanie bez reklámUž žiadne otravné reklamy pred, počas a po videách.
Stiahnutie videíSťahovanie videí a hudby z YouTube a prezeranie si ich offline, aj keď človek nemá prístup k internetu.
Prehrávanie na pozadíPrehrávanie videí aj vtedy, keď človek používa inú aplikáciu alebo uzamkol smartfón. 
YouTube OriginalsZískanie prístupu k exkluzívnym seriálom, filmom a dokumentárnym filmom, ktoré sú dostupné len pre predplatiteľov YouTube Premium
Rodinné plányMožnosť zdieľať predplatné s rodinou.

Cena YouTube Premium sa líši v závislosti od krajiny. V Slovenskej republike je mesačné predplatné za 9,99 €. K dispozícii je aj rodinný tarif za 15,99 €, ktorý umožňuje zdieľať predplatné s až piatimi ďalšími členmi rodiny.

Okrem týchto hlavných výhod YouTube Premium ponúka aj ďalšie benefity, ako je podpora tvorcov obsahu na YouTube, exkluzívne ponuky, zľavy a mnoho ďalších.

Ak človek pravidelne používa YouTube a chce získať viac z tejto platformy, YouTube Premium môže byť pre neho ideálnym riešením. Dokonca je možné využiť bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu, aby si záujemca mohol vyskúšať všetky jeho výhody predtým, ako sa rozhodne pre platenú verziu.

Ako stiahnuť video z YouTube zadarmo

Ako už bolo spomenuté, existuje niekoľko spôsobov, ako stiahnuť video z YouTube a množstvo nástrojov je dostupných zadarmo. Bez ohľadu na to, či človek použije online nástroje, desktopové aplikácie alebo softvér, môže získať svoj obľúbený obsah z YouTube bezplatne.

Väčšina online nástrojov na sťahovanie videa je bezplatná, pretože je to efektívny spôsob, ako prilákať používateľov. Tieto nástroje sú zvyčajne jednoduché na použitie a ponúkajú širokú škálu funkcií. Umožnia stiahnuť video z YouTube v rôznych formátoch, vrátane MP4, MOV, AVI a FLV. Môžu tiež ponúkať možnosť sťahovania videí vo vysokej kvalite, ako je 1080p alebo 4K.

Niektoré z najbežnejších bezplatných online nástrojov na sťahovanie videa z YouTube sú už spomínané SaveFrom.net, Video DownloadHelper a YouTube-MP3.org.

Okrem bezplatných nástrojov však existujú aj platené nástroje na sťahovanie videa z YouTube. Tieto nástroje ponúkajú pokročilejšie funkcie, ako napríklad stiahnutie videí:

 • vo vyššej kvalite
 • bez reklám
 • z viacerých webových stránok
 • správa sťahovaných videí

Tu je niekoľko tipov pre výber online nástroja na sťahovanie videa z YouTube:

 • prezrieť si recenzie nástroja, aby sa záujemca uistil, že je bezpečný a spoľahlivý
 • skontrolovať, ktoré formáty a kvality videa nástroj podporuje
 • ak užívateľ potrebuje využívať pokročilé funkcie, mal by zvážiť platený nástroj

Niektoré z najbežnejších platených nástrojov na sťahovanie videa z YouTube sú 4K Video Downloader, Freemake Video Downloader a Vidmate. Sú zvyčajne drahšie ako bezplatné nástroje, ale ponúkajú viac funkcií a podpory.

Online nástroje umožňujú stiahnuť pesničku z YouTube rýchlo a jednoducho. Následne si môže človek užívať zábavu aj keď nie je doma alebo je offline.

Ako stiahnuť hudbu z YouTube do mobilu

Okrem sledovania videí môže človek na YouTube nájsť aj nekonečné množstvo hudobného obsahu. Niektoré pesničky, remixy a koncerty sú k dispozícii zdarma, no ak chce mať človek svoju obľúbenú hudbu offline alebo na svojom hudobnom prehrávači, môže využiť niekoľko jednoduchých spôsobov, ako stiahnuť pesničku z YouTube.

1. Použitie online nástroja na konverziu videa do zvuku 

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako stiahnuť pesničku z YouTube, je použiť online nástroj na konverziu videa do zvuku. Tieto nástroje sú zvyčajne bezplatné a ľahko použiteľné. Medzi najpopulárnejšie patria YouTube-to-MP3, ClipConverter a YTMP3.

Na použitie online nástroja na konverziu videa do zvuku je potrebné postupovať podľa týchto krokov:

 • navštíviť webovú stránku nástroja a vložiť adresu URL videa z YouTube
 • vybrať požadovaný formát zvukového súboru (napríklad MP3 alebo WAV)
 • kliknúť na tlačidlo „Konvertovať“

Nástroj potom začne konverziu videa do zvuku. Po dokončení konverzie môže človek súbor stiahnuť do svojho PC alebo mobilu.

2. Použitie aplikácie na sťahovanie videa

Mnoho aplikácií na sťahovanie videa z YouTube umožňuje stiahnuť audio zo zvukovej stopy videa. Tu sú niektoré populárne aplikácie na sťahovanie videa, ktoré podporujú sťahovanie zvuku z YouTube: 4K Video Downloader, Freemake Video Downloader a Vidmate.

Postup je podobný, ako pri použití online nástroja s tým rozdielom, že ako prvý krok je potrebné nainštalovať aplikáciu do svojho počítača alebo mobilu.

3. Použitie YouTube Premium

Ak má človek predplatený už spomínaný YouTube Premium, môže si pesničky z YouTube sťahovať priamo do aplikácie YouTube. Postup je nasledovný:

 • otvoriť aplikáciu YouTube a nájsť video, ktoré chce človek stiahnuť
 • kliknúť na tlačidlo „Stiahnuť“
 • vyberať požadovaný formát zvukového súboru (napríklad MP3 alebo WAV)
 • kliknúť na tlačidlo „Stiahnuť“

Video sa potom začne sťahovať do aplikácie YouTube. Po dokončení konverzie môže človek súbor stiahnuť do svojho zariadenia.

Sťahovanie MP3 z Youtube – bezplatné sťahovanie hudby

Sťahovanie MP3 súborov z YouTube je populárna požiadavka medzi užívateľmi, ktorí chcú mať hudbu a zvukové stopy z videí k dispozícii offline. Je však dôležité poznamenať, že sťahovanie obsahu chráneného autorskými právami bez súhlasu autora je nelegálne.

Napriek tomu existuje viacero metód, ako sťahovať MP3 z YouTube.

SpôsobVýhodyNevýhody
Online konvertoryRýchle a jednoduché použitie.
Nevyžaduje inštaláciu žiadneho softvéru.
Podporuje širokú škálu formátov a kvalít MP3.
Môžu obsahovať reklamy a malware.
Niektoré konvertory obmedzujú maximálnu dĺžku videa.
Kvalita konvertovaného MP3 súboru môže byť nižšia ako originál.
Desktopové programyViac funkcií a možností konverzie.
Možnosť sťahovania celých zoznamov skladieb.
Konvertovanie do rôznych formátov.Integrovanie s prehliadačmi.
Vyžaduje inštaláciu softvéru do počítača.
Niektoré programy môžu byť spoplatnené.
Riziko stiahnutia malware.
Mobilné aplikáciePohodlné sťahovanie na mobilných zariadeniach.
Mnoho funkcií a možností konverzie.
Bezplatné použitie.
Riziko stiahnutia malware z neoficiálnych zdrojov.
Niektoré aplikácie nemusia fungovať na všetkých zariadeniach.
Obmedzená funkčnosť v porovnaní s desktopovými programami.

Sťahovanie MP3 z YouTube je možné rôznymi spôsobmi, avšak je dôležité zvážiť riziká spojené s nelegálnym sťahovaním obsahu chráneného autorskými právami. Pred sťahovaním akéhokoľvek súboru je vždy potrebné skontrolovať licenciu a uistiť sa, že človek má na sťahovanie a zdieľanie povolenie.

Alternatívy k sťahovaniu MP3 z YouTube

Existuje mnoho legálnych a etických alternatív k sťahovaniu MP3 z YouTube, ktoré je potrebné zvážiť. 

 • Nákup hudby: Existuje mnoho legálnych možností, ako si kúpiť hudbu online alebo v kamenných obchodoch.
 • Streamovacie služby: Existuje mnoho streamovacích služieb, ktoré ponúkajú legálny prístup k hudbe a podcastom. Medzi obľúbené služby patria Spotify, Apple Music, Deezer a Amazon Music Unlimited.
 • Open-source hudobné platformy: Existuje aj mnoho open-source hudobných platforiem, ako napríklad Bandcamp a Freesound. Tieto platformy ponúkajú hudbu od nezávislých umelcov a často umožňujú stiahnutie hudby za dobrovoľný príspevok.

Sťahovanie MP3 z YouTube môže predstavovať riziko porušenia autorských práv a šírenia nelegálneho obsahu. Namiesto toho existuje mnoho legálnych a etických alternatív, ako si vychutnať hudbu a podcasty.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang