Dovoz áut z Nemecka – ako funguje, prevozné značky, technický preukaz

Nemecko je známe svojím inžinierskym umením a láskou k automobilom, preto nie je prekvapením, že sa mnohí ľudia zaujímajú o dovoz automobilov práve z tejto krajiny. Dôvodov, prečo sa niekto rozhodne pre dovoz automobilu z Nemecka, je viacero – od dostupnosti vzácnych alebo luxusných modelov až po kvalitu a remeselné spracovanie vozidiel. Ako funguje dovoz áut z Nemecka?

Tento článok sa bude zaoberať rôznymi možnosťami, ktoré majú záujemcovia o dovoz automobilov z Nemecka na Slovensko k dispozícii. Rozoberie rôzne požiadavky, ktoré je potrebné splniť, náklady spojené s dovozom auta a možné riziká. Nakoniec poskytne niekoľko tipov a rád, ktoré pomôžu, aby bol tento proces čo najhladší a najúspešnejší.

Dovoz áut z Nemecka

Dovoz áut z Nemecka je skvelou voľbou pre kupujúcich, ktorí chcú ušetriť peniaze a získať výhodnú ponuku na vozidlo. Nemecko ponúka širokú škálu vozidiel, od luxusných značiek až po cenovo dostupnejšie možnosti. Mnohé z týchto vozidiel sú k dispozícii aj s voliteľnými balíkmi úprav a výbavy, ktoré kupujúcim umožňujú prispôsobiť si vozidlo presne podľa svojich požiadaviek.

Proces dovozu auta z Nemecka je pomerne jednoduchý. Kupujúci si musia určiť typ vozidla, ktoré hľadajú, a možnosti, ktoré chcú zahrnúť. Možno budú musieť preskúmať aj colné predpisy v krajine určenia, ako aj proces registrácie vozidla. Keď si kupujúci vyberie svoje vozidlo, môže si ho kúpiť priamo u predajcu v Nemecku alebo si zabezpečiť jeho odoslanie do cieľovej destinácie.

Okrem ceny samotného vozidla by kupujúci mali zohľadniť aj náklady na dopravu a všetky príslušné dane a poplatky. Môže byť výhodné porovnať náklady na kúpu auta v Nemecku s nákladmi na kúpu auta v inej krajine, aby sa určilo, ktorá možnosť je cenovo výhodnejšia.

Celkovo môže byť dovoz automobilov z Nemecka skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze a získať presne také auto, po akom človek túži. Pri dôkladnom prieskume a plánovaní môžu kupujúci nájsť výhodné ponuky a získať kvalitné vozidlo za zlomok ceny.

Nemecké autá

Nemecko je známou automobilovou veľmocou a nie je prekvapením, že dovoz automobilov z tejto krajiny je atraktívnou ponukou. Automobily vyrobené v Nemecku sú známe svojou kvalitou, odolnosťou a komfortom, čo z nich robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí chcú zo svojich vozidiel dostať maximum.

Nemecké autá sú tiež známe svojím výkonom a úsporou paliva, pričom sú k dispozícii autá s benzínovým aj naftovým motorom. Ponuka modelov a štýlov je široká a kupujúci si môžu vybrať z mnohých možností. Cena nemeckého vozidla je zvyčajne nižšia ako cena ekvivalentných modelov z iných krajín, pričom bonusom je spoľahlivosť a kvalita vyhotovenia.

Okrem toho sú nemecké vozidlá vybavené celým radom prvkov, ako sú airbagy, protiblokovacie brzdy a kontrola trakcie, vďaka ktorým sú bezpečnejšie a efektívnejšie. Na nemecké vozidlá sa vzťahuje aj komplexná záruka, takže kupujúci si môžu byť istí, že ich vozidlo bude chránené pred akýmikoľvek neočakávanými problémami.

Dovoz áut z Nemecka je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kvalitu, výkon a cenovú výhodnosť. Vďaka širokej škále modelov, funkcií a záruk, ktoré sú k dispozícii, si každý vyberie auto, ktoré vyhovuje väčšine rozpočtov a požiadaviek.

Ponuka nemeckých áut

Nemecko ponúka širokú škálu nových aj ojazdených automobilov, ktoré je možné doviezť:

 • Kompaktné vozidlá. Kompaktné vozidlá sú obľúbenou voľbou na dovoz z Nemecka, pretože sú často úspornejšie a ľahšie ovládateľné ako väčšie vozidlá. Medzi bežné modely patria Volkswagen Golf, Opel Astra a BMW radu 1. 
 • Športové vozidlá. Športové vozidlá z Nemecka sú známe svojím luxusom a výkonom. Medzi obľúbené modely patria Porsche 911, Mercedes-Benz AMG GT a Audi R8. 
 • Luxusné autá. Luxusné vozidlá z Nemecka ponúkajú najvyššiu úroveň luxusu a výkonu. Medzi obľúbené modely patria Mercedes-Benz triedy S a BMW radu 7. 
 • SUV. Vozidlá SUV z Nemecka ponúkajú širokú škálu funkcií a schopností. Medzi obľúbené modely patria Volkswagen Tiguan, Audi Q5 a BMW X5.
 • Crossovery. Nemecké crossovery sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu štýlu a praktickosti. Medzi obľúbené modely patria Audi Q3, BMW X1 a Mercedes-Benz GLA. 
 • Hybridné autá. Hybridné vozidlá ponúkajú úspornosť aj výkon. Medzi obľúbené modely patria Volkswagen Golf Hybrid, BMW i3 a Audi A3 e-tron. 
 • Elektrické autá. Elektromobily sú v Nemecku čoraz populárnejšie. Medzi obľúbené modely patria BMW i8, Audi e-tron a Volkswagen e-Golf.

Nemecko je známe svojím automobilovým inžinierstvom a špičkovou výrobou. Na nemeckom trhu je k dispozícii široká škála automobilov, od luxusných modelov až po cenovo dostupnejšie varianty.

Nemecké vozidlá ako Audi a BMW sú známe svojou vysokou kvalitou, spoľahlivosťou a výkonom, takže sú skvelou voľbou pre každého, kto sa rozhodne doviezť si auto z Nemecka.

Kroky pri dovoze automobilov z Nemecka

Dodržaním týchto krokov môžu kupujúci úspešne doviezť auto z Nemecka:

 1. Zisťovanie predpisov a zákonov pre dovoz automobilov z Nemecka na Slovensko.
 2. Identifikácia dokumentov a dokladov potrebných pre proces dovozu.
 3. Určenie nákladov na dane, clá a iné poplatky vzťahujúce sa na dovoz.
 4. Overenie platnosti technického preukazu a iných dokumentov potrebných na dovoz.
 5. Vyhľadanie spoľahlivého dodávateľa alebo predajcu nemeckých vozidiel.
 6. Výpočet nákladov na dopravu a ďalších súvisiacich nákladov.
 7. Získanie cenových ponúk od viacerých dodávateľov s cieľom zabezpečiť najlepšiu cenu.
 8. Zabezpečenie prepravy a dodania vozidla.
 9. Vyplnenie všetkých dokumentov a ich predloženie príslušným orgánom.
 10. Sledovanie priebehu prepravy a dodania.

Dovoz auta z Nemecka môže byť vzrušujúci zážitok, ale je dôležité, aby si bol kupujúci vedomý všetkých potrebných krokov a papierovačiek, ktoré sú s týmto procesom spojené. S pomocou skúseného vývozcu môže zabezpečiť, aby sa jeho vysnívané auto dostalo do krajiny bezpečne a legálne.

Prevozné značky Slovensko

Na zabezpečenie súladu s miestnymi zákonmi je potrebné dodržiavať niekoľko dovozných predpisov. Dovozcovia musia mať dovoznú licenciu od ministerstva hospodárstva. Okrem toho musia mať všetky vozidlá platné osvedčenie o evidencii a musia byť vybavené správnymi značkami a označeniami vrátane potrebných prevozných značiek.

Prvým krokom po kúpe vozidla v zahraničí je odhlásenie vozidla na príslušnom dopravnom inšpektoráte, takzvané zrušenie trvalého prihlásenia pre vývoz do cudziny. Následne je nutné vybaviť prevozné značky. Tie vystaví buď predajca alebo je ich nutné vybaviť v špecializovaných firmách, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti úradov.

Prevozné značky na Slovensku sú v súlade s Dohovorom Európskej únie o dopravných značkách a signáloch (ECC). Všetky vozidlá musia byť označené oficiálnou registračnou značkou krajiny ECC, čo je biela tabuľka so zeleným okrajom, písmenom C, piatimi číslicami a slovenskou vlajkou. Okrem toho musia mať všetky vozidlá platné osvedčenie o technickej spôsobilosti.

Platnosť prevozných značiek je zvyčajne 5 dní (napríklad nemecké so žltým pásikom) alebo mesiac v závislosti od krajiny a typu značiek. Súčasťou prevozných značiek je aj poistenie vozidla. Výška poplatku spolu s poistením závisí od konkrétneho štátu, zvyčajne sa pohybuje od 12 € do 50 €.

Dovozcovia musia pred dovozom vozidiel skontrolovať aj ich dokumentáciu. Konkrétne musia zabezpečiť, aby bolo vozidlo vybavené správnym identifikačným štítkom, aby bola platná tabuľka s evidenčným číslom a aby boli prítomné značky krajiny pôvodu. Okrem toho musia dovozcovia tiež potvrdiť, že vozidlo spĺňa všetky technické požiadavky.

Prepravná značka je typ evidenčného čísla, ktoré sa používa na presun vozidiel z jedného miesta na druhé. Tento typ značky je potrebný na legálnu prepravu vozidla.

Platnosť technického preukazu

Pri odchode s novým vozidlom zo zahraničia by teda mal mať dovozca aj nasledovné doklady:

 • kúpno-predajnú zmluvu, faktúru alebo darovaciu zmluvu k vozidlu
 • doklad o odhlásení
 • technický preukaz vozidla
 • prevozné značky
 • protokoly o platnej technickej a emisnej kontrole

Po úspešnom dovezení auta domov začína procedúra na Slovensku. Prvým krokom sú preklady dokladov. V prípade dovozu automobilov z Nemecka musia dovážané automobily spĺňať všetky platné bezpečnostné normy krajiny dovozu a môžu si vyžadovať ďalšie dokumenty a kontroly.

Okrem toho môže byť dovozca povinný zaplatiť dovozné clo a dane, ako aj dodržiavať predpisy krajiny dovozu týkajúce sa počtu dovážaných automobilov.

Hľadanie spoľahlivého zdroja nemeckých áut

Pri hľadaní spoľahlivého zdroja na dovoz nemeckých automobilov je najlepšie je začať prieskumom webových stránok a organizácií spojených s automobilovým priemyslom. Webové stránky automobilového priemyslu zvyčajne poskytujú podrobné informácie o všetkých aspektoch tohto odvetvia vrátane informácií o rôznych modeloch nemeckých automobilov a spôsobe ich dovozu.

Ďalším spoľahlivým zdrojom informácií sú časopisy o automobilovom priemysle. Časopisy ako Car and Driver, Automotive News a Motor Trend poskytujú podrobné recenzie nemeckých automobilov, ako aj tipy na ich dovoz. Okrem toho mnohé časopisy obsahujú články o konkrétnych témach súvisiacich s dovozom nemeckých automobilov, ako sú právne aspekty, náklady a dovozné predpisy.

Spoľahlivé zdroje je možné nájsť aj prostredníctvom internetových fór. Mnohé fóra sa venujú diskusiám o všetkých aspektoch automobilov vrátane tých z Nemecka. Členovia fóra sa často delia o svoje skúsenosti, pokiaľ ide o dovoz nemeckých automobilov, a poskytujú užitočné rady týkajúce sa tohto procesu.

Napokon, rozhovor s odborníkom v automobilovom priemysle je skvelým spôsobom, ako si zabezpečiť spoľahlivé informácie. Odborníci na automobilový priemysel majú znalosti o všetkých aspektoch tohto odvetvia a môžu poskytnúť podrobné informácie o tom, ako dovážať nemecké autá.

Výhody a nevýhody dovozu áut z Nemecka

Dovoz automobilov z Nemecka má svoje výhody aj nevýhody. Pred nákupom je dôležité zvážiť všetky aspekty tohto rozhodnutia.

Výhody dovozu automobilov z Nemecka:

 1. Kvalita. Nemecké autá sú známe svojou vysokou kvalitou a spoľahlivosťou, takže sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú spoľahlivé vozidlo.
 2. Bezpečnosť. Nemecké vozidlá sú navrhnuté s ohľadom na bezpečnosť a často sú vybavené pokročilými bezpečnostnými prvkami, ako sú airbagy a protiblokovacie brzdy.
 3. Dostupnosť. Na dovoz je k dispozícii široká škála nemeckých automobilov, od luxusných modelov až po cenovo dostupnejšie varianty.

Nevýhody dovozu automobilov z Nemecka:

 1. Náklady. Náklady na prepravu vozidla z Nemecka môžu byť drahé a s dovozom vozidla môžu byť spojené ďalšie náklady.
 2. Údržba. Údržba nemeckého vozidla môže byť drahšia ako údržba vozidla vyrobeného napríklad v Amerike, a to z dôvodu nákladov na náhradné diely a potreby špecializovaného náradia.
 3. Záruka. Na nemecké autá dovezené na Slovensko sa nemusí vzťahovať záruka výrobcu, takže kupujúci si možno budú musieť zakúpiť dodatočné poistenie, aby ochránili svoju investíciu.
 4. Clo. Proces dovozu vozidla z Nemecka môže byť zložitý a časovo náročný a kupujúci môžu byť nútení zaplatiť colné poplatky a dane, aby mohli vozidlo doviezť do krajiny.

Záverom možno povedať, že dovoz vozidla z Nemecka môže byť dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú kvalitné vozidlo s väčším množstvom funkcií, než je dostupné v iných krajinách. Pred nákupom je však dôležité zvážiť dodatočné náklady a možné jazykové a servisné problémy.

Dovoz auta z Nemecka

Celkovo je dovoz automobilov z Nemecka dobrým spôsobom, ako ušetriť peniaze a získať spoľahlivé vozidlo. Nemecko je známe výrobou kvalitných automobilov s dlhou životnosťou a kúpa automobilu z Nemecka je často cenovo výhodnejšia ako kúpa automobilu od predajcu na Slovensku. Okrem toho je možné objednať si auto z Nemecka online, čo je tiež pohodlná možnosť.

So správnym prieskumom a znalosťami môže byť dovoz auta z Nemecka skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze a zároveň získať auto svojich snov.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang