Poistenie do hôr – cestovné poistenie, porovnanie 2024

Pri vydávaní sa na cestu do hôr je kľúčové uprednostniť bezpečnosť a byť primerane pripravený. Jedným z kľúčových aspektov tejto prípravy je poistenie. Horské aktivity, ako je turistika, lyžovanie a snowboarding, môžu zahŕňať rôzne riziká a potenciálne nehody. Poistenie môže poskytnúť kľúčovú finančnú ochranu v prípade zranení, zdravotných problémov alebo škôd na majetku. Je možné poistiť sa online? Aké je najvýhodnejšie poistenie do hôr?

Poistenie do hôr môže pokryť náklady na lekárske ošetrenie, záchranné operácie alebo dokonca zrušenie alebo prerušenie cesty z dôvodu nepredvídaných okolností. Vďaka poisteniu špecifickému pre aktivity spojené s horami sa dobrodruhovia môžu pustiť do svojich vysokohorských aktivít s pokojom na duši a vedia, že sú krytí v prípade neočakávaných udalostí.

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie je nevyhnutné pre každého, kto sa vydáva na cestu, či už ide o krátky víkendový výlet alebo dlhodobé medzinárodné dobrodružstvo. Cestovné poistenie poskytuje pokoj a finančnú ochranu pred rôznymi rizikami spojenými s cestovaním. Zvyčajne sa vzťahuje na lekárske pohotovosti, zrušenie cesty, stratenú batožinu a osobnú zodpovednosť.

S cestovným poistením môžu mať cestujúci istotu, že sú chránení v prípade neočakávaných udalostí, akými sú nehody, choroby alebo prírodné katastrofy. Investíciou do cestovného poistenia si cestujúci môžu užiť svoje cesty s väčšou istotou s vedomím, že sú pripravení na akékoľvek nepredvídané okolnosti, ktoré môžu nastať.

Existuje niekoľko typov poistného krytia, ktoré môžu jednotlivci potrebovať, keď sú v zahraničí. Tu je niekoľko bežných typov poistenia, ktoré je potrebné zvážiť:

  1. Zdravotné poistenie – tento druh poistenia kryje všetky zdravotné alebo ošetrovné náklady, ktoré môžu počas cesty vzniknúť ako napríklad hospitalizácia, lieky alebo lekárske ošetrenie.
  2. Poistenie batožiny a iných osobných vecí – poistenie pokrýva stratu, odcudzenie alebo poškodenie batožiny alebo osobných vecí; taktiež zahŕňa aj náhradu v prípade, že cestovateľ stratí doklady – pas, víza.
  3. Poistenie zrušenie alebo prerušenia cesty – v prípade, že je cesta zrušená alebo prerušená kvôli nečakaným udalostiam ako je smrť v rodine, choroba, úraz alebo strata pracovného miesta, tento druh poistenie poskytuje náhradu za nevyhnutné výdavky 
  4. Poistenie zodpovednosti voči tretím osobám – v prípade, že cestovateľ spôsobí škodu na majetku inej osoby alebo zraní túto osobu, poistenie kryje všetky náklady za právne zastúpenie a náhradu škody
  5. Asistenčné služby – Mnoho cestovných poistení svojim klientom poskytuje aj asistenčné služby non-stop, ktoré predstavujú akúsi prvú pomoc, keď sa naskytne nepríjemná situácia. Operátori poskytnú telefonujúcemu potrebné informácie alebo postup ako takúto situáciu riešiť.

Plánovanie dovolenky alebo výletu môže byť vzrušujúcim zážitkom, no je dôležité nezabúdať na dôležitosť cestovného poistenia, ako aj zoznam vecí na dovolenku.

Poistenie do zahraničia – online poistenie

Pri cestovaní do zahraničia je absolútne nevyhnutné mať poistenie. Online poistenie ponúka pohodlný a efektívny spôsob, ako získať potrebné krytie predtým, než sa nádejní cestovatelia vydajú na cestu. S online poistením môžu jednoducho porovnať rôzne plány a ceny a zabezpečiť, aby si vybrali ten, ktorý najlepšie vyhovuje ich potrebám a rozpočtu.

Online poistenie navyše umožňuje zakúpiť si krytie z pohodlia domova, čím ušetrí čas a námahu. Či už je potrebné zdravotné poistenie, ochrana pred zrušením cesty alebo preplatenie stratenej batožiny, online poistenie poskytuje rýchle a bezproblémové riešenie.

Pred cestou do zahraničia sa preto odporúča preskúmať rôzne možnosti dostupné cestovné poistenie online a zabezpečenie poistného krytia, aby cestovatelia mali počas cesty pokoj a užili si svoje dobrodružstvo plnými dúškami.

Poistenie do hôr

Poistenie do hôr predstavuje špeciálny druh poistenia, ktoré má za hlavu kryť a chrániť poistenca, ktorý sa venuje outdoorovým aktivitám v horskom prostredí. Poistenie do hôr sa uzatvára v prípadoch ak poistenec plánuje výstup na vrchol hory, horolezecká činnosť, bouldering, zjazd na lyžiach mimo zjazdovky, via ferrata, skialpinizmus a mnoho iných. Aj keď tieto aktivity ponúkajú neskutočný adrenalín a spojenie s prírodou, nehody a zranenia sú vždy možnosťou.

Poistenie pre outdoorové aktivity v horách zvyčajne poskytuje krytie liečebných nákladov v prípade nehôd alebo zranení. Okrem toho môže pokryť aj krádež alebo poškodenie vybavenia, záchranné a evakuačné služby a zrušenie cesty.

Zapojenie sa do vonkajších aktivít môže niekedy viesť k nehodám s následkom zranení. Či už ide o vyvrtnutý členok, zlomeninu kosti alebo vážnejšie zranenia, náklady na liečbu sa môžu rýchlo vystupňovať. Poistenie šité na mieru pre outdoorové aktivity zaisťuje, že tieto výdavky budú pokryté, takže sa nemusíte obávať finančnej záťaže na lekárske ošetrenie.

Poistenie do hôr sa hodí hlavne pri návšteve Dolomitov, Kaukazu, Tirolska, Nórska a mnohých iných destinácii. Hodiť sa však môže aj v prípade návštevy Tatier.

Je dôležité poznamenať, že štandardné cestovné poistenie má často výluky alebo obmedzenia pre vysoko rizikové aktivity, ako je horolezectvo alebo extrémne lyžovanie. Preto je nevyhnutné investovať do špecializovaného poistenia šitého na mieru outdoorovým aktivitám, aby boli milovníci adrenalínu dostatočne chránení.

Cestovné poistenie porovnanie

Pri hľadaní toho najvýhodnejšieho cestovného poistenia do hôr sa odporúča urobiť si prieskum ponúk. Slovenské poisťovne ponúkajú mnoho týchto produktov, nádejní cestovatelia si teda môžu vybrať to, ktoré im najviac vyhovuje.

Všetky poistenie sa dajú vybaviť jednoducho a rýchlo z pohodlia domova. Netreba teda chodiť na samotné pobočky poisťovní. V prípade otázok alebo nejasností, môže poistenec kontaktovať infolinku vybranej poisťovne.

Poistiť do hôr sa treba aj na výlete po Slovenských horách.

Poistenie do hôr predstavuje špeciálny druh poistenia, ktorý má za úlohu kryť a chrániť poistencov v horách.

Allianz cestovné poistenie

Poisťovňa Allianz ponúka svojim klientom cestovné poistenie a taktiež má medzi svojimi produktami aj poistenie do hôr. Výhodami cestovného poistenie od Allianz je, že zahŕňa aj poistenie stornovacích poplatkov, ktoré sa hodí práve vtedy, ak člen výpravy náhle ochorie a dovolenka sa musí zrušiť.

V balíku cestovného poistenia od Allianz sa tiež nachádzajú asistenčné služby Allianz assistance a samotné poistenie možno uzatvoriť na krátku dobu ako krátkodobé alebo ako celoročné. Poistiť na cesty sa môžu jednotlivci, rodiny s deťmi, ale aj firmy. 

Axa cestovné poistenie 

Axa cestovné poistenie je k uzatvoreniu a to v troch rôznych balíčkoch:

  • reference – poistenie určené len na krátku dobu a do okolitých krajín 
  • komfort – poistenie na pokojnú nenáročnú dovolenku, ktoré zahrňuje poistenie batožiny a zodpovednosť škody na majetku
  • excelent – komplexné poistenie, aby dovolenkári nemuseli riešiť nič len si úživať dovolenku.

K týmto balíčkom sa klienti môžu ešte pripoistiť napríklad pripoistenie rizikových športov alebo pripoistenie práce a štúdia. Axa poistenie taktiež poskytuje svojim klientom asistenčné služby, ktoré sú im k dispozícii non-stop.

Union cestovné poistenie 

Poisťovňa Union poskytuje tak ako krátkodobé cestovné poistenie, tak aj celoročné cestovné poistenie. K tomuto poisteniu sa môžu poistiť aj študenti, ktorí majú ISIC kartu a pre učiteľov, ktorí sú držitelia ITIC karty a taktiež poisťovňa ponúka poistenie do hôr.

Poistenci, ktorí už majú v Union uzatvorené poistenie, môžu získať zľavu na krátkodobé cestovné poistenie, a to do výšky až 30 %

Poistenie Union je možné vybaviť z pohodlia domova a to do 5. minút a za pár kliknutí.

Na záver

Na záver, poistenie pre outdoorové aktivity na horách je životne dôležité pre každého nadšenca dobrodružstva. Ponúka pokoj, finančnú ochranu a pomoc v prípade nehôd, zranení alebo nepredvídaných okolností. Investíciou do správneho krytia si môžu milovníci adrenalínu naplno vychutnať svoje outdoorové zážitky a zároveň minimalizovať potenciálne riziká spojené s týmito vzrušujúcimi dobrodružstvami.

Pri výbere poistenia pre outdoorové aktivity na horách je dôležité posúdiť špecifické potreby a mieru rizika spojeného s vybranými aktivitami. 

Netreba nikdy zabúdať na to, že hory môžu byť nepredvídateľné a je treba sa v nich správať zodpovedne a snažiť sa vyhýbať nebezpečným situáciám.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang