Poisťovňa AXA – ponuka, recenzie, skúsenosti

Slovenský trh poisťovníctva je plný konkurencie, ale medzi týmito poisťovňami vyniká jedna – AXA, pôvodom z Česka, ktorá tu pôsobí už dve desaťročia. Od svojho príchodu na trh v roku 2004 s dôchodkovými produktami si získala dôveru mnohých klientov. Postupne rozšírila svoje portfólio o rôzne iné produkty, vrátane poistenia áut a v roku 2007 už bola etablovanou súčasťou slovenského poisťovníctva.

AXA sa sústredí na poskytovanie komplexného zabezpečenia pre svojich klientov a neustále sa snaží zlepšovať a inovovať svoje služby. Ako sa AXA stala jednou z najlepších poisťovní na slovenskom trhu? Aké výhody a výnimočné produkty ponúka v oblasti poistenia auta?

História AXA poisťovne

Poisťovňa AXA vznikala postupným zlučovaním menších francúzskych poisťovní v druhej polovici 20. storočia. Za základ sa považuje francúzska poisťovňa Ancienne Mutuelle, založená v roku 1816.

Neskôr sa k nej pridala kanadská Provinces-Unies a Compagnie Parisienne de Garantie, čím vznikla skupina Ancienne Mutuelle Group. V roku 1985 sa skupina premenovala na AXA a začala expandovať na medzinárodné trhy prostredníctvom úspešných akvizícií.

AXA vstúpila na slovenský trh v roku 2007 po akvizícii aktív doplnkovej dôchodkovej spoločnosti od Winterthur Group. Odvtedy poskytovala rôzne produkty, ako napríklad povinné zmluvné poistenie automobilov a poistenie domácnosti.

V roku 2021 schválili Česká národná banka a Národná banka Slovenska zlúčenie poisťovní AXA životní pojišťovna a.s., AXA pojišťovna a.s. a UNIQA poisťovňa, a.s., so sídlom v Bratislave. Toto zlúčenie viedlo k vzniku nového subjektu – UNIQA pojišťovna, a.s., ktorý automaticky prevzal záväzky a zmluvy všetkých klientov AXA.

axa poisťovňa
Napriek zmene názvu AXA poisťovne na UNIQA, zostávajú podmienky pre existujúcich klientov nezmenené, čo znamená, že môžu pokračovať využívaním všetkých služieb a produktov rovnako ako predtým.

AXA poistenie auta

Najnovšie PZP ponúkané spoločnosťou AXA je dostupné v dvoch variantoch: Plus a Prémium.

 • AXA Plus zahŕňa krytie škôd na zdraví a náhrad dávok až do výšky 5,24 milióna eur a škôd na majetku, nákladov na právne zastúpenie a ušlého zisku až do výšky 2,5 milióna eur.
 • AXA Prémium poskytuje rovnaké krytie až do výšky 7 miliónov eur, resp. 5 miliónov eur.

V AXA poistenie auta (AXA Auto GO) sú zahrnuté aj:

 • asistenčné služby ( AXA assistance)
 • právna asistencia
 • poistenie pneumatík do výšky 120 eur
 • poistenie úrazu

V rámci variantu AXA Plus pokrýva poistenie úrazu vodiča až do výšky 10 000 eur pre trvalé následky úrazu a 5 000eur v prípade úmrtia v dôsledku úrazu. Pri variante AXA Prémium sú tieto sumy vyššie – 20 000 eur pre trvalé následky a 10 000 eur v prípade úmrtia.

AXA Prémium navyše poskytuje poistenie batožiny do výšky 500 eur v prípade poškodenia alebo krádeže, náhradného vozidla do výšky 120 eur (max. 3 dni) po dopravnej nehode alebo odcudzení auta, a poistenie vlastnej totálnej škody do výšky 5 000 eur v prípade zničenia vozidla po dopravnej nehode v Európe a Turecku.

AXA a poistné udalosti

Platnosť AXA poistenia auta sa vzťahuje na územie členských štátov Európskej únie a ďalších štátov zapojených do systému Zelenej karty, s výnimkou poistenia pneumatík, ktoré platí iba na území Slovenska a Českej republiky.

AXA asistenčné služby sú k dispozícii v krajinách Európskej únie, Európskeho hospodárskeho priestoru a niektorých ďalších štátoch. Ostatné doplnkové poistenia sú platné v Európe a Turecku.

Overenie platnosti PZP AXA je možné online na webovej stránke Slovenskej kancelárie poisťovateľov prostredníctvom zadaného evidenčného čísla. Zánik AXA poistenia poistenia auta môže nastať z rôznych dôvodov, vrátane:

 • nezaplatenia poistného včas
 • výpovede zo strany poisťovne v súlade so zmluvnými podmienkami
Poistná udalosťPoisteniePoistná sumaSpoluúčasť
Živelné udalostiAXA poistenie živelnej udalostiDo 5 000 eur20 % prvý rok (okrem nového auta a pokračujúceho poistenia), inak 80 eur
KrádežAXA PZP s poistením krádeže auta5 000 eur za každú poistnú udalosť20 % prvý rok (okrem nového auta a pokračujúceho poistenia), inak 80 eur
ZverAXA poistenie stretu so zverou5 000 eur20 % prvý rok, inak 80 eur
SkloAXA poistenie čelného skla (užitočné pri výmene čelného skla)400 eur, 800 eur alebo 1 600 eur20 % prvý rok, inak 80 eur
BatožinaAXA poistenie batožiny500 eur (1 000 eur pre doplnkové pripoistenie)Bez spoluúčasti (150 eur pri strešnom boxe)
Náhradné vozidloAXA poistenie náhradného vozidla120 eur max. na 3 dni (400 eur pre doplnkové pripoistenie)Bez spoluúčasti

Axa asistenčné služby

Ak človek cestuje autom po Slovensku a Európe, AXA asistenčné služby mu poskytnú pomoc v prípade rôznych nepríjemných situácií, ako sú porucha vozidla, nehoda, krádež vozidla, poškodenie pneumatík alebo nedostatok paliva. S ich pomocou sa už poistenec nemusí starať o hľadanie najbližšieho autoservisu, komunikáciu s mechanikom alebo platenie vysokých nákladov na odťah.

AXA asistenčné služby pomôžu s:

 • opravou vozidla na mieste
 • poskytnutím náhradného vozidla
 • odťahom vozidla
 • prepravou späť do domovskej krajiny
 • výmenou kolesa a mnohými ďalšími situáciami, ktoré môžu nastať na cestách
BasicTento variant je ideálny pre krátke výlety do susedných krajín. Zabezpečuje limitovanú asistenciu pri poruche vozidla, úschovu poisteného vozidla po dobu až 10 dní, opravu na mieste nehody alebo poruchy a náhradné vozidlo na 5 dní. Taktiež zahŕňa pomoc pri výmene pneumatík, doplnení paliva a odomknutí dverí v prípade straty kľúčov.
MediumTento stredný variant je vhodný pre rodinné dovolenky v zahraničí. Ponúka limitovanú asistenciu po dobu až 7 dní, náhradné vozidlo na 5 dní a prevoz poisteného do domovskej krajiny. Okrem toho zahŕňa aj pomoc pri výmene kolies, doplnení paliva a v prípade vybitia batérie.
PrémiumPre tých, ktorí cestujú dlhšie a častejšie, je tu prémiový variant. Neobmedzená asistencia, náhradné vozidlo a možnosť až 7-dňového ubytovania sú len niektoré z výhod tohto balíka. Taktiež zahŕňa pomoc pri výmene pneumatík, doplnení paliva a asistenciu tlmočníka v prípade potreby.
axa poistenie
Varianty AXA poistenia auto assistance.

Ako funguje AXA assistance?

S každým variantom AXA cestovného poistenia získa poistenec prístup k NONSTOP asistenčnej službe. V prípade núdze klient jednoducho zavolá a AXA poisťivňa poskytneme pomoc:

 1. Informovanie operátora o situácii, ktorá nastala.
 2. AXA odporučí overených lekárov, nemocnice alebo autoservisy v akejkoľvek lokalite, kde sa nachádza poistenec.
 3. V prípade potreby okamžite vyšlú nevyhnutnú pomoc, ako napríklad lekára alebo odťahovú službu.
 4. AXA pokryje všetky náklady spojené s ošetrením alebo nevyhnutnou pomocou.
 5. Zabezpečí bezpečný prevoz späť domov. Počas celého procesu je AXA poisťovňa neustále k dispozícii prostredníctvom telefónu alebo e-mailu. Starostlivo monitoruje situáciu a zabezpečuje, aby všetko prebiehalo bez problémov.

AXA cestovné poistenie

AXA cestovné poistenie ponúka 3 varianty, a to:

 • Excelent: Ideálna voľba pre tých, ktorí chcú cestovať bez starostí. S najvyššími limitmi poistného krytia poskytuje pokoj a istotu počas ciest. V cene sú zahrnuté aj ďalšie výhody ako poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu na majetku, poistenie domácich maznáčikov a poistenie cesty lietadlom.
 • Komfort: Ak poistenec plánuje pokojnú dovolenku v Európe, Komfort je pre neho ideálnou voľbou. S primeranými limitmi krytia poskytuje ochranu a pohodlie počas cesty. V cene sú zahrnuté aj poistenie batožiny a zodpovednosť za škodu na majetku.
 • Reference: Toto poistenie je vhodné pre krátke výlety do susedných krajín, ako sú návštevy rodiny alebo výlety za nákupmi. S limitmi krytia a cenou prispôsobenýou potrebám krátkodobých ciest, je to ideálna voľba pre rýchle výlety.
axa-cestovne-poistenie
Varianty cestovného poistenia AXA.

AXA kontakt a infolinka

Ak má poistenec otázky alebo potrebuje pomoc, nemal by váhať kontaktovať AXA infolinku. Ich profesionálna asistenčná služba funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

OddelenieTelefón/email
AXA infolinka – asistenčná služba+421 220 664 229
info@axa-assistance.cz
AXA kontakt – zákaznícka podpora+421 220 664 228
zakaznickalinka@axa-assistance.cz
Médiámarketing@axa-assistance.cz
GDPRochranaudaju@axa-assistance.cz

Okrem toho, je k dispozícii aj online chat na webovej stránke axa.sk.

AXA hlásenie poistnej udalosti online

V prípade, že sa poistencovi v zahraničí stane nejaká nepredvídaná udalosť, môže využiť AXA hlásenie poistnej udalosti online. Na to slúži ich online systém Saxana, ide o jednoduché a rýchle hlásenie škodovej udalosti.

Ak niekomu nevhovuje AXA hlásenie poistnej udalosti online, stačí kontaktovať asistenčnú službu na čísle +421 220 664 229. Pokiaľ chce poistiť náklady alebo uplatniť poistné plnenie, je potrebné zaslať všetky potrebné dokumenty na email claims.travel@axa-assistance.cz.

V prípade, že poistenec nesúhlasí s AXA stanoviskom k udalosti, má právo požiadať o jej preskúmanie. Stačí zaslať žiadosť spolu s potrebnými dokumentami na uvedený email alebo poštovú adresu AXA Assistance, Zámocká 30, 811 07 Bratislava.

AXA havarijné poistenie

Uzatvorenie havarijného poistenia s AXA je možné pre nové aj ojazdené vozidlá, a to osobné i nákladné do hmotnosti 3,5 t a s maximálnym počtom sedadiel 9, s výnimkou obytných vozidiel. Maximálna poistná suma je 120 000 eur. AXA havarijné poistenie zahŕňa škody na vozidle spôsobené náhodnými udalosťami, ako je poškodenie, zničenie alebo odcudzenie vozidla alebo jeho časti.

Havarijné poistenie AXA je ponúkané v troch základných balíkoch:

 • GO MINI: zahŕňa riziká živelov, odcudzenia, vandalizmu, stretu so zverou a totálnej škody.
 • GO KLASIK: zahŕňa všetky riziká balíka GO MINI a riziko havárie.
 • GO MAXI: zahŕňa všetky riziká balíka GO KLASIK a doplnkové krytie finančnej straty (GAP) pre autá do 5 rokov veku.

Doplnkové pripoistenia k havarijnému poisteniu AXA zahŕňajú:

 • Poistenie skiel: krytie poškodenia, zničenia alebo odcudzenia všetkých skiel pripevnených k vozidlu výrobcom.
 • Poistenie úrazu dopravovaných osôb: krytie trvalých následkov alebo smrti osôb v aute.
 • Poistenie batožiny a vecí osobnej potreby: krytie poškodenia, zničenia alebo odcudzenia batožiny a vecí v aute.
 • Poistenie náhradného vozidla: krytie nákladov na prenájom náhradného vozidla v prípade poškodenia poisteného vozidla.
 • Poistenie rozšírených asistenčných služieb: rozšírenie rozsahu základnej asistencie o ďalšie riziká alebo vyššie limity plnenia.

Pri riziku havárie sa uplatňuje bonusový systém za bezškodový priebeh. V prípade totálnej škody je poistným plnením všeobecná hodnota vozidla v čase udalosti, znížená o hodnotu zvyškov. Havarijná poistka AXA má územnú platnosť v celej Európe vrátane ázijskej časti Turecka.

Preplatenie nákladov je možné požiadať cez e-mailovú adresu claims.travel@axa-assistance.cz a pre všetky ostatné informácie je k dispozícii zákaznícka linka AXA na telefónnom čísle +421 220 664 228.

AXA skúsenosti a recenzie

S cestovným poistením od spoločnosti AXA získa poistenec jedno z najkomplexnejších riešení na slovenskom trhu. Uzatvorenie poistenia online navyše prináša atraktívnu zľavu vo výške 50%. Tu je prehľad výhod a nevýhod tohto poistenia:

Výhody:

 • široké krytie poistenia
 • flexibilita v možnostiach pripoistení, vrátane športových aktivít
 • celosvetové pokrytie poistenia
 • nepretržitá asistenčná služba kedykoľvek a kdekoľvek
 • dostupné vo variantoch pre rôzne potreby

Nevýhody:

 • limitované pokrytie v základných balíkoch
 • vyššia cena poistenia pri vyšších balíkoch

Pri prieskume skúseností zákazníkov s AXA, narazí človek na rôzne reakcie, ktoré môžu byť pozitívne aj negatívne. Kladné reakcie sa najčastejšie týkajú rýchleho spracovania poistných udalostí a možností rozšírenia poistného krytia prostredníctvom doplnkových poistení. Niektorí zákazníci tiež chválili efektívne vybavenie poistných prípadov priamo na mieste v cieľovej destinácii.

Na druhej strane sú aj negatívne skúsenosti, ktoré sa týkajú dlhého spracovania poistných udalostí, buď priamo na mieste alebo po návrate zo zahraničia. Niekedy sa zákazníci sťažujú aj na výšku vyplatených platieb, ktoré však môžu byť individuálne a závisia od konkrétnej situácie. Preto je dôležité dôkladne sa oboznámiť so všeobecnými obchodnými podmienkami, aby nedochádzalo k nedorozumeniam.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang