Poisťovňa Wüstenrot – PZP, cestovné poistenie, pobočky, kontakt

Wüstenrot je etablovaná poisťovňa s dlhoročnou históriou, ktorá poskytuje svojim zákazníkom spoľahlivé a komplexné poistné riešenia. Spoločnosť Wüstenrot bola založená v roku 1921 v Nemecku a odvtedy rozšírila svoje služby do mnohých európskych krajín vrátane Rakúska, Slovenska a Českej republiky.

Vďaka silnému zameraniu na spokojnosť zákazníkov a inovácie sa Wüstenrot stal dôveryhodným menom v poisťovníctve a ponúka širokú škálu poistných produktov, ako je životné, cestovné, majetkové a úrazové poistenie.

Tento článok sa bude venovať histórii a službám spoločnosti Wüstenrot, ako aj jej záväzku poskytovať svojim klientom vynikajúcu poistnú ochranu.

Wüstenrot

Wüstenrot, jedna z popredných poisťovní v Nemecku, poskytuje spoľahlivé a komplexné poistné riešenia už viac ako 100 rokov. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1921, sa etablovala ako dôveryhodný partner pre jednotlivcov a podniky hľadajúce finančné zabezpečenie a ochranu.

Názov spoločnosti pochádza od jej zakladateľa Georga Kroppa, ktorý sa inšpiroval zámkom Wüstenrot v Rakúsku. Motto zámku „Môj domov je môj zámok“ sa stalo hlavným princípom hodnôt a poslania spoločnosti. Zo skromných začiatkov malej stavebnej sporiteľne sa Wüstenrot rozrástol na všestrannú poisťovňu, ktorá ponúka širokú škálu produktov a služieb.

Jednou z kľúčových predností spoločnosti Wüstenrot je jej zameranie na potreby zákazníkov. Spoločnosť je hrdá na svoj individuálny prístup a chápe, že každý jednotlivec a podnik má jedinečné požiadavky na poistenie. S ohľadom na to Wüstenrot ponúka rôzne poistné riešenia vrátane:

 • cestovného poistenia
 • životného poistenia
 • poistenia vozidla
 • poistenia majetku
 • poistenia podnikateľov
 • poistenia právnej ochrany v oblasti podnikania
 • poistenia právnej ochrany v oblasti súkromných práv
 • poistenia zodpovednosti za škodu pri výkone povolania
 • poistenia straty zdroja príjmu
 • pripoistenia ku študentskému fondu

Okrem tradičných poistných produktov má Wüstenrot v ponuke aj moderné a inovatívne riešenia, ako napríklad kybernetické poistenie, ktoré chráni jednotlivcov a podniky pred rastúcimi rizikami kybernetickej kriminality.

Wüstenrot sa snaží držať krok s neustále sa meniacim svetom a prispôsobovať tomu svoje produkty a služby. Spoločnosť prijala digitalizáciu, čím zákazníkom uľahčili prístup k poistným zmluvám a ich správu online. Klienti majú tiež k dispozícii mobilnú aplikáciu, ktorá im umožňuje podávať žiadosti o poistné plnenie, sledovať svoje poistky a prijímať asistenčné služby 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Vďaka dobrým finančným výsledkom a solídnej reputácii si Wüstenrot získal dôveru miliónov zákazníkov. Záväzok spoločnosti poskytovať vynikajúce služby zákazníkom, inovácie a spoločenskú zodpovednosť jej v priebehu rokov priniesol mnohé ocenenia a uznania.

Wüstenrot poisťovňa na Slovensku

Spoločnosť Wüstenrot sa na slovenskom trhu etablovala v roku 1993 a spočiatku sa zameriavala na stavebné sporenie. O dva roky neskôr rozšírila svoje služby o úvery na bývanie, čím sa stala jednou z prvých finančných inštitúcií na Slovensku, ktoré ponúkali produkty pomáhajúce jednotlivcom zabezpečiť si vlastné bývanie.

V roku 1998 vznikla Wüstenrot životná poisťovňa, a.s., po ktorej nasledoval v roku 2003 vstup na trh neživotného poistenia prostredníctvom akvizície Univerzálnej bankovej poisťovne, ktorá bola založená v roku 1994.

Od roku 2004 spoločnosť pôsobí pod názvom Wüstenrot poisťovňa, a.s. s univerzálnou licenciou a ponúka pestrú škálu možností životného a neživotného poistenia pre fyzické osoby aj organizácie. V tom istom roku došlo k zmene akcionárov VÚB-Wüstenrot stavebnej sporiteľne, čo malo za následok zmenu názvu spoločnosti na Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a. s., k 1. januáru 2004.

Wüstenrot PZP

Wüstenrot je poisťovňa, ktorá už viac ako 100 rokov poskytuje svojim zákazníkom rôzne poistné zmluvy a služby. Jednou z ich najobľúbenejších ponúk je PZP Wüstenrot.

Povinné zmluvné poistenie W dobrom PZP je druh poistenia, ktoré sa vzťahuje na motorové vozidlá. Dá sa uzavrieť jednoducho a online. Wüstenrot poisťuje vozidlá určené na bežnú prevádzku, okrem taxislužby, autopožičovne a vozidla s prednosťou jazdy.

Výhody PZP od Wüstenrot:

 • bezplatné komplexné asistenčné služby
 • v prípade prítomnosti dieťaťa pri poruche alebo nehode auta zabezpečí Wüstenrot odvoz taxislužbou zadarmo
 • zľava za ďalšie PZP pri rovnakom poistníkovi
 • možnosť poistenia prívesu už od 11,30 €
 • neuplatňovanie amortizácie – poistné plnenie bude poškodenému vyplatené v plnej výške primeraných nákladov na opravu vozidla (v prípade, že nepresahujú jeho všeobecnú hodnotu)
 • atraktívne pripoistenia

Jednou z hlavných výhod povinného zmluvného poistenia Wüstenrot je jeho cenová dostupnosť. Okrem toho je možné poistenie prispôsobiť špecifickým potrebám zmluvy, čím sa zabezpečí komplexné a primerané krytie.

Wüstenrot poisťovňa má dobrú povesť vďaka efektívnemu procesu likvidácie poistných udalostí. V prípade poistnej udalosti môžu zákazníci očakávať rýchly a bezproblémový servis, ktorý im umožní sústrediť sa na svoje obchodné alebo osobné záležitosti bez dodatočného stresu.

PZP Wüstenrot je podporované finančne stabilnou spoločnosťou s bohatými skúsenosťami s plnením svojich záväzkov. To dáva zákazníkom istotu, že ich nároky budú uhradené včas a efektívne.

Wüstenrot ponúka vynikajúci zákaznícky servis, pričom vyškolení odborníci sú ochotne k dispozícii na infolinke Wüstenrot, aby zodpovedali akékoľvek otázky alebo obavy týkajúce sa poistnej zmluvy. Poskytujú tiež poradenstvo a konzultácie pri výbere správneho poistného krytia a zabezpečujú splnenie všetkých zákonných požiadaviek.

Wüstenrot cestovné poistenie

Cestovanie môže byť vzrušujúcim a obohacujúcim zážitkom, ale prináša aj riziká. Od zrušenia letu až po stratu batožiny – neočakávané udalosti môžu rýchlo zmeniť vysnívanú dovolenku na nočnú moru. Práve tu prichádza na rad cestovné poistenie Wüstenrot. Poskytuje komplexné poistné krytie pre cestovateľov, vďaka ktorému môžu byť pri objavovaní nových destinácií pokojní.

Cestovné poistenie od Wüstenrot s názvom W dobrom došli ponúka krátkodobé aj celoročné poistenie. Online cestovné pistenie sa dá vybaviť jednoducho a rýchlo.

Hlavné výhody krátkodobého cestovného poistenia Wüstenrot:

 • Výhodný variant Rodina aj pre osoby bez príbuzenského vzťahu v minimálnom počte 4 osoby. S poisteným môže cestovať jedna dospelá osoba do 75 rokov a 2 deti do 18 rokov.
 • Cestovné poistenie je platné až do veku 75 rokov.
 • Asistenčné služby 24 hodín denne v slovenskom alebo českom jazyku na infolinke Wüstenrot.
 • Klienti majú na výber z 3 balíkov – môžu si zvoliť balík presne podľa svojich potrieb až na 90 dní pobytu v zahraničí.
 • Cestovné poistenie má platnosť v Európe aj inde vo svete.
 • Pre Storno cesty, poistenie COVID, alebo náklady Horskej záchrannej služby v Slovenskej republike sú k dispozícii doplnkové balíky.
 • Možnosť pripoistiť si rizikové športy, manuálnu prácu alebo už existujúce chronické ochorenia.
 • Cestovné poistenie sa dá ľahko vybaviť na pár klikov online.

Jednou z kľúčových vlastností cestovného poistenia Wüstenrot je flexibilita. Zákazníci majú možnosť vybrať si z rôznych možností krytia v závislosti od svojich cestovných potrieb a rozpočtu. Základné krytie zahŕňa storno cesty, prerušenie cesty a núdzové lekárske výdavky. Zákazníci si však môžu pridať aj dodatočné krytie straty batožiny, meškania letu a ochrany prenajatého vozidla.

Cestovné poistenie Wüstenrot sa navyše neobmedzuje len na jednorazové cesty. Spoločnosť ponúka aj ročné cestovné poistenie. Vďaka tejto možnosti môžu zákazníci využívať rovnaké poistné krytie pre všetky svoje cesty počas celého roka bez toho, aby si museli pri každej ceste zakúpiť novú poistku.

Wüstenrot stavebné sporenie

Stavebné sporenie Wüstenrot je typ sporiaceho účtu špeciálne navrhnutý pre fyzické osoby, ktoré plánujú stavbu alebo kúpu domu. Spája v sebe výhody sporiaceho účtu a poistnej zmluvy, vďaka čomu je atraktívnou možnosťou pre tých, ktorí si chcú zabezpečiť svoje budúce bývanie.

Jednou z hlavných výhod stavebného sporenia Wüstenrot je garantovaná úroková sadzba. To znamená, že úroková sadzba úspor sa nezníži bez ohľadu na výkyvy na trhu. Stavebné sporenie Wüstenrot navyše ponúka flexibilné možnosti splácania. Zákazníci si môžu vybrať mesačné, štvrťročné alebo ročné splátky v závislosti od svojej finančnej situácie.

Ďalšou kľúčovou vlastnosťou tohto stavebného sporenia je štátna dotácia. Vláda na Slovensku ponúka finančnú podporu jednotlivcom, ktorí si sporia na svoje prvé bývanie. Wüstenrot pomáha svojim klientom využívať tieto dotácie, čím im uľahčuje dosiahnutie ich cieľov v oblasti sporenia.

Wüstenrot stavebné sporenie ponúka aj rôzne bonusové možnosti. Napríklad, ak klient pravidelne prispieva určitý čas, môže mať nárok na bonusovú platbu. To zákazníkov ďalej motivuje k sporeniu a pomáha im rýchlejšie dosiahnuť cieľovú sumu.

Okrem toho stavebné sporenie Wüstenrot ponúka možnosť vziať si k úsporám úver. To môže byť užitočné pre zákazníkov, ktorí potrebujú dodatočné finančné prostriedky na výstavbu alebo kúpu svojho bývania. Úver je zabezpečený nahromadenými úsporami, čo z neho robí nízkorizikovú možnosť pre zákazníka aj pre spoločnosť.

Wüstenrot pobočky

Na webovej stránke Wüstenrot.sk si môžu klienti poisťovne vyhľadať na mape najbližšiu pobočku Wüstenrot v okolí ich bydliska.

Wüstenrot pobočky sú rovnomerne roztrúsené po celom území Slovenska, s početným zastupením v Bratislave, Pezinku, Trnave, Komárne, Leviciach, Prievidzi, Zvolene, Banskej Bystrici, Žiline, Čadci, Poprade, Spišskej Novej Vsi, Košiciach, Prešove, Badejove, Trebišove a Michalovciach. Klienti poisťovne Wüstenrot však nájdu pobočku v každom väčšom meste.

Wüstenrot poisťovňa kontakt

Spoločnosť Wüstenrot sa snaží poskytovať vynikajúci zákaznícky servis. Disponuje tímom kompetentných a priateľských poradcov, ktorí sú zákazníkom k dispozícii v prípade akýchkoľvek otázok alebo obáv týkajúcich sa stavebného sporenia na Wüstenrot infolinke.

Kontakt na Wüstenrot poisťovňu pre nahlásenie poistnej udalosti je +421 2 33 06 88 05 počas pracovných dní od 9.00 do 16.00. Pre informácie o stave poistných udalostí neživotného a životného poistenia môžu zákazníci kontaktovať spoločnosť na čísle 0850 60 60 60 počas pracovných dní od 9.00 do 17.00 hod. V prípade volania zo zahraničia na čísle +421 2 33 06 88 00.

Kontaktovať poisťovňu Wüstenrot môžu zákazníci aj elektronicky prostredníctvom online formulára priamo na webovej stránke. Vyplnia osobné údaje ako meno, priezvisko, email a telefónne číslo, zakliknú jednu z možností – či sa otázka týka Poisťovne Wüstenrot alebo Stavebnej sporiteľne Wüstenrot. Následne napíšu do predvoleného okna obsah správy, prípadne priložia k správe prílohu.

Na záver možno povedať, že Wüstenrot je renomovaná poisťovňa, ktorá už viac ako 100 rokov poskytuje spoľahlivé a komplexné poistné riešenia. Vďaka silnému zameraniu na spokojnosť zákazníkov a finančnú stabilitu sa Wüstenrot etabloval ako dôveryhodný partner pre jednotlivcov aj podniky.

Vďaka svojej rozmanitej ponuke poistných produktov, inovatívnym službám a záväzku dodržiavať etické obchodné postupy je Wüstenrot najlepšou voľbou v oblasti poisťovníctva.

Keďže sa Wüstenrot neustále vyvíja a prispôsobuje meniacim sa potrebám svojich zákazníkov, zostáva lídrom na trhu a poskytuje svojim klientom pokoj a istotu. So spoločnosťou Wüstenrot si človek môže byť istý, že je v bezpečných rukách, pokiaľ ide o všetky jeho poistné potreby.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang