Praha – ako cestovať a neminúť pritom majetok

Praha

             

Možnosť spojiť sa s kýmkoľvek, ktorého destinácia je rovnakou a rozdeliť si financie na benzín je vynikajúci nápad. Takýmto spôsobom sa do Prahy dá dostať z Bratislavy za 3,5 hodiny za smiešnych 10 eur a spoznať tak niekoho nového.

Vlaky sú pohodlným spôsobom ako cestovať aj vo väčšej partii. Z Bratislavy sa za 4 hodiny dá dostať do Prahy za 15 eur, ak si lístok kúpi človek vopred, no odporúčame dokúpiť aj miestenku aby nebolo nutné stáť tie 4 hodiny v uličke. Pripláca sa 2 eurá a za to pohodlie to stojí.

Ak človek nerád chodí vlakom a cudzím ľuďom neverí, môže ísť autobusom, ktorým sa z BA dostane do Prahy za 4,5 hodiny a vyjde ho to na cca 15€, podľa toho, kedy lístok kupuje. Autom je to najpohodlnejšie, je však nutné kúpiť diaľničnú známku.

Ubytovanie

Pre mnohých sú hostely strachom z neznámeho, no väčšinou sa v nich dá spoznať mnoho mladých ľudí, ktorí možno poradia kam si v meste zájsť a čomu sa naopak vyhnúť. Ak sa zíde väčšia partia, tak sa ani nemusí stať, že bude na izbe s neznámymi ľuďmi.

Napríklad hostel, ktorý je priamo v centre – 200m od Staromestského námestia a pri izbe s piatimi posteľami vyjde 15€ na noc čo je v celku prijateľná cena.

Existujú stránky, ktoré možno mnohí poznajú, kde ľudia prenajímajú svoje byty ktoré sú väčšinou v centre mesta a krásne zariadené. V Prahe sa takýto byt pre dvoch dá prenajať v cenovom rozmedzí od 30 do 60 eur na noc.

V prípade náročnejších cestovateľov, v Prahe sa dajú nájsť pekné hotely za ktoré si zaplatia okolo 70 eur na noc.

Atrakcie

To, že v Praze je blaze sa nehovorí len tak. Nájde sa tu veľa turistických, ale aj skrytých pamiatok z ktorých sú mnohé zadarmo alebo za minimálny poplatok.

Pražský hrad

Navštíviť Pražský hrad je síce samozrejmosť, avšak stačí ho vidieť zvonku a za ušetrené eurá je možné si ísť sadnúť na pivo do nejakej hospody pod hradom. Taktiež sa oplatí sa túlať po uličkách pod hradom, ktorými sa dá dostať aj k mediálne preslávenej Lennon Wall.

Lennon Wall

Farebná stena, ktorá je venovaná frontmanovi Beatles – Johnovi Lennonovi sa nachádza kúsok od Karlovho mostu a obrázky zadarmo pri nej sú naozaj nádherné. Ak si človek prinesiete vlastnú farbu, môže na nej zanechať vlastný odkaz.

Karlov most

Atrakcia ktorú nemožno vynechať, už len z toho dôvodu, že inak sa na druhú stranu rieky nie je ľahké dostať. Prejsť sa po ňom, odfotografovať sa s panorámou Prahy a nasávať atmosféru.

Orloj

Slávne astronomické hodiny o ktorých spieva aj Elán sa taktiež nedajú nespomenúť. Ak si turista počká na celú hodinu tak uvidí prehliadku dvanástich apoštolov. A to všetko iba za cenu možného zranenia spôsobeného davom.

Rozhľadňa Petřín

V prípade ochoty vyšliapať si pár schodov je Petřínska rozhľadňa výborný nápad na návštevu, z ktorej sa naskytá nádherný výhľad na mesto. Vstupné je 3€, ale za 5 to má turista spolu aj so zrkadlovým bludiskom, ktoré sa určite oplatí skúsiť.

Zoo

Pražskú ZOO treba vidieť, či má človek 5 alebo 25 rokov. Študentské vstupné je 5 eur a dá sa tu stráviť aj celý deň.

Nočný život

O mladých je všeobecne známe, že žijú najviac v noci. Preto ponúkame niekoľko barov na nízkej cenovej úrovni ktoré však poskytujú maximum zábavy.

Prague Beer Museum

PUB v ktorom načapujú 30 druhov českého piva, všetky za 2 až 3 eurá. K pivu je možné si taktiež objednať nejaké to jedlo, ktoré nevyjde na viac ako na 6 eur.

Chapeau Rouge

Cenovo prijateľný klub, ktorý sa rozprestiera na troch poschodiach. Na každom sa nachádza iný typ hudby, takže na svoje si príde každý. V klube vládne jedinečná atmosféra a vstupné je zadarmo!

Double trouble

Klub, ktorý za minimálne peniaze servíruje maximálne chutné drinky. Vstupné je samozrejme zadarmo a zabaviť sa tu dá aj napriek mnohým ľuďom.

Jedlo

Jedlo je dôležité pre všetkých a práve naň sa dá minúť najviac peňazí. Avšak, ak sa turista vyhne turistickým reštauráciám v centre, za obed pre dvoch nedá viac ako 12 eur.

Hrou na istotu sú fast foody a kebaby, no netreba sa báť okúsiť niečo tradičné české. Skočiť si na vepřo, knedlo, zelo s Plzňou je úžasný nápad, ktorý neoľutuje ani cestovateľ, ani jeho peňaženka.

Takýto výlet by mladého turistu nemal vyjsť viac ako 200 eur, takže sa treba zbaliť a vyraziť spoznať kúsok Európy a odniesť si mnoho zážitkov na celý život.

Ešte zopár tipov ako stráviť low-cost pobyt v Prahe

Praha je krásne mesto plné kultúry, histórie a zábavy. Ako najnavštevovanejší cieľ v strednej Európe je často považovaná za drahé miesto na návštevu. Avšak s dobrým plánovaním je možné stráviť lacný pobyt v Prahe bez toho, aby bolo potrebné obetovať kvalitu.

Kde sa ubytovať?

V Prahe je veľa lacných možností ubytovania. Najlacnejšie sú hostely, ktoré poskytujú postele v spoločných izbách za veľmi nízke ceny. Ďalšou možnosťou je ubytovanie v Airbnb Praha. Mnoho majiteľov ponúka svoj dom za cenu nižšiu ako ubytovňa.

Ak hľadá cestovateľ ešte lacnejšie ubytovanie, môže skúsiť nájsť komunitu Couchsurfing, kde sa môže ubytovať zadarmo.

Čo vidieť?

V Prahe je veľa vecí, ktoré je možné robiť zadarmo alebo za veľmi nízku cenu. Jednou z najlepších vecí, ktoré sa dá navštíviť, je Staromestské námestie, ktoré je obklopené viacerými kostolmi a palácmi.

Ďalšou skvelou voľbou je Karlov most, ktorý je plný umenia a histórie. Pre milovníkov prírody je tu tiež veľa parkov a záhrad, ktoré sú zadarmo.

Kde sa v Prahe najesť?

Jedlo v Prahe môže byť skutočne drahé, ale je tu veľa možností, ako ušetriť. Jednou z najlepších možností je navštíviť trh, kde je možné nakúpiť čerstvé potraviny za veľmi nízku cenu.

Ak chce cestovateľ jesť v reštaurácii, môže si vybrať z lacných reštaurácií s nízkymi cenami alebo z reštaurácií, ktoré ponúkajú skvelé obedy za veľmi nízke ceny. Pre malé občerstvenie sa dajú navštíviť aj niektoré z najlepších kaviarní v Prahe.

Voľný čas

V Prahe je veľa vecí, ktoré sa dajú kúpiť za veľmi nízku cenu. Ak chce nájsť turista lacné oblečenie, môže navštíviť second-hand obchody alebo trhoviská, prípadne ďalšou zaujímavou formou nakupovania môžu byť komis bazáre.

Pre milovníkov umenia je tu tiež veľa galérií a obchodov s umením, ktoré ponúkajú veľmi nízke ceny.

Praha je skvelou destináciou, ktorú je možné navštíviť za veľmi nízku cenu. So správnym plánovaním a vhodnou rezerváciou ubytovania a stravovania je možné ušetriť veľa peňazí, aby si turisti užili skvelý pobyt v Prahe. Z možností si určite vyberú aj rodiny, ktoré premýšľajú, kam s deťmi v Prahe.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang