Slovenský národný panel – ako si zarobiť vypĺňaním dotazníkov

slovensky-narodny-panel

Slovenský národný panel je miestom, kde sa registrujú používatelia internetu, ktorí sa chcú za odmenu zúčastňovať prieskumov trhu a verejnej mienky. Registráciou do národného panelu môžu ľudia získať dodatočný zdroj príjmu či napríklad podporiť neziskové organizácie. Ako funguje táto dotazníková spoločnosť?


Obsah článku


Cieľom výskumu je objektívne zachytiť postoje a názory obyvateľstva. Pre svoju prácu agentúry využívajú vedecky podložené metódy a záväzné štandardy. Ako sa registrovať do Slovenského národného panela?

Čo je Slovenský národný panel?

Slovenský národný panel je spoločnosťou, ktorá zisťuje verejnú mienku a názory bežných ľudí. 

Slovenský národný panel je vlastnený výskumnými agentúrami Nielsen Admosphere, NMS Market Research a STEM/MARK. Klientmi národného panelu a zadávateľmi výskumov sú slovenské aj zahraničné výskumné agentúry, univerzity, výskumné pracoviská a štátne inštitúcie.

Členom tejto dotazníkovej spoločnosti sa môže stať každá osoba, ktorá dosiahla vek minimálne 15 rokov a žije na území Slovenskej republiky. Môže to byť skvelý spôsob pre študentov, ako si zarobiť peniaze online.

Čo človek získa registráciou do Slovenského národného panela?

Registráciou do Slovenského národného panela človek získa mnoho výhod. Medzi tie hlavné patrí:

 • možnosť povedať otvorene svoj názor na rôzne témy
 • získať za účasť vo výskumoch zaujímavé odmeny
 • zarobiť si peniaze
 • dodatočný príjem popri zamestnaní
 • možnosť prispeť zo svojich odmien niektorej z charitatívnych organizácií

Profesionáli vo výskume zdôrazňujú rozdiel medzi výskumom trhu a verejnej mienky a technikami priameho predaja, transparentne informujú o zachádzaní s údajmi respondentov a získané dáta dôsledne chránia.

Slovenský národný panel je miestom, kde sa registrujú používatelia internetu, ktorí sa chcú za odmenu zúčastňovať prieskumov trhu a verejnej mienky. 

Slovenský národný panel – ako sa registrovať?

Ak sa chce niekto stať členom Slovenského národného panelu, musí vyplniť registračný formulár na stránke, a tým sa zaregistrovať. Po registrácii bude na e-mail doručená potvrdzujúca správa. Zároveň bude nového člena kontaktovať zástupca spoločnosti telefonicky, aby si overil registračné údaje. Každý člen môže byť v Slovenskom národnom paneli registrovaný iba raz.

Hneď po registrácii bude človek spoločnosťou vyzvaný, aby vyplnil dvanásť profilových dotazníkov. Tieto dotazníky zohrávajú veľmi dôležitú úlohu. Iba vďaka nim bude spoločnosť používateľa ďalej oslovovať na vypĺňanie ankiet. Ide o otázky zamerané na socio-demografické charakteristiky, ako napríklad vek, pohlavie, vzdelanie a podobne.

Spoločnosť sa na ne pýta preto, aby vedela zvoliť správnu vzorku pri výskume, čiže aby prieskum zodpovedal realite a aby jeho výsledky neboli skreslené. Všetky údaje zadané v registračnom formulári podliehajú zákonu o ochrane osobných údajov.

Vypĺňanie dotazníkov ako práca z domu

Ak registrovaný užívateľ spadá do vzorky respondentov určených na prieskum, potom ho bude narodnypanel.sk kontaktovať e-mailom, v ktorom bude informovaný, že sa má prihlásiť na svoje konto.

Tam bude mať priamo online dotazník, ktorý je potrebné vyplniť. Čas na vyplnenie dotazníka sa nedá presne určiť. Môže ísť o časový horizont od 1 minúty až do 25 minút. Vypĺňanie dotazníka je dobrovoľné a človek ho môže odmietnuť vyplniť.

Žiadosti o vyplnenie dotazníka sú zasielané nepravidelne. Všetko závisí od požiadaviek klientov, preto sa nedá spoliehať na to, že výpĺňanie dotazníkov ako práca z domu človeka uživí. Skôr ide o príležitostné privyrábanie si.

Odmena za vyplnené dotazníky

Väčšinou spoločnosť zasiela aspoň 3-5 dotazníkov mesačne, všetko však záleží od toho, či je daná osoba vhodným kandidátom na dané dotazníky. Každý výskum je ohodnotený tzv. oplátkami podľa dĺžky a náročnosti dotazníka.

Za oplátky si potom môže vybrať odmeny z katalógu, vymeniť ich za peniaze alebo prispieť niektorej z charitatívnych organizácií. Získanými oplátkami možno podporiť nasledujúce charitatívne organizácie:

 • Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
 • Dobrý anjel
 • Spolu s odvahou

Z katalógu odmien si možno vybrať nasledujúce odmeny:

 • elektronický darčekový poukaz Mall.sk
 • elektronický darčekový poukaz Kaufland.sk
 • elektronický darčekový poukaz Vonaj.eu
 • elektronický darčekový poukaz herne-kupony.sk 
 • elektronický darčekový poukaz Martinus.sk
 • elektronický darčekový poukaz Alza.sk

Oplátky sa prerátajú kurzom 255:1. Za 2 550 nazbieraných oplátok dostane človek 10 €. Registrácia je zdarma. Spoločnosť si neúčtuje ani žiadne iné poplatky. Ide teda o prácu na doma bez poplatkov.

Čo je potrebné na vypĺňanie dotazníkov?

Na to, aby človke mohol vypĺňať dotazníky, nepotrebuje nič nezvyčajné. Stačí iba počítač a na ňom nainštalovaný internetový prehliadač s podporou Cookies a JavaScript, čo je bežná výbava každej domácnosti.

Problém sa môže objaviť v prípade, ak niekto používa prehliadač Internet Explorer. Na účely vypĺňania dotazníkov preto organizácia odporúča používať Mozillu Firefox, Operu alebo Google Chrome. Potom už len stačí čas a chuť na vypĺňanie.

Vypĺňanie dotazníkov môže byť dodatočným zdrojom príjmu napríklad aj pre ženy na materskej dovolenke.

Ako dostávať viac dotazníkov?

Tu je niekoľko tipov, ako dostávať viac dotazníkov a maximalizovať tak svoj zárobok:

 • vyplňiť svoje osobné údaje pravdivo – peniaze za to človek nedostane, ale vďaka tomu systém určí, či je vhodný kandidát na účasť v platenom prieskume
 • vyplniť aj profilové informácie – po registrácii sa v sekcii „Profil“ objaví 12 minidotazníkov, ktoré je dôležité vyplniť
 • stiahnúť si mobilnú aplikáciu – tá upozorní na nový dotazník, ktorý bude človek môcť okamžite vyplniť zo svojho smartfónu
 • pravidelne aktualizovať svoje údaje – po aktualizácii môže človek spadať do ďalších cieľových skupín, a tým dostávať viac pozvánok

Tieto tipy môžu pomôcť hlavne začínajúcim používateľom Slovenského národného panelu.

Slovenský národný panel – recenzie

Slovenský národný panel je jednou z najobľúbenejších dotazníkových spoločností. Predovšetkým preto, lebo človek si dokáže zo svojho konta zaslať peniaze priamo na účet. Okrem toho si však vie vybrať aj z množstva zaujímavých odmien ako sú hry, darčekové poukážky, elektronika, či predplatné časopisov. V neposlednom rade je taktiež možné podporiť aj charitu.

Medzi ďalšie plusy, ktoré si pochvaľujú používatelia Slovenského národného panelu v recenziách, patria:

 • bezproblémová komunikácia so spoločnosťou
 • peniaze pripísané na bankový účet vždy načas
 • seriózna spoločnosť

Ako nevýhodu hodnotili v recenziách používatelia Slovenského národného panelu nedostatočný zárobok a malý počet zasielaných dotazníkov. Čakacia doba na vyplatenie peňazí býva často dlhšia, niekedy až do 2 týždňov.

iVýskumy.sk

Panel iVýskumy.sk dlhodobo pôsobí v oblasti výskumu trhu a verejnej mienky na Slovensku. Výskumy pomáhajú podnikom a inštitúciám správne sa rozhodnúť, zistiť názory zákazníkov na tovar a služby, zamestnancov na zamestnávateľov, ale aj otestovať reklamné koncepty či internetové stránky.


PRO VÝZKUM je verejne prospešná aktivita agentúr pôsobiacich vo výskume trhu a verejnej mienky, ktorým nie sú ľahostajné etické pravidla a dobrá úroveň a povesť oboru. 


Data Collect so svojím panelom iVýskumy.sk sa nie len iniciatívy účastní, ale aktívne sa podieľa na tvorbe a dodržovaní záväzných pravidiel a odborového „Desatora pre ochranu osobných údajov“. Aktivity PRO VÝZKUM koordinuje Združenie agentúr pre výskum trhu a verejnej mienky SIMAR, Data Collect je jeho členom.

Účastníci prieskumu sú odmeňovaní prostredníctvom vernostného bodového programu, ktorý za vyplnenie dotazníka prideľuje vždy určitý počet bodov.

Body si panelisti môžu vymeniť za darčekové poukážky alebo hotovosť, a to buď prevedením na bankový účet, poštovou poukážkou alebo venovaním na charitatívne účely.

iVýskumy.sk – prevod bodov na hotovosť

Aké sú možnosti prevodu bodov na hotovosť?

 • poštovou poukážkou
 • bankovým prevodom (2. a ďalší prevod – prvý je možné z kontrolných dôvodov vykonať len poštovou poukážkou)

Konverzný pomer spoločnosti iVýskumy.sk je 300 bodov = 1 €. Výplata odmien prebieha raz mesačne. Odmen je teda odoslaná do 30 dní od prijatia požiadavky.

Účastníci prieskumov iVýskumy.sk majú možnosť podporiť aj neziskové organizácie. Medzi ne patrí SOS Ukrajina, Dobrý Anjel, Cesta von, Lesoochranárske zoskupenie VLK, Sloboda zvierat či Svetielko nádeje.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang