Ako zbohatnúť – ako zarobiť 40 eur za deň a pasívny príjem

Snáď neexistuje človek, ktorý by nesníval o tom, ako zbohatnúť. Niekto dúfa, že vyhrá v lotérii, iný denne hľadá spôsoby, ako si privyrobiť. Možností, ako získať peniaze, je veľa – od brigád cez výrobu ručných výrobkov až po predaj nepotrebných vecí. Stačí si len vybrať.


Obsah článku


Internet ponúka nespočetné veľa možností, ako zbohatnúť. Či už si človek nájde dve práce, vo voľnom čase vyrába šperky či mydlá a predáva ich alebo nájde spôsob, ako zarobiť online, je už na ňom. A nejde o žiadne nelegálne obchody na dark webe alebo darknete a podobne. Niekoľko tipov, napríklad ako si zarobiť 40 eur za deň, ponúka aj tento článok.

Ako zarobiť 40 eur za deň

Sen o tom, ako zbohatnúť, má asi každý. Hoci spôsobov, ako zarobiť peniaze, je množstvo, nie v každom zamestnaní sa človeku podarí mať mzdu podľa predstáv. Niekto možno sníva o tom, že vyhrá milióny, iný zase hľadá spôsoby, ako zarobiť 40 eur za deň.

Zarábať 40 eur za deň sa môže zdať ako nemožná úloha. Je to však možné, ak má človek správne myslenie a ochotu vynaložiť trochu tvrdej práce. Tu je niekoľko spôsobov, ako zarobiť 40 eur za jeden deň:

 1. Služby na voľnej nohe – Ponúkanie služieb na voľnej nohe, ako je písanie, prepisovanie a zákaznícky servis, môže byť skvelým spôsobom, ako zarobiť peniaze.
 2. Online prieskumy – Existuje množstvo spoločností, ktoré zaplatia za vyplnenie prieskumov a iných online úloh. V závislosti od toho, koľko času človek strávi vyplňovaním prieskumov, môže zarobiť značné množstvo peňazí.
 3. Predaj remeselných výrobkov – Ak má niekto talent na remeselné práce, môže vyrábať mydlá, šperky, sviečky či háčkovať oblečenie alebo hračky a predávať ich napríklad na internete.
 4. Opatrovanie domácich zvierat – Ľudia bez problémov zaplatia za to, aby sa o ich domácich miláčikov niekto postaral, kým sú preč. Aj to je jeden zo spôsobov, ako zarobiť 40 eur za deň.
 5. Doučovanie – Pomoc s doučovaním školákom, ale aj dospelým môže byť tiež dobrý spôsob, ako si privyrobiť nejaké euro navyše.
 6. Predaj na eBay – Kúpa predmetov z obchodov s použitým tovarom a ich predaj na eBay môže byť tiež skvelým spôsobom, ako zarobiť peniaze.

Toto je len niekoľko spôsobov, ako zarobiť 40 eur za deň. S trochou kreativity a správnym kritickým myslením nie je dosiahnutie tohto cieľa nemožné.

Ako zarobiť online na internete

Možností, ako si privyrobiť popri práci, štúdiu či rodičovských povinnostiach, je v súčasnosti už mnoho. Od brigád cez rôzne doučovania až po predaj nepotrebných vecí – možností je skutočne neúrekom.


Mnoho ľudí hľadá na internete niekoho, kto ich doučí cudzí jazyk, programovanie, hru na hudobný nástroj alebo ich zasvätí do tajov účtovníctva. Nehovoriac o rodičoch, ktorí hľadajú doučovanie školských predmetov pre svoje deti.


Na internete možno nájsť mnoho záujemcov o doučovanie jazyka, ktorým nesadlo samoštúdium cez rôzne aplikácie, ako je napríklad LangBee. Doučovať možno v domácom prostredí, ale je to aj skvelý spôsob, ako zarobiť online. V dobe internetu totiž nie je nič výnimočné doučovať napríklad aj prostredníctvom video hovoru.

Ďalším spôsobom, ako zarobiť online na internete, je predať nepotrebné veci. Každému prospeje, ak občas prevetrá skrine či uprace garáž alebo pivnicu. Množstvo nevyužívaných vecí nemusí hneď letieť do koša. Čo tak ich nafotiť a ponúknuť prostredníctvom online portálov na predaj či výmenu vecí?

Medzi jednoduché spôsoby, ako zarobiť online na internete, patrí napríklad vypĺňanie platených dotazníkov a prieskumov. Takáto online práca z domu je jednoduchá a nenáročná, a pre študentov či mamičky na materskej môže predstavovať skvelý spôsob, ako si privyrobiť. Vyhľadávanou prácou popri materskej je aj manuálna práca na doma ako balenie, vypisovanie obálok, navliekanie korálok atď.

Ako rýchlo zarobiť peniaze

Zarábanie peňazí nemusí byť vôbec náročná úloha. Existuje mnoho spôsobov, ako zarobiť peniaze a zvýšiť tak svoj príjem.

Ako si privyrobiť? Môže to byť čokoľvek od písania a navrhovania na voľnej nohe až po venčenie domácich zvierat alebo rozvoz potravín.

Pokiaľ je človek ochotný vynaložiť úsilie, existuje nekonečné množstvo príležitostí, ako rýchlo zarobiť peniaze popri práci na plný úväzok. Jedným zo spôsobov je napríklad vypĺňanie dotazníkov prostredníctvom Slovenského národného panelu.

Ďalším spôsobom je začať podnikať online. Internet umožnil začať predávať výrobky a služby jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Tak jednoduchý je aj spôsob, ako zarobiť na internete. Na zriadenie internetového obchodu človek nepotrebuje veľa peňazí a k dispozícii je množstvo zdrojov, ktoré nádejnému podnikateľovi môžu pomôcť.

Vedeli ste, že… ?
Investovanie na akciovom trhu
je tiež skvelý spôsob, ako rýchlo zarobiť peniaze. Investovanie do akcií sa dá v priebehu času generovať pasívny príjem a zároveň zabezpečiť veľkú návratnosť počiatočnej investície. Investície do kryptomien prostredníctvom platformy Kriptomat.io poskytujú spôsob, ako rýchlo zbohatnúť. Avšak treba si dávať pozor na internetových podvodníkov a správať sa bezpečne na internete.

Jedným zo spôsobov, ako získať peniaze, je aj speňažiť svoje záľuby. Či už ide o tvorbu umeleckých diel na predaj alebo výučbu jogy, premena záľub na ziskový podnik môže byť zábavná a výnosná.

Ako rýchlo zarobiť peniaze
Nakoniec netreba zabúdať ani na to, ako ušetriť. Splácanie dlhov, prehodnotenie mesačných výdavkov a využívanie akcií a zliav môže uvoľniť ďalšie peniaze.

Ako rýchlo zarobiť 1000 eur – ako získať peniaze

To, ako rýchlo zarobiť 1000 eur môže byť náročné, ale s trochou kreativity a odhodlania je to možné. V nasledujúcej tabuľke je niekoľko tradičných aj netradičných spôsobov, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť tento cieľ.

SpôsobPopisVýhodyNevýhody
Predaj nepotrebných vecíPredajte staré oblečenie, elektroniku alebo iné veci, ktoré nepoužívate na platformách ako eBay alebo Facebook Marketplace.Rýchly spôsob, ako získať peniaze, uvoľníte si priestor doma.Môže byť časovo náročné nájsť kupcov.
Účasť v online prieskumochZarábanie peňazí za vyplňovanie online dotazníkov na stránkach ako Swagbucks alebo Survey Junkie.Jednoduché, nevyžaduje špeciálne zručnosti.Nízky zárobok za hodinu, môže byť časovo náročné.
Renting out propertyPrenajať izbu alebo byt cez platformy ako Airbnb.Vysoký potenciálny zisk, flexibilita pri prenájme.Vyžaduje vlastnenie nehnuteľnosti, môže byť náročné na údržbu.
Crowdsourcing tasksZarábanie peňazí za drobné úlohy a mikropráce na platformách ako Amazon Mechanical Turk.Rýchle a jednoduché úlohy, prístupné pre každého.Nízke platby za úlohu, môže byť časovo náročné.
Virtuálne konzultáciePoskytovanie konzultácií v oblasti vášho odborného zamerania cez platformy ako Clarity.fm.Možnosť vysokého zárobku za hodinu, flexibilita.Vyžaduje odborné znalosti a skúsenosti.
Testovanie produktovZarábanie peňazí za testovanie nových produktov alebo prototypov pre firmy.Zaujímavá práca, možnosť získať produkty zadarmo.Môže byť náročné nájsť príležitosti, časovo náročné.
Crowdfunding projektSpustenie kreatívneho alebo podnikateľského projektu na platformách ako Kickstarter alebo Indiegogo.Možnosť získať výrazne viac ako 1000 eur, podpora komunity.Vyžaduje dobrý nápad a marketingové zručnosti, riziko neúspechu.

Dôležité je vybrať si tú správnu metódu, ako rýchlo zarobiť 1000 eur. Mala by to byť taká, kde môže človek využiť schopnosti a zručnosti.

Ako zarobiť z ničoho a z domu

To, ako zarobiť z ničoho, teda bez počiatočného kapitálu je mnohokrát nesplniteľné. Vďaka internetu a moderným technológiám sa dá začať s minimálnymi investíciami a stále dosiahnuť výrazné výsledky. Tu je niekoľko inovatívnych a praktických metód, ako zarobiť z ničoho a z domu:

Freelancing a poskytovanie služieb

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako začať zarábať bez počiatočného kapitálu, je ponúkanie vlastných služieb online. Platformy ako Upwork, Fiverr alebo Freelancer vám umožnia ponúknuť svoje zručnosti a schopnosti, či už ide o písanie, grafický dizajn, programovanie alebo iné odborné znalosti. Vďaka týmto platformám sa dá začať zarábať prakticky okamžite, bez nutnosti investovať peniaze.

Affiliate marketing

Affiliate marketing je ďalším spôsobom, ako zarobiť z ničoho z domu. Ide o propagovanie produktov alebo služieb iných ľudí alebo firiem a získavanie provízií za každý predaj uskutočnený prostredníctvom jedinečného affiliate odkazu. Mnoho spoločností, ako napríklad Amazon, ponúka affiliate programy, ktoré umožnia začať bez investícií.

Predaj digitálnych produktov

Digitálne produkty, ako sú e-knihy, grafické šablóny, hudobné skladby alebo softvér, môžu byť vytvorené a predávané online bez veľkých počiatočných nákladov. Tieto produkty sa dajú predávať na vlastnej webovej stránke alebo na platformách ako Etsy, Gumroad alebo Shopify.

Pasívny príjem z kreatívnych činností

Ak má človek talent na písanie, fotografovanie alebo hudbu, môže zarábať pasívne predajom svojich diel. Webové stránky ako Shutterstock alebo iStock umožňujú predaj fotografií, zatiaľ čo platformy ako Kindle Direct Publishing umožňujú publikovanie a predaj e-kníh. Hudobníci môžu využívať platformy ako SoundCloud alebo Bandcamp na predaj svojich skladieb.

Ako si privyrobiť popri práci

Zarábanie peňazí môže byť neuveriteľne uspokojujúce. Môže človeku otvoriť mnoho možností, ktoré predtým nemal k dispozícii. Preto sa toľko ľudí zaujíma o hľadanie spôsobov, ako si privyrobiť nejaké peniaze.


Jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako zarobiť peniaze navyše, je nájsť si vedľajšiu prácu. Na trhu je k dispozícii mnoho pracovných miest. Mnohé online pracovné príležitosti nevyžadujú žiadne predchádzajúce skúsenosti a prácu možno vykonávať na diaľku z domu, čo človeku umožní väčšiu flexibilitu a ponechanie si vlastného pracovného času.


Ďalším skvelým spôsobom, ako si privyrobiť, je založiť si vlastný podnik. Stačí mať dobrý nápad a odhodlanie. Pred začatím podnikania však treba zvážiť, aká je na trhu konkurencia. Štart podnikania môže uľahčiť, keď človek využije nástroje a zdroje, ktoré ponúka internet.

Spôsobom, ako si privyrobiť peniaze, môže byť aj prenájom bytu či izby v dome, ktorú človek nevyužíva. Vždy sa nájdu študenti či mladí ľudia, ktorí nemajú aktuálne financie na vlastné bývanie, no potrebujú strechu nad hlavou. Prázdny byt či izbu v dome alebo byte možno prenajať na krátky čas alebo aj dlhodobo.

Ako si privyrobiť popri práci
Privyrobiť si možno aj tzv. slobodným povolaním. Mnohé spoločnosti hľadajú pracovníkov na voľnej nohe na pomoc pri realizácii projektov, ktoré sa môžu pohybovať od malých úloh, ako je napríklad zadávanie údajov až po zložitejšie, ako je napríklad návrh webovej stránky.

Tipy, ako zbohatnúť

Mnohí ľudia snívajú o tom, že sa stanú bohatými. Rozmýšľajú, ako to dosiahnuť bez toho, aby sa stali obeťami bežných chýb. Tiež sa chcú vyhnúť podmienkam klasického zamestnaneckého pomeru, ktorý si vyžaduje množstvo byrokracie a povolení (napr. priepustka k lekárovi, nízky počet osobnej dovolenky a pod.)

Pravdou je, že neexistuje jediná spoľahlivá cesta k tomu, ako zbohatnúť. Vyžaduje si to disciplínu, dôvtip a vytrvalosť.

Ako sa dostať k bohatstvu?

 1. Inteligentný a realistický plán – Zbohatnutie začína prípravou realistického a dosiahnuteľného plánu. Treba pochopiť, že môže trvať určitý čas, kým človek zbohatne alebo dokonca len finančne napreduje. Treba k tomu trpezlivosť a nerobiť unáhlené rozhodnutia, ktoré by ohrozili dlhodobé ciele. Treba preskúmať obchodné príležitosti a investície, ako aj daňové dôsledky a programy výhod, aby sa človek uistil, že neurobí žiadne nerozumné rozhodnutia, ktoré by ho v budúcnosti stáli veľa.
 2. Budovanie viacerých zdrojov príjmu – V dnešnom svete treba mať viacero zdrojov príjmov, aby sa človek stal bohatý. Či už pracuje v tradičnom zamestnaní, vykonáva prácu na voľnej nohe alebo investuje do akcií a iných investícií, musí diverzifikovať svoje zdroje príjmov, aby si zvýšil svoje šance na úspech.
 3. Múdre investovanie peňazí – Žiadny plán hromadenia bohatstva nemôže byť úplný bez investovania. Investovanie neznamená len nákup akcií a dlhopisov, ale môže zahŕňať aj nehnuteľnosti, podielové fondy a ďalšie možnosti. Treba porozumieť týmto rôznym investičným príležitostiam a prijímať múdre rozhodnutia týkajúce sa peňazí. Treba sa vzdelávať o trhu, skúmať potenciálne investície a venovať pozornosť poplatkom, rizikám a daňovým dôsledkom.
 4. Kontrola výdavkov – Pri snahe zbohatnúť treba mať disciplínu, pokiaľ ide o výdavky. Treba si zostaviť rozpočet a namiesto úverov používať hotovosť, aby si človek uvedomil, koľko skutočne míňa. Svoje dlhy treba splácať čo najskôr. Dobré je tiež obmedziť všetky zbytočné výdavky, aby človek uvoľnil viac svojich príjmov a mohol investovať a budovať si bohatstvo.

Stať sa bohatým si vyžaduje disciplínu a dlhodobé plánovanie, ale so správnym myslením a realizovateľnými krokmi možno dosiahnuť finančnú slobodu.

Zdroje pasívneho príjmu

Pasívny príjem je príjem, pri ktorom účinne nedochádza k aktívnemu (fyzickému) vykonávaniu jednotlivou osobou alebo organizáciou. Tieto typy príjmov sú založené na pravidelnej obnove bez veľkého úsilia.

Väčšinou sa vykonáva len jednorazová investícia alebo minimálna údržba. Príjem z tohto typu produktu je pravidelný a postupne rastie. Obchody s pasívnymi príjmami sú postavené na podnikaní s dlhodobým istým ziskom.

Vedeli ste, že… ?
Najčastejším zdrojom pasívneho príjmu sú investície do dlhopisov či akcií, založenie sporiacich účtov alebo vytvorenie e-kníh, videí či softvéru.

Flexibilita pasívnych príjmov a nízke náklady na spustenie umožňuje ľuďom vytvárať príjmy bez toho, aby sa museli zameriavať na prípravu produktov, služieb alebo akýchkoľvek aktívnych príležitostí.

Existuje veľa možností vytvárania pasívneho príjmu. Niektoré možnosti zahŕňajú:

 • zapojenie sa do licencií vlastníkov softvéru
 • zarábanie úrokov z investícií do dlhopisov alebo akcií
 • zarábanie z automatizovaného marketingu

Investovať možno aj do kryptomien. Napríklad spoločnosť Fumbi ponúka túto možnosť. Investičné zlato či investičná platina sú takisto záujmom mnohých investorov.

Existujú zisky z rôznych zdrojov pasívneho príjmu. Tieto zisky môžu pochádzať z prevádzky online obchodov súvisiacich s produktmi alebo službami a od klientov, ktorí nakupujú dané produkty alebo služby. Ďalšími spôsobmi zarábania sú marketérske programy alebo predaj e-kníh, audio kníh, videí či programov so softvérom.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang