Digitálny nomád – povolanie budúcnosti

digitalny nomad

Byť nomádom znamená slobodu a nezávislosť. Znamená to stále zbierať viac a viac nových zážitkov. Nadobúdanie zážitkov znamená nadobúdanie vzdelania. Vzdelanie a zručnosti tvoria kontakty. Kontakty poskytujú rôzne príležitosti.

Najmä pracovné. Takýto kočovník berie plný batoh životne potrebných vecí, notebook pas a cestuje za dobrodružstvom. Konvenčnú kanceláriu vymieňa za pláž alebo bar vystavaný z bambusu.

Sám zarába na svoje vlastné životné náklady. Jeho povinnou výbavou je notebook a teda potrebuje dostatočne rýchly internet.

Výbava digitálneho nomáda – Všetko čo potrebuje pre cestovanie v roku 2023

  1. Poriadny a kvalitný batoh optimálne s kapacitou 38L-46L. Výhody batoha sú v prvom rade ekonomické – pri cestovaní lietadlom sa môže vyhnúť platbe za presahujúcu veľkosť príručnej batožiny. Takisto v rámci šetrenia miesta pri cestovaní vlakom alebo autobusom možno batoh zasunúť pod sedadlo.
  2. Komfortné oblečenie a obuv vhodné na dlhé cestovanie a vhodné pre klimatické podmienky krajiny do ktorej cestuje.
  3. Samozrejmosťou v dnešnej dobe je smartfón, v prípade, že chce udržiavať kontakt s rodinou odporúčame vziať notebook s nainštalovanou aplikáciou – Skype. V prípade, že nebude pracovať online môže notebook kľudne z týchto položiek vylúčiť.
  4. Ľubovoľné doplnky na spríjemnenie dlhého výletu (pre niektorých ľudí aj podstatné veci). Môže vziať napríklad dobrú knihu, opaľovací krém, odpudzovač hmyzu a podobne.
  5. Dokumenty, víza je najlepšie mať umiestnené na najbezpečnejšom mieste v batohu avšak optimálne je ich držať neustále pri sebe.

4 príklady prác, ktorými možno zarobiť na výletové náklady

Ktoré profesie umožňujú zarobiť si na náklady súvisiace s cestovaním?

  1. Programátori, grafici, správcovia internetových sietí a všeobecne IT špecialisti majú široké uplatnenie aj u nás doma. Šikovnosťou v tejto oblasti sa možno živiť aj takýmto spôsobom – napríklad vytváraním internetových stránok alebo ekonomického softvéru pre rôzne firmy. Je to tiež skvelý spôsob, ako zarobiť online.
  2. Turistický sprievodca/prekladateľ. Pokiaľ človek plynule hovorí miestnym jazykom a rád hovorí o zaujímavostiach skupine zmätených ľudí je táto práca pre neho. Ako prekladateľ však potrebuje vyššiu úroveň poznania jazyka(možno aj viacero jazykov).
  3. Čašník/Práca v hoteli. Niektoré penzióny výmenou za prácu môžu poskytnúť ubytovanie s kúpeľňou. V niektorých krajinách s drahším ubytovaním sa to môže vyplatiť. Samozrejme si treba dávať pozor, aby mal človek riadnu pracovnú zmluvu – teda nepracovať načierno aby ho nedeportovali.
  4. Pokiaľ človek rád píše môže si založiť vlastný blog, v ktorom bude popisovať svoje cestovateľské zážitky. Pretože je blogerov veľa musí byť výnimočný, nadobúdanie virality tiež môže trvať dlho. Môže to trvať poriadne dlho na dosiahnutie stabilného príjmu a dostatku financií na cestovanie.

Toto je len niekoľko základných profesií, ktoré umožňujú venovať sa cestovaniu. V súčasnosti je práca z domu či odkiaľkoľvek veľmi populárna a neustále narastajú takéto pracovné ponuky. Žiadaná je aj práca virtuálnej asistentky.

Čo treba vedieť pri plánovaní takéhoto výletu?

V prvom rade si treba zistiť v akom stave je samotná krajina do ktorej chceme vycestovať z hľadiska bezpečnosti. Nikto pri zmysloch nechce cestovať do štátu kde napríklad zúri občianska vojna.

Z hľadiska toho, aká krajina je najlepšia pre digitálnych kočovníkov, poskytuje zoznam krajín a ich atribúty stránka – www.nomadlist.com.

Coworking je spôsob práce v spoločnej kancelárii s ďalšími nezávisle pracujúcimi ľuďmi. Poskytuje domáce prostredie pripravené k okamžitému použitiu. Nevyžadujú žiadne počiatočné náklady.

Samozrejme k základnej výbave takého centra patrí internet a kancelársky nábytok. Dôležité sú aj náklady na život.

Cestovné náklady sú tiež veľmi dôležité. Ubytovanie treba riešiť cez známe ubytovacie internetové portály.

U nás je životný štýl digitálneho nomáda z hľadiska zákona neznámy. Najväčším problémom je to čo si digitálny podnikateľ môže a nemôže dať do nákladov firmy.

Stojí to zato?

Určite áno. Vyzerá totiž nádherne mať v životopise napísané: „Bol som toľko a toľko tam a tam, a robil som tam, turistického sprievodcu.“ 

Ak už tam nič človek nezarobí, určite zarobí ako IT-čkár, minimálne mu ostane skvelá skúsenosť do života, kontakty a radosť z finančne zvládnutého výletu.

Práca digitálneho nomáda

Digitálny nomádizmus je nový trend v oblasti pracovného života. Tento životný štýl je založený na využívaní moderných technológií na cestovanie po svete a vykonávanie práce z akéhokoľvek miesta na svete, kde sa človek nachádza.

Ide o zábavný a slobodný spôsob života, ktorý pracujúcim umožňuje žiť a pracovať vo veľkej miere vo vlastnej réžii. Digitálni nomádi sa riadia heslami ako „študovať, pracovať, cestovať“.

Vyžaduje to, aby sa človek vyhol tradičným pracovným pravidlám a namiesto toho pracoval zo svojho notebooku, či už na pláži, v kaviarni alebo na letisku.

Digitálni nomádi môžu vykonávať všetky druhy prác: od programovania, cez reklamu až po konzultácie. Hlavnou výhodou digitálneho nomádstva je to, že môže pracovať z akéhokoľvek miesta.

To znamená, že môže striedať svoje pracovné miesta a zažívať nové veci. Život digitálneho nómáda tiež umožňuje cestovať po svete a stretať nových ľudí.

Avšak, aby dosiahol úspech v tomto novom životnom štýle, je dôležité, aby mali disciplínu a prístup k práci. Musí mať dobrý plán a organizáciu. Musí si tiež stanoviť reálne ciele a pracovať na ich dosiahnutí.

Navyše, musí mať dobré finančné zabezpečenie, aby sa udržal v pohybe. Okrem toho, je dôležité mať ochranu. Je potrebné zvážiť získanie zdravotného poistenia a zodpovednosti.

Digitálny nomád by mal tiež udržiavať vysokú úroveň bezpečnosti svojich informácií online a mať dostatočnú technickú podporu.

Digitálny nomádizmus je pre mnohých pracujúcich veľmi lákadlom. Umožňuje im pracovať vo svojich vlastných podmienkach, cestovať po svete a stretávať nových ľudí. Avšak, pre úspešné zvládnutie tohto životného štýlu je potrebné mať disciplínu, ciele, finančné zabezpečenie a ochranu.

Ak dokáže zvládnuť všetky tieto aspekty, digitálny nomádizmus môže byť skvelou príležitosťou na dosiahnutie úspechu.

Prečo pracovať ako digitálny nomád?

Práca ako digitálny nomád je stále čoraz obľúbenejšia možnosť pre mnohých ľudí. Vďaka technológii a internetu je možné pracovať z akéhokoľvek miesta na svete a obrovské množstvo ľudí to využíva.

Práca ako digitálny nomád má veľa výhod a pre mnohých ľudí to môže byť skvelá možnosť.

Prvou veľkou výhodou práce ako digitálny nomád je to, že človek môže pracovať odkiaľkoľvek. To znamená, že ľudia môžu pracovať z domu, zo svojej obľúbenej kaviarne, z letiska alebo dokonca z niektorého zahraničného miesta.

Práca z domu môže byť veľmi užitočná pre ľudí, ktorí chcú mať viac času stráveného so svojou rodinou alebo s priateľmi.

Ďalšou veľkou výhodou práce ako digitálny nomád je to, že ľudia môžu pracovať na viacerých miestach. To znamená, že ľudia môžu pracovať v kancelárii počas dňa a potom zmeniť prostredie a pracovať z domu alebo zo svojho obľúbeného miesta počas večera.

Toto môže byť obzvlášť užitočné pre ľudí, ktorí chcú pracovať a súčasne cestovať.

Digitálny nomád môže tiež byť výhodný pre ľudí, ktorí chcú pracovať na projektoch, ktoré sú mimo ich domovského mesta. Ak človek pracuje na projekte, ktorý je v inom meste alebo dokonca v inej krajine, môže pracovať z akéhokoľvek miesta na svete.

Digitálny nomád tiež ponúka ľuďom väčšiu slobodu. Ľudia môžu pracovať na svojich vlastných projektoch, pracovať na projektoch pre klientov alebo dokonca vytvárať vlastný obsah.

To znamená, že ľudia môžu pracovať na čomkoľvek, čo ich baví, a pracovať na vlastných podmienkach.

Práca ako digitálny nomád je veľmi lákavá príležitosť pre ľudí, ktorí chcú mať vo svojom živote viac slobody. Môže to byť skvelá príležitosť pre ľudí, ktorí chcú pracovať na projektoch mimo domova, alebo pre ľudí, ktorí chcú mať viac času stráveného so svojou rodinou alebo s priateľmi.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang