Kam na výlet na Slovensku – s deťmi, autom, keď prší

kam na výlet

Prečo sa nepozrieť do sveta neodolateľných výletov a skrytých klenotov, ktoré Slovensko ponúka? Kam vyraziť na dobrodružný výlet? Kde nájsť pokoj a oddych s deťmi či priateľmi? A to nielen za slnečných dní, ale aj keď prší? Bez ohľadu na individuálne preferencie, Slovensko má pre každého niečo v zálohe. Tisícky fascinujúcich miest s bohatou históriou, nádhernou prírodou a úžasnou atmosférou sa nachádzajú hneď „za rohom“.

Článok sa zameriava na najkrajšie miesta na Slovensku, ktoré si zaslúžia byť na zozname každého cestovateľa, a odhaľuje tipy na nezabudnuteľné zážitky. Kam na výlet na Slovensku?

Kam na výlet na Slovensku: Objavovanie krás domova

Slovensko je plné fascinujúcich miest na výlet, ktoré uspokoja túžbu po dobrodružstve a objavovaní. Od vrcholkov Tatier, horských masívov a jaskýň až po zachovalé dedinky, historické pamiatky a rozprávkové hrady. Náš kraj má čo ponúknuť pre každého návštevníka.

Na výlet môže človek vyraziť do rôznych kútov Slovenska, kde ho očarí rozmanitosť a jedinečnosť každého miesta. Môže objavovať hory s krásnymi turistickými trasami, kde sa bude môcť vyšplhať až na vrcholky s úchvatnými panoramatickými výhľadmi. Počúvať spev prírody pri prechádzkach tajuplnými lesmi, navštíviť zrúcaniny zámkov a ponoriť sa do histórie našej kultúry. Na cestovanie po Slovensku nie je potrebné ani vybavenie cestovného pasu.

Pre deti sú k dispozícii rôzne zábavné atrakcie a edukačné centrá, kde sa môžu spoznať s divokou prírodou a svetom vedy. Viaceré z týchto atrakcií sú skvelou voľbou na jednodňový výlet na Slovensku.

Najkrajšie miesta, kam na výlet: Skvosty Slovenska

Slovensko je bohaté na úchvatné miesta, ktoré sa pýšia krásami prírody, bohatstvom histórie a nezameniteľnou atmosférou. Pri hľadaní inšpirácie pre svoj ďalší výlet, si môže človek vybrať z tých najkrajších miest na Slovensku.

Vysoké Tatry sú bezpochyby jedným z najkrajších prírodných klenotov Slovenska. Svojou impozantnou krásou lákajú návštevníkov z celého sveta. Neopakovateľná scenéria s vrcholmi vystupujúcimi do oblakov, čisté plesá a krásne doliny lákajú turistov na náročné túry aj príjemné prechádzky.

Pre romantickejšie duše, ktoré vyhľadávajú čaro histórie a nezabudnuteľné výhľady je Spišský hrad ideálnym miestom na výlet. Patrí medzi najväčšie hradné komplexy v Európe a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pri prechádzke hradnými múrmi sa ocitnete v stredoveku a získate úctyhodný pohľad na okolitú krajinu.

Východné Slovensko skrýva skutočné poklady v podobe Slovenského raja a Pienin. Ostré skalné rokliny, kaskády vodopádov a tajomné jaskyne tvoria nádherné scenérie, ktoré zaručene uchvátia každého návštevníka. Tieto oblasti sú rajom pre turistov, horolezcov aj milovníkov adrenalínu.

Ďalším z najkrajších miest na Slovensku je historické mesto Bardejov, ktoré je jedným z najlepšie zachovaných stredovekých miest na Slovensku. Jeho pamiatky dýchajú históriou, a pri prechádzke starými uličkami človek ucíti neopakovateľnú atmosféru minulých čias.

kam na výlet
Tatranská príroda ponúka jedinečný zážitok pre každú vekovú kategóriu.

Kam na výlet v Bratislave: Skryté poklady hlavného mesta

Bratislava, hlavné mesto Slovenska, je miestom bohaté na skryté poklady a fascinujúce atrakcie, ktoré prekvapia a inšpirujú na originálny výlet.

 1. Bratislavský hrad, kde sa ukrývajú pozoruhodné labyrinty. Málokto vie, že hradná skala je prepojená sieťou podzemných chodieb a kryptami, ktoré vytvárajú nezabudnuteľný zážitok pre milovníkov histórie a tajomstiev. Prechádzka týmito starodávnymi chodbami prenesie do minulosti a ponúkne jedinečný pohľad na Bratislavu z iného uhla.
 2. UFO most a výhľadová plošina je známou atrakciou Bratislavy. Návštevník môže využť výťah, ktorý ho dostane na výhľadovú plošinu v UFO reštaurácii. Získat tým jedinečný pohľad na celé mesto a rieku Dunaj. Samotná Dunajská promenáda ponúka príjemnú prechádzku s množstvom kaviarní a reštaurácií.
 3. Hrad Devín, kde nejde len o obvyklú turistickú destináciu. Niekoľko kilometrov od hradu, vo vnútri skaly, sa nachádza tajná bunkrová sieť z čias studenej vojny.

A kam s deťmi? Lesopark Železná studnička je ideálnym miestom na výlet a aktivity pre celú rodinu. Je obklopený nádhernou prírodou, prírodným vodopádom, piknikovými miestami, detskými ihriskami a cyklistickými trasami.

kam na výlet
Hrad Devín bol aj miestom, kde bola v roku 1919 vyhlásená Deklarácia národnostných menšín, čo ho robí významným symbolom slovenskej histórie a národnej hrdosti.

Kam na výlet v Žiline: Zaujímavé tipy a miesta na strávenie voľného času

Výlet do Žiliny ponúka množstvo zaujímavých aktivít pre návštevníkov každého veku. Mesto a jeho okolie ponúka miesta, ktoré stojí za to vidieť. Tu je niekoľko tipov:

 1. Hrad Strečno, ktorý sa nachádza iba niekoľko kilometrov od Žiliny. Hrad ponúka krásne výhľady na rieku Váh a okolitú prírodu. Prechádzka po hradbách a obhliadka historických objektov je nielen poučná, ale aj zábavná pre deti.
 2. Múzeum Kysuce ponúka zaujímavé expozície zamerané na dejiny regiónu a jeho tradičné remeslá. Prídu si tu na svoje aj deti a budú mať možnosť zúčastniť sa rôznych interaktívnych aktivít a dozvedieť sa viac o histórii Kysúc.
 3. Vodné dielo Žilina je vhodné na rodinné výlety, prechádzky a pikniky.
 4. Ranč pri Žiline je čarovné miesto, ktoré ponúka mini zoo s domácymi zvieratami a taktiež aktivity pre deti aj dospelých v podobe trampolín v jumparéne, či v nafukovacom mega parku, jedinom na Slovensku.

V Žiline a jej okolí je ešte mnoho ďalších zaujímavých miest na výlet, ktoré záujemcu určite oslovia.

Kam na výlet v Košiciach: Netradičné miesta

Tu je niekoľko tipov, kam na výlet v Košiciach:

 1. Košická Bašta: Toto tajomné miesto je skryté pod mestom a je známe ako Košické katakomby. Obľúbené miesto pre dobrodruhov, ktorí sa prejdú úzkymi chodbami a objavia tajomstvá podzemia.
 2. Jazdecký klub: Človek si tu môže zarezervovať jazdeckú lekciu alebo len sledovať jazdecké vystúpenia a dokonalé prejavy súhry medzi koňom a jazdcom.
 3. Tabačka Kulturfabrik: Tento alternatívny kultúrny priestor je miestom pre umelcov, hudobníkov a kreatívnych ľudí. Konajú sa tu rôzne kultúrne podujatia, koncerty, divadelné predstavenia a workshopy.
 4. Mestské múzeum v Košiciach – Preskúmajte jedinečnú expozíciu, ktorá vás zavedie do histórie a kultúry tohto regiónu. Mestské múzeum v Košiciach ponúka pohľad na minulosť mesta a jeho vývoj cez rôzne obdobia.

A kam na výlet s deťmi v Košiciach? Pre malých nadšencov astronómie je ako stvorené planetárium pri Slovenskom technickom múzeu. Tu si pozrú nočnú oblohu, teleskopy a dozvedia sa viac o hviezdach.

Čarovná jazda detskou železnicou je nezabudnuteľným zážitkom pre malých železničiarov. Detská železnica Košice ponúka jazdu historickým vláčikom po malebnom okolí Košíc. Deti sa budú cítiť ako skutoční rušňovodiči.

Kam na výlet v Trnave: Zákutia Záhoria

Urobiť si výlet do tohto kultúrneho a historického mesta a vychutnať si spoločné chvíle so svojimi deťmi, rozhodne stojí za to.

 1. Slovenské poľnohospodárske múzeum: Pre deti, ktoré majú radi prírodu a poľnohospodárstvo, je Slovenské poľnohospodárske múzeum skvelým miestom na návštevu. Dozvedia sa tu viac o tradičnom poľnohospodárstve a vidieckom živote.
 2. Kamenná katedrála Sv. Mikuláša: Patrí k jedným z najstarších zachovaných kamenných kostolov na Slovensku. Je to fascinujúce miesto s bohatou históriou.
 3. Modrá lagúna: Počas horúcich letných dní si môže celá rodina oddýchnuť na tomto prirodzenom kúpalisku. Ponúka čistú vodu a príjemné prostredie aj pre najmenších.
 4. Botanická záhrada v Špačinciach: Obec pri Trnave Špačince ponúka krásnu záhradu, plnú kvetov, kde si deti užijú čas strávený v prírode.
 5. Múzeum zbrojenia: Pre mladších aj starších fajnšmekrov histórie je Múzeum zbrojenia v Trnave ideálnym miestom na spoznávanie starých zbraní, vojenskej výstroje a histórie opevneného mesta.

Uvedené tipy na krásne miesta ocení každý, kto premýšľa, kam na výlet v Trnave.

Kam na výlet v Nitre: Nielen čaro historického centra

A kam na výlet v Nitre? Tu je niekoľko tipov pre cestovateľov, ktorým došla inšpirácia:

 1. Nitriansky hrad: Cestovateľ môže začať svoj výlet návštevou Nitrianskeho hradu, symbolu mesta. Hradný areál ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a priam pozýva na romantickú prechádzku po hradbách.
 2. Nitrianska galéria: Pre milovníkov umenia je Nitrianska galéria ideálnym miestom na objavovanie diel slovenských a svetových umelcov. Zaujímavé výstavy a expozície poskytnú kultúrne zážitky pre celú rodinu.
 3. Agrokomplex: Pre nadšencov poľnohospodárstva a vidieckeho života je toto miesto ako stvorené, konajú sa tu výstavy, trhy a rôzne podujatia.
 4. Národné tenisové centrum: Pre malých aj veľkých tenistov je toto centrum vynikajúcim miestom, kde sa môžu venovať svojmu športovému koníčku.

Pri výlete do Nitry by nemal človek vynechať návštevu Zobora, pohoria nachádzajúceho sa priamo nad mestom. Zobor je jedným z najobľúbenejších miest nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj pre turistov a milovníkov prírody. Ponúka nielen krásne výhľady na celú Nitru a jej okolie, ale je aj miestom s historickým a duchovným významom.

Užiť si objavovanie nových destinácií z pohodlia auta poskytuje slobodu a možnosť rýchlo prispôsobiť plán podľa aktuálnych poveternostných podmienok.

Kam na výlet autom na západnom Slovensku

Miesto na výlet, kde človek objaví fascinujúce prírodné scenérie a bohaté kultúrne dedičstvo je rozhodne aj západné Slovensko. Auto je ideálnym spôsobom dopravy, ktorý umožní slobodne preskúmať túto oblasť, bohatú na úžasné zážitky a zaujímavosti. Nech už je počasie akékoľvek, na Západnom Slovensku nájde človek vždy niečo, čo ho nadchne.

Pre zaujímavosť,vynikajúcim pomocníkompri plánovaní výletov je nórska predpoveď počasia na stránke yrno.sk. Tieto predpovede podľa nórskeho meteorologického inštitútu vychádzajú z dát Európskeho centra pre strednodobé predpovede počasia a dosahujú vysokú presnosť.

Kam na výlet, keď prší? Ak sa počas výletu ukáže daždivé počasie, netreba zúfať! Aj v daždi človek zažije nezabudnuteľné chvíle. Navšteva múzea, galérie, divadla, zámku alebo termálneho kúpaliska, určite zaručí plnohodnotne strávený čas na výlete.

Kam na výlet autom? Cestovanie autom dáva slobodu a možnosť objaviť skryté klenoty. Keď má cestujúci aj deti v aute, netreba zabúdať na bezpečnosť a zvoliť správnu autosedačku. Na západnom Slovensku človek nájde množstvo krásnych miest, ktoré môžete objaviť počas výletu autom. Tu sú niektoré z nich:

 1. Malá Fatra: Toto krásne pohorie ponúka nádhernú prírodu, skalnaté vrcholy a malebné doliny.
 2. Zelená Voda: Tento unikátny prírodný úkaz sa nachádza v Štiavnických vrchoch. Ide o jazerá so zelenou vodou, ktoré vznikli po baníckej činnosti.
 3. Považský hrad: Tento hrad sa nachádza nad mestom Považská Bystrica a ponúka krásny výhľad na okolitú krajinu. Turista sa sem môže vybrať autom a potom si urobiť krátku túru na hrad.
 4. Skanzen Pribylina: Záujemcovia o históriu a tradičnú slovenskú kultúru tu nájdu zrekonštruované drevené domy a stavby z rôznych období a regiónov Slovenska.

Takže či už sa človek rozhodne pre výlet autom, alebo dokonca aj výlet v daždi, vždy ho čakajú nezabudnuteľné zážitky a nové objavy. Treba spojiť dobrodružstvo s poznávaním a koniec koncov – nie je dôležité kam, ale s kým!

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang