Kriptomat – platforma na obchodovanie s kryptomenami

kriptomat

V dnešnej dobe je investovanie do digitálnych mien čoraz bežnejšie. S technologickým pokrokom kryptomien je jedným z najväčších lákadiel možnosť bezpečne a rýchlo nakupovať, ukladať a predávať mince. Práve na to slúži Kriptomat. Ako začať obchodovať s kryptomenami?


Obsah článku


Vedieť, kde začať a porozumieť predpisom obchodovania s kryptomenami, však predstavuje náročnú úlohu. Kriptomat.sk je platforma na výmenu digitálnych aktív s licenciou EÚ, ktorej cieľom je uľahčiť investorom na všetkých úrovniach prístup k popredným digitálnym aktívam a efektívne tak využívať potenciál tejto novej technológie.

TOP brokeri a investičné platformy

Porovnanie tých najlepších brokerov a investičných platforiem 2024

xtb

XTB

98 %

Veľmi nízké poplatky, platforma v slovenčine. Možnosť investovať do ETF a fyzických akcií, vrátane európskych búrz. Jeden z najpopulárnejších brokerov na Slovensku. Demo účet zdarma na vyskúšanie.

portu

Portu

97 %

Česká investičná platforma, ktorá ponúka najpohodlnejšie pasívne investovanie. Portfóliá sú zložené z ETF, do ktorých možno investovať už od 20 €. Možnosť investovania aj do konkrétnych akcií. Ako jediná platforma umožňuje investovať do frakčných akcií na pražskej burze.

fondee

Fondee

94 %

Česká investičná platforma dostupná aj na Slovensku. Klientom ponúka pasívne investovanie do portfólií na mieru zložených z ETF fondov, už od 40 €. Navyše možno využiť produkty ako udržateľné investície, detské a penzijné účty.

etoro

eToro

90 %

Broker s nízkymi poplatkami, vhodný pre pokročilých aj začínajúcich investorov. Možnosť sledovať a kopírovať portfóliá ostatných investorov. Jeden z najvyužívanejších brokerov na svete.

Prehlásenie pre XTB: Na 76 % účtov investorov dochádza u XTB brokera k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami.

Prehlásenie pre eToro: U 51 % retailových investorov došlo pri obchodovaní CFD u eToro k vzniku straty.

Čo sú to kryptomeny?

Bitcoin sa objavil na scéne už v roku 2009 a spôsobil menovú revolúciu. Od jeho vzniku sa však na trhu vytvorilo už množstvo ďalších digitálnych aktív. Zoznam všetkých kryptomien dnes zahŕňa tisíce rôznych mincí a každá z nich sa líši cenou, trhovou kapitalizáciou, ponukou mincí v obehu a účelom projektu.


Zatiaľ najvýznamnejší priebeh zažil trh s kryptomenami v roku 2021. Krypto ceny začali na konci roka 2020 stúpať a v januári 2021 trhová kapitalizácia globálneho kryptotrhu prvýkrát prekročila hranicu 1 bilióna amerických dolárov.


Bitcoin bol vôbec prvou kryptomenou a s obrovskou dominanciou na trhu je stále tou najpopulárnejšou. Dôležité pohyby cien bitcoinu sa odzrkadľujú aj na hodnote ostatných kryptomien.

S pojmom kryptomien je úzko spätý pojem ich ťažby. Vo svojej najzákladnejšej podobe je ťažba kryptomien proces vytvárania nových digitálnych mincí overovaním a pridávaním transakcií do blockchainu, decentralizovanej účtovnej knihy, ktorá zaznamenáva všetky transakcie s kryptomenami. 

U 51 % retailových investorov došlo pri obchodovaní CFD u eToro k vzniku straty.

Kde obchodovať s kryptomenami?

Kryptomeny možno obchodovať na rôznych platformách a burzách, ktoré poskytujú rôznorodé možnosti pre investovanie. Jednou z populárnych možností je využiť služby brokera, ako je napríklad aj eToro, ktorý zjednodušuje obchodovanie a poskytuje prístup k rozsiahlej ponuke digitálnych aktív.

eToro je medzinárodná obchodná platforma, ktorá si získala popularitu u viac ako 30 miliónov používateľov, čo robí eToro jedným z najväčších brokerov v oblasti kryptomenového obchodovania.

Na platforme eToro majú klienti prístup k pestrej ponuke kryptomien, ktorá zahŕňa 74 rôznych digitálnych aktív. V ponuke možno nájsť najznámejšie kryptomeny ako je Bitcoin, Ethereum či Cardano, ako aj tie menej známe, napríklad Tezos či Polkadot. Táto ponuka je pravidelne aktualizovaná a rozširovaná, aby investori mohli využívať nové príležitosti na trhu.

eToro je prívetivou platformou aj pre začiatočníkov, nakoľko ponúka jednoduché užívateľské rozhranie a nástroje na sledovanie a analýzu trhov. S možnosťou sociálneho obchodovania môžu noví investori sledovať a kopírovať strategie skúsených obchodníkov, čo zvyšuje ich šance na úspech na kryptomenových trhoch.

U 51 % retailových investorov došlo pri obchodovaní CFD u eToro k vzniku straty.

Kryptomeny – recenzie

S neustále rastúcou popularitou kryptomien sa pre podniky a investorov stalo nevyhnutnosťou sledovať najnovší technologický vývoj a digitálne meny. Vzhľadom na ich decentralizovanú povahu a zložitosť mnohí ľudia vyhľadávajú recenzie kryptomien, ktoré im pomáhajú pri rozhodovaní o investovaní do nich.

Recenzie kryptomien sú neoceniteľnými zdrojmi, ktoré používateľom poskytujú prehľad a informácie potrebné na prijímanie správnych rozhodnutí o ich investíciách a úspechoch s digitálnymi menami.

Pri výbere kryptografickej burzy sa odporúča zohľadniť recenzie iných ľudí. Recenzie kryptomien obsahujú aj analýzu základnej technológie kryptomeny, kompatibility s burzami a peňaženkami, minulej výkonnosti, trhovej kapitalizácie a ďalších súvisiacich faktorov.

Využitie viacerých zdrojov recenzií v kombinácii s osobným prieskumom môže poskytnúť neoceniteľný pohľad do zložitého sveta digitálnych aktív a pomôcť pri informovanom rozhodovaní o ich investovaní.

Kryptomeny sa na scéne objavili po prvýkrát v roku 2009.

Na čo slúži Kriptomat?

Kriptomat je jednou z najlepších búrz digitálnych aktív v Európe a zaväzuje sa poskytovať bezkonkurenčnú bezpečnosť, funkčnosť a zákaznícky servis svojej rastúcej zákazníckej základni. Cieľom Kriptomatu je zabezpečiť, aby obchodovanie s digitálnymi aktívami bolo čo najspoľahlivejšie a najbezpečnejšie, čím sa stáva lídrom v tomto odvetví.

Vďaka používateľsky prívetivému dizajnu a prehľadnej webovej stránke Kriptomat.io môžu noví aj skúsení investori ľahko nájsť aktíva, ktoré hľadajú, a rýchlo začať obchodovať.


Táto platforma umožňuje používateľom ukladať svoje finančné prostriedky do bezpečných peňaženiek s chladiacim zariadením, čím zabezpečuje, že digitálne aktíva zostanú v bezpečí a chránené pred hackermi. Platforma je v súlade s predpismi AML/KYC, aby sa znížilo riziko podvodu.


Kriptomat tiež zostavil inovatívny systém odmien, ktorý motivuje zákazníkov a podporuje obchodovanie. Tento systém odmien zahŕňa zľavy na obchodovanie, exkluzívne kampane a súťaže. Ponúkajú tiež zľavy pre používateľov, ktorí platia pomocou Telegramu a možností zúčtovania mincí Ethereum, ako aj exkluzívny členský program pre špecializovaných partnerov.

Kriptomat.io

Kriptomat sa snaží, aby bolo obchodovanie s kryptomenami a digitálnymi aktívami spravodlivé a prístupné pre každého bez ohľadu na úroveň jeho skúseností. Platforma je dostupná vo viac ako 190 krajinách. Tím zákazníckej podpory Kriptomatu je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a pomôže zákazníkom s akýmikoľvek otázkami.

Kriptomat je bezpečné, rýchle a jednoduché miesto na nákup, predaj a ukladanie kryptomien so živou zákazníckou podporou ochotnou pomôcť v každej fáze. Platforma Kriptomat.io zabezpečuje jednoduchý prístup k najlepšiemu výberu populárnych mincí a tokenov v krypto svete vrátane:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Tether
 • Cardano
 • XRP
 • Polkadot
 • Dogecoin
 • Dash
 • a stoviek ďalších

Ide o licencovanú a regulovanú platformu s bezpečným offline úložiskom a pravidelnými bezpečnostnými auditmi. Kriptomat predstavuje to najbezpečnejšie miesto na ukladanie kryptomien a zaručený spôsob, ako zbohatnúť.

Ďalšiu úspešnú platformu v oblasti kryptomien na Slovensku prevádzkuje spoločnosť Crypton Digital. Tá sa zameriava najmä na poskytovanie používateľsky prívetivej a bezpečnej platformy na nákup, predaj a ukladanie kryptomien. 

Kriptomat – výhody

Prečo je Kriptomat.io najobľúbenejšou krypto platformou?

 • ponuka najžiadanejších kryptomien
 • platba kreditnou kartou alebo bankovým účtom
 • živá zákaznícka podpora
 • transparentné poplatky
 • najlepšie hodnotený tím krypto podpory
 • platforma vo viac ako 20 jazykoch

Kriptomat dláždi cestu bezpečnejšiemu a bezproblémovejšiemu investovaniu do digitálnych aktív. Vďaka svojej bezpečnej infraštruktúre, špičkovým zákazníckym službám a záväzku dodržiavať predpisy sa Kriptomat určite stane lídrom v oblasti digitálnych mien.

Kriptomat.io/sk – ako začať obchdovať s kryptomenami

Kryptomeny nemusia byť zložité. Na webovej stránke Kriptomat.io/sk sa stačí zaregistrovať za pár minút a okamžite si možno začať budovať svoje krypto portfólio:

 1. vytvoriť si účet a overiť si svoju totožnosť
 2. dobiť si účet bankovým prevodom alebo kartou
 3. nákup, predaj a výmena kryptomien

Použivatelia platformy Kriptomat.sk ju hodnotia ako najjednoduchšiu krypto platformu.

Ak má človek záujem zarobiť si peniaze investovaním do akcií, dobrým začiatkom by mohla byť online platforma Trading 212. Mobilná aplikácia tejto spoločnosti má viac ako 14 000 000 stiahnutí, čo z nej robí jednu z najpopulárnejších obchodných aplikácií na svete.

Kriptomat – údaje o kryptotrhu na jednom mieste

Na Kriptomate sú k dispozícii tie najaktuálnejšie novinky na trhu s kryptomenami. Klienti tu náju všetko potrebné, aby pri obchodovaní mohli robiť vedomé a informované rozhodnutia. Každá minca má svoju stránku s cenami, kde možno nájsť live krypto grafy.

Grafy si možno nastaviť podľa vlastných potrieb vrátane nástrojov na kreslenie a meranie, ktoré sú užitočné pri technickej analýze. K dispozícii je aj široký výber ukazovateľov, ktoré zase pomôžu pri predpovedaní cien.

Navyše si možno pozrieť aj údaje o predošlých cenách a podrobné informácie, ktoré prezradia všetko o cene kryptomien, a prvkoch, ktoré ju ovplyvňujú. Na Kriptomate si navyše možno nastaviť upozornenie, ktoré bude informovať, keď minca dosiahne určitú cenu. To znamená, že človek nikdy nezmešká dobrú príležitosť na nákup a predaj.

Kriptomat dláždi cestu bezpečnejšiemu a bezproblémovejšiemu investovaniu do digitálnych aktív.

Riziká obchodovania s kryptomenami

Kryptomeny si v posledných rokoch získali obrovskú popularitu, a to aj vďaka rastúcemu povedomiu verejnosti a záujmu investorov. Stávajú sa čoraz populárnejšími ako alternatívny platobný prostriedok a ako investičné aktívum vo finančnom svete.

Spolu s potenciálnymi výhodami však prichádzajú aj rôzne riziká, okrem iného technické, prevádzkové a regulačné. Tieto riziká je potrebné zvážiť pri investovaní, obchodovaní alebo transakciách s kryptomenami.

Technické riziká kryptomien

Jedným z najväčších rizík spojených s kryptomenami je možnosť kybernetických útokov a chýb v základnej technológii. Keďže kryptomeny sú postavené na blockchaine, akékoľvek chyby alebo omyly v kóde alebo v používateľskom rozhraní by mohli mať vážne dôsledky.

Okrem toho, keďže väčšina transakcií v kryptomenách je založená na verejných sieťach, sú zraniteľné voči pokusom o zlomyseľné hackerské útoky. A napokon, absencia jedného štátneho orgánu, ktorý by podporoval alebo poisťoval obchody, vytvára riziko volatility, keďže ceny ovplyvňujú len trhové sily. Okrem toho, ťažba kryptomenyškodlivý dosah na životné prostredie.

Operačné riziko obchodovania s kryptomenami

Ďalším rizikom spojeným s kryptomenami je operačné riziko. To znamená, že burzy, obchodné platformy a služby môžu zlyhať v dôsledku technickej poruchy, podvodu alebo nepredvídaných udalostí.

Keďže tieto služby nie sú do veľkej miery regulované, neexistuje spôsob, ako v tomto scenári ochrániť zákazníkov pred potenciálnymi stratami. Okrem toho mnohé burzy a obchodné platformy kontrolujú súkromné kľúče peňaženiek používateľov, čo vedie k ďalšej zraniteľnosti v prípade narušenia bezpečnosti.

Regulačné riziko kryptomien

Posledné riziko kryptomien predstavuje regulačné riziko. Keďže regulácia kryptomien je stále v počiatočnom štádiu, neexistuje jednotný globálny štandard. Krajiny a regióny majú rôzne súbory pravidiel a predpisov, ktoré sa môžu kedykoľvek zmeniť. Preto sa odporúča, aby človek pred investovaním a obchodovaním s kryptomenami dobre poznal regulácie vo svojej jurisdikcii.

Kryptomeny sú spojené so značnými rizikami, ktoré je potrebné pred investovaním dôkladne zvážiť. Hoci potenciálne odmeny a jednoduchosť transakcií môžu byť veľké, je nevyhnutné uvedomiť si riziká a prijať potrebné preventívne opatrenia na ich zmiernenie.

Oplatí sa investovať do kryptomien?

Kryptomeny sú vysoko volatilné a dá sa na nich veľmi pekne zarobiť, ale aj veľa stratiť, čo z nich robí vysoko rizikovú investíciu.


Kryptomeny podobne ako investičné zlato spravili z mnohých ľudí veľmi rýchlo milionárov. Mnohí navyše veria, že ceny kryptomien budú v budúcnosti aj naďalej stúpať. Je to najmä kvôli tomu, že blockchainová technológia priniesla značný prevrat v širokej škále odvetví. Cena zlata aktuálne takisto stúpa, preto tí čo chcú investovať majú na to ideálne podmienky.


Na trhu existuje množstvo sľubných krypto projektov, ktoré majú potenciál vysokých výnosov. Pred vykonaním akejkoľvek investície sa vždy odporúča dobre preštudovať podmienky.

Kriptomat predstavuje skvelé miesto na začatie prieskumu a hľadanie perspektívnej kryptomeny. Na technickú analýzu možno využiť krypto grafy a ukazovatele. Taktiež si možno prečítať podrobné návody pre jednotlivé mince, ktoré prezradia všetko potrebné o príslušnom krypto projekte.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang