mBank a mPôžička Plus – recenzie a hodnotenie

mpozicka plus

Pomerne nová banka mBank funguje na Slovensku od roku 2007. Jej „matkou“ je poľská BRE Bank SA. V rodnom Poľsku má vyše 20-ročnú tradíciu. Slovenská „dcéra“ mBank patrí do finančnej skupiny Commerzbank. Centrála banky sa nachádza v Bratislave a kvôli krátkemu pôsobeniu v krajine má zatiaľ iba 8 pobočiek v krajských mestách.


Obsah článku


Nízky počet pobočiek však nehodnotíme negatívne. Súčasný trend spočíva v presune činnosti bánk na internet, čo prispieva k znižovaniu nákladov na zriaďovanie a chod pobočiek. Zároveň sa znižujú výdaje na mzdy desiatok až stoviek zamestnancov.

mBank – recenzie a skúsenosti

mBank je známa svojím inovatívnym prístupom, keď ako prvá banka na Slovensku zaviedla internetové bankovníctvo. To im umožnilo poskytovať najbežnejšie bankové služby úplne zadarmo. Ich portfólio zahŕňa pôžičky, hypotéky, sporenie, poistenie a pravidelné investovanie.

Mnoho mBank recenzií si chváli, že ponúkajú:

 • bežný účet bez poplatkov
 • rôzne možnosti sporenia
 • kreditné karty s bezúročným obdobím až 54 dní
 • pôžičky bez poplatkov a dokladovania
 • intuitívne internetové bankovníctvo
VýhodyNevýhody
Pôžička bez poplatkov a dokladovaniaVysoké poplatky pri omeškaní so splátkami
Intuitívne internetové bankovníctvoÚzka sieť kamenných pobočiek
Možnosť čerpať prvú bezúročnú pôžičku
Bežný účet bez poplatkov
Spotrebný úver až do výšky 40 000 €

Berie mBank do úvahy úverový register?

Áno, mBank berie do úvahy úverový register, ako to vyžaduje zákon o poskytovaní spotrebných úverov. Na úspešné získanie pôžičky je potrebné, aby žiadateľ nemal žiadne negatívne záznamy v registri.

Riešenie problémov so splácaním úveru

Ak má klient ťažkosti so splácaním úveru, mBank ponúka dve možnosti: predĺženie splatnosti úveru alebo odklad splátok až na 12 mesiacov.

mbank recenzie
mBank recenzie často zdôrazňujú inovatívne prístupy banky a široké portfólio produktov, čo z nej robí atraktívnu voľbu pre rôznych klientov.

mBank pôžička – mPôžička Plus garantuje výšku úroku 9,9 % ročne!

Garantovaná výška úroku je v bankovom sektore pomerne nevídaná vec. Konkurencia nezvykne na pôžičku nastaviť jednotnú výšku úroku. Bežným postupom je upravovať výšku úroku na základe požičanej sumy a lehoty splatnosti.

mBanka si však ide vlastnou cestou a výšku úroku nastavila napevno. Navyše podmienky pre odsúhlasenie nie je nijak náročné splniť. Bohato stačí doložiť stabilný príjem a nebyť v evidencii neplatičov vo vzťahu k mBank ani k iným veriteľom.

mBank pôžička a paramere:

Od 350 do 24 000 € – ak pôžička presiahne 3 300 €, bude nutné doložiť súhlas manžela/manželky alebo partnera v domácnosti

Doba splatnosti od 12 do 96 mesiacov

Garancia úroku 9,9 % ročne

mPôžička Plus a podmienky

V rámci mBank pôžičky treba splniť nasledujúce podmienky, v opačnom prípade nie je možné získať mPôžičku Plus.

 • Byť plnoletý a spôsobilý pre právne úkony – mBanka na svojich stránkach neuvádza maximálny vek žiadateľa. Preto usudzujeme, že ku klientom pristupuje individuálne.
 • Pravidelný príjem – ak o pôžičku žiada osoba zamestnaná na TPP, nesmie byť v skúšobnej alebo výpovednej lehote (3 mesiace na začiatku alebo 2 mesiace na konci pracovného pomeru).
 • Trvalé, prípadne prechodné bydlisko na území SR.
 • Nemať evidenciu v registroch neplatičov, nemať nesplnené záväzky voči mBank ani iným veriteľom. Žiadosti o úver sú posudzované podľa registra Credit Bureau.
 • Pozor! Žiadosť o úver môže byť zamietnutá bez udania dôvodu.

Doklady potrebné pre získanie mPôžičky Plus:

Najjednoduchší postup majú aktuálni klienti mBank, ktorí si v banke zriadili účet. Banka má o ich príjmoch, výdajoch a celkovej bonite detailný prehľad. Nevzniká teda potreba dokladať potvrdenia o príjme. Ak ste však klientom inej banky, ešte pred žiadosťou o úver si pripravte nasledovné dokumenty:

 • Potvrdenie o príjme zo závislej činnosti – výpis účtu za minimálne 3 mesiace, potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa. Pozor! Na tieto potvrdenia má mBank určené originálne formuláre. Vyzdvihnete si ich na pobočke alebo stiahnete a vytlačíte zo stránok banky.
 • Potvrdenie o zahraničnom príjme zo závislej činnosti – ak pracujete mimo SR, pripravte si výpisy z bankového účtu za minimálne 3 mesiace alebo potvrdenie o výške príjmu od zamestnávateľa. Všetky potvrdenia musia byť opäť uvedené na originálnom formulári od mBank.
 • Potvrdenie o príjme z podnikateľskej činnosti (pokiaľ je) – daňové priznanie za posledné zdaňovacie obdobie, potvrdenie o zaplatení dane a potvrdenie o bezdlžnosti vo vzťahu k daňovému úradu.
 • Potvrdenie o priznaní a poberaní dôchodku spolu s výpisom z účtu za posledný mesiac (dôchodky starobné, invalidné, výsluhové, vdovské a pod.).
 • Potvrdenie o príjme z prenájmu (pokiaľ je).
 • Príjem z podielu na zisku pre živnostníkov.
 • mBank má výhradné právo vyžiadať si v prípade potreby aj ďalšie dokumenty.

Všetky tieto doklady sú nutné, bez nich človeku banka pôžičku neumožní.

mPôžička Plus – výhody a nevýhody

Aké sú najväčšie výhody mBank pôžičky?

garancia úrokovej sadzby 9,9 % ročne

ako jedna z mála akceptuje zahraničný príjem

žiadny poplatok za správu úverového účtu

žiadny poplatok za predčasné splatenie

žiadny poplatok za mimoriadne splátky

žiadosť a odsúhlasenie aj on-line

veľmi férová a obľúbená pôžička

Má mPôžička Plus aj nevýhody?

Áno, no nie je ich veľa. medzi hlavné nevýhody mBank pôžičky patrí:

 • žiadatelia sú overovaní v registroch a so záznamom pôžičku nedostanú
 • nutné doloženie príjmu
 • prvá pôžička iba na pobočke

Pre niekoho však dané skutočnosti nemusia znamenať nevýhody samotného produktu.

Ako sa dostanem k svojej mPôžičke Plus?

Ak ste doposiaľ o mPôžičku nežiadali, pre prvú žiadosť je nutné navštíviť niektorú z pobočiek. Nestrávite tam však viac ako pol hodinu. Podanie žiadosti a odsúhlasenie je rýchle a nič ho zbytočne nezdržiava.

Ak žiadate o úver opakovane, peniaze získate aj cez internetbanking. Nezabúdajte však na nutnosť zriadenia užívateľského konta. Toto konto je praktické a veľmi nápomocné. Okrem bežných služieb ako prevody, platby a inkasné príkazy slúži pre dokonalý prehľad o stave aktuálnej pôžičky.

V reálnom čase vidíte splatenú a dlžnú čiastku. Zároveň môžete prostredníctvom konta uhrádzať mimoriadne splátky, prípadne úver splatiť predčasne. Tieto úkony sú v mBank bezplatné.

Pred prvou návštevou pobočky si môžete parametre svojej mPôžičky prezrieť doma na on-line kalkulačke. Tá vám ihneď prezradí koľko za úver nakoniec zaplatíte (viď ilustračný obrázok). Kalkulačku nájdete tu.

mbank pôžička
Banka mBank je jednou z mála slovenských inštitúcií, ktoré ponúkajú zahraničné pôžičky, pri ktorých akceptujú aj príjem zo zahraničia.

Nezvládate splácať pôžičku?

Počas splácania vašej mPôžičky Plus sa môže kedykoľvek nečakane stať, že na pravidelnú splátku vám neostanú peniaze. Existujú dve možnosti ako v tomto prípade postupovať:

Banku požiadate o predĺženie doby splatnosti. Tým sa zníži mesačná splátka, pretože dlžná suma sa „natiahne“ na dlhší časový úsek. Upozorňujeme, že sa vám tak predraží celková odplata. Pre výpočet takto navýšenej sumy splatnosti kontaktujte infolinku mBank.

Druhou z možností je požiadať o odklad splátok istiny pôžičky a to až na 12 mesiacov. Takýto odklad rovnako zníži sumu mesačných splátok.

Pokiaľ vám prestal vyhovovať dohodnutý deň mesačnej splátky, kedykoľvek môžete požiadať o zmenu tohoto termínu.

Limitovaná ponuka – mPôžička Plus s 0% úrokom

Čítate správne – mBank prišla ako prvá s pôžičkou, za ktorú neplatíte úrok.

 • Pôžičku si však môžu zobrať iba noví alebo existujúci klienti, ktorí ešte pôžičku od mBank nemali.
 • Suma, ktorú si môžete požičať je nižšia – 350 € – 1 500 €. Rovnako je to aj s dobou splatnosti, ktorá je 12 mesiacov.
 • Navyše k požičanej sume zaplatíte iba 2% poplatok za poskytnutie pôžičky. To znie ako fér ponuka, čo myslíte?
 • mPôžička Plus s 0% úrokom získala v roku 2016 Zlatú mincu za Objav roka.

Záverečné hodnotenie

mBank je na trhu krátko, no to jej nebráni, aby za ten čas stihla získať niekoľko prestížnych ocenení. Banka bola ohodnotená známou cenou Zlatá minca za rok 2010 a to konkrétne v disciplínach:

 • Bankové účty (1. miesto)
 • Kreditná karta (1. miesto)
 • Debetná karta (2. miesto)
 • e-bankovníctvo a termínovaný vklad (obidva 3. miesto).

Produktová ponuka mBank na pohľad vyzerá ako u ostatných konkurenčných bánk. Nezabúda na nič, čo aktívny Slovák potrebuje pre správu svojich financií. Už dnes si môžete zriadiť súkromný alebo firemný bankový účet, získať hypotéku, poistiť seba a svoju rodinu, požiadať o pôžičku a neskôr svoje peniaze rozumne investovať do niektorého z fondov.

K dnešnému dňu klientela mBank dosahuje takmer 250 000 ľudí, čo je v porovnaní s počtom obyvateľov SR a dobou pôsobnosti banky viac než uspokojivé číslo.

Pôžičky od mBank sú nám sympatické pre ich transparentné podmienky a rozdelené produkty pre ľudí, ktorí si potrebujú požičať si menšiu a väčšiu sumu peňazí.

Ak potrebujete menšie množstvo peňazí a ešte ste pôžičku od mBank v minulosti nemali, vyskúšajte mPôžičku Plus s 0% úrokom.

Páči sa nám aj transparentná mPôžička Plus s garantovaným úrokom 9,9 % ročne. Ak ste si svoje úverové záväzky v minulosti poctivo plnili a máte pravidlený príjem, pôžička je prístupná prakticky pre každého. Pokiaľ teda hľadáte bezúčelový úver od serióznej a overenej banky, neváhajte sa informovať.

Banka sa riadi heslom „mBank – maximálne výhodne“, pričom jej držíme palce, aby toto „vznešené poslanie“ dotiahla do úspešného cieľa.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang