Pôžička pre každého – banková aj nebanková

Neočakávané výdavky v živote postretnú každého. Nie vždy sú však na nich v rodinnom rozpočte dostatočné finančné prostriedky. Či už ide o neočakávané výdavky, kúpu nových spotrebičov či zaplatenie dovolenky, riešením môže byť rýchla pôžička pre každého.

Ponuku rýchlej pôžičky pre každého skôr možno nájsť v nebankových spoločnostiach, v ktorých vybavenie býva spravidla rýchlejšie, s menšou administratívou i miernejšími podmienkami.

Rýchlu pôžičku možno získať aj z banky, avšak ťažko povedať, či ide o pôžičku pre každého. V banke možno získať rýchlo peniaze prostredníctvom povoleného prečerpania alebo kreditnej karty – v oboch prípadoch však musí ísť o klientov banky s určitou bonitou.

Rýchla pôžička pre každého

Rýchle pôžičky pre každého sú rýchlym a flexibilným spôsobom, ako si požičať peniaze, ak ich človek potrebuje. S rýchlymi pôžičkami sa k potrebným prostriedkom človek dostane rýchlo a pohodlne a nemusí čakať na tradičné žiadosti o pôžičku alebo na schválenie úveru. Rýchla pôžička bez overovania pre každého býva ľahko dostupná a ako napovedá už názov, je pre každého.

Proces žiadosti o pôžičku je jednoduchý a prehľadný:

 • o pôžičku možno požiadať online pomocou niekoľkých jednoduchých krokov
 • finančné prostriedky sú k dispozícii na účte do 24 hodín
 • nie je potrebné žiadne papierovanie ani návšteva pobočky banky
 • na podanie žiadosti stačí poskytnúť niekoľko základných informácií vrátane finančných údajov žiadateľa

Rýchla pôžička pre každého tiež nevyžaduje žiadne zabezpečenie a nepotrebujete ručiteľa, takže je skvelou voľbou aj pre tých, ktorí majú horšiu úverovú minulosť. Výška pôžičky závisí od mesačného príjmu žiadateľa a pomeru dlhu k príjmu. V niektorých prípadoch možno získať aj pôžičky až do výšky 5 000 eur.

Úroková sadzba pri rýchlej pôžičke je zvyčajne vyššia ako pri klasickej pôžičke.

Rýchlu pôžičku pre každého možno použiť v podstate na čokoľvek – od pokrytia rôznych výdavkov cez nákupy až po väčšie výdavky na opravu v domácnosti napríklad.

Pôžičku pre každého možno splácať jednorazovo alebo vo viacerých splátkach. Zvyčajne ide o pôžičku na 30 dní. Navyše za predčasné splatenie nehrozí žiadna pokuta, čo dáva dodatočnú flexibilitu, pokiaľ ide o spôsob a termín splatenia finančných prostriedkov.

Rýchle pôžičky ponúkajú pohodlný spôsob, ako získať potrebné finančné prostriedky. Vďaka jednoduchým procesom žiadosti a splácania a výhodným úrokovým sadzbám sú tieto pôžičky medzi slovenskými spotrebiteľmi čoraz obľúbenejšie.

Pôžička pre každého z banky či nebankovej spoločnosti

Je krátko pred výplatou a rodinný rozpočet sa zatrasie pod náporom neočakávaných výdavkov. Pokazí sa spotrebič, deti potrebujú zaplatiť školský výlet alebo príde výrazný nedoplatok. Takéto situácie pozná snáď každý. Čo však s tým, keď výdavky nepočkajú a peniaze nie sú?

Riešením môže byť rýchla pôžička pre každého. Dokáže priniesť pár chýbajúcich eur do rozpočtu, pritom proces získania pôžičky pre každého je veľmi jednoduchý. Netreba však siahnuť po prvej dobre vyzerajúcej ponuke, lepšie je trh preskúmať a poobzerať sa po viacerých ponukách.

V banke sa dajú získať úvery pre klientov, ktorí nemajú problém s doložením príjmu alebo majú dlhšiu dobu trvalý príjem buď zo zamestnania alebo ho dostávajú priamo na bankový účet. Avšak v tomto prípade nejde o pôžičku pre každého, banky skôr požičajú bonitným klientom.

 • V prípade dostatočných pravidelných obratov na účte každý mesiac je možné získať napríklad kontokorentný úver. Ide o povolené prečerpanie k bankovému účtu, kedy môže klient čerpať financie aj „do mínusu“, a to do výšky schváleného úverového limitu od banky.
 • Druhou možnosťou je kreditná karta. Ide o tzv. revolvingový úver. Výhodou oproti kontokorentnému úveru je bezúročné obdobie, ktoré trvá spravidla 40 až 55 dní. Inými slovami to znamená, že klient neplatí úroky v prípade, že splatí do doby splatnosti celú sumu pôžičky a poplatky. Je to v podstate bezúročný úver.

V prípade, ak človek nemá dostatočné finančné zázemie, aby mu banka požičala, môže sa obrátiť na nebankovú spoločnosť. Možností rýchlej pôžičky pre každého je mnoho.

Niektoré spoločnosti ponúkajú pripísanie peňazí na účet do 24 hodín, iné sa snažia prilákať klientov kratšou dobou až do pár desiatok až jednotiek minút. Pri niektorých spoločnostiach stačí pár klikov na internete a peniaze sú na účte.

Nájdu sa aj nebankové spoločnosti, ktoré ponúkajú doslova pôžičku pre každého – požičať si môžu aj ľudia s horšou úverovou minulosťou či bez dokladovania príjmu.

Typy rýchlej pôžičky pre každého

Rýchla pôžička pre každého je typ bežného spotrebiteľského úveru, ktorý väčšinou poskytujú nebankové spoločnosti. Spravidla požičiavajú menšie sumy s krátkou dobou splatnosti.

Možno si tak požičať pár desiatok či stoviek eur a za krátko, zvyčajne do jedného mesiaca, ich splatiť. V ponuke nebankových spoločností sa skutočne nájde pôžička pre každého – niektorí veritelia požičajú aj bez dokladovania príjmu či poskytnú pôžičku pre nezamestnaných.

Typy rýchlej pôžičky:

 • rýchla pôžička 500 eur
 • rýchla pôžička 1 000 eur
 • rýchla pôžička cez SMS
 • rýchla pôžička ihneď na účet
 • pôžička pred výplatou
 • mini pôžička pre každého
 • online pôžička bez telefonovania

Typov rýchlej pôžičky pre každého je mnoho a možno pod nich zaradiť v podstate viaceré krátkodobé pôžičky, ktoré spája rýchlosť a jednoduchosť ich vybavenia.

Mini pôžička pre každého

Mini pôžičky sú čoraz obľúbenejším finančným produktom vďaka ich výhodnému využívaniu a relatívne nízkym úrokovým sadzbám. Zatiaľ čo väčšie pôžičky nemusia mať potrebné pohodlie pri menších nákupoch, mini pôžičky majú svoje výhody, ako napríklad:

 • rýchly schvaľovací proces
 • nie je potrebné vysoké zabezpečenie
 • veľkosť pôžičky si možno flexibilne prispôsobiť

Mini pôžičku pre každého ponúkajú rôzni veritelia vo forme kontokorentných úverov, okamžitých úverov alebo mikropôžičiek. Môžu byť riešením pre každého, kto okamžite potrebuje finančné prostriedky, ale nemá prístup k bežným bankovým službám alebo nemá dostatočnú úverovú históriu na získanie pôžičky.

Jednou z foriem sú aj okamžité pôžičky, ktoré možno získať bez zdĺhavého papierovania. Žiadateľ môže mať takúto mini pôžičku ihneď po schválení na účte, často je to už do 24 hodín od podania žiadosti.

Avšak takéto pôžičky, ponúkané skôr nebankovými spoločnosťami, sú v porovnaní s bankovými kontokorentnými úvermi zvyčajne spojené s vyššími úrokovými sadzbami a kratšou dobou splatnosti.

Mini pôžička ihneď

Rýchlosť a jednoduchá dostupnosť sú práve tie benefity, ktoré ľudí na mini pôžičke pre každého lákajú. Malú sumu peňazí možno získať relatívne rýchlo, bez zdĺhavého papierovania a overovania je mini pôžička ihneď na účte.

Aj tu sa však treba mať na pozore, hoci je finančný trh pomerne dosť regulovaný, nie všetky ponuky sú seriózne – najmä nie tie, pri ktorých sa dajú získať peniaze až priveľmi rýchlo a bez obmedzení.

Ak však niekto potrebuje len malú sumu na preklenutie ťažšieho finančného obdobia, možno si takúto mini pôžičku ihneď, napríklad do 100 eur, vybaviť pomerne ľahko aj cez internet.

Bežná mini pôžička ihneď je:

 • nebankovým spotrebiteľským úverom bez dokladovania účelu peňazí
 • má pevnú úrokovú sadzbu počas celej doby splatnosti
 • zvyčajne ide o krátkodobú pôžičku do 30 dní, ktorá je splatná v posledný deň tejto lehoty
 • umožňuje predčasné splatenie, ako aj predĺženie splatnosti

Mini pôžička pre každého predstavuje produkt skutočne dostupný pomerne širokému okruhu žiadateľov. V podstate k nej stačí mať vek nad 18 rokov, byť spôsobilý na právne úkony a nemať ďalšie dlhy.

Výhody a nevýhody pôžičky pre každého

Ako pri spotrebných úveroch alebo hypotékach, aj pri krátkodobých rýchlych pôžičkách je výhodou, že o ponuku nie je núdza. Možno ich nájsť veľké množstvo a niekedy je náročné vybrať si tú správnu.

Tak ako všetky finančné produkty, aj rýchla pôžička pre každého má svoje výhody aj nevýhody.

Výhody:

 • rýchle vybavenie a peniaze v podstate ihneď na účte
 • pod pojmom pôžička pre každého sa skutočne skrýva široký okruh prijímateľov – za určitých okolností ju môžu získať aj dobrovoľne nezamestnaní či študenti
 • aj bez nahliadnutia do úverového registra
 • pôžička bez dokladovania príjmu
 • vhodná na riešenie krátkodobých a nižších výdavkov
 • netreba dokladovať účel použitia pôžičky

Nevýhody:

 • krátka doba splatnosti
 • vyššie poplatky
 • nevhodné pre väčšie investície
 • vyššie úrokové sadzby

Aj keď produkt môže znieť ako pôžička pre každého, nemusí to tak byť. Skryté podmienky pôsobiace nevinne môžu narobiť aj pri malej pôžičke veľké problémy. Tiež rýchlo požičané peniaze sa spravidla musia rýchlo splatiť.

Preto si treba byť istý, že v dátum splatnosti bude mať klient dostatok peňazí na splatenie pôžičky s úrokmi a poplatkami.

© 2023 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang