Realty Income Corporation – akcie, dividendy

Realty Income Corporation je realitný investičný fond, ktorý je medzi investormi obľúbený už desaťročia. Spoločnosť je známa svojimi konzistentnými a rastúcimi dividendami. Aké sú akcie Realty Income? A aké sú Realty Income dividendy?

Článok sa bude zaoberať históriou spoločnosti, jej obchodným modelom a tým, ako sa jej podarilo dosiahnuť pôsobivé výnosy pre svojich akcionárov vďaka svojmu zameraniu na investície do nehnuteľností a vyplácanie ich Realty Income dividend.

TOP brokeri a investičné platformy

Porovnanie tých najlepších brokerov a investičných platforiem 2024

xtb

XTB

98 %

Veľmi nízké poplatky, platforma v slovenčine. Možnosť investovať do ETF a fyzických akcií, vrátane európskych búrz. Jeden z najpopulárnejších brokerov na Slovensku. Demo účet zdarma na vyskúšanie.

portu

Portu

97 %

Česká investičná platforma, ktorá ponúka najpohodlnejšie pasívne investovanie. Portfóliá sú zložené z ETF, do ktorých možno investovať už od 20 €. Možnosť investovania aj do konkrétnych akcií. Ako jediná platforma umožňuje investovať do frakčných akcií na pražskej burze.

fondee

Fondee

94 %

Česká investičná platforma dostupná aj na Slovensku. Klientom ponúka pasívne investovanie do portfólií na mieru zložených z ETF fondov, už od 40 €. Navyše možno využiť produkty ako udržateľné investície, detské a penzijné účty.

etoro

eToro

90 %

Broker s nízkymi poplatkami, vhodný pre pokročilých aj začínajúcich investorov. Možnosť sledovať a kopírovať portfóliá ostatných investorov. Jeden z najvyužívanejších brokerov na svete.

Prehlásenie pre XTB: Na 77 % účtov investorov dochádza u XTB brokera k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami.

Prehlásenie pre eToro: U 51 % retailových investorov došlo pri obchodovaní CFD u eToro k vzniku straty.


Kľúčové informácie článku

Realty Income a pasívny príjem – ide o REIT, ktorý sa zameriava predovšetkým na nehnuteľnosti s jedným nájomcom; hlavným zdrojom príjmov spoločnosti sú dlhodobé nájomné zmluvy s nájomcami, ktoré investorom zabezpečujú stabilný tok príjmov

Výhody investovania do Realty Income – medzi výhody investovania do spoločnosti Realty Income patrí diverzifikované portfólio, dobré finančné výsledky a potenciál dlhodobého rastu; čo sa týka vyplácania dividend, spoločnosť patrí k dividendovým aristokratom

Akcie a dividendy Realty Income – spoločnosť má dobré výsledky v oblasti konzistentného vyplácania dividend; investori môžu nakupovať akcie Realty Income prostredníctvom online investičných platforiem, napr. XTB, Portu, eToro, Fondee


Realty Income Corporation

Spoločnosť Realty Income Corporation, označovaná aj ako „The Monthly Dividend Company“, je realitný investičný trust (REIT), ktorý sa špecializuje na nehnuteľnosti s jedným nájomcom a čistým prenájmom. Spoločnosť sa radí do indexu S&P 500.

Bola založená v roku 1969 a stala sa jedným z najväčších a najznámejších REIT. Hlavným obchodným modelom spoločnosti je získavanie a správa rôznorodého portfólia komerčných nehnuteľností.

Tie sa prenajímajú kvalitným nájomcom s dlhodobými nájomnými zmluvami. Nehnuteľnosti zahŕňajú maloobchodné, priemyselné a kancelárske priestory a nachádzajú sa v najlepších lokalitách v niekoľkých krajinách.

Jedným z najpríťažlivejších aspektov spoločnosti Realty Income je jej záväzok poskytovať svojim akcionárom stabilný a spoľahlivý tok príjmov. Spoločnosť vypláca dividendy na mesačnej báze, čo z nej robí obľúbenú voľbu pre investorov, ktorí hľadajú pravidelný príjem.

Okrem dobrých finančných výsledkov sa spoločnosť Realty Income etablovala aj ako Dividend Aristocrat (dividendový aristokrat). Tento prestížny titul je vyhradený pre spoločnosti, ktoré sústavne zvyšujú svoje dividendy najmenej 25 rokov po sebe.

Spoločnosť Realty Income rozšírila svoju globálnu prítomnosť aj prostredníctvom akvizície britskej realitnej spoločnosti VEREIT. Tento krok umožnil spoločnosti diverzifikovať portfólio a získať prístup na medzinárodné trhy.

Spoločnosť Realty Income Corporation sa etablovala ako vysoko výkonný REIT so silnou históriou, ktorý prináša svojim akcionárom konzistentné výnosy. Jej zameranie na stabilný príjem spolu so štatútom Dividend Aristocrat z nej robia presvedčivú voľbu pre investorov.

Obchodný model a úspech Realty Income

Obchodný model spoločnosti Realty Income je jednoduchý, ale účinný. Spoločnosť investuje do komerčných nehnuteľností, najmä v maloobchodnom sektore, a prenajíma ich nájomcom na základe dlhodobých trojstranných nájomných zmlúv.

To znamená, že nájomcovia sú okrem základného nájomného zodpovední aj za úhradu všetkých nákladov súvisiacich s nehnuteľnosťou vrátane daní, poistenia a údržby. Tento obchodný model zabezpečuje spoločnosti Realty Income stabilný tok príjmov.

Spoločnosť Realty Income má navyše dobre diverzifikované portfólio s viac ako 6 500 nehnuteľnosťami rozmiestnenými v Spojených štátoch amerických či Spojenom kráľovstve. Táto diverzifikácia znižuje riziko spoliehania sa na jeden trh.

K úspechu spoločnosti Realty Income Corporation prispieva niekoľko faktorov. Jedným z nich je konzervatívny a disciplinovaný prístup spoločnosti. Realty Income sa zameriava na vysokokvalitné nehnuteľnosti so silnými nájomníkmi a dlhodobými nájomnými zmluvami.

Okrem toho zohráva významnú úlohu v úspechu spoločnosti aj jej silné finančné riadenie. Dôležitým faktorom úspechu spoločnosti sú aj konzistentné a rastúce dividendy. Táto konzistentná a rastúca dividenda prilákala mnohých investorov.

Spoločnosť Realty Income je výbornou voľbou pre investorov do nehnuteľností, ktorí hľadajú stabilný a udržateľný príjem. Keďže spoločnosť pokračuje v raste a expanzii, očakáva sa, že si udrží svoju silnú pozíciu na realitnom trhu.

Investovanie prostredníctvom akcií Realty Income je výbornou voľbou pre investorov, ktorí hľadajú pasívny príjem.

Akcie Realty Income Corporation

Jednou z hlavných výhod investovania do akcií Realty Income (Realty Income stock) je konzistentné a spoľahlivé vyplácanie dividend. Vďaka tomu je spoločnosť Realty Income obľúbenou voľbou pre investorov, ktorí hľadajú stabilný a pasívny príjem.

Ďalšou výhodou vlastníctva Realty Income stock je rozmanité portfólio kvalitných nájomcov. Nehnuteľnosti spoločnosti Realty Income Corporation sú prenajímané širokej škále nájomcov vrátane známych značiek.

Investori si môžu kúpiť akcie Realty Income na hlavných burzách cenných papierov pod obchodným symbolom „O“. Akcie sa dajú kúpiť aj prostredníctvom online investičných platforiem, napr. XTB, Portu, eToro, Fondee.

Realty Income stock ponúkajú investorom príležitosť vlastniť rozmanité portfólio komerčných nehnuteľností s dobrou históriou vyplácania dividend. Vďaka spoľahlivému a konzistentnému príjmu je spoločnosť Realty Income obľúbenou voľbou.

Realty Income dividendy

Spoločnosť Realty Income má dlhodobé skúsenosti s dôsledným vyplácaním dividend svojim investorom. Vďaka tejto konzistentnej a spoľahlivej výplate dividend sa spoločnosť Realty Income stala vyhľadávanou investíciou.

Realty Income dividendy sú jedinečné tým, že sa vyplácajú mesačne, na rozdiel od tradičných štvrťročných dividend. To umožňuje investorom dostávať pravidelné príjmy každý mesiac, čo je obzvlášť atraktívne pre dôchodcov alebo tých, ktorí hľadajú pasívny príjem.

Okrem pravidelných mesačných dividend spoločnosť Realty Income mnohokrát zvyšila výplatu dividend. To investorom poskytuje nielen konzistentný tok príjmov, ale aj potenciál budúceho rastu ich investície.

Vďaka diverzifikovanému portfóliu s viac ako 6 500 nehnuteľnosťami má spoločnosť Realty Income silný základ pre výplatu dividend. K stabilite a spoľahlivosti dividend prispieva aj zameranie spoločnosti na dlhodobé nájomné zmluvy.

V čase ekonomickej neistoty je spoločnosť Realty Income Corporation vďaka svojmu záväzku poskytovať konzistentné a rastúce dividendy najlepšou voľbou pre investorov, ktorí hľadajú stabilitu a príjem vo svojom portfóliu.

Výhody investovania do Realty Income

Investovanie do nehnuteľností bolo vždy vyhľadávaným spôsobom budovania bohatstva. Jednou z obľúbených možností je Realty Income. Tu sú niektoré výhody investovania do tejto spoločnosti:

  • konzistentné a spoľahlivé mesačné dividendy – Realty Income sa špecializuje na komerčné nehnuteľnosti a poskytuje svojim investorom stabilný tok mesačných dividend
  • diverzifikácia portfólia – pridanie spoločnosti Realty Income do investičného portfólia môže zabezpečiť diverzifikáciu, keďže prenajíma mnoho nehnuteľností v rôznych štátoch a sektoroch
  • ochrana pred infláciou – spoločnosť Realty Income ako prenajímateľ má možnosť časom zvyšovať ceny prenájmu, čím sa zabezpečuje proti inflácii a potenciálne zvyšuje výplatu dividend
  • potenciál dlhodobého rastu – Realty Income má za sebou dlhoročnú históriu a svojim investorom neustále prináša vysoké výnosy, čo z nej robí spoľahlivú možnosť dlhodobej investície
  • nízke riziko investície – obchodný model spoločnosti Realty Income sa zameriava na stabilných a dobre etablovaných nájomcov, čo znižuje riziko zlyhania a poskytuje bezpečnejšiu investičnú možnosť
  • daňové výhody – REIT, ako je Realty Income, je povinný rozdeliť najmenej 90 % svojho zdaniteľného príjmu akcionárom, čo vedie k potenciálne vyšším výnosom z dividend a poskytuje aj daňové výhody
  • bezproblémová investícia – ako pasívny investor v Realty Income sa nemusí človek zaoberať každodennou správou nehnuteľností, čo z nej robí bezproblémovú investičnú možnosť
  • odolnosť počas hospodárskych poklesov – rozmanité portfólio nehnuteľností a dlhodobé nájomné zmluvy s nájomníkmi poskytujú určitú stabilitu počas hospodárskych poklesov, čo z nej robí defenzívnu investičnú možnosť

V dnešnej neistej ekonomickej situácii môže investovanie do Realty Income poskytnúť stabilný a konzistentný zdroj pasívneho príjmu, diverzifikovať investičné portfólio a ponúknuť dlhodobý rastový potenciál.

Ako kúpiť akcie a ETF

Pre väčšinu ľudí je dlhodobé a pasívne investovanie tou najlepšou voľbou. Pravidelne investujú to, čo sú schopní odložiť, a nechajú si to niekoľko rokov zhodnocovať na akciovom trhu, ideálne v ETF, ktoré sú diverzifikované a lacnejšie ako podielové fondy.

Na nákup akcií a ETF sú dostupné rôzne investičné možnosti. ETF, akcie aj iné aktíva je možné kúpiť prostredníctvom brokerov alebo roboadvisorov dostupných na slovenskom trhu.

XTB

Broker XTB ponúka široké možnosti investovania pre rôzne typy investorov. Celá platforma je dostupná aj v slovenskom jazyku pre tých, ktorým robí problém angličtina.

Na investovanie je na platforme XTB možné využiť široké spektrum investičných nástrojov od akcií a komodít až po ETF. Na výber je viac než 6 000 finančných inštrumentov.

Spoločnosť má veľmi nízke poplatky. V prípade platby kartou má poplatok 0,70 %. Vklad prevodom či PayPal je zadarmo. U XTB sa dá vytvoriť investičná ETF stratégia. Investor si sám rozloží portfólio a posielaná mesačná čiastka peňazí sa zainvestuje sama podľa vlastného rozloženia portfólia.

Na vyskúšanie si platformy je dostupný aj demo účet, kde si každý investor môže s virtuálnymi peniazmi vyskúšať obchodovanie s čímkoľvek bez rizika straty peňazí.

Obchodovanie a investovanie na platforme XTB je vhodné ako pre začínajúcich, tak aj pre skúsených investorov. So širokou paletou investičných možností si každý vyberie tie najlepšie pre vybudovanie svojho diverzifikovaného portfólia. Ďalšie informácie sú dostupné v recenzii XTB.

Na 77 % účtov investorov dochádza u XTB brokera k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami.

Portu

Portu je česká investičná platforma, ktorá ponúka svoje služby aj slovenským klientom. Nejde o klasického brokera, ide o tzv. roboadvisora (robo-poradcu). Tento pojem v skratke znamená, že investor nemusí investovať sám. Platforma čiastočne alebo úplne investuje za neho.

Portu poskytuje pre svojich klientov aj pomoc pri daňovom priznaní aj v prípade dividend, čo nie je úplne bežnou praxou. Výhody Portu sú dobré výnosytransparentné poplatky a iné. Investičná spoločnosť ponúka ročný poplatok len 1 %, pričom sa dá znížiť na 0,6 % pri fixácii na 15 rokov. Iné poplatky účtované nie sú, ani za vklad, konverziu mien či výber.

Pri investovaní cez Portu môžu investori získať aj zľavu, ktorá závisí od fixácie investícií. Investovaním cez robo-poradcu Portu môže každý získať prístup k kvalitným investičným službám s mnohými výhodami. O rôznych produktoch ponúkaných touto platformou je možné si prečítať článok o Portu.

eToro

Na investovanie sa dá použiť aj platforma eToro. Táto platforma funguje od roku 2007, pričom sa dostala takmer na úplný vrchol medzi brokermi.

Aj eToro ponúka možnosť obchodovať s akciami, ETF či komoditami. Okrem toho je táto platforma zaujímavá pre investorov uvažujúcich nad obchodovaním s kryptomenami.

Najmä pre začínajúcich investorov je dobrá možnosť demo účtu, na ktorom si možno vyskúšať obchodovanie s ktorýmikoľvek finančnými nástrojmi a tým spoznať platformu. Platforma eToro má nízke a transparentné poplatky. Výšky poplatkov vždy závisia od konkrétneho aktíva. Užívatelia sa najčastejšie budú stretávať s fixným poplatkom za výber peňazí.

Či už investor preferuje akcie, kryptomeny či ETF fondy, eToro uspokojí mnohé investičné túžby. Pri ceste za výhodným investovaním je eToro vhodným nástrojom a pomocníkom. Viac informácií sa dá nájsť v recenzii eToro.

U 51 % retailových investorov došlo pri obchodovaní CFD u eToro k vzniku straty.

Fondee

Fondee je online platforma, ktorá spája investorov s rôznymi investičnými príležitosťami. Cieľom platformy je poskytnúť jednoduchý a transparentný spôsob investovania do širokej škály tried aktív. Okrem klasických portfólií Fondee ponúka aj ESG portfólia a Detské účty.

Fondee ponúka širokú škálu investičných možností vrátane akcií, ETF, podielových fondov a dlhopisov. Tento rozmanitý výber umožňuje investorom vybudovať dobre diverzifikované portfólio prispôsobené ich tolerancii voči riziku a investičným cieľom.

Začať investovať s Fondee je možné už od 40 €, čo je minimálny vklad. Fondee si za služby účtuje jeden hlavný poplatok. Predstavuje 0,9 % ročne a zahŕňa kompletnú správu investícií. Platí sa mesačne.

Samotné ETF účtuje drobný poplatok, ktorý predstavuje 0,15 % ročne. Je dôležité spomenúť, že tento poplatok sa nestrháva zo samotného portfólia, ale je súčasťou ceny ETF. Spolu s hlavným poplatkom je to teda 1,05 % ročne, pričom Fondee garantuje, že iný poplatok investor neplatí.

Brokerov a investičných platforiem pôsobí na Slovensku viacero, takže investori si majú z čoho vyberať. Každá platforma je niečím výnimočná, a tak si môže každý zvoliť tú, ktorá mu bude najviac vyhovovať.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang