Slovenská požičovňa – recenzia

Nebanková spoločnosť Slovenská požičovňa patriaca pod skupinu Consumer Finance Holding, a. s. sa špecializuje výhradne na poskytovanie pôžičiek. 

Na slovenskom trhu pôsobí už od roku 1995. Svojím klientom poskytuje možnosť vybaviť si pôžičku z pohodlia svojho domova cez telefón alebo aj prostredníctvom internetu.

Slovenská požičovňa ponúka pôžičky online

Vybavenie pôžičky je veľmi jednoduché a rýchle. Spočíva v troch krokoch. V prvom kroku si treba zvoliť sumu, ktorú si chcete požičať a dĺžku splácania. Ďalej si vyberiete konkrétnu pôžičku z ponuky. V ponuke Slovenskej požičovne nájdete najľahšiu pôžičku, pôžičku na bývanie a pôžičku na kúpu nehnuteľností.

Posledný, čiže tretí krok spočíva vo vyplnení jednoduchej online žiadosti, ktorá sa nachádza na internetovej stránke spoločnosti. Slovenská požičovňa ponúka všetky typy pôžičiek – od bezúčelových bez zabezpečenia, až po bezúčelové a účelové zabezpečené nehnuteľnosťou.

Spoľahlivá pôžička

Pôžičku od Slovenskej požičovne je možné získať vo výške od 600 až do 100 000 €. Podmienkou pre schválenie žiadosti o pôžičku je vek od 21 až do 68 rokov, trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a pravidelný príjem, či už zo zamestnania, podnikania alebo starobného či výsluhového dôchodku.

Najľahšia pôžička – je typ pôžičky pre každého, kto potrebuje získať peniaze jednoducho a rýchlo. Najľahšiu pôžičku môžete získať vo výške od 600 až do 4 000 € s dobou splatnosti 1 až 10 rokov. Využiť ju môžete na čokoľvek, pričom nemusíte dokladovať účel využitia pôžičky.

Manželskú pôžičku od Slovenskej požičovne môžu získať manželské páry, ale aj mamičky na materskej dovolenke vo výške od 600 až do 10 000 € s dobou splatnosti od 2 do 6 rokov. Pri tomto type pôžičky neplatíte žiadne poplatky za vybavenie pôžičky a nemusíte sa obávať ani skrytých poplatkov za poskytnutie pôžičky, či za vedenie účtu.

Tento typ pôžičky je bezúčelový, takže získané peniaze môžete použiť na čokoľvek. Ak uvažujete nad manželskou pôžičkou od Slovenskej požičovne a nemáte viac ako 35 rokov zvážte možnosť mladomanželskej pôžičky z banky so štátnym príspevkom pre mladých, ktorý predstavuje 3 % zľavu z úroku a 1,5 % zľavu z úrokovej sadzby.

Pôžička na bývanie je určená predovšetkým na rekonštrukciu rodinného domu či bytu. Je to pôžička bez ručenia nehnuteľnosťou. Pôžička na bývanie je bezúčelová, takže netreba dokladovať na čo ste poskytnuté finančné prostriedky použili. Tento typ pôžičky môžete získať vo výške od 5 000 až do 20 000 € s maximálnou dobou splatnosti 10 rokov.

Hypopôžička na čokoľvek je klasická americká hypotéka. Využiť ju môžete na čokoľvek, avšak pri tomto type pôžičky sa vyžaduje ručenie nehnuteľnosťou. Poskytuje sa do výšky 80 %  z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Výška pôžičky sa pohybuje od 2 000 až do 100 000 € s dobou splatnosti 5 až 30 rokov.

Úver na kúpu nehnuteľností – úver môžete získať vo výške od 6 600 až do 100 000 € so splatnosťou 5 až 30 rokov. Predovšetkým pri hypotékach sa neoplatí riskovať, vzhľadom na to, že je to záväzok na desiatky rokov. V porovnaní s úrokom, ktorý poskytuje Slovenská požičovňa získate v banke získate oveľa výhodnejší úrok. Odporúčame vám hypotéku od VUB banky, ktorá získala ocenenie Zlatá minca.

TIP: Pri požičiavaní na kúpu nehnuteľnosti, treba pamätať aj na poistenie hypotéky. Toto dôležité poistenie slúži na zabezpečenie investície a chráni pred finančnými nástrahami, ktoré by mohli viesť k stratám nehnuteľnosti.

Výhody pôžičky Slovenská požičovňa:

  • bez poplatku za poskytnutie a vedenie účtu
  • možnosť vybaviť cez internet alebo cez telefón
  • pôžičky vo výške od 600 až do 100 000 €
  • široká ponuka pôžičiek rôznych typov

Nevýhody pôžičky:

  • potreba dokladovať svoj príjem
  • pôžička ohraničená vekom (od 21 do 68 rokov)
  • zvýšená miera byrokracie

Záver 

Spoločnosť si za dlhé roky pôsobenia na slovenskom finančnom trhu získala veľké množstvo pozitívnych referencií. Pôžičky od Slovenskej požičovne sú bez poplatkov a s možnosťou pôžičku kedykoľvek predčasne splatiť bez vysokých poplatkov. 

Avšak klienti využívajú služby nebankových spoločností predovšetkým preto, že majú možnosť získať pôžičku bez dokladovania príjmu. V prípade Slovenskej požičovne to však neplatí, pretože dokladovať svoj príjem na získanie pôžičky je hlavnou podmienkou pre schválenie žiadosti o pôžičku.

V tomto prípade sa vám viac oplatí požiadať o pôžičku niektorú z bankových spoločností. Čo sa týka úrokov mnohé nebankové ale i bankové spoločnosti poskytujú svojím klientom v mnohých prípadoch výhodnejšie úroky ako svojím klientom ponúka Slovenská požičovňa.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang