VÚB banka – požičky

VÚB banka je dlhodobo dominantnou značkou v slovenskom bankovom priestore a svoju poprednú pozíciu si udržiava poskytovaním výborných produktov. Portfólio úverových programov je skutočne bohaté a ponúka klientovi dostatočný prehľad pri výbere toho správneho úveru. Oplatí sa VÚB pôžička?


Obsah článku


Flexipôžičkahypopôžička alebo online VÚB pôžička – tieto atraktívne programy sú k dispozícii v prípade zháňania peňazí od spoľahlivého poskytovateľa.

VÚB banka – VÚB pôžička

V ponuke pôžičiek od VÚB banky toho klient nájde naozaj veľa a v prípade, že si chce zvoliť tú najvhodnejšiu, musí si o produktoch niečo preštudovať. 

Pôžičky sú rozdielne v účelovosti, výške poskytnutej sumy a v dĺžke splácania. Okrem toho ponúkajú množstvo ďalších zaujímavých benefitov, ktoré stoja za pozornosť a dokážu na mieru sadnúť potrebám klienta.

Každý klient rčite ocení nulové poplatky za poskytnutie financií, možnosť zvoliť si ľubovoľne takzvaný „šťastný“ mesiac s vynechaním splátky a využitie dobrovoľného poistenia splácania.


Pri využití VÚB pôžičky má klient právo požiadať o peniaze do výšky 25 000 € na čokoľvek a 33 200 € v prípade kúpy automobilu. V ponuke je viac druhov flexipôžičiek s odlišne nastavenými podmienkami, ktoré sa rozdeľujú podľa rôznorodosti účelu.


Požičať si možno na výmenu okien, na bývanie, na splatenie úverov alebo na vyššie spomínanú kúpu vozidla, kde je práve najvyššia možná výpožičná suma. Skvelou vychytávkou je pôžička na financovanie štúdia a mladomanželská pôžička, obe v maximálnej čiastke 10 000 €.

Podľa typu pôžičky si klient nastaví aj dobu splatnosti, každá začína na minimálnych 12 mesiacoch, to znamená, že do 7 až 10 rokov má človek splátky z krku. Úrokové sadzby začínajú na 6,9 % a výhodou je, že nie je potrebný ručiteľ, ale pozor, len do sumy 3 300 €.

Keď si teda klient vybral výšku úveru a dobu splácaniu, môže si dohodnúť nastavenie fixných splátok, pokiaľ je zástancom vyrovnaného mesačného rozpočtu a vsádza na istotu. V opačnom prípade existuje šanca dohodnúť si progresívne splácanie, čo znamená, že každý mesiac rastie splátka postupne rýchlejším alebo pomalším tempom.

Príklad splácania pri úroku 8,9 % p.a.
Výška úveruDoba splácaniaFixná mesačná splátkaCelkové náklady na úver
1 600 €120 mesiacov20,18 €2 780,40 €

Ako si vybaviť VÚB pôžičku?

Akúkoľvek VÚB pôžičku si človek dokáže vybaviť osobne na kontaktnom bankovom mieste. Pracovníci s klientom do najmenších detailov rozoberú podmienky, za akých požiada o finančné prostriedky a vysvetlia mu všetky potrebné náležitosti k samotnému schváleniu.

Avšak VÚB banka priniesla ako prvá spomedzi veľkých konkurentov online spôsob vybavenia a dokonca sľubuje zákazníkom čerpanie prostriedkov do 24 hodín. Na stránke sa dá nájsť prevodná kalkulačka, vďaka ktorej si klient sám vypočíta výšku splátky a získa aj informácie o navrhovanej úrokovej sadzbe.

Pri tomto druhu pôžičky nie je podmienkou vlastniť účet u poskytovateľa, podľa oficiálnych vyjadrení banky sa toleruje aj iný partner, pretože banka chce aby bola pôžička pre každého žiadateľa, ktorý dokáže splniť všetky požadované kritéria.

Podmienky k získaniu pôžičky

 • 18 až 62 ročný občan SR s trvalým pobytom na území Slovenska
 • poberanie pravidelného príjmu (pri fyzických osobách netreba zdokladovať, banka si sama dokáže overiť príjmy žiadateľa v Sociálnej poisťovni)
 • klient musí byť v čase žiadania o úver zamestnaný najmenej štyri mesiace
 • preukázanie dvoch dokladov totožnosti – občiansky preukaz a doklad o adrese
Získať VÚB pôžičku je možné osobne alebo online. Prostriedky sú na účte klienta už do 24 hodín.

Výhody VÚB pôžičky

 • banka garantuje svojim klientom okamžité čerpanie finančných prostriedkov už do 24 hodín od predloženia všetkých potrebných dokumentov a schválenia žiadosti
 • do sumy 3 300 € nie je potrebné žiadne zabezpečenie
 • k schváleniu úplne postačia iba dva doklady totožnosti a ďalšie potvrdenie o adrese
 • pôžička sa spláca fixnými stabilnými mesačnými splátkami podľa želania žiadateľa
 • nízke úrokové sadzby v porovnaní s mnohými konkurenčnými poskytovateľmi
 • banka je ochotná upraviť podmienky splácania, dokáže upraviť splátky alebo po prerokovaní dodatočne upraviť zmluvné parametre
 • nulové poplatky za poskytnutie pôžičky
 • jeden mesiac v roku nie je potrebné zaplatiť splátku počas celej doby splácania

Nevýhody VÚB pôžičky

 • pôžička je vhodná iba pre zamestnaných
 • zahrnuté poplatky za predčasnú splátku, omeškanie či akúkoľvek zmenu podmienok
 • pri vysokých poskytnutých sumách sa vyžaduje ručiteľ alebo spoludlžník

VÚB pôžička je zodpovedný produkt s množstvom priaznivých výhod pre žiadateľa. Predstavuje spoľahlivé riešenie pre klientov žiadajúcich o vyšší obnos peňazí na akýkoľvek účel. Ocenenia hodná je dobrá doba splatnosti, vďaka čomu sú splátky pomerne vyhovujúce a takisto jeden z najnižších úrokov na trhu pomôže ušetriť na celkových nákladoch.

Ako prínos je dobré vyzdvihnúť, že ide o pôžičku online a rýchlosť jednania s garanciou peňazí do 24 hodín. Fixácia úrokov, nulové poplatky za poskytnutie a minimálna byrokracia sú ďalšie výhody, kvôli ktorým sa oplatí obrátiť na VÚB banku.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang