Amazon na Slovensku – e-shop sk, sklad a Prime Video

amazon slovensko

Amazon, svetový gigant v oblasti elektronického obchodu, neustále rozširuje svoje pôsobenie a prítomnosť vo svete. V posledných rokoch sa Amazon dostal aj na slovenský trh, čím otvoril dvere kvalitným a pohodlným nákupom online.


Obsah článku


Tento článok sa zaoberá spoločnosťou Amazon na Slovensku. Zahŕňa témy ako e-shop Amazon, sklad Amazon a populárnu službu Amazon Prime Slovensko a poskytuje podrobný prehľad o tom, čo možno od tohto obchodného giganta očakávať.

Kde je Amazon na Slovensku?

Amazon, jedna z najúspešnejších spoločností vzniknutých v garáži, sa usadil aj na Slovensku. Jeho pobočka nezamestnáva len pár jednotlivcov, ale tisíce ľudí v jednom z najväčších reverzných logistických centier pri Seredi.

Budova Amazonu v Seredi patrí medzi najvyspelejšie reverzné strediská Amazonu na svete. Jej ekologické riešenia jej vyniesli certifikát BREEAM, ktorý oceňuje jej inovatívne prístupy ako:

 • vylepšenú izoláciu stien a striech
 • vzduchotesnosť
 • najmodernejšie zariadenia na rekuperáciu tepla s využitím rotujúcich tepelných výmenníkov
Amazon sa efektívne vyhýba likvidácii vratiek, čo je ekonomicky výhodné. Zásielky smerujúce do centra umiestneného pri Seredi prichádzajú z rôznych kútov Európy, a tým umožňujú rýchlejšiu dostupnosť tovaru pre slovenských zákazníkov. Spoločnosť tak vytvára a udržiava jeden z najväčších logistických uzlov v strednej Európe.

Aké sú plány Amazonu pre Slovensko a aký vplyv má na miestny trh? Tu je niekoľko kľúčových aspektov, ktoré odlišujú Amazon na Slovensku od iných e-shopov:

Amazon a logistický gigantizmus

Amazon na Slovensku nie je len virtuálnym e-shopom. Jeho logistické centrum pri Seredi zohráva kľúčovú úlohu v spracovaní neprebratých či vrátených zásielok z celej Európy. Nielenže kontroluje, triedi a opravuje tovar, ale väčšinu vráteného tovaru následne opätovne predáva. Kde je Amazon na Slovensku?Málokto vie, že Amazon má svoje výnimočné kancelárske priestory v Bratislave.

Budova nazývaná BTS13 je od marca 2020 jediným firemným sídlom Amazonu v hlavnom meste. BTS13 je súčasťou komplexu Twin City v zóne Nové Nivy. To, kde je Amazon na Slovensku, zamestnancom poskytuje nielen skvelú dostupnosť do práce, ale aj úžasné výhľady na mestské panorámy.

Interiér budovy je starostlivo premyslený a každý jeho detail prešiel rukami najšikovnejších remeselníkov pod dohľadom profesionálov z odboru. Kancelárie sú útulné a flexibilné, pričom vďaka použitým farbám a materiálom sa v nich okamžite cítite príjemne.

Amazon a doručovanie

Amazon neznamená len rozsiahlu logistiku, ale aj pohodlný e-shop pre slovenských zákazníkov. V roku 2016 pridal Slovensko medzi krajiny, v ktorých môžu zákazníci získať pri nákupe nad 39 € bezplatné poštovné.

Avšak súčasné podmienky platia len pre tovar skladovaný vo vybraných skladoch Amazonu (Fulfillment by Amazon, skrátene FBA). Za iný tovar je opäť účtované poštovné, na rozdiel od susednej Českej republiky, kde sa bezplatná doprava udržala.

Výhody Amazon Prime sú tiež dostupné na Slovensku, čo umožňuje zákazníkom rýchlejšie doručenie a ďalšie benefity. Aj keď sa pravidlá menia, Amazon Slovensko si udržiava schopnosť prispôsobovať svoje služby a podmienky, aby zabezpečil optimálny zážitok z online nakupovania pre svojich zákazníkov.

História Amazonu a začiatok Kindle

Amazon bol založený v roku 1994 a nezačínal ako univerzálny e-shop. Jeho zakladateľ Jeff Bezos, súčasne najbohatší človek na svete, a jeho manželka skladovali prvé knihy v garáži, ktoré postupne rozvážali. Prvá kniha bola predaná v roku 1995 a postupom času sa sortiment rozšíril o CD a DVD.

Jedným z inovatívnych krokov Amazonu bol vývoj čítačky elektronických kníh Kindle. Zaujímavosťou je, že pôvodný pracovný názov projektu bol „Fiona.“ Táto elektronická čítačka sa nakoniec dostala na trh v roku 2007 a stala sa veľmi úspešnou vďaka svojej funkcionalite a dostupnosti elektronických kníh.

Od svojich skromných začiatkov sa Amazon stal platformou, kde možno zakúpiť prakticky všetko. Jeho úspech spočíva nielen v obrovskom sortimente, ale aj v schopnosti neustále sa meniť a prispôsobovať sa potrebám trhu.

amazon slovensko
Amazon prináša dynamiku a rozmanitosť na slovenský trh, od zamestnávania tisícov ľudí až po pôvodný obchodný model zameraný na knihy a inovácie napr. v podobe elektronickej čítačky Kindle.

Sklad Amazon na Slovensku

S príchodom Amazonu na Slovensko zažili miestne e-shopy určité turbulencie. Napriek tomu, pre väčšinu slovenských e-shopov to neznamenalo zásadné riziko. Amazon na Slovensku totiž uplatňuje odlišný prístup.

Sklad Amazonu v Seredi slúži na kontrolu, opravu a následné opätovné zaradenie vráteného tovaru do predaja. Inými slovami, sklad Amazonu na Slovensku sa neorientuje na likvidáciu vrátených produktov, ale na ich znovuzavedenie na trh.

Zákazníci môžu očakávať, že tovar, ktorý prešiel kontrolou a je v bezchybnom stave, bude znovu ponúkaný za plnú cenu. Produkt s miernym opotrebením by mohol byť dostupný so zľavou. Týmto spôsobom Amazon minimalizuje odpad, a zároveň ponúka zákazníkom možnosť získať kvalitné produkty za výhodné ceny.


Logistické centrum Amazonu v Seredi, spustené v roku 2017, je jedno z nejmodernějších na celom svete. Momentálne zamestnává viac než 2 500 pracovníkov, ktorí sa podieľajú na spracovaní vráteného tovaru.


Amazon zamestnanci v Seredi zastávajú rôzne funkcie, od prijímania tovaru až po prácu v oblasti ľudských zdrojov, IT, logistiky a technických špecializácií. Ponúkajú konkurencieschopné platy, ktoré sa pohybujú od 5,80 eur na základných pozíciách až po 7,30 eur na vedúcich pozíciách. Okrem toho získavajú aj zamestnanecké výhody a mnoho príležitostí na kariérny rast.

Amazon e-shop sk na Slovensku

Amazon dominuje na globálnom trhu ako vedúca e-commerce platforma, umožňujúca podnikateľom rozšíriť svoje obchodné aktivity po celom svete.

Základné zásady Amazonu:1) Orientácia na zákazníkov pred konkurenciou.
2) Investície do technologických inovácií a vývoja.
3) Dlhodobé plánovanie a stratégia.
4) Sústredenie sa na funkčnú a operatívnu dokonalosť.
Rozmanité produkty a služby Amazonu:1) Amazon Prime, Amazon Music, Fulfillment by Amazon, AWS, čítačky Kindle, telefóny a tablety Fire, Fire TV a Amazon Echo sú medzi globálne využívanými produktami a službami.
2) Amazon eshop (nielen) na Slovensku je v popredí v oblasti recenzií od zákazníkov, personalizovaných odporúčaní a funkcie 1-Click shopping.
Podpora záujmu o čítanie cez projekt Kindlotéka:Amazon aktívne podporuje záujem o čítanie kníh naprieč generáciami.
Tlačené knihy a elektronické čítačky Kindle sú distribuované do škôl, detských domovov a verejných knižníc.

Amazon Slovensko eshop a aplikácia

Aplikácia Amazon Shopping je navrhnutá tak, aby nakupovanie na Amazone bolo ešte rýchlejšie a jednoduchšie ako na počítači. S hodnotením 4,4 z 5 hviezdičiek na Google Play sa jedná o jednu z najobľúbenejších aplikácií na trhu.

Aplikácia Amazon AppStore sa svojim dizajnom a funkciami podobá obchodu Google Play, ponúka však aj niekoľko jedinečných výhod.

Funkcie Amazon AppStore

Amazon AppStore obsahuje aplikácie rozdelené do kategórií, ktoré umožňujú jednoduché vyhľadávanie a prehliadanie. Okrem toho sú tu rôzne rebríčky a zoradenia titulov, ktoré uľahčia výber aplikácií a hier. Hoci Amazon AppStore obsahuje približne päťkrát menej aplikácií ako obchod Google Play, ponúka aj také aplikácie, ktoré v Google Play človek nenájde. Na druhej strane, v ponuke chýbajú aplikácie od Apple či Google.

Jednou z veľkých výhod Amazon AppStore je, že aplikácie a hry, ktoré si užívateľ stiahne, zostanú prepojené s jeho účtom, takže si ich môže neskôr nainštalovať na všetky svoje zariadenia, podobne ako v obchode Google Play.

Amazon Prime Slovensko

Amazon Prime Video je americká streamovacia služba patriaca Amazonu. Táto platforma bola prvýkrát spustená 7. septembra 2006 v Spojených štátoch pod názvom Amazon Unbox. Rýchlo rástla a momentálne má takmer 200 miliónov aktívnych používateľov, čím rýchlo doháňa konkurenta Netflix.

Amazon Prime Slovensko ponúka kombináciu vlastnej produkcie a prevzatých filmov, seriálov a dokumentov.

Dostupnosť na SlovenskuAmazon Prime Video je na Slovensku dostupné od 14. decembra 2016. Služba je v češtine, vrátane používateľského rozhrania a väčšiny obsahu. Cena mesačného predplatného na Amazon Prime Video je 5,99 €, čo z neho robí jednu z najlacnejších volieb na trhu streamovacích služieb.
ZdražovanieČo sa týka zdražovania, Amazon Prime bude zvyšovať ceny v niektorých krajinách, no na Slovensku zatiaľ zdražovanie neplánuje. Služba však oznámila možnosť ponechať si starú cenu predplatného, ak používatelia súhlasia s reklamami, ktoré sa budú do obsahu zavádzať.
Podpora zariadeníPre sledovanie obsahu na Amazon Prime Video je možné použiť rôzne zariadenia, vrátane smart telefónov, tabletov, smart TV, počítačov s webovým prehliadačom alebo herných konzol ako PS5, PS4, PS3, Xbox Series X/S alebo Xbox One.
Funkcie a KvalitaSlužba ponúka možnosť vytvoriť až šesť profilov na jednom účte, simultánne sledovanie až na 3 rôznych zariadeniach a kvalitu obrazu až do 4K Ultra HD. Ak človek váha, môže využiť bezplatné skúšobné obdobie.

Počiatky Amazon Prime

Skutočným počiatkom tejto streamovacej platformy bol však rok 2015, kedy si Amazon najal Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamesa Maya, aby pre nich vytvorili automobilovú show. Táto šou, nazvaná The Grand Tour, sa stala prvým významným exkluzívnym titulom na expandujúcej streamovacej službe a dosiahla výrazný divácky úspech.

Na konci roku 2015 prešla služba transformáciou z Amazon Instant Video na Amazon Video a následne dostala názov Amazon Prime Video. Koncom roku 2016 expandovala do 200 krajín po celom svete a Slovensko sa stalo jedným z týchto nových trhov. Ide tak o jednu z najstarších streamovacích služieb dostupných na slovenskom trhu.

Hoci uplynulo takmer päť rokov od spustenia, až teraz začali na Amazon Prime Video pribúdať filmy a seriály s českými titulkami.

amazon prime video slovensko
Registráciu na Amazon Prime video na Slovensku je možné urobiť na oficiálnej webovej stránke Prime Video. V pravom hornom rohu kliknúť na „Sign in“ alebo na hlavnej stránke na „Start your free trial“.

Recenzie na Amazon Prime Video – Slovensko

Prime Video od Amazonu je teda relatívne novou streamovacou službou, ktorá postupne rozširuje svoju ponuku.

Porovnanie s Netflixom:

 • Amazon Prime Video Slovensko cena: Prime Video za 5,99 € mesačne je výrazne cenovo dostupnejšie než Netflix.
 • Obsah: Netflix má väčší a rozmanitejší výber obsahu, ale Prime Video ponúka exkluzívne programy.
 • Vlastnosti: Prime Video zahŕňa ďalšie funkcie, ako neobmedzené ukladanie fotografií a úložisko pre hudbu.

Amazon Prime Video Slovensko ponúka podporu iba prostredníctvom e-mailu s predchádzajúcou registráciou. Aj keď existuje podrobný návod, chýba možnosť telefonického alebo online chatu.

Profily pre členov rodiny umožňujú prispôsobiť obsah podľa individuálnych záujmov. Možnosť sledovať offline pridáva flexibilitu a vysoká kvalita videa zvyšuje divácky zážitkok.

Výhody a nevýhody Amazon Prime Video sk

Amazon Prime Video sk má mnoho výhod, ktoré z neho robia atraktívnu voľbu pre milovníkov filmov a seriálov.

 • Jednou z hlavných výhod je možnosť sledovať svoje obľúbené tituly offline. Stačí si ich stiahnuť do zariadenia s Androidom, iPhonu alebo iPadu a dajú sa sledovať bez pripojenia k internetu.
 • Navyše, služba umožňuje sledovanie až na troch zariadeniach súčasne, a to bez reklám. Noví používatelia môžu využiť 7-dňovú bezplatnú skúšobnú dobu a svoje členstvo môžu kedykoľvek bezplatne zrušiť.
 • Mesačný poplatok za službu je relatívne nízky.
 • Amazon Prime Video sk ponúka širokú škálu obsahu, vrátane originálnej tvorby a prevzatých programov.

Ako využiť 7-dňovú bezplatnú skúšobnú dobu Amazon Prime Video

Ak chce niekto vyskúšať Amazon Prime Video Slovensko na 7 dní zdarma:

 1. Navštívi ich webovú stránku primevideo a klikne na tlačidlo „Vyskúšať 7 dňovú bezlatnú verziu“.
 2. Vyplní požadované platobné informácie a potvrdí svoje členstvo.
 3. Po úspešnej registrácii bude mať 7 dní prístup k celému obsahu Amazon Prime Video.

Ak chce niekt zrušiť svoje predplatné Amazon Prime Video, postupu je nasledovný:

 • Prihlásiť sa na svoj účet na Amazone, prejsť do sekcie „Moje účty a zoznamy“ a vybrať „Moje Prime členstvo“.
 • Kliknúť na tlačidlo „Zrušiť členstvo“ alebo „Zrušiť predplatné“ a potvrdiť, že človek chce svoje predplatné skutočne ukončiť.
 • Ak zruší predplatné počas skúšobného obdobia, stratí prístup k službe, ale nebudú mu účtované žiadne poplatky. Ak už platí za predplatné, peniaze mu nebudú vrátené.

Amazon Prime Video na Slvoensku umožňuje vytvorenie až šiestich profilov na jednom účte a sledovanie obsahu na troch zariadeniach súčasne. Služba ponúka kvalitu obrazu až do 1080p Full HD alebo 4K Ultra HD, čo zaručuje vynikajúci zážitok zo sledovania.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang