Autá na splátky – bez akontácie aj pre dlžníkov

auta-na-splatky

Autá na splátky sa stali bežným spôsobom, ako si jednotlivci zaobstarajú svoje vysnívané vozidlá. Pri tomto spôsobe financovania kupujúci zaplatí určitú sumu ako zálohu a potom počas stanoveného obdobia uhrádza mesačné platby na zostávajúcu sumu. Dá sa kúpiť auto na splátky aj bez dokladovania príjmu?

Kúpa auta na splátky môže byť pohodlným spôsobom, ako si zaobstarať nové vozidlo bez toho, aby človek musel zaplatiť veľkú sumu peňazí vopred. V tomto článku sa možno dočítať, či je auto na splátky dostupné bez akontácie aj pre dlžníkov a ako sa dá auto predať cez notára.

Kúpa auta na splátky – výhody

Nákup auta na splátky sa v poslednej stáva čoraz populárnejším. Aké výhody so sebou prináša?

 • umožňuje jednotlivcom odviezť sa autom bez toho, aby vopred zaplatili plnú cenu
 • rozloží finančnú záťaž na stanovené časové obdobie
 • ponúka flexibilitu pri výbere doby splácania
 • pomáha zlepšovať kreditné skóre, ak sa platby uskutočňujú dôsledne a včas
 • poskytuje prístup ku konkurenčným úrokovým sadzbám, vďaka čomu sú celkové náklady na auto v priebehu času lacnejšie
 • ponúka propagačné akcie a zľavy od úverových inštitúcií
 • umožňuje jednotlivcom s menej ako dokonalým kreditným skóre získať financovanie auta

Kúpa auta na splátky ponúka jednotlivcom možnosť vlastniť vozidlo bez potreby jednorazovej platby. Poskytuje finančnú flexibilitu, možnosť zlepšiť úverové skóre a prístup ku konkurenčným úrokovým sadzbám. Je však dôležité zvážiť klady a zápory, porozumieť zmluvným podmienkam a zvoliť si plán splácania, ktorý je v súlade s finančnými cieľmi a možnosťami záujemcu.

Autá na splátky – nevýhody

Pred kúpou auta na splátky sa odporúča zvážiť aj potenciálne nevýhody tohto spôsobu financovania:

 • mesačné splátky vrátane istiny a úrokov môžu byť niekedy vyššie v porovnaní s jednorazovou platbou
 • v pôžičke môžu byť zahrnuté ďalšie poplatky, ako sú poplatky za spracovanie alebo penále za predčasné splatenie
 • kupujúci si musia pozorne prečítať a pochopiť podmienky zmluvy o pôžičke
 • možné riziká a náklady spojené s odpismi a opravami počas životnosti úveru
 • pôžička na auto môže potenciálne zvýšiť celkový dlh a ovplyvniť celkovú finančnú situáciu človeka
 • obmedzená flexibilita pri predaji alebo obchodovaní s autom pred úplným splatením úveru
 • úrokové sadzby sa môžu líšiť a môžu byť vyššie pre jednotlivcov s nižším kreditným skóre

Pri kúpe auta na splátky je veľmi dôležité, aby človek pozorne prečítal a porozumel podmienkam úverovej zmluvy. To zahŕňa dobu splácania, úrokovú sadzbu a všetky ostatné klauzuly uvedené v zmluve. Dôkladný prieskum a porovnávanie ponúk rôznych úverových inštitúcií môžu jednotlivcom pomôcť zabezpečiť si najlepšiu ponuku, ktorá vyhovuje ich finančnej situácii.

Kúpa auta na splátky predstavuje výhodnú voľbu pre ľudí s obmedzeným rozpočtom.

Najlacnejšie autá na splátky

Kúpa auta na splátky môže byť cenovo dostupným spôsobom, ako vlastniť vozidlo bez vysokých platieb vopred. Ak niekto hľadá najlacnejšie autá na splátky, je na zváženie niekoľko možností. Tu je niekoľko cenovo dostupných modelov áut, ktoré sa často dajú nájsť za prijateľné ceny:

 1. Hyundai Accent
 2. Nissan Versa
 3. Chevrolet Spark
 4. Ford Fiesta
 5. Kia Rio
 6. Honda Fit

Je dôležité poznamenať, že zatiaľ čo tieto najlacnejšie autá na splátky majú tendenciu mať nižšie cenovky, celkové náklady sa budú líšiť v závislosti od faktorov, ako je konkrétny model, úroveň výbavy, voliteľné funkcie a podmienky dohody o financovaní.

Preto sa odporúča preskúmať a porovnať ponuky od rôznych predajcov a úverových inštitúcií. Tak záujemca nájde najlepšiu ponuku, ktorá vyhovuje jeho rozpočtu a finančným potrebám.

Ojazdené auto na splátky – na čo si dať pozor

Ojazdené autá na splátky ponúkajú dostupnú a cenovo výhodnú cestu k vlastníctvu vozidla. Pri zvažovaní ojazdených áut na splátky je nevyhnutné vozidlo pred kúpou dôkladne preskúmať a skontrolovať.

Kupujúci by mali zhodnotiť stav auta, počet najazdených kilometrov, servisnú históriu a prípadné náklady na údržbu alebo opravu. Je tiež vhodné, aby dôveryhodný mechanik vykonal komplexnú kontrolu, aby identifikoval akékoľvek existujúce problémy.

Stručne povedané, ojazdené autá na splátky ponúkajú cenovo výhodný spôsob vlastníctva vozidla a zároveň poskytujú široký výber možností. Po zvážení faktorov, ako sú celkové náklady, amortizácia auta, poistenie, financovanie, história vozidla a spoľahlivosť, môžu kupujúci urobiť dobre informované rozhodnutie a nájsť ojazdené auto, ktoré vyhovuje ich potrebám a finančným okolnostiam.

Autá na splátky bez akontácie

Akontácia predstavuje prvú platbu nákupu na splátky. Táto splátka sa považuje za preddavok, po ktorého úhrade kupujúci dostáva do užívania predmet kúpy. Táto prvá splátka sa nazýva aj akontácia. Podľa dohodnutých zmluvných podmienok môže byť akontácia vo výške rovnomerne delených splátok alebo môže byť vyššia o 10-20%.

Mnohé spoločnosti ponúkajú autá na splátky bez akontácie. Na získanie auta na splátky bez akontácie a bez dokladovania príjmu si obvykle tieto spoločnosti kladú len základné podmienky:

 • minimálna dĺžka zamestnania 3 mesiace
 • dva doklady totožnosti (občiansky preukaz, vodičský preukaz, alebo cestovný pas)
 • údaje o zamestnávateľovi a zamestnaní (IČO, telefonický kontakt zamestnávateľa a aj žiadateľa, priemerná výška mesačnej mzdy, dátum nástupu do práce)
 • osvedčenie o evidencii financovaného vozidla (len v prípade ak auto nie je v našej ponuke)

Autá možno obvykle získať už od 0% akontácie až na obdobie 96 mesiacov.

Auto na splátky aj pre dlžníkov

Auto dnes k bežnému životu už potrebuje skoro každý. Či už na prepravu za prácou, na nákupy alebo aj na voľný čas. Je to skrátka nevyhnutný komfort dnešnej doby. Ponúkajú niektoré spoločnosti autá na splátky aj pre osoby zapísané v registri dlžníkov?

Pre jednotlivcov, ktorí sú dlžníkmi, môže byť kúpa auta na splátky stále životaschopnou možnosťou. Aj keď to môže predstavovať určité problémy, existujú cesty, ktoré môžu umožniť vlastníctvo auta.

Hoci môže byť lákavé získať auto na splátky, vždy sa treba uistiť, že nákup je v súlade s celkovými finančnými cieľmi dlžníka. Odporúča sa zohľadniť dodatočné náklady spojené s vlastníctvom auta, ako je poistenie, palivo a údržba.

Starostlivým spravovaním svojich dlhov, skúmaním vhodných možností financovania a prijímaním informovaných rozhodnutí môžu dlžníci nájsť spôsob, ako si kúpiť auto na splátky, ktoré nezhorší ich finančnú situáciu.

V dnešnej dobe si aj dlžníci v registroch môžu zaobstarať auto na splátky.

Auto na splátky bez dokladovania príjmu

Tradičné splátkové programy zvyčajne vyžadujú potvrdenie o príjme, aby sa zabezpečilo, že dlžník bude schopný splácať úver na auto. Dá sa kúpiť auto na splátky aj bez dokladovania príjmu?

Niektorí poskytovatelia pôžičiek si uvedomujú potreby jednotlivcov, ktorí nemusia mať tradičné potvrdenie o príjme. Do tejto skupiny patria samostatne zárobkovo činné osoby, osoby na voľnej nohe alebo jednotlivci s nepravidelnými zdrojmi príjmu.

V dôsledku toho zaviedli alternatívne metódy na posúdenie schopnosti jednotlivca vykonávať včasné platby bez toho, aby vyžadovali konvenčné potvrdenie o príjme.

Jednou z možností, ktorá môže byť k dispozícii, je použitie bankových výpisov ako náhrady za potvrdenie príjmu. Ďalším možným riešením ako získať auto na splátky bez dokladovania príjmu môže byť spolupodpisovateľ. Niektorí veritelia môžu zvážiť aj iné formy kolaterálu alebo aktív ako prostriedku na zabezpečenie úveru.

Stojí za zmienku, že podmienky získania auta na splátky bez dokladovania príjmu sa môžu medzi poskytovateľmi pôžičiek výrazne líšiť. Úrokové sadzby môžu byť vyššie, doby splácania môžu byť kratšie a celkové kritériá oprávnenosti môžu byť prísnejšie. Preto je kľúčové dôkladne preskúmať a porovnať rôznych poskytovateľov pôžičiek.

Predám auto na splátky cez notára

Pri kúpe auta na splátky je bežné zapojiť pôžičkovú inštitúciu alebo obchodné zastúpenie. V niektorých prípadoch sa však jednotlivci môžu rozhodnúť zabezpečiť si financovanie auta prostredníctvom notára. Preto človek často narazí na inzeráty typu „predám auto na splátky cez notára“.

Táto alternatíva môže ponúkať určité výhody a líši sa od tradičných spôsobov financovania. Notár je licencovaný štátny úradník, ktorý vykonáva rôzne právne a administratívne úlohy vrátane overovania totožnosti, svedčenia podpisov a prípravy právnych dokumentov.

Notár pomáha vypracovať a pripraviť zmluvu o kúpe auta na splátky. Táto zmluva obsahuje zmluvné podmienky vrátane kúpnej ceny, akontácie, úrokovej sadzby, doby splácania a ďalších relevantných podrobností.

Notár dohliada na platby splátok zo strany kupujúceho. Platby sa zvyčajne uskutočňujú priamo notárovi, ktorý potom vypláca prostriedky predajcovi alebo veriteľovi predávajúceho. To zaisťuje transparentnosť a správne spracovanie platieb.

Jednou z výhod predaja auta na splátky cez notára je právna ochrana, ktorú poskytuje. Notár zaisťuje, že transakcia je v súlade s platnými zákonmi, čím chráni kupujúceho aj predávajúceho pred akýmikoľvek potenciálnymi problémami alebo spormi.

Zapojenie notára do procesu kúpy auta sa často spája s ďalšími poplatkami. Tieto poplatky pokrývajú odborné služby notára, prípravu dokumentov a dohľad nad transakciou.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 76 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang