mBank a mHypotéka – recenzia a hodnotenie

mbank a mhypoteka

mBank pôsobiaca na trhu od roku 2007 si počas niekoľkých rokov získala desiatky tisíc klientov. Ako jedna z prvých bánk oslovila nulovými poplatkami nielen za vedenie účtu. V súčasnosti ponúka veľa služieb, medzi ktorými nechýba ani mHypotéka.

Poďme sa pozrieť na to, čo Vám hypotéka od mBank môže priniesť. Oplatí sa rozhodnúť práve pre ňu medzi množstvom konkurenčných ponúk?

Už vopred môžeme napísať, že patrí na našom trhu k tým zaujímavejším riešeniam s určitými výhodami, ktoré len tak inde nestretnete. Napríklad hypotéka bez dokladovania príjmu, pokiaľ je jej výška do 50 % hodnoty zaistenej nehnuteľnosti, resp. maximálne však 130 000 €. Tiež oceňujeme detailné a zrozumiteľné informácie na webe vrátane hypotekárnej kalkulačky.

Bývanie, konsolidácie aj bezúčelový úver, to všetko nájdete tu pod jednou hypotékou v rôznych variantoch.

mHypotéka – recenzia

Úroková sadzba už od 1,84 % patrí rozhodne k tým nižším, požičať si môžete od 7 000 do 500 000 €. Výška úveru je samozrejme limitovaná Vašou schopnosťou splácať. Zaujímavosťou však je, že do výšky 50 % hodnoty zabezpečenia nehnuteľnosti nie je nutné doložiť príjmy.

O mHypotéku môžu požiadať až 4 žiadatelia, na schválenie stačí jeden. Splatnosť je od 1 až do 40 rokov. Fixáciu úrokovej sadzby si môžete zvoliť na obdobie 1–5 rokov. Tým sa v podstate nelíši od konkurenčných ponúk.

Variabilnú úrokovou sadzbu možno kedykoľvek bezplatne zmeniť na fixnú. Mesačné splátky môžu byť stále autentické alebo klesajúce, záleží len na Vás. Zaujímavá je samotná úroková sadzba, ktorá je už od 1,84 % a navyše pri poistení hypotéky ju môžete znížiť o 0,25 %.

Výška úveru je do 100 % hodnoty zaistenej nehnuteľnosti a vybavenie aj poskytnutie mHypotéky je úplne zadarmo. Mimoriadne splátky sú možné až do výšky 20 % výšky úveru ročne zadarmo.

Férová a jasná ponuka

Okrem hypotéky samotnej musíme oceniť tiež jasné a zrozumiteľné podmienky, vrátane detailov ohľadom využitia hypotéky. Na webe je dostupný taktiež kompletný sadzobník aj úrokový lístok s výpisom všetkých variantov podľa fixácie úrokovej sadzby a LTV (pomer výšky úveru k sume založené nehnuteľnosti; Loan To Value).

Všetky informácie sú samozrejme úplne aktuálne. Na stránkach nájdete aj kompletné dokumenty, prílohy znaleckého posudku vo formáte PDF na stiahnutie a vytlačenie. Všetko si tak môžete pripraviť dopredu a až potom navštíviť pobočku mBank.

Účelová hypotéka, americká hypotéka i refinancovanie

Hypotéka od mBank má viac možností využitia. Základná je klasická hypotéka na stavbu, zakúpenie domu či bytu alebo rekonštrukciu. Okrem toho možno mHypotéku čerpať aj na refinancovanie, ako americkú hypotéku, konsolidáciu či splácanie iných záväzkov.

LTV pri neúčelovej hypotéke môže byť maximálne 75 %, čo potvrdí aj webová kalkulačka. Pri americkej hypotéke platí taktiež obmedzenie splácania na maximálne 20 rokov.

Úroková sadzba pri americkej hypotéke je od 2,79 % a netreba dokladať účel. Výška úveru 75 % z čiastky zabezpečenej nehnuteľnosťou platí aj pre konsolidáciu, pri ktorej sa dá využiť zlúčenie až 8 úverov a to vrátane kontokorentu a kreditných kariet.

Konsolidácia cez mHypotéku

Konsolidácia úverov čiže zlúčenie úverov do jedného je možnosťou, ako efektívnejšie splácať svoje pôžičky a ušetriť. S mHypotékou možno takto zlúčiť až 8 rôznych úverov, pričom výška je až 75 % hodnoty zaistenej nehnuteľnosti.

V tomto prípade je však výška pôžičky maximálne 160 000 € – podobne ako pri americkej hypotéke. Maximálna doba splatnosti je pri konsolidácii 25 rokov.  Hypotéku možno tiež použiť na vyrovnanie záväzkov voči tretím osobám vrátane dedičských podielov, opäť až do výšky 100 % hodnoty zaistenej nehnuteľnosti.

Variabilná hypotéka

Dá sa povedať, že mHypotéka nie je jedna, ale existuje až 5 variantov pre rôzne účely vrátane bezúčelovej americkej hypotéky. Každý variant má základné podmienky spoločné, líšia sa maximálnou výškou úveru a dobou splácania. Vždy je minimálna suma 7 000 €. Zhrňme si základné rozdiely:

 • kúpa nehnuteľnosti, rekonštrukcie, refinancovanie – 7 000 až 500 000 €, do výšky 100 % hodnoty zaistenej nehnuteľnosti, doba splácania 12 mesiacov až 40 rokov
 • americká hypotéka – 7 000 až 160 000 €, resp. do 75 % hodnoty zaistenej nehnuteľnosti, splácania 121 mesiacov až 20 rokov
 • konsolidácia – 7 000 až 160 000 €, resp. do 75 % hodnoty zaistenej nehnuteľnosti, splácanie 121 mesiacov až 25 rokov
 • zúčtovanie, dedičské vyrovnania, bez-podielové spoluvlastníctvo manželov – 7 000 až 500 000 €, do výšky 100 % hodnoty nehnuteľnosti, doba splácania 12 mesiacov až 40 rokov

Toto sú základné rozdiely mHypotéky.

Výhody mHypotéky:

Medzi výhody mHypotéky patrí aj:

 • úrok od 1,84 %
 • poistenie úveru = -0,25 % z úrokovej sadzby
 • bez poplatku za vedenie a zriadenie
 • 5 variantov hypotéky podľa účelu
 • doba splatnosti od 1 do 40 rokov
 • jasné podmienky

Poďme sa však pozrieť aj na jej nevýhody.

Nevýhody mHypotéky:

Aj keď ich nie je veľa, treba ich zvážiť pri vyberaní daného produktu.

 • mBank neposkytuje žiadne výhody pre mladých
 • minimálna výška 7 000 €

Nevýhody hypotéky môžu dosť zmeniť pohľad na samotný produkt.

Príklad hypotéky:

Výška hypotéky:60 000 €
Splatnosť:25 rokov
Úroková sadzba p.a.:3,04 %
Fixácia:3 roky
Mesačná splátka:286 €

Naše hodnotenie mHypotéky

mHypotéka má jednoznačne čo ponúknuť a na slovenskom trhu patrí určite k atraktívnym ponukám. Má mnoho zaujímavých výhod oproti iným bankám a nízky úrok či až päť variantov účelu. Jasné, zrozumiteľné a kompletné informácie na webových stránkach mBank podčiarkujú atraktívnosť, kedy je zákazník informovaný veľmi podrobne.

Istou nevýhodou je minimálna výška úveru 7 000 € a žiadne výhody so štátnym príspevkom pre mladých. Ak potrebujete klasickú hypotéku, americkú alebo konsolidáciu, mHypotéka môže byť pre Vás veľmi zaujímavou možnosťou.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje av dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 73 až 89 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang