Packeta – kontakt, sledovanie, doručovanie

E-commerce sa stáva stále populárnejším spôsobom nakupovania pre mnoho spotrebiteľov na celom svete. S rastúcim dopytom po online nákupoch prichádza aj väčšia potreba pre efektívne a spoľahlivé doručovacie služby. Spoločnosť Packeta je jedným z popredných hráčov v oblasti logistiky a doručovania na Slovensku a stáva sa neoddeliteľnou súčasťou e-commerce ekosystému v regióne.

Spoločnosť Packeta Slovensko je súčasťou medzinárodnej skupiny Packeta, ktorá pôsobí v strednej a východnej Európe. Vznikla v roku 2015 so zámerom ponúknuť komplexné služby pre e-commerce prevádzkovateľov a spotrebiteľov, ktorí hľadajú spoľahlivé doručovacie riešenia. Pôvodne sa Packeta nazývala Zásielkovňa.

Ako funguje kuriérska služba Packeta

Packeta.sk ponúka širokú škálu služieb zameraných na efektívne doručovanie a pohodlný výber zásielok, čím robí e-commerce nakupovanie ešte jednoduchším a príjemnejším pre zákazníkov. Ako funguje kuriérska služba Packeta závisí na forme dopravy, ktorú si zákazník zvolí.

Doručenie priamo na adresu

Jednou z hlavných služieb, ktoré Packeta ponúka, je doručenie na zadanú adresu. Nech už je to domov, pracovisko alebo iné miesto, kam je potrebné balík, spoločnosť umožní jednoducho a spoľahlivo získať objednané tovary. Packeta kuriér doručí objednávku na zadanú adresu v určitom časovom rozmedzí.

Navyše, Packeta.sk o sa snaží byť čo najflexibilnejším a bude klienta vopred informovať o dne a čase doručenia, aby sa mohol pripraviť. Platba je možná v hotovosti aj kreditnou či debetnou kartou. Ešte väčšiu flexibilitu ponúkajú Packeta výdajne miesta.

Packeta odberné miesta

Packeta odberné miesta sú ideálne pre každého, kto nie je fanúšikom čakania na kuriéra alebo kto má rád väčšiu kontrolu nad tým, kedy a kde si vyzdvihnete zásielku. Packeta.sk prevádzkuje sieť výdajných miest Packeta po celom Slovensku. Packeta kuriér doručuje zásielky nielen na adresy, ale aj na výdajné miesta.

Tieto miesta sú určené pre vyzdvihnutie objednávok a sú ideálne pre tých, ktorí majú nepravidelný harmonogram alebo radi majú väčšiu kontrolu nad svojím časom. Packeta odberné miesta sú dostupné nielen vo väčších či menších mestách, ale aj v mnohých obciach. Nechýba Packeta Nitra alebo Packeta Trnava.

Pobočky Packeta už tvoria pomerne hustú sieť aj na Slovensku, takže sú dostupné pre veľký počet obyvateľov. Ich kompletný zoznam je dostupný na oficiálnej stránke.

Z-BOX Packeta výdajné miesta dostupné 24/7

Medzi inovatívne riešenia od Packeta Slovensko patrí aj Z-BOX, samoobslužné odberné miesto Packeta, ktoré je otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Toto riešenie umožňuje vyzdvihnutie zásielky bezkontaktne a to aj uprostred noci. Pobočky Packeta Z-BOX sú čoraz bežnejšie.

Ako to funguje? Veľmi jednoducho. Stačí mať mobilnú aplikáciu Packeta, ktorou sa otvorí Z-BOX. Toto riešenie je ideálne pre tých, ktorým nevyhovujú bežné časy doručenia kuriérom, otváracie hodiny výdajných miest, ale si jednoducho nie sú istí, či budú v čase doručenia na adrese.

Dostupné sú desiatky miest Packeta Bratislava či Packeta Košice, ale Z-BOX sa objavuje aj malých mestách a obciach. Avšak pre vyzdvihnutie je nevyhnutná Packeta aplikácia.

Pri doručení do Z-BOXU nie je problémom ani Packeta dobierka. Objednaný tovar je možné e-shopu zaplatiť vopred, alebo až pri vyzdvihnutí. Packeta dobierka sa ale v tomto prípade neplatí v hotovosti, ale v aplikácii kartou ľubovoľnej banky vrátane VÚB alebo cez GooglePay.

Pre zaujímavosť, čoraz viac e-shopov neposkytuje možnosť platby na dobierku, napr. aj aktuálne obľúbený Temu.

Jednou z hlavných služieb, ktoré Packeta ponúka, je doručenie na zadanú adresu. Nech už je to domov, pracovisko alebo iné miesto, kam je potrebné balík, spoločnosť umožní jednoducho a spoľahlivo získať objednané tovary.

Sledovanie zásielky Packeta

Sledovanie zásielky Packeta je úplná samozrejmosť. Po odovzdaní tovaru do prepravy dostane zákazník e-mail s trasovacím číslom. Packeta sledovanie umožňuje sledovať priebeh doručenia online na webovej stránke alebo v mobilnej aplikácii Packeta.

Packeta tracking prináša prehľad o tom, kde sa zásielka nachádza a kedy sa dá očakávať jej doručenie. Zákazník je priebehu doručovania podrobne informovaný.

Ako poslať balík cez Packeta

Poslať balík cez Packeta môžu nielen firmy, ale aj fyzické osoby. Ľudia si teda môžu posielať balíky medzi sebou podobne ako prostredníctvom pošty alebo kuriérskych spoločností. Packeta odoslanie zásielky je jednoduché s použitím aplikácie Packeta.

Po otvorení aplikácie sa jednoducho klikne na možnosť „Odoslať zásielku“, následne zákazníka aplikácia navedie na proces odosielania. Packeta odoslanie zásielky si vyžaduje zadanie potrebných informácií o príjemcovi zásielky, vrátane jeho kontaktov a adresy doručenia.

Potrebné je zadať výdajné miesto Packeta alebo adresu. Balík je potrebné priniesť na podacie miesto Packeta. V aplikácii sa potom dá sledovať pohyb zásielky od podacieho miesta Packeta až po doručenie.

Ako zabaliť balík pred odoslaním?

Správne spôsob ako zabaliť balík je kľúčovým faktorom na zabezpečenie toho, že balík dorazí k príjemcovi v dobrom stave. Existuje dôležitých krokov, ktoré by sa mali dodržiavať pri balení balíka, aby sa minimalizovala pravdepodobnosť jeho poškodenia počas doručovania:

 • výber vhodnej krabice alebo obálky – použitie pevnej a kvalitnej krabice alebo obálky vhodnej pre veľkosť a hmotnosť obsahu. Kvalitné balenie je prvým krokom k ochrane obsahu zásielky tovaru.
 • ochrana obsahu – ak je posielaný krehký tovar, treba ho obaliť do bublinkovej fólie alebo obalového materiálu na ochranu pred nárazmi a vibráciami. Zabráni sa tým priamemu kontaktu medzi krehkými predmetmi, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie, ale aj pred poškodením pri manipulácii so zásielkou.
 • správne umiestnenie – ťažké predmety treba položiť na dno krabice a pokračovať ľahšími predmetmi navrchu. Treba sa uistite sa, že ťažké predmety sú stabilné a nebudú sa posúvať počas prepravy.
 • zabalenie jednotlivých položiek – každú položku treba zabaliť samostatne, ak je to možné. To zabezpečí, že sa nebudú vzájomne poškodzovať. Pre krehký tovar je potrebné použiť dostatočné množstvo obalového materiálu.
 • vnútorná výstelka – použitie výplňového materiálu (napríklad bublinkovú fóliu, penovú výplň alebo papierové výplne) na vyplnenie prázdnych priestorov v krabici. To zabezpečí, že sa položky nebudú pohybovať počas prepravy.
 • dvojitý obal – ak ide o veľmi cenný alebo krehký tovar, môžete zvážiť použitie dvojitého obalu – vnútorného a vonkajšieho obalu na ďalšiu ochranu.
 • správne uzatvorenie – treba sa uistite, že krabica je správne uzatvorená a zlepená tak, aby nebolo možné jej obsah ľahko vybrať. Použiť treba dostatočné množstvo baliacich pásov alebo lepiacej pásky na zabezpečenie uzatvorenia.
 • poistenie – v prípade veľmi cenného tovaru je vhodné zvážiť možnosť poistenia balíka, aby sa zabezpečil v prípade poškodenia alebo straty.
 • testovanie stability – pred odoslaním sa treba presvedčiť, že balík je dostatočne stabilný a odolá tlaku a nárazom.

Dôkladné a správne zabalenie balíka znižuje riziko jeho poškodenia počas doručovania. Netreba zabúdať dodržiavať pokyny aj od spoločnosti Packeta.

Správne zabalenie balíka je kľúčovým faktorom na zabezpečenie toho, že balík dorazí k príjemcovi v dobrom stave.

Packeta cenník

Packeta cenník je dostupný na stránke spoločnosti. K základným cenám pre doručovanie zásielok do Z-BOXov a Z-Pointov sa pripočítavajú ceny zvolených doplnkových služieb v závislosti od krajiny doručenia a podobne.

Cenník Packeta pre doručenie do Z-BOX a Z-Point na Slovensku pre podnikateľov:

 • štandardné zásielky – do 5 kg 2,30 € (podaj na depe) a 2,70 €
 • nadrozmerné zásielky – do 10 kg 3,80 € (podaj na depe) a 4,20 € (podaj v Z-Pointe)
 • nadrozmerné zásielky – do 15 kg 4,30 € (podaj na depe) a 4,70 € (podaj v Z-Pointe)
 • dobierka + 1 € k cene doručenia
 • do max. výšky dobierky 700 € s DPH

Poistenie zásielky je možné do výšky 700 €. Niekedy sa dá využiť aj Packeta promo kód, napríklad pri špeciálnych akciách.

Pre fyzické osoby je cenník Packeta nasledujúci:

 • doručenie na výdajné miesto od 3,30 €
 • doručenie na adresu od 5,80 €
 • pri platbe na dobierku sa k cene doručenia pripočíta 1,30 €

Aj v tomto prípade sa ale dá pri akciách využiť Packeta zľavovy kód. Spoločnosť niekedy ponúka aj akciu „prvá zásielka za 1 cent“.

Packeta kontakt

Packeta kontakt je možný viacerými spôsobmi. Jedným z nich je zákaznícky servis, ktorý sa dá kontaktovať buď telefonicky na +421 221 201 135, alebo kontaktným formulárom na oficiálnej stránke. Dostupný je aj ChatBot.

Spoločnosť Packeta Slovensko sa stala spoľahlivým partnerom mnohých e-shopov a online podnikateľov v regióne. Jej rýchly rast a neustála snaha o zlepšenie služieb naznačujú, že sa môžeme tešiť na ďalších inovatívnych krokov od tejto spoločnosti.

S rastom e-commerce a zvyšujúcimi sa očakávaniami zákazníkov v oblasti doručovania bude mať Packeta Slovensko určite v budúcnosti dôležitú úlohu v logistickom reťazci e-commerce na Slovensku a v strednej Európe.

© 2023 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang