Spotrebný úver – jednoduché porovnanie pomocou kalkulačky

spotrebny-uver

V dnešnej dobre je na finančnom trhu množstvo dostupných spotrebných úverov. Pri takej širokej ponuke môže byť ťažké vybrať si ten najlepší. Ktoré spotrebné úvery sú najvýhodnejšie?

Spotrebným úverom je dočasné poskytnutie peňažných prostriedkov na základe zmluvy o spotrebiteľskom úvere vo forme pôžičky, úveru, odloženej platby alebo obdobnej finančnej pomoci poskytnutej veriteľom spotrebiteľovi.

Ako nájsť najvýhodnejší spotrebný úver

Pri porovnávaní spotrebných úverov a hľadaní toho najvýhodnejšieho by mal človek zvážiť niekoľko faktorov. Každý by si mal určiť, či je pôžička naozaj nevyhnutná a nedá sa situácia vyriešiť bez pôžičky. Ak už nastane situácia, že človek potrebuje pôžičku, najdôležitejším číslom je RPMN – ročná percentuálna miera nákladov.

Od tohto čísla sa odvíja to, o koľko daný človek preplatí požičanú sumu peňazí. Okrem spomenutého by mal byť pri výbere zvážený aj daný poskytovateľ, teda či ide o bezpečnú formy pôžičky.

Nech sa už každý rozhodne akokoľvek, mal by si byť istý, že dané peniaze dokáže splatiť včas, a tým sa vyhnúť omnoho väčším problémom, aké mal pred žiadosťou o pôžičku. Z toho dôvodu je porovnávanie ponúk a hľadanie tej najvýhodnejšej pôžičky rozhodujúce. Vo výpočte spotrebného úveru môže pomôcť práve kalkulačka spotrebného úveru.

Spotrebný úver – kalkulačka 

Úrok môže byť pre niekoho nákladom (dlžník – ten, čo si požičiava) a pre niekoho výnosom (veriteľ – ten čo poskytol peniaze). Každý môže na výpočet pôžičky použiť kalkulačku spotrebného úveru online.

Úverová kalkulačka vypočíta mesačnú splátku z výšky spotrebného úveru a zobrazí splátkový kalendár po jednotlivých splátkových obdobiach rozdelených na úroky a umorovanie splátky.

Online kalkulačka vypočíta výšku mesačnej splátky a celkovú sumu zaplateného úveru. Do parametrov kalkulačky treba zadať tieto hodnoty:

 • výšku úveru
 • periodicitu splácania (mesačne, štvrťročne, polročne, ročne)
 • ročnú úrokovú sadzbu
 • dobu splácania úveru

Online úverová kalkulačka umožní porovnať jednotlivé spotrebné úvery a žiadateľ si tak môže vybrať ten najvýhodnejší. Pre prvotné porovnanie je to dobré, ale samozrejme spotrebné úvery si treba vyberať individuálne, nielen podľa toho, čo povie o spotrebnom úvere kalkulačka.

Porovnanie spotrebných úverov

V nasledujúcej tabuľke je uvedené porovnanie najvýhodnejších spotrebných úverov v súčasnosti dostupných na slovenskom trhu. Na vytvorenie tohto porovnania stačí použiť úverovú kalkulačku, ktorá na základe parametrov spotrebného úveru vyhodnotí či sa úver oplatí alebo nie.

PoskytovateľSpotrebný úverSumaÚroková sadzbaPoplatok za poskytnutie
UniCredit BankPRESTO Úver650 € až 50 000 €5,79 % p. a.0 €
Tatra BankaBezúčelový úver TB500 € až 30 000 €od 6,49 % p. a.2 % z výšky úveru
365 bankDigitálna pôžička300 € až 20 000 €od 6,00 % p. a. 0 €
Poštová bankaDobrá pôžička300 € až 40 000 €5,90 % p. a.50 €
mBankmPôžička Plus350 € až 40 000 €od 5,89 % p. a.0 €
Tabuľka: Porovnanie najvýhodnejších spotrebných úverov dostupných na slovenskom trhu

Čo je to refinancovanie úveru?

Refinancovanie úveru spočíva v tom, že si človek vezme novú pôžičku, zvyčajne s nižšou úrokovou sadzbou, ako je jeho súčasná pôžička, aby splatil súčasnú pôžičku a s ňou spojené úroky. To môže pomôcť znížiť mesačné splátky a tiež znížiť celkovú sumu úrokov, ktorú musí zaplatiť počas celej doby splatnosti úveru.

Na začiatok sa odporúča pochopiť pozitíva a riziká refinancovania úveru. Okamžitými výhodami sú nižšie mesačné splátky a nižšie úrokové náklady počas celej doby splatnosti úveru. Úver však možno splácať dlhšie obdobie, čo môže zvýšiť celkovú zaplatenú sumu.

Okrem toho, ak niekto nebude splácať úver pravidelne, môže sa vystaviť riziku, že sa úver dostane do omeškania, čo môže mať dlhodobý vplyv na úver.

Refinancovanie úveru – kalkulačka 

V dnešnej dobe sa často popularizuje preniesť si staré nezaplatené úvery do jednej banky a vziať si na ich splatenie nový úver. Aj takúto formu spotrebného úveru ponúkajú banky pod názvom refinancovanie úveru či refinancovanie hypotéky.

Refinancovanie úverov v bankách je stratégia, ktorá pomáha znížiť sumu zaplatenú za úver. Zahŕňa prijatie nového úveru na splatenie existujúceho úveru, často s nižšou úrokovou sadzbou. Refinancovanie úveru môže pomôcť znížiť mesačné splátky, dlhodobo ušetriť peniaze, a v prípade potreby dokonca predĺžiť dobu splatnosti úveru.

Spotrebný úver na refinancovanie podlžností ponúka väčšina bánk. Výšku splátok či dobu splatnosti si možno vypočítať pri refinancovaní úveru kalkulačkou, ktorú už dnes má v ponuke na webe takmer každá banka.

Kalkulačka refinancovania úveru umožní spočítať, koľko sporenia človek získa. Vypočíta aj to, či je pre človeka refinancovanie úveru výhodné. Vybrať si treba čiastky, úrokové sadzby, splátky a preplatky, aby bolo jasné, aké sú potenciálne úspory a aké úroky je možné dosiahnuť.

Využiť kalkulačku refinancovania úveru je jednoduché a získanie najlepšej finančnej ponuky je zaručené.

PRESTO úver – UniCredit Bank

UniCredit Bank ponúka PRESTO Úver na lepší domov – úver s odmenou až 600 €. Kalkulačka spotrebného úveru dostupná online na webových stránkach UniCredit Bank umožňuje vypočítať výšku mesačnej splátky pri danom úroku a zvolenej dobe splácania.

Vďaka PRESTO Úveru na lepší domov možno získať:

 • pôžička 650 € až 50 000 € bez nutnosti zabezpečenia nehnuteľnosti
 • doba splácania 1 až 8 rokov
 • úroková sadzba 5,79 % p. a.
 • 50 € za každých celých 5 000 € PRESTO Úveru, maximálne 500 €
 • pre nových klientov navyše 100 € za aktívne využívanie účtu
 • teraz bez poplatku za poskytnutie úveru
 • na preukázanie účelu úveru až 6 mesiacov
 • flexibilné splácanie

Poistenie schopnosti splácať PRESTO Úver ponúka jedno z riešení, ako splácať tento úver v prípade choroby alebo straty zamestnania.

Spotrebný úver – Prima banka 

Prima banka má v ponuke spotrebný úver s názvom Viditeľne výhodná pôžička. Táto Prima banka pôžička predstavuje bezúčelový spotrebný úver, ktorý možno použiť na čokoľvek.

Požiadať o pôžičku môže každý človek s trvalým pobytom na Slovensku vo veku od 18 rokov, ktorý je:

 • zamestnaný
 • živnostník a podniká minimálne 12 mesiacov
 • starobný alebo výsluhový dôchodca

Podnikatelia a živnostníci môžu požiadať o pôžičku na podnikanie

Čo človek získa čerpaním Viditeľne výhodnej pôžičky od Prima banky?

 • výška úveru od 1 000 € do 15 000 €
 • doba splácania od 2 do 8 rokov
 • poplatok za poskytnutie úveru: 5 % z výšky úveru
 • bezúčelová pôžička

V prípade poistenia schopnosti splácania úveru klient navyše získa okrem poistného plnenia aj benefit vo výške 100 €, a to za každý mesiac trvania poistného plnenia.

Internet banking – Prima banka

Internet banking od Prima banky ponúka pohodlnú, bezpečnú a rýchlu prácu s účtami z ktoréhokoľvek miesta na svete.

Dostupnosť služby je 24 hodín denne, 7 dní v týždni poskytuje možnosť mať svoje účty k dispozícii a peniaze neustále pod kontrolou.

S Internet bankingom má klient Prima banky navyše k dispozícii aj:

 • prehľad zúčtovaných a čakajúcich príkazov, overenie ich stavu, možnosť storna príkazu
 • prehľad o svojich úveroch
 • zriadenie služby SMS notifikácia, jej zmeny alebo zrušenie
 • dobitie kreditu Easy karty operátora T-Mobile
 • zriadenie výhodného Termínovaného vkladu bez návštevy pobočky
 • výpis z účtu s elektronickým podpisom banky vo formáte pdf
 • aktiváciu e-mailovej notifikácie o pohyboch na účte, transakciách platobnou kartou a pod.
 • zadávanie a využívanie šablón a zoznamov príjemcov a príkazov

Súčasťou Internet bankingu od Prima banky je aj možnosť nastavenia SMS notifikácií. SMS notifikácia poskytuje dokonalý prehľad o každom pohybe na účtoch ako aj transakciách platobnou kartou či mobilom prostredníctvom bankou zaslanej SMS správy.

Pôžička SLSP – kalkulačka

Slovenská sporiteľňa (SLSP) taktiež ponúka spotrebný úver s názvom Moderná pôžička spolu s online kalkulačkou na výpočet mesačnej splátky.

Táto rýchla pôžička ihneď od SLSP predstavuje spotrebný úver na čokoľvek, ktorý má široké využitie. Modernú pôžičku možno použiť na vybavenie domácnosti, kúpu auta či na rekonštrukciu bytu alebo domu.

Medzi výhody Modernej pôžičky od SLSP patrí:

 • pôžička vo výške od 300 € do 40 000 €
 • doba splácania od 1 roka do 8 rokov
 • rýchle vybavenie online pôžičky v Georgeovi do 10 minút
 • 100 % zľava z poplatku za poskytnutie úveru
 • jednotná úroková sadzba počas celej doby splatnosti už od 6,99 % p. a.

Požiadať o pôžičku možno online cez Georgea, telefonicky alebo osobne v pobočke. Na výpočet výšky mesačnej splátky pôžičky možno použiť online kalkulačku dostupnú na webových stránkach SLSP.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang