Pôžičky bez registra – pre dlžníkov, bez dokladovania príjmu

Pôžičky či úvery sú v súčasnosti vo všeobecnosti vysoko dostupné a ponúka ich mnoho poskytovateľov. Niektorí ľudia avšak majú problém vybaviť si pôžičku z dôvodu, že v minulosti nesplácali pôžičku včas alebo vôbec. Tento typ zákazníkov zvyčajne hľadá pôžičky bez registra. Čo sú to pôžičky bez registra? Existujú SMS pôžičky bez registra? Ktoré banky nenahliadajú do registra?

Z mnohých relevantných dôvodov banky neponúkajú úvery či pôžičky bez registra. Banky si dôkladne kontrolujú bonitu každého klienta, aby sa zabezpečilo, že klient peniaze dokáže splatiť. Nebankové subjekty sa tomuto trendu prispôsobujú, avšak nie všetky.

Stále sú na trhu poskytovatelia nebankových pôžičiek, ktoré nekontrolujú úverový register, reps. register dlžníkov. Existuje veľké riziko pre poskytovateľa pôžičky bez registra a z toho dôvodu pri týchto typoch pôžičiek pre dlžníkov je vysoký úrok a RPMN.

Pôžičky bez registra

Pôžičky bez registra sú v podstate nebankové pôžičky pre dlžníkov v registri. Ide o také finančné produkty, ktoré majú za cieľ poskytnúť menší obnos peňazí ľuďom, ktorí majú záznam v úverovom registri, resp. nemôžu či nechcú preukazovať svoju bonitu klienta.

Nakoľko poskytovateľ pôžičky bez registra berie na seba vysoké riziko, výška poskytovaných pôžičiek je spravidla v nižšej sume a s vyšším úrokom. Napriek tomu sú to rýchle pôžičky, ktoré je relatívne jednoduché získať kýmkoľvek.

Napriek tomu sú to účinné produkty pre takú skupinú ľudí, ktorí potrebujú pôžičku okamžite a bez nahliadania do registra dlžníkov. Všetky pôžičky pre ľudí v registroch je možné vybaviť z pohodlia domova online, teda je možné hovoriť o pôžičke ihneď.

Pôžičky pre dlžníkov sú takmer vo všetkých prípadoch úplne bezúčelové, takže dlžník môže využiť peniaze na čokoľvek bez toho, aby to musel poskytovateľovi pôžičky bez registra dokladoval.

Pri pôžičkách bez registra sa dlžníci vystavujú riziku toho, že prídu o svoj majetok, ak by mali problém splácať pôžičku. Nebankové spoločnosti majú svoje „páky“, aby dokázali vymáhať dlhy. Preto treba byť obozretný a zvážiť si, či takúto pôžičku daný človek potrebuje alebo nie.

Úverový register musí kontrolovať každý poskytovateľ pôžičky. Avšak niektorí poskytovatelia sú ochotní spodstúpiť vyššie riziko za cenu vyššej úrokovej sadzby.

Čo je to úverový register – pôžičky pre ľudí v registroch

Množstvo ľudí nevie, čo je to ten spomínaný úverový register a ako súvisí s pôžičkami či úvermi. Na Slovensku existuje niekoľko úverových registrov a registrov dlžníkov.

V prípade bánk existuje jeden vlastný bankový úverový register, ktorý má názov Spoločný register bankových informácií (SRBI). Do tohto registra môže každá banka nahliadnuť a zistiť si, či daný žiadateľ o úver či pôžičku mal v minulosti problémy so záväzkami či splácaním svojich pôžičiek či úverov.

Nebankové spoločnosti majú taktiež vlastný register dlžníkov, ktorý má názov Centrálny register dlžníkov Slovenskej republiky (CERD). Nebankovky tento register taktiež často využívajú pri posudzovaní a schvaľovaní pôžičiek pre žiadateľov.

Obidva tieto úverové registre sú dostupné na internete, takže môže do nich nahliadnuť ako banka, tak aj nebanková spoločnosť súčasne. Všetci veritelia, teda poskytovatelia pôžičiek a úverov, ktorí neoverujú záznamy v registri dlžníkov porušujú zákon o spotrebiteľských úveroch.

Napriek tomu môžu poskytovatelia poskytnúť pôžičku aj pre ľudí v registroch, avšak za cenu vyššej úrokovej sadzby a vyššieho rizika nesplatenia pôžičky. Treba však povedať, že nie každý záznam je rovnako negatívny.

Ak napríklad ide o starší záznam a zároveň išlo o jednorazové omeškanie splátky, tento záznam má pre ľudí v registri nižšiu váhu. Ak má niekto v registri aktuálne záznamy a pravidelné omeškania či nesplácanie záväzkov, s vysokou pravdepodobnosoťu nedostane pôžičku ani od nebankových spoločností.

Doba, počas ktorej sú záznamy v registroch uchovávané je spravidla 5 rokov od ukončenia úverového vzťahu. Následne je záznam v registri vymazaný.

Ktoré banky nenahliadajú do registra

Nájsť banky, ktoré nenahliadajú do registra je prakticky nemožné. Rôzne regulácie a smernice upravujú bankám také postupy pri schvaľovaní úverov a pôžičiek, ktoré neumožňujú nenahliadať do registru dlžníkov.

Úverový register je jedným z prvých krokov, ktoré banky vykonávajú pri schvaľovaní žiadosti o úver či pôžičku. Ľudia avšak môžu využiť iné výhodné produkty bánk, ktoré klientom pomôžu pri splácaní drahých úverov.

Banky poskytujú refinančné úvery, ktoré je možno využiť ako úver na splatene iného úveru. Týmto zákazník môže získať lepšie podmienky v novom úverovom produkte banky.

Refinančný úver je rozhodne výhodnejší produkt pre dlžníkov, ako si vytvárať iné pôžičky od nebankových spoločností. Či už osobný alebo rodinný rozpočet bude z dlhodobého hľadiska udržateľnejší a stabilnejší.

Pôžička bez dokladovania príjmu

Okrem pôžiček bez registra sa ľudia snažia nájsť aj pôžičky bez dokladovania príjmu. Pôžičky bez dokladovania príjmu sú také pôžičky pre ľudí, ktorí potrebujú peniaze ihneď a majú nizky, resp. žiadny príjem.

Výpis z registru a dokladovanie príjmu pri pôžičkách a úveroch sú už viac-menej štandardom, takže produktov ako pôžičiek bez dokladovania príjmu je čoraz menej. Niektoré je ešte stále možné nájsť medzi produktmi nebankových subjektov.

Pri takýchto pôžičkách bez dokladovania príjmu, veritelia často vyžadujú aj ručiteľa, resp. spoludlžníka, ktorý bude ručiť za pôžičku. Všetky podobné pôžičky sú vysoko rizikové a žiadatelia o tento druh pôžičiek by mali zvážiť všetky pre a proti s ohľadom na osobný a rodinný rozpočet.

Výhody a nevýhody pôžičky bez registra

Pôžičky bez registra, tiež známe ako pôžičky bez overenia v registri dlžníkov, majú svoje výhody aj nevýhody. O všetkých výhodách a nevýhodách by mal žiadateľ o pôžičku bez registra vedieť, nakoľko ide o rizikové rozhodnutie.

Výhody pôžičiek bez registra:

  1. Jednoduché schválenie: Pôžičky pre dlžníkov v registri majú tendenciu byť ľahšie dostupné, pretože poskytovatelia nevyžadujú prístup k údajom v registri dlžníkov. To môže byť užitočné pre jednotlivcov s nízkym kreditným skóre alebo s negatívnym záznamom v registri.
  2. Rýchle financovanie: Keďže proces overovania je zjednodušený, schválenie pôžičky môže byť rýchlejšie a peniaze môžu byť poslané na účet v krátkom čase.
  3. Flexibilita: Pôžičky bez registra môžu byť poskytované na rôzne účely a nie je potrebné dokladovať, na čo sú peniaze použité.

Nevýhody pôžičiek bez registra:

  1. Vyššie úroky: Keďže poskytovateľom chýbajú informácie z registra dlžníkov, zvyčajne považujú tieto pôžičky za vyššie riziko. Preto si účtujú vyššie úrokové sadzby, čo môže znamenať, že klient bude platiť viac peňazí za pôžičku.
  2. Menšie sumy a kratšie lehoty: Pôžičky bez registra často ponúkajú nižšie maximálne sumy a kratšie splatnosti, pretože poskytovatelia chcú minimalizovať svoje riziká.
  3. Dôsledky pri nesplatení: Ak niekto nespláca pôžičku bez registra, poskytovateľ môže podniknúť právne kroky na vymáhanie dlžnej sumy. Tieto kroky sa môžu líšiť v závislosti od poskytovateľa a výšky pôžičky.

Je dôležité si uvedomiť, že pôžičky bez registra sú často považované za rizikovejšie a drahšie. Ak je to možné, je vždy lepšie skúsiť získať pôžičku cez bežnú banku alebo inú overenú finančnú inštitúciu, ktorá poskytuje pôžičky za lepších podmienok.

Ak však existujú obmedzené možnosti a niekto potrebuje okamžité financovanie, pôžičky bez registra môžu byť jednou z možností, no klient by ste byť opatrní a dôkladne si preštudovať všetky podmienky a poplatky spojené s takouto pôžičkou.

Pôžičky pre dlžníkov – porovnanie

Ak sa už niekto rozhodne pre pôžičku bez registra, resp. pôžičku pre dlžníkov, mal by si porovnať všetky možné ponuky od overených nebankových subjektov. Okrem porovnania podmienok je vhodné zvážiť a naštudovať si aj recenzie a skúsenosti bývalých klientov, ktorí už pôžičku od danej nebankovky využili.

1. Hyper pôžička – pôžička pre dlžníkov v registri

Ľudia, ktorí hľadajú pôžičku bez registra môžu využiť Hyper pôžičku, ktorá je poskytovaná sprostredkovateľom Hyperfinancie s.r.o. Ide o porovnávanie pôžičiek na základe vstupných informácií žiadateľa a nájdenie tých najvýhodnejších.

Úverový rámec Hyper pôžičky je 50 až 25 000 eur s tým, že ide o bezúčelovú pôžičku. Doba splatnosti je flexibilná a každý si ju môže nastaviť v rozmedzí od 7 dní do 42 mesiacov.

Vybavte si Hyper pôžičku s možnosťou od 50 až do 25 000 eur s dobou splatnosti už od 7 dní do 42 mesiacov. Úroková sadzba začína na 4,9 % p.a.

Mám záujem o Hyper pôžičku >

Úroková sadzba začína od 4,9 % p.a. a okrem toho, že sa nenahliada do registra, nie je potrebné dokladovať ani príjem. Ide o široko dostupnú pôžičku, ktorú je možné využiť aj ako pôžičku na materskej či pôžičku pre mladých.

2. Port System – pôžička pre dlžníkov

Pri Port System ide o pôžičky bez registrov, a zároveň o pôžičky formou aukcie. Tieto pôžičky sú pre ľudí, ktorí si potrebujú požičať online pôžičku rýchlo a z pohodlia domova.

Vybaviť si túto pôžičku pre dlžníkov v registri je možné s úverovým rámcom od 50 do 500 eur. Dobu splatnosti je možné si nastaviť od 15 do 30 dní. Na výpočet splátky a prehľadu pôžičky bez registra je vhodné využiť online kalkulačku na stránke, kde žiadateľ uvidí aj aukčný poplatok.

Na vybavenie takejto pôžičky nie je potrebné žiadne dokladovanie. Jediné, čo žiadateľ potrebuje, je poskytnúť meno, priezvisko, tel. kontakt, email a rodné číslo. Pre verných klientov je možnosť aj SMS pôžičky bez registra. Tento druh môže byť poskytovaný teda aj ako pôžička na materskej.

3. Quatro pôžička – pôžička bez registra

Možnosť zobrať si pôžičku bez registra existuje aj cez Quatro pôžičku. Táto pôžička avšak nie je klasická nebanková pôžička. V tomto produkte ide o to, že klient si môže vybrať akýkoľvek produkt spomedzi partnerov Quatro a zaplatiť ho neskôr, čo je v praxi pôžička.

Inými slovami nejde o pôžičku, no o nákup na splátky. Tovar je možné si vybrať v hodnote od 100 do 10 000 eur. Zákazníci si môžu vybrať tovary v tejto hodnote spomedzi 5 000 partnerov Quatro.

Quatro pôžička je dostupná takmer každému a v online kalkulačke na stránke si môže každý nastaviť, akým spôsobom chce túto pôžičku splácať a v akej výške. Treba však myslieť na to, či ide o nevyhnutný nákup alebo o klasickú spotrebnú vec.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang