XTB – ako pozvať priateľov a získať akcie zadarmo?

Pozvaním priateľov, aby sa pripojili k XTB môžu používatelia získať akcie bez akýchkoľvek finančných nákladov, čo z platformy robí atraktívnu možnosť pre nových aj skúsených investorov. Ako pozvať priateľov a získať XTB akcie zadarmo?

Táto iniciatíva nielenže oboznamuje nováčikov s výhodami obchodovania, ale umožňuje aj existujúcim používateľom bez námahy rozšíriť ich portfóliá.

Pred pozvaním priateľov sa treba oboznámiť s tým, ako funguje program XTB referral, s výhodami, ktoré prináša účasť, a s účinnými stratégiami na maximalizáciu bezplatných akcií prostredníctvom úspešných pozvánok.

Kľúčové informácie článku

Program „Pozvi priateľov“ umožňuje investorovi pozvať 10 priateľov k investovaniu cez XTB a v prípade splnenia všetkých podmienok získať za každého z nich odmenu 15 € vo frakčných akciách.

Odmenu 15 € vo frakčných akciách získa aj pozvaný priateľ. Je nutné dať si pozor na to, aby účastníci splnili všetky podmienky a odmeny mohli byť pripísané. XTB referral trvá do 9. 8. 2024. Pred polnocou v tento deň musia byť splnené všetky podmienky.

Ak budú účastníci postupovať správne, odosielateľ pozvánky dostane odmenu za každého priateľa, teda max. 10 odmien. Jednu odmenu dostane zároveň každý priateľ spĺňajúci podmienky.

Program XTB referral

Teraz je možné s XTB pozvať priateľov a získať akcie zdarma. Ide o jedinečnú akciu spoločnosti XTB s názvom „Pozvi priateľov“, ktorá po splnení istých podmienok umožňuje získať akcie zadarmo. Odmenený je pozývajúci investor, no aj priateľ, ktorý si vďaka nemu otvorí účet.

Každý účastník spĺňajúci podmienky môže pozvať až 10 priateľov a má možnosť získať 15 € vo frakčných akciách za každého z nich. Túto odmenu tiež dostane každý priateľ, ktorý si otvorí účet vďaka pozvánke.

Program „Pozvi priateľov“ trvá od 25. 6. 2024 do 9. 8. 2024. Pred účasťou je dôležité prečítať si podmienky akcie a na platformu XTB pozvať priateľov tak, aby bolo pozvanie platné, využité a mohla byť pripísaná každá odmena.

S XTB je teraz možné získať akcie zdarma pre seba aj priateľov.

Zistiť viac o XTB referral >


Na 77 % účtov investorov dochádza u XTB brokera k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami.

Ako pozvať priateľov a získať XTB akcie zadarmo?

Po rozhodnutí, ktorých priateľov investor pozve, musí urobiť niekoľko jednoduchých krokov, aby sa pozvánka ku každému z nich dostala. Postupovať treba nasledovne:

Stiahnutie mobilnej aplikácie

Na účasť v programe je nutné stiahnuť si aplikáciu spoločnosti XTB. V prípade, že ju investor ešte nepoužíva, nájde ju v AppStore alebo Google Play. V aplikácii sa prihlási do svojho používateľského účtu ako na webovom portáli. Aplikácia musí mať najnovšiu aktualizáciu.

Vygenerovanie odkazu

V aktualizovanej mobilnej aplikácii XTB si investor vygeneruje odkaz, ktorý bude slúžiť ako pozvánka pre priateľov. Najprv v aplikácii na hlavnej stránke nájde a klikne na tlačidlo „Viac“. Nachádza sa v pravom dolnom rohu.

Tam si nájde a klikne na záložku „Pozvať priateľov“. Cez znak šipky, ktorý je tiež uvedený slovami „Pozvať priateľov“ následne prejde ďalej. Zobrazí sa mu okno, kde vidí počet poslaných pozvánok a koľko nazbieral odmien.

V tomto okne prejde nižšie, kde klikne na posledné tlačidlo „Pozvať priateľov“, cez ktoré sa posiela vygenerovaný odkaz. V ďalšom okne si vyberie aplikáciu, cez ktorú chce odkaz poslať.

Poslanie odkazu priateľom

Vygenerovaný odkaz sa posiela každému priateľovi zvlášť. Vo výbere aplikácie treba vybrať tú, ktorú používa aj konkrétny priateľ, aby odkaz dostal. Na výber je napr. Messenger, E-mail, WhatsApp.

Po kliknutí na vybranú aplikáciu investor nájde v zozname priateľa a klikne na „Poslať“. Priateľ si v správe nájde odkaz, cez ktorý si musí založiť XTB účet, aby bola pripísaná odmena odosielateľovi aj pozvanému priateľovi. Vygenerovaný odkaz je zakázané verejne šíriť.


Aké podmienky treba splniť, aby bola pripísaná odmena?


XTB umožňuje získať akcie zadarmo. Stačí k XTB pozvať priateľov. (zdroj: sk.xtb.com/pozvi-priatelov)

XTB akcie zadarmo – podmienky

Program XTB ponúka jedinečnú príležitosť získať akcie zadarmo, avšak na pripísanie odmeny za pozvanie priateľov treba splniť niekoľko podmienok. Okrem stiahnutia mobilnej aplikácie, vygenerovania odkazu a poslanie pozvánky je nutné, aby:

 • mal investor vo svojom účte od začiatku investovania celkové vklady 250 € a viac;
 • odosielateľ odkazu a priateľ boli z tej istej pobočky;
 • odosielateľ odkazu a priateľ boli fyzické osoby s daňovou rezidenciou v Európskej únii;
 • odosielateľ a priateľ boli dve rozdielne fyzické osoby;
 • pozvaný priateľ nebol pred začiatkom programu zákazníkom XTB;
 • odosielateľ pozvánky poslal odkaz každému priateľovi len raz, max. 10 priateľom;
 • pozvaný priateľ vyplnil formulár na cieľovej stránke, spĺňal všetky podmienky programu a mal nárok na vlastnú odmenu;
 • pozvaný priateľ uzatvoril zmluvu s XTB a počas trvania programu vložil na svoj účet čiastku peňazí v akejkoľvek výške;
 • pozvaný priateľ použil rovnakú e-mailovú adresu na vyplnenie formulára na cieľovej stránke aj na vyplnenie registračného formulára;
 • pozvaný priateľ dal povolenie na to, aby mohla spoločnosť XTB poskytnúť odosielateľovi pozvánky informácie o jeho účte a o tom, že urobil prvý vklad.

Pred účasťou v programe je vhodné navštíviť portál XTB a prečítať si všetky ustanovenia a podmienky akcie „Pozvi priateľov“, aby účastníci dostali svoje odmeny. Treba tiež dávať pozor na daňové povinnosti vo vlastnej krajine.

Ako maximalizovať počet akcií zadarmo?

Investor môže poslať pozvánku maximálne 10 priateľom. Avšak, musí dať pozor na to, aby neodoslal pozvánku zbytočne. Môže sa totiž stať, že pozvánka bude platná, započíta sa medzi odoslaných 10 odkazov, no priateľ nesplní podmienky programu.

Najprv sa treba uistiť, že odosielateľ aj každý priateľ spĺňa základne podmienky účasti v programe. Potom je vhodné konzultovať pozvanie s priateľmi. Ak chce odosielateľ za priateľa odmenu, musí si byť istý, že chce investovať cez XTB, otvorí si tam účet a vloží peniaze.

Pozvánka prepadne vtedy, keď priateľ klikne na pozvánku v správe, vyplní formulár na cieľovej stránke, no nesplní podmienky programu. Pozvánka sa totiž stáva platnou už v momente, keď priateľ vyplní úvodný formulár.

Je teda nutné sa uistiť, že priateľ spĺňa základné podmienky účasti v programu, že chce investovať cez XTB a urobí prvý vklad v priebehu trvania programu a že splní ďalšie podmienky na to, aby bola jemu aj odosielateľovi pripísaná odmena, napr. vyplní úvodný formulár cez pozvánku.


Aké má XTB výhody a čo sú frakčné akcie?


XTB ponúka širokú škálu finančných nástrojov na investovanie. (zdroj: www.xtb.com/sk)

XTB a jeho výhody

Pri konzultácii s priateľmi je dobré s nimi zdieľať, aké výhody prináša investovanie prostredníctvom platformy XTB. Medzi tieto výhody patria napr.:

 • bezplatný XTB demo účet na testovanie investovania, ktorý pomôže začínajúcim investorom získať nejaké skúsenosti pred skutočným investovaním
 • nízke poplatky, napr. pri platbe kartou je účtovaný poplatok len 0,70 % a platba prevodom aj cez PayPal je zadarmo
 • investičné plány umožňujúce nastaviť si vlastný plán, na základe ktorého potom platforma automaticky investuje vložené prostriedky
 • úročenie neinvestovaných prostriedkov v EUR a USD, z ktorého dostáva investor úroky z neinvestovaných peňazí zložených na XTB účte
 • bezplatné založenie účtu a transparentné poplatky
 • platforma aj podpora XTB prístupná v slovenskom jazyku
 • dostupná mobilná aplikácia a vzdelávacie nástroje
 • investovanie do akcií a ETF bez poplatkov

Pre tieto a mnoho ďalších výhod sa môže aj začínajúci investor rozhodnúť investovať práve cez platformu XTB. O dlhodobých úspechoch a dôveryhodnosti XTB môžu človeka presvedčiť aj rôzne XTB recenzie.

XTB má nízke a transparentné poplatky a je vhodný aj pre začínajúcich investorov.

Investovať s XTB >

Profesionáli v oblasti digitálneho marketingu či iní online podnikatelia môžu využiť XTB affiliate odkazy na to, aby predstavili platformu XTB a prilákali nových investorov. Zo spolupráce dostávajú zisk za každého investora, ktorý na platforme otvorí účet a investuje.

Frakčné akcie – výhody a nevýhody

Frakčné akcie sú produktom brokera XTB a predstavujú fiduciárne právo na zlomky akcií istej spoločnosti. Sú bez poplatkov rovnako ako akcie, a to do obratu 100 000 € na účte za mesiac. Po presiahnutí tohto obratu je účtovaný nízky poplatok 0,2 % (minimálne 10 €).

Spoločnosť XTB kúpi celú akciu, hodnotu zodpovedajúcu zlomku kúpeného investorom pridelí na jeho účet a zvyšok si ponechá sám broker na ďalšie obchody.

Držiteľom konkrétnej akcie zostáva broker XTB. Fiduciárne právo na zlomok tejto akcie znamená, že investor má nárok iba na ekonomické výhody zo zlomku akcie. Týmto spôsobom sa dá investovať napr. do akcií Tesla, Pfizer či Volkswagen.

Výhodami investovania prostredníctvom frakčných akcií sú napr.:

S frakčnými akciami sú spojené aj niektoré nevýhody, sú to napr.:

 • riziko likvidity
 • nemožnosť prevodu akcie medzi brokermi
 • obmedzený počet akcií a ETF
 • XTB zostáva vlastníkom akcie

Aj napriek určitým nevýhodám sa množstvo investorov rozhoduje pre frakčné akcie. Lákavá môže byť napr. jednoduchá a rozmanitá diverzifikácia portfólia. Teraz je možné dostať sa k frakčným akciám zadarmo. Stačí k XTB pozvať priateľov a odmena neminie odosielateľa ani pozvaného.

Upozornenie k CFD: Rozdielové zmluvy sú komplexné nástroje a v dôsledku použitia finančnej páky sú spojené s vysokým rizikom rýchleho vzniku finančnej straty. Pri 51 až 77 % účtov retailových investorov došlo pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami k vzniku straty. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

© 2024 Vpeniaze.sk | Nakódoval Leoš Lang